Jump to content

Kur'an Sansüre Tabi Tutulmalı mı?

Recommended Posts

"Öldür" emrini veren ayetler kurandan cikartilip atilmali mi?

"Bu ayetler allahin sarhos bir zamanina gelip söylenmis ayetlerdir kusuruna bakmayin, allahin adina sizlerden özür dileriz efendim" diyebilecek bir müslüman var mi?

"Allahtir bu sagi solu belli olmaz ickili ve cinsel azgin oldugu bir zamana denk gelmis o da hata yapabilir tamam özürünüzü kabul ettik" diyelim.Geciyoruz köle edinme ve köle edinmeyei tesvik etme ayetlerine...

Kac tane vardir?

Efendim...

Sitelerde Paylaş

Hadi müslümanlar, köle ve sex kölesi edinmeyi tesvik edip serbest birakan ayetleri de kurandan kaldiralim sonra cinsel sapikliklari özendiren ayetlere gececegiz sonra kadin pazarlamasini özendiren ayetlere, sonra evrensel hukuk kurallarina aykiri olan ayetlere, sonra bilime, sonra insan haklarina, sonra bireylerin haklarina ve özgürlüklerine..

Isimiz bayagi uzun ve yorucu olacak diye düsünüyorum...kurani ayetlerini kirpa kirpa elimizde asagi yukari ancak 10 tane ayet kalir ve bütün müslümanlarin utana sıkıla savunmak zorunda kalacaklari "allah sözleri" kurandan cikartilip atilmis olur ve bir müzeye kaldirilir.

"Aha iste bu ayetler allahin bir zamanlar cocukken emekleyip süt emip altini islatirken cahilliye devrinde söylenmis sözleri idi" tabelasini da müzenin girisine astik mi bu is tamamdir.

Kuran gibi zottiri bir kitap hic sansürlenir mi?

Tam da bu baglamda eger Anibal bu basligi okuyup görürse ona bir sorum var...Müslümanlarin bulundugu bölgelerde olan enerji kaynaklarinin tükenmesi asagi yukari kac senedir? Var sayalim 75 sene ( ben bilmiyorum)...

...75 sene sonra kuranin icindekiler ve onlara inananlar maytap konusu olmaya ve islam yok olmaya basliyacak...Daha sonra kuran ayetleri hakkinda yapilacak espriler, oyunlar sakalar, fikralar, gülmeler eglenmeler belki bir 50 sene sürer diye düsünüyorum.

Böyle bir kitap hic sansürlenir mi?

Kuran sayesinde kim bilir ne sanatcilar ortaya cikip meshur olacaklar...

...bu arada bizleri de unutmayacaklar ve tarihe gececegiz.

Sitelerde Paylaş

Varsayalım dediklerin doğru..

Dediklerini doğru kabul ederek geriye kaç ayet kalacağını merak ediyorum.

kurani ayetlerini kirpa kirpa elimizde asagi yukari ancak 10 tane ayet kalir

Hadi dök bakalım, kaç ayet kalacak geriye.

İşin matematiğini merak ettim, bakalım dediğiniz kadar var mı ?

Vurmayı,öldürmeyi, cinsel sapıklığı ve köleliği emreden ayetler hangileridir, kaç tanedir ?

Sitelerde Paylaş

Tevrattan.incilden devsirme masal anlatan ayetler de cikartilirsa geriye bir sey kalmaz... 1. sure fatihadan baslayalim...Hemen cöp sepetine...Insan uydurdugu allaha dua eder mi?Fatiha suresi cahil bedevinin allaha yalvarip yakarmasidir.

Surelerin iclerinde dogru düzgün akila mantiga uyan bir ayet varsa onu cikartir alir sureyi komple cöpe atariz...Fatihayi cöpe attik sira geldi Ali Imrana....200 ayetin icinden bir tane adam akilli ise yarayan en azindan sevgiyi, yasatmayi, hos görüyü, adaleti, hukuk, insanligi vurgulayan var mi?Yok... Her ayette fasizim, irkcilik,kan katliam öldürme nasil olur o anlatilmakta...

Kütükten put yapilip ona tapilsa kuranin allahindan bin kat daha karizmatik olur...En azindan sesini solugunu cikartmadan bir kösede uslu uslu durur...

Fatihayi, Ali imrani cöpe attik sira geldi Nisaya...Kadinlari kullanma ve köle etme suresine....Oldugu gibi cöpe...Bir cirpida 383 ayet cöpe gitti...

...devam edelim mi?

Sitelerde Paylaş

Tevrattan.incilden devsirme masal anlatan ayetler de cikartilirsa geriye bir sey kalmaz... 1. sure fatihadan baslayalim...Hemen cöp sepetine...Insan uydurdugu allaha dua eder mi?Fatiha suresi cahil bedevinin allaha yalvarip yakarmasidir.

Surelerin iclerinde dogru düzgün akila mantiga uyan bir ayet varsa onu cikartir alir sureyi komple cöpe atariz...Fatihayi cöpe attik sira geldi Ali Imrana....200 ayetin icinden bir tane adam akilli ise yarayan en azindan sevgiyi, yasatmayi, hos görüyü, adaleti, hukuk, insanligi vurgulayan var mi?Yok... Her ayette fasizim, irkcilik,kan katliam öldürme nasil olur o anlatilmakta...

Kütükten put yapilip ona tapilsa kuranin allahindan bin kat daha karizmatik olur...En azindan sesini solugunu cikartmadan bir kösede uslu uslu durur...

Fatihayi, Ali imrani cöpe attik sira geldi Nisaya...Kadinlari kullanma ve köle etme suresine....Oldugu gibi cöpe...Bir cirpida 383 ayet cöpe gitti...

...devam edelim mi?

Hayrola cigi cigi , öldür emrini atacaktık şimdi sırf sen istiyorsun diye masal olarak tanımladığın ayetleri de mi atalım diyorsun ?

E sende biliyorsun koskoca Kuran'da topu topu 4 yerde öldür emri var, (onlarda nefsi müdafaa o ayrı..)

Onları atsak geriye yine 6bin küsür ayet kalacak.

Salla babam salla :)

uppaa cigi style

Sitelerde Paylaş

"Varsayalım dediklerin doğru..Dediklerini doğru kabul ederek geriye kaç ayet kalacağını merak ediyorum." diye soran arkadasin meraki gidermeye calisilmaktadir...

...yoksa ne kurandan bir ayet cikartililmasini ne de kurana sansür uygulanmasini isterim.

...gir gir samata kitabinin orasini burasini kirpip sansürlemek olmaz.

Gelecek kusak komedyenleri icin büyük bi potansiyel...Aziz Nesin'in "Tatli Betüş" kitabi halt etmiş...

...islamin yok olma sürecine girmesi ile alay eglence konusu olacak bir kitap sansürlenmez.

Amerikalilar arabalarini kücültmeye basladilar...Ne kurnazlardir onlar...

...Büyütseler petrolle birlikte islam da bitecek...

....Çok kurnazlar çok.

Sitelerde Paylaş

Nisa 87-89 : Size ne oluyor da münafıklar hakkında iki gruba ayrıldınız? Allah onları yaptıkları işlerden dolayı başaşağı ederek eski konumlarına (küfre) döndürmüştür. Allah'ın saptırdığını yola getirmek mi istiyorsunuz? Allah kimi saptırırsa, sen onun için asla bir çıkış yolu bulamazsın.Arzu ettiler ki kendilerinin küfre saptıkları gibi siz de sapasınız da beraber olasınız. Bu sebeple, onlar Allah yolunda hicret edinceye kadar içlerinden dost edinmeyin. Eğer bundan yüz çevirirlerse onları yakalayın ve bulduğunuz yerde öldürün. Onlardan ne bir dost edinin, ne de bir yardımcı.

Tevbe 4-5 : Ancak Allah'a ortak koşanlardan, kendileriyle antlaşma yapmış olduğunuz, sonra da antlaşmalarında size karşı hiçbir eksiklik yapmamış ve sizin aleyhinize hiç kimseye yardım etmemiş olanlar, bu hükmün dışındadır. Onların antlaşmalarını, süreleri bitinceye kadar tamamlayın. Şüphesiz Allah, kendine karşı gelmekten sakınanları sever. Ancak Allah'a ortak koşanlardan, kendileriyle antlaşma yapmış olduğunuz, sonra da antlaşmalarında size karşı hiçbir eksiklik yapmamış ve sizin aleyhinize hiç kimseye yardım etmemiş olanlar, bu hükmün dışındadır. Onların antlaşmalarını, süreleri bitinceye kadar tamamlayın. Şüphesiz Allah, kendine karşı gelmekten sakınanları sever. Haram aylar çıkınca bu Allah'a ortak koşanları artık bulduğunuz yerde öldürün, onları yakalayıp hapsedin ve her gözetleme yerine oturup onları gözetleyin. Eğer tövbe ederler, namazı kılıp zekâtı da verirlerse, kendilerini serbest bırakın. Şüphesiz Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir

Kuran'a göre Allah yolunda hicret etmeyen münafıklar ve namazı kılıp zekatı vermeyen Allah'a ortak koşanlar öldürülmelidir. Allah'a ortak koşanlar anlaşma yapmak ve bu anlaşmaya uymak zorundadır. Uymazlarsa cezası ölümdür. Bunlar açık öldürme emirleridir.

Bu ayetlerde herhangi bir nefsi müdaafa da sözkonusu değildir.

tarihinde murtimuro tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...