Jump to content

evrimle ilgili bir soru

Recommended Posts

eyvahcubbeli, on 17 Ekim 2012 - 03:19 ÖS, said:

9)-Denizlerden karalara nasıl çıkıldı?

diğer soruların cevapları da net değil ama ben en çok bu sorunun cevabını merak ediyorum.hayal edelim bir balık karaya doğru yüzdü ve bir anda karada buldu kendisini.hadi 1-2 dk yaşayabildi.hareket edemez,besin bulamaz,çiftleşemez,hatta boşaltımda bile zorlanır çünkü balıklar amonyak atıyorlar ve bu madde zehirli.o balık öldü.1 tane daha çıktı sonra 1 tane daha.ee bunun sonu gelmez hepsi ölecek.hayat nasıl karaya taşınacak peki?daha açıklayıcı cevaplar istiyoruz

[bU SORUYU BİLİM FORUMUNDA YAZDIM AMA ATEİSTLERİN BİLİMLE ARASI MALUM 'SÖZDE' CEVAP VERMEDİLER.BURDAKİLER VERİR BELKİ DİYE BURAYA TAŞIDIM.]

Sitelerde Paylaş
  • İleti 417
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

diğer soruların cevapları da net değil ama ben en çok bu sorunun cevabını merak ediyorum.hayal edelim bir balık karaya doğru yüzdü ve bir anda karada buldu kendisini.hadi 1-2 dk yaşayabildi.hareket edemez,besin bulamaz,çiftleşemez,hatta boşaltımda bile zorlanır çünkü balıklar amonyak atıyorlar ve bu madde zehirli.o balık öldü.1 tane daha çıktı sonra 1 tane daha.ee bunun sonu gelmez hepsi ölecek.hayat nasıl karaya taşınacak peki?daha açıklayıcı cevaplar istiyoruz

[bU SORUYU BİLİM FORUMUNDA YAZDIM AMA ATEİSTLERİN BİLİMLE ARASI MALUM 'SÖZDE' CEVAP VERMEDİLER.BURDAKİLER VERİR BELKİ DİYE BURAYA TAŞIDIM.]

Soruyu bilim forumunda adam gibi sorsaydın, adam gibi cevap alırdın.O fırsatı kaçırmışsın.

Bundan sonra alacağın cevaplar sorma şekline paralel olacak..

Sitelerde Paylaş

Soruyu bilim forumunda adam gibi sorsaydın, adam gibi cevap alırdın.O fırsatı kaçırmışsın.

Bundan sonra alacağın cevaplar sorma şekline paralel olacak..

aynen alıntı yaptım kendi sorumun neresi bozuk?gayet açık ve anlaşılır

Sitelerde Paylaş

bunlar hepsi birtakım varsayımlar ve kabuller zinciri.kesin bilinmeyen bir şeye kanun gözüyle bakıyorsunuz ama bu bilgiler teori niteliğinde.

O senin hüsn-ü kuruntun..

Yazılanları anlamadığın için öyle düşünüyorsun.

Bütün bu açıklamalar somut delillere ve gözlemlere dayanıyor.

Senin gibi kafası örümcekli biri için ağır gelebilir. Ama bunlar tam anlamı ile bilimsel açıklamalardır.

Sitelerde Paylaş

bunlar hepsi birtakım varsayımlar ve kabuller zinciri.kesin bilinmeyen bir şeye kanun gözüyle bakıyorsunuz ama bu bilgiler teori niteliğinde.

Bilimde teori yanlışlanamadığı sürece doğru kabul edilir, şimdiye kadar kimse de yanlışlığını ıspat edemediğine göre doğru olarak kabul edilmeye devam edilecek demektir.

Sitelerde Paylaş

yazılanları anlamadığımı da nerden çıkarıyorsun?

Karaya ilk çıkan hayvanların, 400 milyon yıl önce, böcekler olduğuna inanılmaktadır.

yukardaki cümle senin gönderinden.söyler misin inanmak nasıl bir bilimsel açııklama?

Sitelerde Paylaş

yazılanları anlamadığımı da nerden çıkarıyorsun?

Karaya ilk çıkan hayvanların, 400 milyon yıl önce, böcekler olduğuna inanılmaktadır.

yukardaki cümle senin gönderinden.söyler misin inanmak nasıl bir bilimsel açııklama?

Burada inanmak böceklerin hayvanlardan daha önce karaya çıktığıdır.

Kimse orada olmadığı ve olayı gözlemlemediği için, yüzde yüz emin olamaz.

Önemli olan karaya çıkmadır ve o bir inanç değildir.

Bunu anlamamışsın..

Yazıları belki anlıyorsun ama, kabul etmiyorsun.. Bu da anlamamaktan daha kötü..

Cahilsin. Bağnazsın.. Ahmaksın.

Sitelerde Paylaş

tipik yöntem cevap veremiyorsan hakaret et, o da sana hakaret etsin sana hakaret etti diye siteden banla falan :) ayrıca bilimde ispatlanan hipotezler teori, kanun vs olur. yoksa al kardeşim sana bir teori hadi zıttını ispatla, ispatlayamadın mı???? haa o zaman doğrudur kesin :D :D bir deli kuyuya taş atmış meselesi gibi :)

Sitelerde Paylaş

hakaret edip durma

yüzde yüz emin olunmayan bir şey hakkında siz nasıl bu kadar emin konuşuyorsunuz

1400 yıl önce gönderildiği söylenen dinden yüzde yüz eminsin ve evrim teorisini saçma buluyosun...ilginç

tarihinde mugar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ayrıca bilimde ispatlanan hipotezler teori, kanun vs olur. yoksa al kardeşim sana bir teori hadi zıttını ispatla, ispatlayamadın mı???? haa o zaman doğrudur kesin :D :D bir deli kuyuya taş atmış meselesi gibi :)

Mavi cümle de doğruyu bulur gibi olmuşsun ama kırmızı cümle de yine sapıtmışsın. Günlük hayatta kullanılan teori kelimesi ile bilimde kullanılan teori kelimesi farklıdır, insan ikisini birbirine karıştırınca komik duruma düşer.

Evrim de ilkönce hipotez olarak ortaya atıldı, toplanan veriler bu hipotezi doğrulayınca teori oldu, yanlışlığı ıspatlanana kadar da doğru kabul edilir ve teori olarak kalmaya devam eder. Şu ana kadar hiç kimse de bilimsel olarak yanlışlığını ıspat edemedi.

Sitelerde Paylaş

Mavi cümle de doğruyu bulur gibi olmuşsun ama kırmızı cümle de yine sapıtmışsın. Günlük hayatta kullanılan teori kelimesi ile bilimde kullanılan teori kelimesi farklıdır, insan ikisini birbirine karıştırınca komik duruma düşer.

Evrim de ilkönce hipotez olarak ortaya atıldı, toplanan veriler bu hipotezi doğrulayınca teori oldu, yanlışlığı ıspatlanana kadar da doğru kabul edilir ve teori olarak kalmaya devam eder. Şu ana kadar hiç kimse de bilimsel olarak yanlışlığını ıspat edemedi.

bana da teorinin ne anlama geldiğini öğrettin ya helal olsun sana :D benim işim bilim zaten :D dostum, işte o veriler neler, nasıl bu hipoteze ispat olmuştur? bu konuda biraz bilgi verseniz :) şu ana kadar bunun bilimsel olduğunu ispatlayanı da görmedim ben (laf dışında tabii ) :)
Sitelerde Paylaş

bana da teorinin ne anlama geldiğini öğrettin ya helal olsun sana :D benim işim bilim zaten :D dostum, işte o veriler neler, nasıl bu hipoteze ispat olmuştur? bu konuda biraz bilgi verseniz :) şu ana kadar bunun bilimsel olduğunu ispatlayanı da görmedim ben (laf dışında tabii ) :)

Ya sen daha doğru dürüst yazı yazmasını bilmiyorsun, bilim nereden senin işin olsun?

Sitelerde Paylaş

+1

Sitelerde Paylaş

demek evrimi böyle anladın :)

balık karaya çıktı sonra dinazor oldu bu kadar basit işte...:)

bununla ilgili forumda yüzlerce açıklama var önce biraz forumda araştırma yap

insanlar bıktı bunu açıklamaktan...

komik olan sorduğun saçma sapan soruya ateistlerin cevap veremeyip kaldıkları kısmı..

off of ...

sen boşver evrimi falan allah ol dedi oldu...buna inan

karşılığında karılar kızlar huriler al

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...