Jump to content

Neden canımız yanar?

Recommended Posts

Cevabınız nedir?

Tesadüf değilse takdirat mı? Bir tür irade mi?

Tesadüfü reddeden ona bir alternatif getirir.

Alternatifiniz nedir?

Tesadüfün bir açıklama olmadığını siz kendiniz beyan ettiniz, şimdi de tesadüf açıklamsını kabul üzerine tesadüf değilse nedir diye, soru yöneltiyorsunuz.

Yalnız yanlış değil. Ayrıca zırva..

Nedensellikle tesadüflerin nasıl bir alakası var?

Nedensiz tesadüf olur mu?

Herşeyden önce nedenini bilmeden tesadüf olduğunu bilemezsin.

Nedenini bilmiyorsan olayı açıklayamazsın. Açıklayamayınca olaya tesadüf diyemezsin.

Ancak açıklayabileceğin olaylara tesadüf diyebilirsin.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 75
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

O moleküllerin birbirlerini bulmalarının garantisi var mı?

Seni haklı çıkarmamız için bize bu buluşmanın garanti olduğunu kanıtla.. Ancak o zaman tesadüflere değil, senin zırvalarına ve ulu bir kuvvetin varlığına inanacağım.

Bu zırvaları nerenizden çıkarıyorsunuz bilimiyorum.

Anlamadan konuşmak senin yaptığın şey. Arkadaşım uygun moleküler yapılar oluşana kadar evrende denemeler oluşur. Moleküller birbirlerini denerler. Neden her maddenin moleküler bir formülü var? Buluşma garanti olsaydı milyon tane deneme yapmaya gerek kalmazdı. Her molekül birbirini bulurdu. Dediklerimde ulu bir kuvvet anlamı çıkmıyor. Ulu kuvvet var mı yok mu kimse bilemez. Biz sadece evrenin formüllere dayalı işlediğini biliyoruz. Her maddenin bir formülü var. O formül tutarsa o madde evrenin her yerinde oluşuyor. Sadece organik formüllerin tutması çok özel şartlar gerektiriyor. Yani madde kendi bilincine sahip. Gerekli şartlar sağlandığında her gezegende yaşam oluşuyor. Şartlara uyum sağlamış canlı ortaya çıkıyor. O gezegenin koşulları el verdiğince yaşam ortaya çıkıyor. bu da maddenin olgunlaşmak için belli şartlar aradığını gösteriyor. Sen buna kalkıp da herşey tesadüf diyemezsin. Öyle olsa bilim neden herşeyi formülle açıklıyor. Matematiğe de fiziğe de gerek yok.

Sitelerde Paylaş

Başlık ne konu ne oldu, bari bir sorunumu yazayım, uykudan kalmamla dünden beri sağ tarafımda elimin üstü, bileğimin üstü, küprücük kemiğimin üstü ve hemen altı, boynumun sağ tarafı ve başımın kulak arkası çok kötü ağrıyor, özellikle başımın olduğu yerde sağ gözümün üstüne kadar saplanıyor ağrı biran, sonra geçiyor, dünden beri geçmedi neden olmuştur acaba, ben genelde sağ tarafıma yatarım sanki kan dolaşımından gibi duruyor..

Sitelerde Paylaş

Başlık ne konu ne oldu, bari bir sorunumu yazayım, uykudan kalmamla dünden beri sağ tarafımda elimin üstü, bileğimin üstü, küprücük kemiğimin üstü ve hemen altı, boynumun sağ tarafı ve başımın kulak arkası çok kötü ağrıyor, özellikle başımın olduğu yerde sağ gözümün üstüne kadar saplanıyor ağrı biran, sonra geçiyor, dünden beri geçmedi neden olmuştur acaba, ben genelde sağ tarafıma yatarım sanki kan dolaşımından gibi duruyor..

Geçmiş olsun, aynı posizyonda uzun süre yatmanızdan kaynaklanmıştır...

Sitelerde Paylaş

Bende öyle tahmin ediyorum, inanın sağ bademciğim de bile ağrı ve hassasiyet var, diğer saydığım yerlerde de cildimde aşırı hassasiyet mevcut..

Sinirleriniz,kaslarınız gerilmiştir; sıcak su(duş) ve buharlı bir ortamda(duş) beklemeniz kaslarınızın,sinirlerinizin gevşemesini sağalayabilir, bir öneri...

Sitelerde Paylaş

Vücüdunda dolaşmaya başlayan hastalıklar ölümüm keşif kollarıdır...

Ölüm sekeratı uyandırmadan evvel uyanmalısın...

tarihinde Serdaar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Vücüdunda dolaşmaya başlayan hastalıklar ölümüm keşif kollarıdır...

Ölüm sekeratı uyandırmadan evvel uyanmalısın...

Manyadın iyice Serdaar, ne o çocuk mu varda korkutuyor gibi ileti atıyorsun? İnan şizofreni olmuşsun bu dinle, sizin elinize düşen çocuklara acırım yaa..
Sitelerde Paylaş

Pardon geçmiş olsun demeyi unuttum..

Ama yanlış dediğin cümle varsa lütfen bana iade et olmaz mı?

Senin neyin doğru diyorum? Koca adamsın azıcık mantığını çalıştır, hala yazdığına biat edecek enayi var sanıyorsun bu forumda, kimse senin kadar enayi olamaz çünkü enayi enayi olduğunun farkında olsa aylardır senin yaptığını yapmazdı bu forumda..
Sitelerde Paylaş

Hatırlattığın teşekkür ederim..

Doğru bilim forumunda yazmak bizim hakkımız değil demek..

Ben de yazdıklalarımı nasıl bilimle çürüteceksiniz diye meraktayım...

Ben 30 yıldır çürütemedim de belki siz başarırsınız dedim..

Ama yanlış etmişim..Hakkınız helal ediniz...

Bir daha böyle şeyler olmaz diye ümit ediyorummm..

Nede olsan evren de düstürü tekamil kanunu var..

Sitelerde Paylaş

Tesadüfün bir açıklama olmadığını siz kendiniz beyan ettiniz, şimdi de tesadüf açıklamsını kabul üzerine tesadüf değilse nedir diye, soru yöneltiyorsunuz.

Karmaşık. Yazılanları nerenden okuyorsun? Bir daha oku.

Ben neresinde tesadüfün bir açıklama olmadığını yazdım.

Sizde akıl da kalmamış.

Bunları nasıl yazabiliyorsunuz bilmiyorum.

Sitelerde Paylaş

Anlamadan konuşmak senin yaptığın şey. Arkadaşım uygun moleküler yapılar oluşana kadar evrende denemeler oluşur. Moleküller birbirlerini denerler. Neden her maddenin moleküler bir formülü var? Buluşma garanti olsaydı milyon tane deneme yapmaya gerek kalmazdı. Her molekül birbirini bulurdu. Dediklerimde ulu bir kuvvet anlamı çıkmıyor. Ulu kuvvet var mı yok mu kimse bilemez. Biz sadece evrenin formüllere dayalı işlediğini biliyoruz. Her maddenin bir formülü var. O formül tutarsa o madde evrenin her yerinde oluşuyor. Sadece organik formüllerin tutması çok özel şartlar gerektiriyor. Yani madde kendi bilincine sahip. Gerekli şartlar sağlandığında her gezegende yaşam oluşuyor. Şartlara uyum sağlamış canlı ortaya çıkıyor. O gezegenin koşulları el verdiğince yaşam ortaya çıkıyor. bu da maddenin olgunlaşmak için belli şartlar aradığını gösteriyor. Sen buna kalkıp da herşey tesadüf diyemezsin. Öyle olsa bilim neden herşeyi formülle açıklıyor. Matematiğe de fiziğe de gerek yok.

Bize maval okuma.. Bunlar halanın daşakları olsa amcan olurdu misali zırva.

Gerekli şartla sağlandığında her gezegende yaşam oluşuyor zırvasına ne demeli acaba?

Ben diyecek laf bulamıyorum. Sorumsuzluğun bu kadarı da biraz fazla.

Bilim forumunda insan aklına geleni yazmamalı. Biraz tartmalı, ölçmeli, düşünmeli..

Sitelerde Paylaş

Yalnız yanlış değil. Ayrıca zırva..

Nedensellikle tesadüflerin nasıl bir alakası var?

Nedensiz tesadüf olur mu?

Herşeyden önce nedenini bilmeden tesadüf olduğunu bilemezsin.

Nedenini bilmiyorsan olayı açıklayamazsın. Açıklayamayınca olaya tesadüf diyemezsin.

Ancak açıklayabileceğin olaylara tesadüf diyebilirsin.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...