Jump to content

Recommended Posts

• İleti 513
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bu sözde ayetleri Kuran'dan çıkartığımız zaman birtakım 19 uyumları yerli yerine oturmakta.

Sadece Tevbe 128-129 çıkarıldığında bu uyumların ucu ucuna denk gelmesi tesadüf değil.

Bunları vermeden önce şunları da ek olarak vermem gerek:

Mesela besmele ile başlamayan tek sure Tevbe suresidir.

Bunun 2 sebebi var benim açımdan.

1) Bu sureye dikkat çekilmek isteniyor.

2) Yüce Allah bu sureye ekleme yapılacağını bildiğinden adını anarak başlamıyor.

Ayrıca geçmişte tartışılan bir rivayetinde doğru olduğunu gösteriyor.

Dikkat ama, rivayet ile Kuran'ı doğrulamıyorum, Kuran rivayeti doğruluyor. (yine benim görüşürüm tabii)

Bu rivayete göre Tevbe 128-129 Kuran'a "iki şahit olmadan" eklenen tek ayetlerdir. 6bin küsür ayet barındıran Kuran'da sadece bu iki ayetle ilgili tartışmanın olması ve ileride bu ayetlerin 19 sistemi ile Kuran dışına itmesi tesadüf müdür ? (googledan bu rivayeti bulabilirsin)

Değildir.

Birazdan diğer dediğini vereceğim. Ama biraz zaman.

Tevbe 128-129, Kuran'a sonradan eklenmiş demişsin. Kuran tahrif edilmiş demişsin.

Yalan söylüyorsun. Kuran'ın tüm ayetleri Allah kelamıdır ve değiştirilmemiştir.

Allah, Kuran'ı koruyacağına dair söz verdi:

Hicr 9: Şüphesiz o Kur’an’ı biz indirdik biz! Kur’an’ın koruyucusu da elbette biziz.

tarihinde KHF-232 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Anladım.

Soru 3 : Kuran kaç ayetten oluşur?

Kendimi sorgudaymış gibi hissettim. :)

112 numarasız 6234 numaralı olmak üzere 6346.

Bir yalanın daha apaçık meydana çıkmış.

Kuran, 6236 ayet. 114 sureyi tek tek saydım ve topladım.

İspatını görmek isteyen tıklasın:

http://kurtaricisizs...-var-yalan.html

Sitelerde Paylaş

Tevbe 128-129, Kuran'a sonradan eklenmiş demişsin. Kuran tahrif edilmiş demişsin.

Yalan söylüyorsun. Kuran'ın tüm ayetleri Allah kelamıdır ve değiştirilmemiştir.

Allah, Kuran'ı koruyacağına dair söz verdi:

Hicr 9: Şüphesiz o Kur’an’ı biz indirdik biz! Kur’an’ın koruyucusu da elbette biziz.

Allah Kur'an'ı koruyacağız demiş mushafı dememiş.Ekleme yapılması tahrif edilmesi anlamına gelmez.Mesela ben 1 ayet eklesem Kur'an'ın aslı korunmuş olur.Reşad'ı savunmuyorum burada sadece bir mantık yürütüyorum.

MASKELİ ADAMIN(:D) SORULARINI EDİP CEVAPLAYACAĞINI SÖYLEDİ BEKLEYİP GÖRECEĞİZ.

Sitelerde Paylaş

Allah Kur'an'ı koruyacağız demiş mushafı dememiş.Ekleme yapılması tahrif edilmesi anlamına gelmez.Mesela ben 1 ayet eklesem Kur'an'ın aslı korunmuş olur.Reşad'ı savunmuyorum burada sadece bir mantık yürütüyorum.

MASKELİ ADAMIN( :D) SORULARINI EDİP CEVAPLAYACAĞINI SÖYLEDİ BEKLEYİP GÖRECEĞİZ.

Güzel mantık kuruyorsun birde şu korunun ayetleri görsen daha güzel olacak :)

edip in 19 u artık sona yaklaştı sanırım :) asıl olan iman dır mucize değil

kuranda devamlı mucize getirmeli değilmi diye itiraz vardır.

Sitelerde Paylaş

MASKELİ ADAMIN( :D) SORULARINI EDİP CEVAPLAYACAĞINI SÖYLEDİ BEKLEYİP GÖRECEĞİZ.

1400 yıldır ayet eklemeye çalıştılar veya ayet çıkarmaya.

1 kişi bile başaramadı.

Değiştirilemeyen Kuran'ı böyle safsatalar uydurarak, değiştirildi diye yaftalamaya çalışanların istikameti cehennemin dibi. Bu bilgilendirmem herkese.

Hicr 9'la Rabbim söz vermiş. Olay bitmiş. Kimse değiştiremez.

Sitelerde Paylaş

Edip denilen adam tam bir sapık !

19 kitabını okudum. Bu kitabında Kuran'ın değiştirildiğine dair iftira eden bir sapık.

Edipin gideceği yer cehennemin dibi. İmansızın profesyoneli.

Sitelerde Paylaş

1400 yıldır ayet eklemeye çalıştılar veya ayet çıkarmaya.

1 kişi bile başaramadı.

Değiştirilemeyen Kuran'ı böyle safsatalar uydurarak, değiştirildi diye yaftalamaya çalışanların istikameti cehennemin dibi. Bu bilgilendirmem herkese.

Hicr 9'la Rabbim söz vermiş. Olay bitmiş. Kimse değiştiremez.

Değiştirilmediğine dair kanıtın var mı?Ben değiştirildi falan filan demiyorum sadece saçmaladığının farkına var istiyorum.

Sitelerde Paylaş

Değiştirilmediğine dair kanıtın var mı?Ben değiştirildi falan filan demiyorum sadece saçmaladığının farkına var istiyorum.

Kuran'ın değiştirildiğine dair şüphelenen kişi müslüman olmaz ancak münafık olur veya kafir olur.

Hicr 9'u inkar eden, Kuran'ın hepsini inkar eder. Benim kanıtım hicr 9.

Sitelerde Paylaş

Kuran'ın değiştirildiğine dair şüphelenen kişi müslüman olmaz ancak münafık olur veya kafir olur.

Hicr 9'u inkar eden, Kuran'ın hepsini inkar eder. Benim kanıtım hicr 9.

Diyelim ki Kur'an şu 2 harf:AB

Birileri ona C eklerse ne olurr:ABC

Kur'an korunmuş olmaya devam eder.

Ta ki biri C'nin sonradan eklendiğini farkedip C'yi atana kadar Kur'an öyle kalır.

Sonra gerçek hali olan AB ye geri döner.

Ben onları savunmak için yazmıyorum bunları.Sadece mantığında bozukluk olduğunu söylüyorum.Onların iddia ettiği şey hicr 9 a aykırı değil yani.

Sitelerde Paylaş

Diyelim ki Kur'an şu 2 harf:AB

Birileri ona C eklerse ne olurr:ABC

Kur'an korunmuş olmaya devam eder.

Ta ki biri C'nin sonradan eklendiğini farkedip C'yi atana kadar Kur'an öyle kalır.

Sonra gerçek hali olan AB ye geri döner.

Ben onları savunmak için yazmıyorum bunları.Sadece mantığında bozukluk olduğunu söylüyorum.Onların iddia ettiği şey hicr 9 a aykırı değil yani.

Allah böyle laga lugalarla uğraşmaz.

Kuran'ı koruyacağına dair söz veren Rabbim, eklemeye de izin vermez çıkarmaya da.

Kuran'a ekleme yapıldı diyen antiateist gibiler inkarcı olur ve gideceği yer cehennem.

Ben sizi cehenneme gitmeyesiniz diye uyarıyorum.

Apaçık uyarıcıyım. Cehenneme gitmeyesiniz diye.

Sitelerde Paylaş

Allah böyle laga lugalarla uğraşmaz.

Kuran'ı koruyacağına dair söz veren Rabbim, eklemeye de izin vermez çıkarmaya da.

Hala anlamıyorsun.Kur'an zaten korunmuş.Onlar da aksini söylemiyor.Allah Kur'an'a ekleme olmayacaktır diye bir ayet indirmemiş ki?

Sitelerde Paylaş

Hala anlamıyorsun.Kur'an zaten korunmuş.Onlar da aksini söylemiyor.Allah Kur'an'a ekleme olmayacaktır diye bir ayet indirmemiş ki?

Hicr 9, ekleme yapmaya da izin vermez. Başka ispat:

Enam 115: Rabbinin kelimesi (Kur’an) doğruluk ve adalet bakımından tamdır. Kuran'ın kelimelerini değiştirebilecek yoktur. O, hakkıyla işitendir, hakkıyla bilendir.

Sitelerde Paylaş

Hicr 9, ekleme yapmaya da izin vermez. Başka ispat:

Enam 115: Rabbinin kelimesi (Kur’an) doğruluk ve adalet bakımından tamdır. Kuran'ın kelimelerini değiştirebilecek yoktur. O, hakkıyla işitendir, hakkıyla bilendir.

Son kez söylüyorum.AB ye C eklenmesi AB'nin değiştirildiğini göstermez.AB,AK yapılırsa değişmiş olur.

Sitelerde Paylaş

Allah laga lugayla uğraşmaz, şüpheye yer bırakmaz. Kelime eklenmesine de izin vermez. Sonsuz kudretteki Rabbime hamd olsun.

Hamd olsun da kelime eklenmeyeceğine dair bir delilin yok,değişmiyeceğine dair delilin var.Bunu anla yeterli şimdilik.Kur'an ile mushafın da farkını bil.

Sitelerde Paylaş

Hamd olsun da kelime eklenmeyeceğine dair bir delilin yok,değişmiyeceğine dair delilin var.Bunu anla yeterli şimdilik.Kur'an ile mushafın da farkını bil.

Adım adım cehenneme yaklaşıyorsun, demedi deme.

Kehf 27: Rabbinin kitabından sana vahyedileni oku. Kuran'ın kelimelerini değiştirecek hiçbir kimse yoktur. O’ndan başka asla bir sığınak da bulamazsın.

Sitelerde Paylaş

müreh doğruyu bulmak yerine cahil olarak kalmayı tercih ediyorsun resmen.Allah cahilliğimi bağışlar demişsin.Bağışlayabilir elbet.Sen yine de şunu oku:

10:100

Allah'ın izni olmadıkça hiçbir benlik iman edemez. Allah, pisliği, aklını kullanmayanlar üzerine bırakır.

ukala olmaktansa cahil olmayı tercih ederim.

sen allahın huzurunda, münafık olmayı mı istersin, cehaletle suçlanmayımı, yada şirke düşmüş bir şekilde karşısında olmayımı istersin, cahil olmayı mı ?

Sitelerde Paylaş

ukala olmaktansa cahil olmayı tercih ederim.

sen allahın huzurunda, münafık olmayı mı istersin, cehaletle suçlanmayımı, yada şirke düşmüş bir şekilde karşısında olmayımı istersin, cahil olmayı mı ?

Sen zaten şirke bulaşmışsın,bana neden soruyorsun ki bunları.Sen buhariyi,müslimin kitaplarına göre yaşıyorsun.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...