Jump to content

Recommended Posts

• İleti 513
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

19 sistemine 2 ayet (tevbe 128-129) sebebiyle karşı çıkan insanlara soruyorum:

O 2 ayetin Allah tarafından gönderildiğini ispatlayabilir misiniz?

Bir soru sormadan önce nasıl bir cevap geleceğini hiç düşünmüyor musun? Başka birisi sana diğer ayetlerin Allah adında bir tanrı tarafından gönderildiğini ıspatlayabilir misin dese ne cevap vereceksin? Kem küm edeceksin aynı soru sorduğun tarafın kem küm edeceği gibi çünkü her iki tarafında elinde içi boş laflardan, masallardan başka hiç bir şey yok.

Sitelerde Paylaş

Bir soru sormadan önce nasıl bir cevap geleceğini hiç düşünmüyor musun? Başka birisi sana diğer ayetlerin Allah adında bir tanrı tarafından gönderildiğini ıspatlayabilir misin dese ne cevap vereceksin? Kem küm edeceksin aynı soru sorduğun tarafın kem küm edeceği gibi çünkü her iki tarafında elinde içi boş laflardan, masallardan başka hiç bir şey yok.

Başlıkta bahsedilen konudan bu kadar uzak olmasaydın keşke.Yorum yazmadan önce bak:19 mucizesi

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee

Hoca Edip Yüksel dine eklenenleri toparlayıp liste halında yayınladıktan sonra kıtaplarınmda bunlara yer vermemiştir.

Bunu gören yobazlar Edibi öldürmek için peşine düşerler.

Edip sanırıp Siirtli zengin bir Kürt ağanın oğludur.Ama,Edibin dinde yaptığı bu reforum gibi temizligi ,ayleside kabul edemez.

İşin ciddi olduğunu gören Edip soluğu Amarıkada alır.Orda 13 yıl kalır.

Bir Yahudu din adamıyla tanışır ve bu yahudu din adamı bizim kıtaplarımızda olduğu gibi sizinde kıtabınızda bu ayatlardan vardır mutlaka der.Bu arama ve tanımlama sırlarınıda Edibe verir.

Edip bunun üzerine araştırmaya koyulur ve bu 19 bayatı bulur.

Edip ancak 13 yıl sonra yurda dönebilir.

Onun 19.org deye bir forumu vardır.Girişinde şöyle yazar,Akla ters düşen din dindegil hava cıvadır,a benzer birşey demiştir .Şuan usuma gelmedi.

Edip diger din adamlarından çoh daha ileri görüşlüdür.

Bir zamanlar bir Yatır vardı.

Buraya çocuğu olmayan kadınlar akın akın giderlerdi.

Yatırın etrefı ana baba günüydü okadar kalabalık gelirdi bu yatıra.

KADINLAR ALSANA BİR ? göbek yani göbeyin enaltını verbana bebek deyerek şıkırda şıkır oynayarak yatırın etrefında dafalarca dönerlerdi.

Hiç bir din adamıda bu kadınları uyarmıyordu böyle birşeyin olması mümkün deyildir diye.

Bu uydurmaları halka oldukca anlatıyor ama,bazı kesimler adamın dinsiz olduğunu iddie edip duruyorlar.

Çocuk isteyen kadınlar müseid yer olsa garanti yatacahlar yatır gelip üstlerine çıkıp onları hamıla bıraksın deye.

Bukadar cahal toplumumuz var ne yazıhkı.

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş

19 sistemine 2 ayet (tevbe 128-129) sebebiyle karşı çıkan insanlara soruyorum:

O 2 ayetin Allah tarafından gönderildiğini ispatlayabilir misiniz?

''Kuranın Allah sözü olduğunu ispat edebilecek misin'' sorusuna ispat olarak 19 sistemini sunman, ne kadar büyük acziyet, belliki farkında bile değilsin...Yazık, Kuranı bırakıp ta başka sevdalara düşenlere, çok yazık...

Sitelerde Paylaş

''Kuranın Allah sözü olduğunu ispat edebilecek misin'' sorusuna ispat olarak 19 sistemini sunman, ne kadar büyük acziyet, belliki farkında bile değilsin...Yazık, Kuranı bırakıp ta başka sevdalara düşenlere, çok yazık...

Senin hiçbir ispatın yok.Benim 'objektif' ve 'yanlışlanabilir' bir ispatım var en azından.

Sitelerde Paylaş

Senin hiçbir ispatın yok.Benim 'objektif' ve 'yanlışlanabilir' bir ispatım var en azından.

Kuran-ı Kerimin '' apaçık'' ifadesi var iken, kalkıp matematik formülü gibi işlemlerle, keşifler sunup, birşeyler ispat etmek, ne kadar aklı başında insan uygulamasıdır. Oysaki ''apaçık'' cümlesini her konuda ağzına skaız olarak kullanıyordun... Ne değişti, U dönüşünün sebebi, Kuranı ispat et inanalım cümlesine karşı birşeyler sunma ihtiyacınmı? Kuranın kendisi başlı başına mucize iken, içinde olmadık işlerle, formüllerle birşeyler aramak, hangi aklın ürünüdür?

Sitelerde Paylaş

Kuran-ı Kerimin '' apaçık'' ifadesi var iken, kalkıp matematik formülü gibi işlemlerle, keşifler sunup, birşeyler ispat etmek, ne kadar aklı başında insan uygulamasıdır. Oysaki ''apaçık'' cümlesini her konuda ağzına skaız olarak kullanıyordun... Ne değişti, U dönüşünün sebebi, Kuranı ispat et inanalım cümlesine karşı birşeyler sunma ihtiyacınmı? Kuranın kendisi başlı başına mucize iken, içinde olmadık işlerle, formüllerle birşeyler aramak, hangi aklın ürünüdür?

İçinde matematik olması apaçıklığıyla bir çelişki değil ki?Matematiğin kötüyse bu senin sorunun.Ben şifreli bir kitaptır demiyorum Ömer Çelakıl şarlatanıyla karıştırma.

Sitelerde Paylaş

İçinde matematik olması apaçıklığıyla bir çelişki değil ki?Matematiğin kötüyse bu senin sorunun.Ben şifreli bir kitaptır demiyorum Ömer Çelakıl şarlatanıyla karıştırma.

Yok bir de onu söyle. Kuran bütün olarak mücizedir. İçinde farklı arayışlara girmek çok yanlıştır, Hatta yanıştan da öteye giden sonuçlarla neticelenebilir. Allahın hükümlerini baz al, ayet numaralarını değil.

Sitelerde Paylaş

Yok bir de onu söyle. Kuran bütün olarak mücizedir. İçinde farklı arayışlara girmek çok yanlıştır, Hatta yanıştan da öteye giden sonuçlarla neticelenebilir. Allahın hükümlerini baz al, ayet numaralarını değil.

Kuran'ın bütün olarak mucizesi nedir?Bu mucize objektif bir mucize midir?Bu mucizeyi anlattığın kaç ateist veya ehli kitap Kur'an'ı kabul etmiştir?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...