Jump to content

Recommended Posts

Harf olmayan karakterleri de almış. Dikkat edersen onların ebced degerini sıfır veriyor site.

Ben Arapçadan anlamam ama o siteyi kuranların anladığını umuyorum. Ve bir Arapça besmele alıp o sitede sorduğumda doğrudan 22 harf olduğunu söylüyor. Site de 19 la falan alakalı değil. Yani doğru cevap verme ihtimali çok çok yüksek.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 513
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ben Arapçadan anlamam

http://tr.wikipedia....i/Ebced_hesabı

Buradan bak o zaman.

Soru 10: Kuran'da bulunan 19 sistemi, Kuran'ı her türlü değişikliğe karşı korur mu?

Değişiklik varsa korur ve onu sana gösterir! Yoksa zaten yüce Allah onu sana göstermez. Bu konudaki görüşümü sana 15. mesajımda ilettiğimi hatırlıyorum Koltuk. Farklı bir şey düşünmüyorum. 19un en büyük görevi inananlar için bir sınav olması.

Bak ama yavaş yavaş sıkılıyorum :) Sistem hakkında eleştirin varsa ilet lütfen, böylesi çok uzuyor.. Ben 19u araştırırken tek tek millete sorarak öğrenmedim. Bazı şeyleri araştırdıkça öğreneceksin, öğrendikçe kavrayacaksın. :)

tarihinde ANTİATEİST tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Antiateist, kızmak, küsmek, sıkılmak yok. Merak etme araştırıyorum ancak okuyan arkadaşlar için de bilgilendirici olması için sana konuyu açma şansı veriyorum.

Soru 11: 19 sistemine / mucizesine uymadığını tahmin ettiğiniz 2 ayeti (Tevbe 128-129) Kuran'dan atıyorsunuz. Çünkü aklınıza ilk gelen sistem çalışmıyor o zaman bu 2 ayet Kuran'a insanlar tarafından eklenmiştir. Şimdi aklınıza gelmeyen veya gelmesini istemediğiniz şu soruyu sorsam ne dersin :)

"Ayet sayılarının 19 sistemine uymamasının sebebi Tevbe suresine insanlar tarafından 2 ayet eklenmesi değil Tevbe suresinden insanlar tarafından 17 ayetin çıkartılmasıdır. Kuran'dan insanlar tarafından çıkartılan o 17 ayet olsaydı 19 sistemi çalışırdı" desem cevabın ne olur?

Sitelerde Paylaş

Cevabım şu olurdu: delilini getir. :)

Allah'ın isimlerini sana vermiştim:

gwlf9.jpg

Bu grafik tesadüf değil. Önceden Allah,isim,rahim,rahman frekansları kaç olacak belirlenmiş. Tabii ki ilgili 17 ayette bu kelimelerin olmadığını söyleyebilirsin.

Ayrıca sadece ayet sayısı üzerinden hareket ettin. Bunun başka parametreleri de var.

Senin dediğinbiraz şuna benziyor: Belkide şuan hepimiz birer makineya bağlı robotlarız.. Şuan gördüğümüz her şey bilgisayar simülasyonu olabilir mi ? Olmazsa delilin nedir ? vb..

Yani istedikten sonra işi belli bir noktadan sonra çıkmaza sokabilirsin.

Yüce Allah kaldıramayacağımız bir yükü bize yüklemez diyorum ben.

Sitelerde Paylaş

Antiateist,

Bu yazdığının sorduğum soru veya dikkat çektiğim hususla alakası yok. Bu yazdığını sakla ileride gündeme getireceğim bazı hususlarda kullanırsın :)

Soru 12: Çok sevdiğin "Allah, isim, rahman ve rahim" kelimelerinin ayrı ayrı ayet numaraları toplamı nedir (değiştirilmiş Kuran'a göre)?

Örneğin aşağıdaki rakamı sen vermiştin. İsim, rahman ve rahim kelimeleri için de ayet numaraları toplamını verir misin?

Allah ismini içeren ayetlerin numaralarının toplam değeri 118252'dir

Sitelerde Paylaş

Antiateist, koltuk'un söylediği şekilde ayet atıp çıkarma konusunda "yan veriler"e ihtiyaç duyuyorsan, şu rivayetler işine yarayabilir:

• Ahzab suresi, gerçekte Bakara suresi kadar uzundu.
  • Haccac Kuran'a ilaveler yapmıştır.
  • Gerçekte Kuran'da recm ayeti vardı.
  • Kuran'da süt kardeşliği için 10 kez süt emme ile ilgili bir ayet vardı.
  • Kunut duaları Kuran'dan idi.
  • Kuran'da yer alan bazı sureler zamanla unutuldu veya kasıtlı olarak çıkarıldı (bunlara ait ayet metinlerini bulmak istersen, sana yardımcı olabilirim).
  • Kuran'ın gerçekte üçte biri Ehli Beyt hakkındaydı ve bazı ayetlerden Ali ve Ehli Beyt kelimeleri çıkarıldı.
  • Kuran 17000 ayet idi.
  • Felak ve Nas sureleri gerçekte Kuran'dan değildi.

tarihinde Fethi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Antiateist,

Fethi dikkatli okuyor ve affetmiyor :) Bir daha rivayetlerden uzak durmaya yemin edersin sanırım.

Bu verdiklerim delil değil ama destekleyici yan veriler.( artık nasıl diyorsak, ben yan veri ismini veriyorum :) )

tarihinde koltuk tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Antiateist,

Fethi dikkatli okuyor ve affetmiyor Bir daha rivayetlerden uzak durmaya yemin edersin sanırım.

Koltuk, rivayet Kuran'a delil değildir. Ama Kuran rivayetin doğruluğunu gösterebilir. Bunu sana söylemiştim.

Yukarıdaki listede Kuran'a şahitsiz eklenen bir ayetten bahsedildiğini görmedim. Olsa bir önemi yok, çünkü bir delili yok. Ama Fethi her zaman yaptığı inkarcılığı devam etmek için sağdan soldan bir yığın abuk subuk rivayetler aramış durmuş belli ki, zira çoğu şeyi ilk defa duyuyorum (Kuran 17bin ayetmiş, süt emme ile ilgili ayet varmış bunlar ne :) vb.) Kendisiyle 9:128-129la ilgili rivayeti zaten tartışmıştım. O zaman cevap veremiyordu, anlaşılan geçen zamanda dersine hazırlanmış.

Tevbe ile ilgili rivayete Kuran'ın fiziksel delil getirmesi ilginçtir. Diğer rivayetler faso fiso benim için. Birinin sayısız delili var ötekilerin ne olduğu bile net değil...Bu ayrımı yapabileceğini düşünüyorum artık Koltuk.

Sitelerde Paylaş
Soru 12: Çok sevdiğin "Allah, isim, rahman ve rahim" kelimelerinin ayrı ayrı ayet numaraları toplamı nedir (değiştirilmiş Kuran'a göre)?

Kuran değişmemiştir.

Sana toplamı veremem çünkü toplamadım. Bu çok zahmetli bir iş. Ben sadece ilgili iddiaları incelerim. İddiaların doğruluğuna bakarım, mantığıma yatarsa kabul ederim. Rahman,Rahim ve İsim kelimelerini toplamadım bu yüzden. Toplamı nedir bilmiyorum.

tarihinde ANTİATEİST tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kuran değişmemiştir.

Sana toplamı veremem çünkü toplamadım. Bu çok zahmetli bir iş. Ben sadece ilgili iddiaları incelerim. İddiaların doğruluğuna bakarım, mantığıma yatarsa kabul ederim. Rahman,Rahim ve İsim kelimelerini toplamadım bu yüzden. Toplamı nedir bilmiyorum.

Şimdi bu ilginç geldi. 19 mucizesini, besmeleye ve içinde geçen 4 kelimeye (Allah, rahman, rahim ve isim) dayandırıyorsunuz. Bu arada

Allah'ı saymışsınız ve delil olarak gösteriyorsunuz ama diğer üçünü (rahman, rahim ve isim) saymamışsınız. Antiateist inan inandırıcı gelmedi. Yoksa diğerlerinin sayımı iddianızı desteklemiyor olabilir mi? Üstelik ayet sayılarını toplamaktan kolay ne var? Örneğin isim için 19 rakamı toplayacaksın. Ayetleri ver ben toplayayım :)

Rahman ismini içeren ayetlerin numaralarının toplam değeri ??????????

Rahim ismini içeren ayetlerin numaralarının toplam değeri ????????????

İsim ismini içeren ayetlerin numaralarının toplam değeri ????????????

Sitelerde Paylaş

Şimdi bu ilginç geldi. 19 mucizesini, besmeleye ve içinde geçen 4 kelimeye (Allah, rahman, rahim ve isim) dayandırıyorsunuz. Bu arada

Allah'ı saymışsınız ve delil olarak gösteriyorsunuz ama diğer üçünü (rahman, rahim ve isim) saymamışsınız. Antiateist inan inandırıcı gelmedi. Yoksa diğerlerinin sayımı iddianızı desteklemiyor olabilir mi? Üstelik ayet sayılarını toplamaktan kolay ne var? Örneğin isim için 19 rakamı toplayacaksın. Ayetleri ver ben toplayayım :)

Rahman ismini içeren ayetlerin numaralarının toplam değeri ??????????

Rahim ismini içeren ayetlerin numaralarının toplam değeri ????????????

İsim ismini içeren ayetlerin numaralarının toplam değeri ????????????

Ben saymadım Koltuk. Neden bu işkenceye gireyim. Pek sandığın gibi elimde hesap makinesi saydığım bir şey yok.

Ben sadece iddiaları incelerim. Bakarım doğruysa ve mantığa uyuyorsa kabul ederim.

İstersen sen say; ama eminim sayan olmuştur. Bir şeyler olsa karşımıza çıkardı.

Allah isimlerini içeren ayetlerin toplamının 19un katı olması benim için anlamlı. Sadece isim yada rahman isimlerini içeren ayetlerin toplam değeri 19un katı olsaydı tek başlarına bir anlam ifade etmeyecekti ve öyle bir şey olsaydı delil olarakta sunmazdım.

Ama Allah için bu geçerli değil. Allah isminin sadece bu katı vermesi anlamlı.

Sitelerde Paylaş

Allah isimlerini içeren ayetlerin toplamının 19un katı olması benim için anlamlı.

4 tane isim var (Allah, rahman, rahim, isim) 3 ü tutmuyor biri tutuyor.

Tutmayanları dikkate almıyorsun, tutanı bize delil olarak getiriyorsun. Zaten bu ayet numaralarının toplamının rastgele 19 a bölünme ihtimali de yaklaşık % 5'tir. Çok önemsiz bir delil olur.

Sitelerde Paylaş

"Üzerinde 19 vardır" ayetinden yola çıkarak 19 etrafında birşeyler bulmaya çalışana kadar o ayeti farklı bir açıdan görmeyi denesen?

Mesela şunu anla ki Arapça "ondokuz" dersen bir önceki ayetin sonuyla kafiyeli oluyor. Muhammed sırf kafiye olsun diye bu rakamı söylemiş olamaz mı?

Ve sonra ayetler hemen akabinde gelen o uzun ayet olmadan devam ediyordu. Çünkü o uzun ayeti çıkartırsan belli bir akış, şiirsel bir devam var. O uzun ayet bozuyor. Sonradan eklendiği çok belli.

Demek ki insanlar "ne ondokuzu yaw" diye dalga geçtiler. Sonradan bu uzun ayet gelip "meleklerin sayısını insanlar sürçsün diye, inananlar daha da inansın diye böyle yaptık" diye uzun uzun açıklama yapma lüzumu hisetmiş. Sen de tabi "ondokuz" lafının orda bir derin manaları olduğunu, ve bu uzun ayetteki lafların da bir işaret olduğunu düşünüyorsun. Halbuki lafı çevirmekten başka birşey değil o ayet. 19 ne alaka? "İşte siz sürçün diye öyle." He oldu.

tarihinde diyalektektük tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Soru 13: Kuran'da değişiklik yapma şekilleri (aklıma gelenler) aşağıdadır. Net olarak cevap alabilir miyim "19 sistemi bunlardan tekine karşı bile koruma sağlayabilir mi?"

1) Sureler eklemek

2) Ayetler eklemek

3) Sureler çıkarmak

4) Ayetler çıkarmak

5) Ayetlerin sözlerini değiştirmek.

6) Bunlardan birkaçını veya tamamını aynı anda yapmak.

Sitelerde Paylaş

4 tane isim var (Allah, rahman, rahim, isim) 3 ü tutmuyor biri tutuyor.

Tutmayanları dikkate almıyorsun, tutanı bize delil olarak getiriyorsun. Zaten bu ayet numaralarının toplamının rastgele 19 a bölünme ihtimali de yaklaşık % 5'tir. Çok önemsiz bir delil olur.

%5 değildir. %0.12. Çünkü dikkat çektim, Allah ismi anlam açısından önem kazanıyor. Dediğim gibi diğer isimlerden olsaydı tesadüf olarak değerlendirip sana göstermeyecektim bile.

Bu arada tartışma 19 var mı yok mu ya girdi sanırım. Eğer buna gireceksen sana yıgınca delil getireyim.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...