Jump to content

Kadına Şiddet bulguları...

Recommended Posts

• İleti 69
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

• 2 months later...

her ne kadar toplum olarak eskiye nazaran daha eğitimli olsakta; bence birinci konu maalesef eğitim. büyük şehirler dışında orta seviye bir tedrisattan geçmiş insan sayısı bile az. kadınlarımız erkeklere göre daha az eğitimli olduğundan dayak yemesi durumunda ne yapacağını da bilmiyor. dolayısıyla da dayağa rıza göstermiş oluyor. ayrıca küçüklükten beri ona verilmiş olan erkek üstündür mantığı da sesini çıkarmamasını öğütlüyor ona. tabi islam dininde de kadını dövmek meşru olduğundan kültürümüzün en ince deliklerine kadar işlemiş durumda. bağımlılıklar etkendir evet, ama alkol veya uyuşturucu kullanmayıpta eşine şiddet uygulayan çok koca var. kadının cennetini kocasının ayaklarının altına seren bir din ve onun getirdiği alışkanlıklardan vazgeçmek kolay olmasa gerek.

Sitelerde Paylaş

erkekler cahil yaşayıp ölebiliyorlar.

ama kadınların cahil olmak gibi bir lüksü yok..

çünkü cahil kadın kendisiyle beraber ülkesini de batırır.

ki islam dünyasındaki sefilliğin bir nedeni de kadınların sosyal yaşamdan dışlanmasıdır.

tabii bunun düzeyi her islam ülkesinde farklıdır..

kadın kendisini erkek çocuk ve eşi yoluyla ifade ettiği için evlilik önemli.

ve onlardaki her türlü anormalliğin faturasını toplum yine kadına kesiyor.

açıkçası hiç kimsenin cinsel-bedensel-sözlü taciz-şiddet uygulayan dayakçılara karşı

kadınları etkin bir şekilde savunma gibi bir amacı olduğunu da sanmıyorum.

kadınsan yalnızsındır..

dayak yiyen kadın yasal haklarını kullanmalı.

en azından polis ve savcılığa bildirmeli.

ama bu çoğu zaman dayaktan korumaz.hatta yeni dayaklara da yol açabilir..ama zaten dayak yiyorsun..

baba evine dönmek ve hatta boşanmak bile dayakçı erkeklere karşı işe yaramayabilir.

ezik davranmak yerine kendini fiziksel olarak savunmaya çalışmalı.

son olarak rica ediyorum..komşular ve erkek evlatlar bu dayakçılara karşı sessiz kalmasın.

kadınız yalnızız tamam..ama yine de sessiz kalmasınlar..en azından polis çağırsınlar.

http://www.ateistfor...=20#entry975013

Cok guzel ozetlemissin lakin sunuda soylemekte fayda var .

toplumsal olarak bu tur olaylara duyarsiz kalmamaktan geciyor bence yani kadin polis veya savcili bilmeye bilir veya cekinceleri olabilir lakin ne zaman bir komsu diger bir komsu hakinda mahkemelik olur ve belirli yaptirimlar uygulanirsa bu sorun kismi olarak cozumde yardimci olur diye dusunuyorum.

Sitelerde Paylaş

Şiddet yanlısı eşlerin özellikle ekonomik sebepler ile depresyona girdiği ve şiddet eğilimli olduğu yapaılan araştırmalar ile ortaya konabilir. Bununla beraber, çocukluktan gelen duygu ve davranışlarında bunda etkili olduğu sav'ı da var. Bir çocuk küçükken iddete maruz kalmış ise, yetişkinliğinde de şiddete meyilli olabiliyor şeklinde...

Sitelerde Paylaş

Bu konuyla ilgili birşey söyleyeceğim de kadınlar değil mi dayak yedikten sonra "KOcamdır seviyorum" diyen, KOcayı sevmezler tabi genelde parayı severler, şimdi kendimizi kandırmayalım, sokaklarda her yerde fellik fellik koca arayıp sonra da dayaktan şikayetçi mi olacaklarını sanıyorsunuz? Erkekler ne yapsın yani erkeklere zorla kendilerini dayatıyorlar ben olsam ben de döverim, kadınların dayaktan zevk aldıkları da inkar edilmez bir gerçek, bıktım artık yok kadına şiddet yok bilmem ne entel entel laflar

Ohaaaaaaaaaa

Kizini kizkardesini de kocalari dovunce ellerine saglik dersin sanirim sen...baban annene indirince tokati helal babama dersin..anneninde dayaktan zevk alan bir mozasist oldugunu dusunursun dogal olarak..

Yobazsiniz iste tipki kitabiniz gibi...demek kadin zevk aliyor dayak yemekten.demek kendini savunamayanlarin haklarini savunmaya calisanlar icin entel entel bu ne yaww yorumu yapiyorsun...iste islam iste musluman adaleti...

tarihinde doodslag tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...