Jump to content

4 Karını Takip Et Uygulaması

Recommended Posts

Suudi Arabistan'da erkekler bir kaç hafta içinde karılarını gerçek zamanlı olarak akıllı telefonlarını kullanarak takip edebilecekler. Uygulama 4 karıya kadar gerçek zamanlı ve geriye dönük 24 saatteki hareketleri gösterme özelliğine sahip olacak.

Halihazırda Suudi Arabistan sınırlarının dışına çıkan kadınların kocalarına SMS gönderen bir sistem mevcut ancak bu yeni sistem bir devrim niteliğinde olacak.

http://www.panarabiaenquirer.com/wordpress/new-saudi-smartphone-app-tracks-movement-of-wives/

http://www.theblaze.com/stories/want-to-know-where-your-wife-is-saudi-arabia-has-an-app-for-that/

http://rt.com/news/women-tracking-saudi-arabia-359/

Sitelerde Paylaş

Ahhh ne güzel şey müslüman olmak. Çiçekler böcekler kelebekler.

İnşaallah kalbime nur insin de müslüman olayım.

Hemen takibe alınmak isterim doğrusu.

Yaşasın islamın ıvır zıvır özgürlüğü. Yaşasın demokrasi! Umarım hükümetimiz elini çabuk tutar, planlarını bir an önce uygulamaya koyar da Türkiyeye de nasip olur o güzel günler.

Nasıl da kaşım kaşım kaşınıyor, bi güzel dayak yemek istiyorum bi adamdan valla.

Sitelerde Paylaş

Özellikle müslüman bayanların yorumlarını almak istiyorum. Erkekler değil özellikle müslüman bayanlar.

"Ama onlar gerçek müslüman değiiiil.. Onlar İslam'ı yanlış biliyor, yobaz hepsi.

İslam kadına kraliçe muamelesi yapar, kollar, korur, onu özel insan statüsünde görür ve özgürleştirir."

Ya da..

"Erkek kadının koruyucusu ve hâmisidir, o yüzden de kadını böylesi takip etmek onun hakkıdır. Güvenmediğinden değil, değer verdiğindendir hep bunlar. Hem erkek onu böyle takip ederek hata yapmaktan koruyabilir."

Bence bu uygulamayı gurur verici bulan kadın sayısı az değildir oralarda. "Kocam beni dövmüyor, kendimi eksik ve değersiz hissediyorum, kocamın yeterince erkek olmadığını düşünüyorum" diyerek kocasını mahkemeye veren kadın geldi aklıma.

Dinler insanları böyle delirtiyor işte. Fazlası çok zarar.

Sitelerde Paylaş

Karılarım demek istedin sanırım.

Cevap: tabi ki hayır.

Karılarım diyemem.Samimi bir müslüman isem eğer, dört eş alamam. Çünkü eşlerim arasında adaletli davranamayacağım, kuran ayetiyle sabit.Ben Allahtan daha iyi biliyorum, adaletli davranırım diyen varsa buyursun. Türkiye de, kadın erkek oranı eşit. Ben dört eş alırsam, dört erkek evlenemeyecek demektir. Allahın tüm müslümanlara adaleti emrettiği ayetle sabittir. Ben dört eş alarak toplumun diğer bireylerine karşı adaletsizlik yapmam, diyen varsa buyursun.

Kısacası ben kesinlikle Allahın dileği doğrultusunda karım diyorum.

konuya bağlayacak olursak, Ben karımı izleyebileceksem, karımında beni izleyebilmesi gerekli.Tabi en başından şunu da sormak gerek gerek, ben karımı, karım beni neden izlemeli.

tarihinde atılan2 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Karılarım diyemem.Samimi bir müslüman isem eğer, dört eş alamam. Çünkü eşlerim arasında adaletli davranamayacağım, kuran ayetiyle sabit.Ben Allahtan daha iyi biliyorum, adaletli davranırım diyen varsa buyursun. Türkiye de, kadın erkek oranı eşit. Ben dört eş alırsam, dört erkek evlenemeyecek demektir. Allahın tüm müslümanlara adaleti emrettiği ayetle sabittir. Ben dört eş alarak toplumun diğer bireylerine karşı adaletsizlik yapmam, diyen varsa buyursun.

Parası olana evlenmek sünnettir ve korunması gereken bir sürü yetim varken ben adaletli olamam demek o zor olan yoldan kaçmaktır. Adil olmak çok zor bir şey değil. Her akşam sıra ile ziyaret ve hepsine eşit koşullarda ev veya oda sağlamak yeterlidir.

Parası olmayan toplumun diğer bireyleri cariyeleri ile yetinebilirler. Bu sizin probleminiz değildir. Siz küçük kızları korumanız altına almakla yükümlüsünüz.

konuya bağlayacak olursak, Ben karımı izleyebileceksem, karımında beni izleyebilmesi gerekli.Tabi en başından şunu da sormak gerek gerek, ben karımı, karım beni neden izlemeli.

Bu soruyu gerçek İslam'ın yaşandığı Suudi Arabistan'da sormak gerekir. Küfr'e batmış olan TC'de bu soruyu sormak baştan yanlıştır.

Sitelerde Paylaş

Manyak mısın nesin? Neresi güzel bir uygulama bunun? Suçlu gibi insanı takip ne demek yahu? Siz islama zarar gelmesin diye islamın neden olduğu her b.ka kulp bulursunuz..

sakin ol şampion.

yok böyle bir aplikasyon. içimizdeki sazanları tespit için, iki kod öğrenen her gencin piyasa yoklama temayülü bunlar.

Sitelerde Paylaş

Parası olana evlenmek sünnettir ve korunması gereken bir sürü yetim varken ben adaletli olamam demek o zor olan yoldan kaçmaktır. Adil olmak çok zor bir şey değil. Her akşam sıra ile ziyaret ve hepsine eşit koşullarda ev veya oda sağlamak yeterlidir.

Parası olmayan toplumun diğer bireyleri cariyeleri ile yetinebilirler. Bu sizin probleminiz değildir. Siz küçük kızları korumanız altına almakla yükümlüsünüz.

Bu soruyu gerçek İslam'ın yaşandığı Suudi Arabistan'da sormak gerekir. Küfr'e batmış olan TC'de bu soruyu sormak baştan yanlıştır.

Param var diye,toplumdaki kadın erkek dengesini bozmam,adalet ilkesiyle çeşlişir.Yetimler varsa,bekar erkeklerde var.Erkek eksikliği diye bir durum yok.Paramla ,yetim ve bekar erkeği evlendirmem gerekir.Zaten parayı bana kazandıran Allah. Allahın rızık veren olduğu ayetle sabittir.Parayı kazanma amacım ise zekat vermek içindir.Dünya malını arttırmak için değil.Bekar erkeği ve yetim kızı evlendirmek adalete uygundur.Allahın bana verdiği maldan onlara vermek Allahın emridir. Erkeğe iş vermemde gerekir.Ben böyle yaptığımda Allahın emirlerini yerine getirdiğimi düşünürüm.Başka türlü adalet arayanlar kendileri bilir.

Cariye savaş esiridir.Her zaman cariye olmaz.Cariye olmadığı zamanlarda bekar ne yapacak.Malı olanlar, onları bekar kızlarla evlendirecek. Bekar onca erkek ve kadın varken, kendime çok eş almam adaletli değildir.Malımı ,Allah yolunda harcamam hiç değildir.

Sitelerde Paylaş

İslami emir ve yasaklar her alanda islamla alakası olmayan geleneklerle veya bireysel yaklaşımlarla törpülenmeye çalışılmıştır. Bu islamla alakasız bireysel düşünce sistemlerinin mücadelesini veren müslümanlar,islama bilinçdışı savaş açarak müslümanlığın gerçek değerlerini akla, mantığa, insaniyete, haysiyete, adalete, eşitliğe büründürmeye çalışırlar.

Bu aklama girişimleri bazı müslümanların içlerini ferahlatır, gönüllerine su serper. Kendi kendisini kandıran müslüman gerçekte İslamın kurallarını beğenmemiş, çoğu ayete burun kıvırmış, hatta utanç duymuştur. Ama kendisine yapıştırılmış etiketten, derin korkularından kurtulamadığı için eğip büker. Subjektiftir, islama uygun değildir ama mutludur. Olsundur. Varsın kendini iyi hissetsindir. Sonuçta herkes kendisinin Tanrısına tapıyordur.

İslamda kadının yeri; erkeğin 4 adım gerisi, kıçının kenarı, şu fani dünyada eğlenceliğidir. Kumalarının yanıdır, Ailesi tarafından diri diri gömülmüş bir zombidir. Ancak kaburgasının kemiğinden yaratılan erkeğine ait olan, kişiliği, onuru olmayan kölesidir. Ona tabiidir. Adem Havva'dan önce yaratılmıştır ve peygamberdir. Havva hiç bir şey değildir. Ünvanı falan yoktur. O şeytanın ortağıdır. Söz dinlemediğinde ağzının ortasına iki tane çakılasıdır.

Bu İslami gerçeklerin takiyyeci tatlı su müslümanlarınca beğenilmemesi kimsenin bi tarafında olmaz. "Ama, ama siz pis çağdaşlar! kadını sex objesi yaptınız" savunmaları da bir işe yaramayacaktır. Kaynak Kuran ve Allahtır. Konu tartışma götürmezdir. Bitmiştir.

Sitelerde Paylaş

İslami emir ve yasaklar her alanda islamla alakası olmayan geleneklerle veya bireysel yaklaşımlarla törpülenmeye çalışılmıştır. Bu islamla alakasız bireysel düşünce sistemlerinin mücadelesini veren müslümanlar,islama bilinçdışı savaş açarak müslümanlığın gerçek değerlerini akla, mantığa, insaniyete, haysiyete, adalete, eşitliğe büründürmeye çalışırlar.

İslamın gerçek değerleri kuran ve Peygamberin kuranı uygulayışı temellidir.Bu temel ise,adaleti,eşitlik,akıl gibi unsurları baz alır.

Bu aklama girişimleri bazı müslümanların içlerini ferahlatır, gönüllerine su serper. Kendi kendisini kandıran müslüman gerçekte İslamın
kurallarını beğenmemiş, çoğu ayete burun kıvırmış, hatta utanç duymuştur. Ama kendisine yapıştırılmış etiketten, derin korkularından kurtulamadığı için eğip büker. Subjektiftir, islama uygun değildir ama mutludur. Olsundur. Varsın kendini iyi hissetsindir. Sonuçta herkes kendisinin Tanrısına tapıyordur.

Kuran ve peygamberin kurani uygulamalarının dışına çıkanlar böyle durumlara girebilirler.

İslamda kadının yeri; erkeğin 4 adım gerisi, kıçının kenarı, şu fani dünyada eğlenceliğidir. Kumalarının yanıdır, Ailesi tarafından diri diri gömülmüş bir zombidir. Ancak kaburgasının kemiğinden yaratılan erkeğine ait olan, kişiliği, onuru olmayan kölesidir. Ona tabiidir. Adem Havva'dan önce yaratılmıştır ve peygamberdir. Havva hiç bir şey değildir. Ünvanı falan yoktur. O şeytanın ortağıdır. Söz dinlemediğinde ağzının ortasına iki tane çakılasıdır.

Bu kadar hayal ürünü fikirlerden sonra ciddiye alınacak bir kişi olmadığın ortaya çıkıyor sanki.

Bu İslami gerçeklerin takiyyeci tatlı su müslümanlarınca beğenilmemesi kimsenin bi tarafında olmaz. "Ama, ama siz pis çağdaşlar! kadını sex objesi yaptınız" savunmaları da bir işe yaramayacaktır. Kaynak Kuran ve Allahtır. Konu tartışma götürmezdir. Bitmiştir.

Bencede bitmiştir.

tarihinde atılan2 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ne demek 'karılarım diyemem, dört eş alamam' ?

Kuran'da ikişer, üçer, dörder alın diye yazmıyor mu?

Adaletli davranılamayacağını biliyorsa ne diye ikişer, üçer, dörder alın diyor?

Ne izlemesinden bahsediyorsun? BBG evinde mi yaşıyorsunuz siz?

Hem mumya gibi bir kadını izlesen ne olur, izlemesen ne olur?

Kimin kim olduğunu nerden bileceksin?

Kuran'da çarşaf-peçe yok diye kıvırmaya kalkma sakın. Kuran'da burka bile var.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...