Jump to content

Dört eş nasıl alabilirim.

Recommended Posts

Kuranı müslümanlardan daha iyi biliyoruz diye söyleyen sizler, bana adaletli bir şekilde dört eş alabilme yolunu gösterin.Bekliyorum.

Sen o ayetini bir iyice okusana, ne diyor? Karılarınız arasında mı, yetim kızlar hakkında mı bir şeyler söylüyor?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 274
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Atılan2vari saçma bir başlık işte, allahını mazlum konuma düşürecek guyya kendisince 1 eş mantıklı diye, e o zaman ne diye erkek ağzıyla karılarınız yazıyor bu kuranda? Ne diye karılarınızda karılarınız diye erkeklere tembihte bulunup duruyor bu kitap? Allahın dediğini çarpıtıp ahada allahçılık oynayan dansöz atılan2, çok mantıklı allahın ya, çok ta mazlum..

Sitelerde Paylaş

Madem adaletli davranılamayacağını iddia ediyorsun, o halde Allah'ın neden ikişer, üçer, dörder alın dediğini izah et.

Şunu millet boyuna gözden kaçırır: O ayette kaç karı alacağınızdan değil, mallarıyla, mülkleriyle yanına sığınmış olan yetim kızlara ne yapacağınızdan bahsediliyor. Bu gözden kaçıyor boyuna. Ayette bahsedilen, "dul kadın alırda, onun yetimlerine adaletli olamazsanız, o zaman başka kadınlardan alında, yetim çocukları olan dul kadınları boş verin." olayıdır. Bu açıdan adaletli davranılması gereken nikaha alınan kadınlar değil, yetim kızlardır zzaten.

O zamanlarda da bu kafa karıştırdığı için, Nisa 127 ayeti iner. Burada verilen fetva bellidir: Siz adaletli davranamazsınız zaten, ama niyetiniz bu olsun, o halde caizdir.

Sitelerde Paylaş

ilk önce malzemeleri sayalım.10_20 bin kadar aylık gelir.kumayı kabullenicek 1 adet salak karı.alıcağın karıları çırpıcağın geniş 3 adet ev.dırdırlarını çekicek kadar sabır lazım.yapılışı:ilk önce gerekli ayetler bulunur ruhumuzu yumuşatıncaya kadar okunur.birinci hatuna ağır ağır ikincisi yedirilir gerekli kıvama gelince içine bir adet çocuk ilave edilir.diğer üçüncü ve dördüncüdede aynı şekilde yapılır yoğurmaya devam edilir.gerekli kıvama gelince isteğe bağlı olarak göbek deliğine zeytinde ilave edebilirsin afiyet olsun.

Sitelerde Paylaş

Karşımızda ne demek istediğini dahi beceremeyen, ifade özürlü bir tanrı portresi var. Dincilerde bu karmaşayı açıklamak için sayfalar dolusu izahat yapmaya çalışıp ifade özürlü tanrılarının bu açığını kapatmaya çalışırlar ve böylece bir ruhban sınıfının doğması kaçınılmaz olur.

Sitelerde Paylaş

Kadınlarınız arasında sevgide eşitlik yapmaya hırs gösterseniz bile, asla buna gücünüz yetmez. O halde büsbütün birine meyledip diğerlerini askıda kalmış gibi bırakmayın eğer nefsinizi düzeltip ve haksızlıktan sakınırsanız gerçekten Allah, affedici ve merhametlidir. Nisa 129

Bu ayette kadınlar arasında adaletli davranılamayacağı iddia ediliyor ama "büsbütün birine meyledip diğerlerini askıda kalmış gibi bırakmayın eğer nefsinizi düzeltip ve haksızlıktan sakınırsanız" diyerek açık kapı bırakılıyor.

Hem sen adaletli davranamayacağını nerden biliyorsun? Daha önce hiç çok eşli bir evlilik yaşadın mı? Deney-gözlem yapmadan bilemezsin. Önce deney yaparsın (4 karı alırsın). Sonra da gözlem yaparsın (4 karıyla yaşarsın). Baktın ancak 3 karıyla ilgilenebiliyorsun, 4.yü boşarsın. Baktın ancak 2 karıyla ilgilenebiliyorsun, 3.yü boşarsın. Baktın ancak 1 karıyla ilgilenebiliyorsun, 2.yi boşarsın. Baktın o da olmuyor o zaman elizabeti nikahlarsın.

Dostum, adaletli davranamayacağını nereden biliyorsun demişsin ama,ayeti de tokat gibi yapıştırmışsın.Allah asla adalete güç yetiştiremezsiniz diyor.

Allah güç yetiremezsiniz, adaletli davranamazsınız diyor, ben adaletli davrınırım diyeceğim, oldu haşa. Kesin belli oldu ki adaleti sağlayamam. İşim çok zorlaştı. Öyle bir neden bulmam lazım ki, korkmadan dört eş alabileyim. Umudum var. Kuranı çok iyi bildiğiniz için size soruyorum nedir bu işin sorunsuz yöntemi.

Nisâ 3

(Medenî 92) Eğer (kendileriyle evlendiğiniz takdir de) yetimlerin haklarına riayet edememekten korkarsanız beğendiğiniz (veya size helal olan) kadınlardan ikişer, üçer, dörder alın. Haksızlık yapmaktan korkarsanız bir tane alın; yahut da sahip olduğunuz (cariyeler) ile yetinin. Bu, adaletten ayrılmamanız için en uygun olanıdır.

Sitelerde Paylaş

dördüyle aynı anda imam nikahı ile evlenirsin. Büyükçe bir ev alırsın pazartesi 1. çarşamba 2. cuma 3. cumartesi 4. eşi ziyaret edersin. Allah şüphesiz çok bilendir, 1'er gün atlayarak güç kazanman gerektiğini bildiği için 4 eşe müsade etmiştir. Bunu görüp inanmayanların vay halinedir.

Eğer olurda bir karını daha çok canın çekerse o zaman Maria vakası ile yollanmış ayeti devreye sokarsın. Allah şüphesiz çok bağışlayandır.

Hoop oldu bitti maşallah.

Dostum senin ipinle hiç kuyuya inilmez. Keşke ,geceleri adaletli oldumu iş tamamdır, diyebilecek kadar cahil olsaydım. Ama kitabi da okuyorum.
Sitelerde Paylaş

Atılan2vari saçma bir başlık işte, allahını mazlum konuma düşürecek guyya kendisince 1 eş mantıklı diye, e o zaman ne diye erkek ağzıyla karılarınız yazıyor bu kuranda? Ne diye karılarınızda karılarınız diye erkeklere tembihte bulunup duruyor bu kitap? Allahın dediğini çarpıtıp ahada allahçılık oynayan dansöz atılan2, çok mantıklı allahın ya, çok ta mazlum..

Buyur getir önerini. Hem dört eş alayım, hemde kurana uygun olsun.
Sitelerde Paylaş

Buyur getir önerini. Hem dört eş alayım, hemde kurana uygun olsun.

Senin alahın höööt böyle birşey söz konusu olamaz, bir erkek bir kadınla evlenir yoksa ne yaparsanız yapın bunda adalet çıkmaz diye bir ayet indirememiş sündürmüşte sündürmüş ve sende dağ kadar abesliği görmez islamın olmayan nurunu görürsün, yüzsüzsünüz yahu, ne acaib adamlarsınızki ap açık yazıları kıvırtıp kıvama sokmaya çalışıp birde benim kutsal kitabım diyorsunuz, sapıkça kardeşim bu arap hayranlığınız, yalancının önde gidenisiniz ve bunu ap açık her gün bu forumda gösteriyorsunuz..
Sitelerde Paylaş

Şunu millet boyuna gözden kaçırır: O ayette kaç karı alacağınızdan değil, mallarıyla, mülkleriyle yanına sığınmış olan yetim kızlara ne yapacağınızdan bahsediliyor. Bu gözden kaçıyor boyuna. Ayette bahsedilen, "dul kadın alırda, onun yetimlerine adaletli olamazsanız, o zaman başka kadınlardan alında, yetim çocukları olan dul kadınları boş verin." olayıdır. Bu açıdan adaletli davranılması gereken nikaha alınan kadınlar değil, yetim kızlardır zzaten.

O zamanlarda da bu kafa karıştırdığı için, Nisa 127 ayeti iner. Burada verilen fetva bellidir: Siz adaletli davranamazsınız zaten, ama niyetiniz bu olsun, o halde caizdir.

Dostum, hayal gücünü takdir etmekle beraber, buradan bana ekmek çıkmayacağı kesin.
Sitelerde Paylaş

ilk önce malzemeleri sayalım.10_20 bin kadar aylık gelir.kumayı kabullenicek 1 adet salak karı.alıcağın karıları çırpıcağın geniş 3 adet ev.dırdırlarını çekicek kadar sabır lazım.yapılışı:ilk önce gerekli ayetler bulunur ruhumuzu yumuşatıncaya kadar okunur.birinci hatuna ağır ağır ikincisi yedirilir gerekli kıvama gelince içine bir adet çocuk ilave edilir.diğer üçüncü ve dördüncüdede aynı şekilde yapılır yoğurmaya devam edilir.gerekli kıvama gelince isteğe bağlı olarak göbek deliğine zeytinde ilave edebilirsin afiyet olsun.

Kendince bir tarif vermişsin, sana afiyet olsun o zaman.
Sitelerde Paylaş

Ayetin çok eşliliği meşrulaştırdığını, ahlaki ve vicdani yönlerini bir kenara bırakalım teknik olarak olarak bile saçma.

Herşeyden önce dünyada hiç bir sağlıklı erkek böyle bir adalet sağlayamaz. Hadi yemede içmede giymede sağladın diyelim. İşin cinsel yönü ne olacak? Şimdi benim 20-30-40 ve 50 yaşında 4 karım olsa bunlara göstereceğim cinsel ilgi aynı olabilir mi?

Şimdi atılan2 gibiler, " Tamam işte aslında Allah tek eşliliği istiyor diyebilir " İyi de o zaman başta peygamber olmak üzere İslam büyüklerinin! neden hiç biri Allahın bu isteğini takmamış?...

Ya, bunlar ayetin ne demek istediğini anlamamış, ki vahye muhatap olan peygamberin bunu anlamaması garip olur.

Ya, anlamışlar ama Allahı dinlememişler yani Peygamber Allaha göre değil kafasına göre takılmış..

Ya, zaten hepsini kendileri uydurduğu için eğip bükmekte beis görmemişler.

Başka bir ihtimalde yok zaten. Hangisi olursa olsun inancınız çöker...

Sitelerde Paylaş

Karşımızda ne demek istediğini dahi beceremeyen, ifade özürlü bir tanrı portresi var. Dincilerde bu karmaşayı açıklamak için sayfalar dolusu izahat yapmaya çalışıp ifade özürlü tanrılarının bu açığını kapatmaya çalışırlar ve böylece bir ruhban sınıfının doğması kaçınılmaz olur.

Dileyen aklını kullanır öğüt alır, dileyen ruhbanın ağzına bakar. Bu arada senin önerin nedir.kitapta bir çatlak var mı bana dört eş aldırabilecek.

Mü’min 54

(Mekkî 60) O, akıl sahipleri için bir öğüt ve doğruluk rehberidir.

Sitelerde Paylaş

Senin alahın höööt böyle birşey söz konusu olamaz, bir erkek bir kadınla evlenir yoksa ne yaparsanız yapın bunda adalet çıkmaz diye bir ayet indirememiş sündürmüşte sündürmüş ve sende dağ kadar abesliği görmez islamın olmayan nurunu görürsün, yüzsüzsünüz yahu, ne acaib adamlarsınızki ap açık yazıları kıvırtıp kıvama sokmaya çalışıp birde benim kutsal kitabım diyorsunuz, sapıkça kardeşim bu arap hayranlığınız, yalancının önde gidenisiniz ve bunu ap açık her gün bu forumda gösteriyorsunuz..

Pardon ademe kaç eş yaratılmıştı, akıl sahipleri için.
Sitelerde Paylaş

Ayetin çok eşliliği meşrulaştırdığını, ahlaki ve vicdani yönlerini bir kenara bırakalım teknik olarak olarak bile saçma.

Herşeyden önce dünyada hiç bir sağlıklı erkek böyle bir adalet sağlayamaz. Hadi yemede içmede giymede sağladın diyelim. İşin cinsel yönü ne olacak? Şimdi benim 20-30-40 ve 50 yaşında 4 karım olsa bunlara göstereceğim cinsel ilgi aynı olabilir mi?

Şimdi atılan2 gibiler, " Tamam işte aslında Allah tek eşliliği istiyor diyebilir " İyi de o zaman başta peygamber olmak üzere İslam büyüklerinin! neden hiç biri Allahın bu isteğini takmamış?...

Ya, bunlar ayetin ne demek istediğini anlamamış, ki vahye muhatap olan peygamberin bunu anlamaması garip olur.

Ya, anlamışlar ama Allahı dinlememişler yani Peygamber Allaha göre değil kafasına göre takılmış..

Ya, zaten hepsini kendileri uydurduğu için eğip bükmekte beis görmemişler.

Başka bir ihtimalde yok zaten. Hangisi olursa olsun inancınız çöker...

Dostum, cinsel adaleti sağlayamazsınız diye kuranda diyor zaten. Ayrıca Allah sadece tek eşliliği istese ,üçer dörder alın demez. Çok eşliliğe izin vardır.mesele benim için izin olmaması.Bir öneri lütfen.
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...