Jump to content

BARDAĞIN DOLU TARAFINA BAKABİLECEKLER VAR MI?

Recommended Posts

ben söylemez mi dedim.kadınlar daha iyi yapar dedim.3-4 iletidir belirtiyorum.okumadığını bu kadar belli etme yazıktır!

Sende 1 gram akıl yok onu anladım. Eğer Olsaydı Benim KADIN ERKEK FARK ETMEDIĞINI SOYLEDIĞIMI BILIRDIN!

Diyorumki Misal Ayşe , Mehmetten İyi Yalan Söyler. Ancak Salihte Ayşeden İyi Söyler. Haticede Salihten.

Olayı Anladınmı Şimdi. Kadın Erkek Fark Etmez. Her İnsan İyi Bir Yalancıdır.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 369
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Çünkü kadın erkek eşitliği derken kastedilen, kanunlar önünde eşitlik ve fırsat eşitliğinin hedeflenmesidir. Yani anladığınız değil. Tabi ki hedef bu olunca fırsat eşitsizliğini giderici önlemlerin alınması doğaldır.

Bunu sanki müslümanlar bilmiyor mu? Bal gibi biliyorlar ama ilkel kitaplarında erkeklerin hakları kadınların haklarını katladığından dolayı hemen konuyu kadın ve erkek fizyolojisindeki farklara getiriyorlar, güya kitaplarındaki açıkları böyle kapatacaklar. Fizyolojik açıdan bakarsak 2 erkek bile birbirine eşit değildir, eşitlik kanunlar önünde olur.

Sitelerde Paylaş

Kadın erkek eşitliğinden bahsedenler nedense kadınların POZİTİF AYRIMCILIGA tabi tutulması gerektıgını de söylerler...

Bu ne yaman çelişki böyle...

Kadın erkek eşitse neden pozitif ayrımcılık?

Yoksa eşit olduguna inanmıyor musunz?

Benden Pozitif Ayrımcalık Diyebirşey Cıktımı? Ben Hertürlü Ayrımcalığa Karşıyım. Ama Bu Toplumda Kadına İyi Davranılmadığı, Yaşama Hakkının Bile Elinden Alındığıda Gerçektir.

Aynı Şekilde Erkeğede Haksızlıklar Var. Ona Birşey Demiyor Kimse Zaten.

Kadın Erkek, Kişisel,Düşüncesel ve Haksal Olarak Eşittir, Eşit Olmalıdır Zaten. Fiziksel Olarak Erkek- Kadını Geç Hiçbir İnsan Hiçbirine Eşit Değildir Zaten.

Sitelerde Paylaş

18, pekde büyüksün, e kardeşim dini gerçeğin yaparsan ve bilimide dinine alet edip ucubelikler çıkarırsan ortaya tıkanan en başta sen olursun, adı üstünde din inançtır, sana çocukluğundan beri armut senin ilahın diye yutturulsa her armut gördüğünde ona adledilen dinsel kelime ve ritüeli tekrarlarsın hemde bunu salt doğru kabul edersin, sen bilimsel başlık açıp hiç bir şey yapmıyorsun çünkü somut verisi olan bilimi soyut hiç bir verisi olmayan dinle alt etmeye çalışıp hiç bir şey başaramıyor ama başardığını sanıyorsun niye? Çünkü o armut senin ilahın, onla ilişkillendirmek istiyorsun yaşadığın bütün her şeyi, salt gerçeği o armuda gelip dayanıyor sanıyorsun çünkü..

armut masalı anlatılsaydı bana şimdi olduğu gibi mantığımı kullanır ve armutun ateistlikten bile daha saçma olduğunu ve gerçek mantığın İslam da olduğunu bulurdum.

Bunu bir siteden aldım(hayır harun yahya değil).Fikirlerimi anlamanı sağlar.Bundan sonra da 10 sene falan tarihle ilgilen.İslam'ın bilime katkılarını öğren.

''Gelecek nesillerin bu gaddar ve zalim fikrî despotluğa karşı korunmaları için onlara Kur’an’ın hakikatlerini iyi öğretmek gerekir. Dinî ilimlerle müspet fen bilimlerinin birlikte okutulması bir zaruret halini almıştır. Çünkü, ikisinden birinin noksanlığı, ya dinî bağnazlığa veya fennî yobazlığa götürecektir.

Oysa, hiçbir gerçek bilimsel keşif, doğru anlaşılmış bir din gerçeğiyle çelişmez. Çünkü, Evreni yaratan da, Kur’an’ı indiren de Allah’tır.''

Sitelerde Paylaş

Bu tip insanlarla (konuyu açan) tartışarak, kişisel tartışmalara girerek birbirinize aptal diyerek neyi amaçlıyorsunuz. Sadece onları kişisel mastürbasyonlarına katkıdan başka bir işe yaramaz bu tip konulara mesaj atmak ve forum malesef bu tip konularla dolu. Hem de yüzdesi çok yüksek bir şekilde.

Sitelerde Paylaş

Benden Pozitif Ayrımcalık Diyebirşey Cıktımı? Ben Hertürlü Ayrımcalığa Karşıyım. Ama Bu Toplumda Kadına İyi Davranılmadığı, Yaşama Hakkının Bile Elinden Alındığıda Gerçektir.

Aynı Şekilde Erkeğede Haksızlıklar Var. Ona Birşey Demiyor Kimse Zaten.

Kadın Erkek, Kişisel,Düşüncesel ve Haksal Olarak Eşittir, Eşit Olmalıdır Zaten. Fiziksel Olarak Erkek- Kadını Geç Hiçbir İnsan Hiçbirine Eşit Değildir Zaten.

Genel kanı o..

Eşitliği birbirinin aynısı olarak görenler yanlış yaptıklarından POZİTİF AYRIMCILIK gibi yöntemlere başvuruyorlar..(eşitse neden pozitif ayrımcılık?)

Ben ''erkek kadın eşitliğini'' kullananların farkında olmadan gayet mantıksız bir hata yaptıklarını düşünüyorum...

Eşitlik(=) matematiksel bir ifadedir...Bir şey birşeyin aynısı ise o şey o şeye eşittir...Ör: a= a, 1=1

İster anatomi-fizyoloji(hormonlar vs) acısından düşünelim ister hisler acısından düşünelim kadın erkek eşit değildir...(bazı yönler ötekine göre farklıdır)

Ama matematıksel ifade olan denklik kullanılabilir...

Şimdi asıl önemli nokta herhangi birinin diğerinden kesinlikle üstün olmadığıdır...Ne erkek kadından ne kadın erkekten...(üstünlük takvadadır)

Kısaca kadın kadındır...Erkek erkektir...

Sitelerde Paylaş

Genel kanı o..

Eşitliği birbirinin aynısı olarak görenler yanlış yaptıklarından POZİTİF AYRIMCILIK gibi yöntemlere başvuruyorlar..(eşitse neden pozitif ayrımcılık?)

Ben ''erkek kadın eşitliğini'' kullananların farkında olmadan gayet mantıksız bir hata yaptıklarını düşünüyorum...

Eşitlik(=) matematiksel bir ifadedir...Bir şey birşeyin aynısı ise o şey o şeye eşittir...Ör: a= a, 1=1

İster anatomi-fizyoloji(hormonlar vs) acısından düşünelim ister hisler acısından düşünelim kadın erkek eşit değildir...(bazı yönler ötekine göre farklıdır)

Ama matematıksel ifade olan denklik kullanılabilir...

Şimdi asıl önemli nokta herhangi birinin diğerinden kesinlikle üstün olmadığıdır...Ne erkek kadından ne kadın erkekten...(üstünlük takvadadır)

Kısaca kadın kadındır...Erkek erkektir...

Fizyoloji vs. gibi durumlarda kimse kimseye eşit değildirki. Kimi insanın boyu uzundur, kimisinin kısa. Bu konuda kadın erkek fark etmez. Olaya Hak bakımından Bakmak Gerekir. Kanunlar önünde hak bakımından eşit olmalıdır insanlar olay budur.

tarihinde Vision tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu tip insanlarla (konuyu açan) tartışarak, kişisel tartışmalara girerek birbirinize aptal diyerek neyi amaçlıyorsunuz. Sadece onları kişisel mastürbasyonlarına katkıdan başka bir işe yaramaz bu tip konulara mesaj atmak ve forum malesef bu tip konularla dolu. Hem de yüzdesi çok yüksek bir şekilde.

Bu iletiyi yazınca sen de aptal olmuyor musun?Senin istediğin gibi mi hareket etmeliyiz yani?

Sitelerde Paylaş

Fizyoloji vs. gibi durumlarda kimse kimseye eşit değildirki. Kimi insanın boyu uzundur, kimisinin kısa. Bu konuda kadın erkek fark etmez. Olaya Hak bakımından Bakmak Gerekir. Kanunlar önünde hak bakımından eşit olmalıdır insanlar olay budur.

Duygusal farklılıklar da vardır o acıdan da eşitlik yoktur...

Kanunlar da bütün herşeyi göz önünde bulundurup oluşturulmalıdır...

tarihinde doctorr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

etrafta bu kadar azgın ateist varken seviyeli bir tartışma olmuyor,haklısın.Ama anlayacaklar Allah'tan umut kesilmez.

Sende 1 gram akıl yok onu anladım. Eğer Olsaydı Benim KADIN ERKEK FARK ETMEDIĞINI SOYLEDIĞIMI BILIRDIN!

Diyorumki Misal Ayşe , Mehmetten İyi Yalan Söyler. Ancak Salihte Ayşeden İyi Söyler. Haticede Salihten.

Olayı Anladınmı Şimdi. Kadın Erkek Fark Etmez. Her İnsan İyi Bir Yalancıdır.

bak şöyle anlatayım.10 insan var.bunlardan 7 tanesi çok iyi yalancı.bu 7 tanesinin de 5 tanesi kız.bunu demek istedim.oyhşhyy bee

Sitelerde Paylaş

Duygusal farklılıklar da vardır o acıdan da eşitlik yoktur...

Kanunlar da bütün herşeyi göz önünde bulundurup oluşturulmalıdır...

O zaman yorum yaparken Kadın- Erkek eşit değildir demek yerine hiçbir insan eşit değildir demek daha doğru olur bence.

Kanunlar her insan için ayrı ayrı çalışamaz. O yüzden tüm İnsanları Bilinç Bakımından Eşit Görür ve o yönde kanunlarını çıkarır. Bence olması gerekende budur.

Bence tartışmayı fazla uzatmaya gerek yok.

Sitelerde Paylaş

armut masalı anlatılsaydı bana şimdi olduğu gibi mantığımı kullanır ve armutun ateistlikten bile daha saçma olduğunu ve gerçek mantığın İslam da olduğunu bulurdum.

Bunu bir siteden aldım(hayır harun yahya değil).Fikirlerimi anlamanı sağlar.Bundan sonra da 10 sene falan tarihle ilgilen.İslam'ın bilime katkılarını öğren.

''Gelecek nesillerin bu gaddar ve zalim fikrî despotluğa karşı korunmaları için onlara Kur’an’ın hakikatlerini iyi öğretmek gerekir. Dinî ilimlerle müspet fen bilimlerinin birlikte okutulması bir zaruret halini almıştır. Çünkü, ikisinden birinin noksanlığı, ya dinî bağnazlığa veya fennî yobazlığa götürecektir.

Oysa, hiçbir gerçek bilimsel keşif, doğru anlaşılmış bir din gerçeğiyle çelişmez. Çünkü, Evreni yaratan da, Kur’an’ı indiren de Allah’tır.''

Armut işte bu :) Allah diye yutturulmuş, sen o islam dininde (armut) her şeyi bulur ve her şeye yamarsın,( ne alakaysa artık) İslamın bilime bilim insanlarına ne yaptığınıda tarih yazmıştır ve hala yazmaya devam eder, ve işte sende tam olarak bunu göremez tam tersi bilime islam ön ayak olmuştur diye algılarsın, kabak gibi gerçekler gözüne sokulsa bile, çünkü o armut salt gerçeğin, çocuğunu kes cennete git deseydi direk emin ol bunuda yapabilecek ve bunda güzellik görebiliecektin,bak kuran kadın düşmanı ve sen bunu görmek bir yana kuran kadını yüceltmiştir diye düşünüyorsundur..
Sitelerde Paylaş

O zaman yorum yaparken Kadın- Erkek eşit değildir demek yerine hiçbir insan eşit değildir demek daha doğru olur bence.

Kanunlar her insan için ayrı ayrı çalışamaz. O yüzden tüm İnsanları Bilinç Bakımından Eşit Görür ve o yönde kanunlarını çıkarır. Bence olması gerekende budur.

Bence tartışmayı fazla uzatmaya gerek yok.

Her insan aynı sucu işlemiyor ki..

O yüzden o kişiye özgü olan kanun devreye girer...

Ama insan için cinsiyet(erkek-dişi), özellik(yaş,psikoloji) vs gibi bütün unsurlar göz önünde bulundurularak kanun oluşturulmalı...

Sitelerde Paylaş

Armut işte bu :) Allah diye yutturulmuş, sen o islam dininde (armut) her şeyi bulur ve her şeye yamarsın,( ne alakaysa artık) İslamın bilime bilim insanlarına ne yaptığınıda tarih yazmıştır ve hala yazmaya devam eder, ve işte sende tam olarak bunu göremez tam tersi bilime islam ön ayak olmuştur diye algılarsın, kabak gibi gerçekler gözüne sokulsa bile, çünkü o armut salt gerçeğin, çocuğunu kes cennete git deseydi direk emin ol bunuda yapabilecek ve bunda güzellik görebiliecektin,bak kuran kadın düşmanı ve sen bunu görmek bir yana kuran kadını yüceltmiştir diye düşünüyorsundur..

kırmızı bölge:ne yaptığıını örnekleriyle adam gibi(üstüne alınma bu da bir deyiş maalesef)yazabilirsen zevkle çürütürüm.

eğer armut dini olsaydı şu an ölürdü.İslam ise ayakta.Çünkü gerçek bilimle çelişmez.Ha şimdi hıristiyanlıkla museviliği söylersin onlar da ilahi kaynaklı olduğu için ve onlara tapanlar maalesef güçlü devletlerin halkları olduğu için ayaktalar.

Sitelerde Paylaş

kırmızı bölge:ne yaptığıını örnekleriyle adam gibi(üstüne alınma bu da bir deyiş maalesef)yazabilirsen zevkle çürütürüm.

eğer armut dini olsaydı şu an ölürdü.İslam ise ayakta.Çünkü gerçek bilimle çelişmez.Ha şimdi hıristiyanlıkla museviliği söylersin onlar da ilahi kaynaklı olduğu için ve onlara tapanlar maalesef güçlü devletlerin halkları olduğu için ayaktalar.

Burda bu konu konuda bilgili olanlarla yeterince tartışıldı, oku, senin yaptığın bu başlığı açanla aynı :)http://www.ateistforum.org/index.php?showtopic=52465&hl=+islam%20+bilim#entry909383

İslam zaten ölü bir din, dinlerin hepsi ölü, çünkü gerçek değil, şöyle bir orta doğuya bak, çağa direniyor..

Sitelerde Paylaş

Burda bu konu konuda bilgili olanlarla yeterince tartışıldı, oku, senin yaptığın bu başlığı açanla aynı :)http://www.ateistfor...lim#entry909383

İslam zaten ölü bir din, dinlerin hepsi ölü, çünkü gerçek değil, şöyle bir orta doğuya bak, çağa direniyor..

O yazıda adaletli(!) moderatörlerimizden anibal bir şeyler yazmış.İslam bilime katkı vermemiş,çok az vermiş.Peki Harezmi'nin ulaştığı matematik denklemlerinden bazılarının şimdiki bilgisayarlar için temel teşkil ettiğini biliyor mu acaba.Ya da avrupa daki en büyük kütüphanelerde 3 haneli sayılarda kitap varken endülüs emevilerin kütüphanesinde 400.000 kitap olduğunu?? Bunlar sadece birkaç örnek.

Ama şu an geride kaldığımız doğru.Haklısınız.(sizin aksinize biz gerçekleri kabul edebiliyoruz)Bu İslam'ın kötülüğünü değil insanların boş olduğunu gösterir.Eskisi gibi çalışkan değiliz.En iyi İslam devleti biziz halimiz ortada.Bu apayrı bir konu ve apayrı bir forumda tartışılabilir.

tarihinde xseddx tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Şu an okunan ezanlar İslamiyetin ölü olduğunun ispatı(!) değil mi?

Ne kolay insan aldanıyor..

Evet Serdaar, yaşayan ölü ama, bak benim basbasit bir soruma karşılık dünder beri yan çiziyorsun, islam her şeye cevapsa benim bu sorum niye seni çıkmaza sokuyor o zaman, yeter sıktı artık bozuk plak misali aynı nakaratın..
Sitelerde Paylaş

Evet Serdaar, yaşayan ölü ama, bak benim basbasit bir soruma karşılık dünder beri yan çiziyorsun, islam her şeye cevapsa benim bu sorum niye seni çıkmaza sokuyor o zaman, yeter sıktı artık bozuk plak misali aynı nakaratın..

bir de bana sorar mısın o soruyu lütfen

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...