Jump to content

BARDAĞIN DOLU TARAFINA BAKABİLECEKLER VAR MI?

Recommended Posts

Her insan aynı sucu işlemiyor ki..

O yüzden o kişiye özgü olan kanun devreye girer...

Ama insan için cinsiyet(erkek-dişi), özellik(yaş,psikoloji) vs gibi bütün unsurlar göz önünde bulundurularak kanun oluşturulmalı...

Bence bu yanlış. Her suç için ayrı kanun var zaten. Kişiye özgü kanun devreye girmez. Kişinin özelliklerine özgü kanun devreye girer. Psikoloji konusunda kadında erkekte benzerdir. Kadında üzülür erkekte aralarında fark yok. Kanun psikolojisi bozuk insanlara ayrı davranır. Kadın veya erkeğe değil.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 369
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Evet Serdaar, yaşayan ölü ama, bak benim basbasit bir soruma karşılık dünder beri yan çiziyorsun, islam her şeye cevapsa benim bu sorum niye seni çıkmaza sokuyor o zaman, yeter sıktı artık bozuk plak misali aynı nakaratın..

Sen her ateist gibi akli soru sormuyorsun ki;

Hevesi ve nefsi soru soruyorsun ve bunlar bitmez insanı esfel-i safiline götürür..

Onun için bu soruların cevab-ı ahmaküttüssükuttur..

Güle güle..

tarihinde Serdaar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ha ha ha :lol:

Kombik geldi galiba, ne sıralayacağını biliyorum canım benim o nedenle senden değil Serdaar'dan bekliyorum cevabı, Serdaar'ın vicdanı çok farklı ama beyni bu dinle pelte olmuş ister istemez avcılık oynuyor, bizde enayi değiliz haliyle, suçta bulamıyorum bazen..
Sitelerde Paylaş

Malayani ile iştigal maksadı geri bırakır.

Bardağın dolu tarafına niyetli arkadaşlarla randevulaşıp msn den görüşebiliriz..

Biraz daha sakin ve doğru olabiliriz...

Msn adım ersen64@hotmail.com dur...

Ciddi arkadaşları bekliyorum...

tarihinde Serdaar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sen her ateist gibi akli soru sormuyorsun ki;

Hevesi ve nefsi soru soruyorsun ve bunlar bitmez insanı esfel-i safiline götürür..

Onun için bu soruların cevab-ı ahmaküttüssükuttur..

Güle güle..

Heves nefs sizin ilkel ve erkeksel tatmin dolu bu dininizde Serdaar, kadının adı var kendisi kayıp, erkek ağzı erkek borusu ötüyor dininde birde hevesten bahsediyor sıkışınca, güle güle dersin tabi, cevabın yok erkek putun erkek kulu seni..
Sitelerde Paylaş

İslamiyet gelmeseydi kız çocukları öldürülmekten kurtulamayacaktı...

Sen ne dediğini bilemiyorsun..

Biraz huzurlu ortama ihtiyacın var..Kendini buralarda heder etmene üzülüyorum..

Ya Serdaar senin bana üzülmen vız gelir tırs gider, müslüman bana üzülecek en son insandır, sen kim bana üzülmek kim, sen önce kadın pazarlayıp duran putunu aklada görelim, islam kadınların anasını ağlatıyor hala, sense her zaman ki bayat argumana sığınıyorsun ergen gibi, alt üstü bir soruya yanıt verecek yerin yok, gururun sıfırlanmış bu dinle, dinin bu kadar rezil işte.. tarihinde -inmanah- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Onlar senin hezayanın gerçekle uzaktan yakından alakası yok...

O din senin dediğin gibi olsaydı..Ben çoktan vazgeçmiştim...

Ama sen aynaya bakamıyorsun.....Boşuna kendini ve bizi meşgül ediyorsun...

Boş bardak benim seçimim olamaz..

Lütfen bardağın boşunu konuşanların yanına gidersen hemfikir olur..Rahatlarsınız..

Görüşmemek üzere

Sitelerde Paylaş

Bardagin dolu tarafi varsa, bos tarafida vardir. Yoksa devamli "bardagin dolu tarafina bakalim" demezsiniz.

Bardagin bos tarafi:

islamin, kadina erkekten daha az hak vermesi,

diger dinlere hosgörü göstermemesi,

inancini siddetle yaymak istemesi,

cocuklarla cinsel iliskiyi "normal" görmesi,

öc alan bir tanrisi olmasi,

"Rahman", "merhametli" oldugunu söyleyen Allahin bir cok insani önce kalbini mühürlemesi sonra yakacak olmasi.

Neymis? Kadindan tir soförü yokmus, "kadin kadinmis, erkekte erkek." Bu yüzden mi kadina yarim miras veriliyor? Avrupada tir süren kadinlar var! Erkek meslegi yapan kadin günden güne cogaliyor! Mesela Türkiyenin aksine Avrupada garsonlar genelde bayandir!

Birde olaya söyle bakalim.

Kadin bir bebegi 9 ay karninda koruyor, acilarla dogum yapiyor, cocuguna süt veriyor! Bunlari hangi erkek yapabiliyor!!!

Özellik diye ödüllendirilmesi gereken sey diye buna derim!!!

Kadina miras hakkini vermeyip, eve hapis edip sonra "biz erkekler ayriyiz, kadina bakmak zorundayiz" demek cahilliktir!

Ayrica, günümüzdeki bilimin aciklayamadagi seyleri, HiC BIR KANITI OLMAYAN- hatta kitaplarinda bilimle hic uyusmayan seyler yazan- "BiR TANRI YARATTI" sözü bardagin dolu tarafi degildir. Bilimin bosluklarin böyle bos sözlerle doldurmak cahilliginizi aciga vurmaktir.

2500 sene geriye gidelim, antik yunana gidelim: "Simsekler nasil oluyor", "Biz nerden bilelim, tabiki Zeus yapiyor!"

Geri sene 2012ye gelelim "Bing Bangden önce ne vardi?", "gördünmü bilemedin cünkü herseyi TANRI YARATTI!"

Bardagin dolu tarafi var olmasi, bardagin bos tarafini yok etmez!!!

Bardakta bos taraf oldukca bu mükemmel bir din, gercek bir yaratici olamaz!

Sitelerde Paylaş

siz de herhangi bir hayvanda kullanılmayan veya işe yaramaz gibi görünen organları ''evrim sayesinde körelmiş organ'' diyerek araştırma işinden kaçıyorsunuz.

kimse kadını eve hapset demiyor ne saçmalıyorsun.

çocuklarla cinsel ilişkiyi normal gören kimse de yok.Varsa yaz bakalım.

Sitelerde Paylaş

Bardagin dolu tarafi var olmasi, bardagin bos tarafini yok etmez!!!

Bardakta bos taraf oldukca bu mükemmel bir din, gercek bir yaratici olamaz!

Dün akşamki videoyu neden değerlendirmedin?

Ben senin ki değerlendirmiştim halbuki?

Bu ateistler hezeyanlarını din zannediyorlar, hiç alakası yok...

Gerçeklere gözleri kapadıkları için hezayanlarına mahkum olmuşlar..

Nasıl da şeytanın dolmuşuna binmişler haberleri yok...

Gerçeklere zaten niyetleri de yok...

Herşey bunu gösteriyor...

Sitelerde Paylaş

siz de herhangi bir hayvanda kullanılmayan veya işe yaramaz gibi görünen organları ''evrim sayesinde körelmiş organ'' diyerek araştırma işinden kaçıyorsunuz.

Bilim arastirmadir. Bu gün söylenen dogrudur, degismez diye bir sey yok. Bu gün bilinmeyen yarin bilinir, dün bilinmeyenin bu gün bilindigi gibi. Her sey arastiriliyor!!!

Kuran degismez. Ögrendiklerimiz, bildiklerimiz Kurana uymazsa ya ayet degisik yorumlanir veya bilim yanlis söylüyordur. Kran her zaman hakli olmak ZORUNDADIR. Bu akil, mantik ve bilimle uyusmasada!!! Caresi, akili, mantigi, bilimi degistirmektir! ("düsünün ama Kurana göre düsünün" denmesi bundandir!)

Suudi Arabistanda kadinin otomobil kullanmasi yasaktir. Yaninda erkek olmadan devlet dairelinde islerini gördüremez., vs. Suudiler bunun gücünü dinden almaktadir. Islam devltelerinde kadinlarin hali ortadadir. Ve dedigim gibi bunun gücünü, kadina mirastan yarim pay veren , tanikligini yarim sayan islamdan almaktadirlar. Forumda müslüman erkekleri "tir sürebildiklerinden", "fiziksel olarak daha güclü olduklarinda" kendilerine Kuranin kadinlara kiyas daha fazla hak vermesini "dogal" görmektedirler.

Sünnetleriyle örnek Muhammed kendisi 52 yasindayken kücük bir kizla evlenerek bunu normal görmeyi birak tesvik etti!!!!

Dün akşamki videoyu neden değerlendirmedin?

Ben senin ki değerlendirmiştim halbuki?

...

"Bos" demissin.

Benim son iletimde videonun cevabi vardi sanirim göremedin.

Senin anladigin sekilde cevap vereyim.

BOMBOS!!!

tarihinde poiuz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hz. Aişe anlatıyor: “Ben altı -bir rivayette yedi- yaşında iken, Hz. Peygamber (a.s.m) benimle evlendi, dokuz yaşında da benimle birlikte oldu” Hadisi, Buharî, Müslim, Ahmed b. Hanbel rivayet etmiştir.(bk. Neylu’l-Evtar, 6/120).

Evet kızlarla evlilik yaşı 6 dır. Gerdeğe girme meselesi ise kızın adet gördüğü yaştır.

Evlat edinmenin caiz olduğunu nereden çıkardın? Bir erkeğin bluğa ermiş bir kızla aynı evde yaşaması hem dinen, hem ahlaken, hem de fıkhen sakıncalıdır. Nikahının altına alırsa olur.

Aynen doğru; evlat edinme cahiliye dönemi araplarında yaygın olup islam bunu kaldırmıştır. İslam ancak zorunlu hallerde buna cevaz verir. Eğer kız bluğa ermişse bir erkekle yanyana olamaz ancak erkek onu nikahına alırsa o zaman bulunabilir.

İTİRAZ EDENLERİN "DUYGUSAL DAVRANMAK DIŞINDA" BİLİMSEL ARGÜMANLARI VAR MI? 6 YAŞINDA BİR KIZIN NİKAHLANMASININ NE GİBİ BİR SAKINCASI VAR MESELA? YA DA 9 YAŞINDAKİ BİR KIZLA CİNSEL İLİŞKİYE GİRMENİN?

Daha en az 10 farklı müslüman bulurdum ama aramaya üşendim.

tarihinde zula tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Zula-m sen bahane arıyorsun.

Gerçeği aramıyorsun..

Bahane istediğin kadar var..

Gerçek ise senin bildiklerinin dışında....

Niyet varsa konuşalım...

Yoksa bahanelerin sana hayırlı olsun..

Konuşurdum Serdar'ım da MSN'e gelmekten çekiniyorum. Toplum içinde tebliğ etmekten çekindiğin şeye vakıf olmak ister miyim bilemiyorum.

Sitelerde Paylaş

Çekindiğim bir şey yok, oradaki sözde buradaki söz de aynıdır..

Tek fark burada suyu bulandıranın çok olmasıdır..

Bulanık su da ne anlatana ne dinleyene faydası yoktur...

Sonra be gerçeğe niyet var mı O nu soruyorum...

istediğin yeri seçebilirsin..Yeter ki niyet iyi olsun

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...