Jump to content

Recommended Posts

On 29.06.2018 at 11:50, Gulnihal yazdı:

Merhaba bu benim Youtube kanalım. Kur-an meallerini birbiriyle karsilastiriyorum. Kur-an Tanrı sözü değildir diyorum videolarımda?. Yani kimsenin inancına birşey diyemem. Tanrıya inanıyorum ben de. Hatta muhammed Tanrının elçisi buna da inanıyorum hala. Belkide inançlardan kurtulmak zor. Ama kur-an Tanrı söZü değildir. Kuranda dünya düzdür. Meallerde bile bile yerküre yazarlar. Kuranda kadınlara hiç değer verilmez. Bunları kanalımda anlattım. Tarık suresinde ordaki tarık kelimesi aslında sabah yıldızı çoban yıldızı yani venustur . Hatta bazı tarihçiler uzza putuna arapların sabah yıldızı dediğini yazmıştır. Yıldıza güneşe yemin eder ayetlerde, çünkü araplar pagandı, yıldızlara da taptılar. Esenlikler, selamlar

Merhaba, hoşgeldiniz...

Sizi tanıdığıma çok sevindim, ayrıca çabalarınız için tebrik ederim. Biraz kafanız karışık gibi geldi ama hiç önemi yok, yaptığınız şey özellikle bir kadın için zor ve cesaret gerektiriyor. Kanalınıza baktım da, videolarınızdan birinden anlaşıldığına göre dinciler sizi dava etmiş, sizinle uğraşmaya başlamış bile.

Umarım her şey yolundadır, dava tehditleri yalnız tehdit olmaktan ibarettir.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 168
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

On 29.06.2018 at 04:50, Gulnihal yazdı:

Merhaba bu benim Youtube kanalım. Kur-an meallerini birbiriyle karsilastiriyorum. Kur-an Tanrı sözü değildir diyorum videolarımda?. Yani kimsenin inancına birşey diyemem. Tanrıya inanıyorum ben de. Hatta muhammed Tanrının elçisi buna da inanıyorum hala. Belkide inançlardan kurtulmak zor. Ama kur-an Tanrı söZü değildir. Kuranda dünya düzdür. Meallerde bile bile yerküre yazarlar. Kuranda kadınlara hiç değer verilmez. Bunları kanalımda anlattım. Tarık suresinde ordaki tarık kelimesi aslında sabah yıldızı çoban yıldızı yani venustur . Hatta bazı tarihçiler uzza putuna arapların sabah yıldızı dediğini yazmıştır. Yıldıza güneşe yemin eder ayetlerde, çünkü araplar pagandı, yıldızlara da taptılar. Esenlikler, selamlar

Merhaba.. Hoş geldiniz.. Kur'an ayetlerini birbirleri ile karşılaştırarak ve sonucu yorumlayarak bir yere gidemezsiniz.. Hatta ilginç olarak onlara hak etmedikleri bir anlam kazandırırsınız.

Bunu siz de farkedeceksiniz.. Hele bir başlayın bakalım.. Sizi destekleyip destekleyemeyeceğimizi göreceğiz.

Sitelerde Paylaş
On ‎29‎.‎6‎.‎2018 at 11:50, Gulnihal yazdı:

Tanrıya inanıyorum ben de. Hatta muhammed Tanrının elçisi buna da inanıyorum hala.

Tabii ki kimse kimsenin inancına karışamaz. Laik olmak şartıyla tabii. Laik olmak olmazsa olmazdır.

Ancak birbiri ile çelişen inançları gözden geçirmek gerekiyor. Örneğin tanrı varsa ve Muhammed'i elçi olarak seçtiyse Kuran'da dünya örneğin niye düz? Bunu Muhammed kafasından yazdıysa tanrı neden onu düzeltmedi? Neden buna benzer yanlış daha yığınla bilgiyle kitabı doldurmasına izin verdi? Kuran'da bilimsel tek bir gerçek yoktur.

Dinciler der ki o zamanki insanlar anlayamazlardı, ondan. Yani şimdi allaha da biz mi öğreteceğiz doğru bilgiyi insanların bilgi düzeyini zorlamadan ifade etmeyi! Koskoca allahsa onu da bilecek! Anlayamazlar diye yanlış bilgi verilir mi? Olmaz öyle şey.

Yani şöyle diyebilirdi: Eğer bilseniz Ay, sizin bildiğiniz her şeyden çok daha büyüktür. Fakat siz bunu idrak edemeyecek kadar küçük canlılarsınız. Siz bakar güneş de ay kadar zannedersiniz. Halbuki güneşin büyüklüğü sizin için daha da kavranamazdır. Onun ışığı bile size belli bir zamanda ulaşır. O güneş gibi çok daha uzaklarda niceleri de vardır. Ama siz idrak edemezsiniz.

Bu sözlere kim itiraz edip ne bunlar yahu ne saçmalıyor bu diyecek? Bahane geçersiz. Bilmeyen insanlara gerçeği söylemenin daima bir usturubu vardır.    

Sitelerde Paylaş

Insanlar venüs olduguna inanip venüs demis olabilirler. Kuranda acik bir sekilde tarigin ne oldugundan bahsetmemistir. Bu sebeple tam kesin olmayan bir hususta elestiri yapmak yanlis olur. 

Kuranda genellikle bilinen seyler üzerine atifta bulunulup bilinmeyen seyler hakkinda cok fazla bir yorum yapilmamistir. Yani kuranda bahsedilmis ama bir aciklama yapilmamis. 

Sitelerde Paylaş

TARIK eğer herkesin bildiği gördüğü Venüs olsaydı "sen Tarık ın ne olduğunu nereden bileceksin" der miydi? Demek ki bahsettiği Tarık daha önce insanlığın bilmediği bir yıldızdır..

ayrıca bakın 

http://www.yenimucizeler.com/tarik-suresi-delen-yildiz-madde-jetleri/tarik-suresi-delen-yildiz-madde-jetleri-t34.0.html

Sitelerde Paylaş
On 08.10.2017 at 19:07, Buzul said:

-Tarık dedikleri Venüsse,Venüs yıldız değil,bir gezegendir.Bu kuranı ve islamı yerle bir etmeye yeter.

-Bundan kaçmak için,yok Tarık derken Venüsten söz edilmiyor,orada başka bir şeyden söz ediliyor deniliyorsa,bu da Kuranın apaçık,anlaşılır,eksiksiz ve ayrıntılı olmadığını gösterir.Çünkü Tarık nedir,ne değildir bilgi yok.Tarık şudur,budur diye yorumlamak da sanıya uymak ve kuranı kendi kafana göre,işine geldiği gibi değiştirdiğin anlamına gelecektir.Tarığın hiçbir zaman ne olduğu da anlaşılamayacaktır.Dolayısıyla bu gerçek de kuranı ve islamı yerle bir edecektir.

TARIK eğer herkesin bildiği gördüğü Venüs olsaydı "sen Tarık ın ne olduğunu nereden bileceksin" der miydi? Demek ki bahsettiği Tarık daha önce insanlığın bilmediği bir yıldızdır..

ayrıca bakın 

http://www.yenimucizeler.com/tarik-suresi-delen-yildiz-madde-jetleri/tarik-suresi-delen-yildiz-madde-jetleri-t34.0.html

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, T.TAŞPINAR yazdı:

ayrıca bakın 

Bu açıklama ve bilgilerden de, Yüce Allah’ın Kuran-ı Kerim’de herhangi bir kelime ya da tanımlamayı  (Tarık ve Necm-i Sakb) kullanırken sahip olduğu sonsuz bilgiyi ve kudreti nasıl yansıttığına tanık olabiliyoruz.

O, geceyi, gündüzü, güneşi ve ayı yaratandır. Her biri bir yörüngede yüzmektedirler.Enbiya 33

Sonsuz bilgisi ve gücü var.Güneş ve Ayın evrendeki yörüngelerinden söz ediyor ya hani bu ayette,Dünyanın da bir yörüngesinin olduğunu bildiği halde şunların yanına bir Dünyayı eklememiş.Neden acaba?Pulsarlardan söz edecek kadar sonsuz bilgisi var,ama bir Dünyanın yörüngesinden söz edememiş.Bildiği halde Kuranda buna yer vermemiş.Neden acaba?

Müslüman,olmayan sinekten yağ çıkarıp,bunları mucize olarak sunarken,bu tür soruları kendine sormaz.

Yerde olanların hepsini; sizin için yaratan O'dur. Sonra, göğe doğru yönelerek yedi gök olarak onları düzenlemiştir. O her şeyi bilir.Bakara 29

Ve üstünüze, yedi sağlam gök bina ettik.Nebe 12

Ve parıl parıl parıldayan bir kandil yaptık.Nebe 13

Yerden olanların hepsinden sonra yedi kat gök yaratılıyor.Göklere de parlak bir kandil,yani Güneş yapılıp asılıyor.Bu kadar bilimsel yanlış dururken,bu da gidip tarıktan pulsar çıkarıyor.

Sitelerde Paylaş
6 minutes ago, Buzul said:

Bu açıklama ve bilgilerden de, Yüce Allah’ın Kuran-ı Kerim’de herhangi bir kelime ya da tanımlamayı  (Tarık ve Necm-i Sakb) kullanırken sahip olduğu sonsuz bilgiyi ve kudreti nasıl yansıttığına tanık olabiliyoruz.

O, geceyi, gündüzü, güneşi ve ayı yaratandır. Her biri bir yörüngede yüzmektedirler.Enbiya 33

Sonsuz bilgisi ve gücü var.Güneş ve Ayın evrendeki yörüngelerinden söz ediyor ya hani bu ayette,Dünyanın da bir yörüngesinin olduğunu bildiği halde şunların yanına bir Dünyayı eklememiş.Neden acaba?Pulsarlardan söz edecek kadar sonsuz bilgisi var,ama bir Dünyanın yörüngesinden söz edememiş.Bildiği halde Kuranda buna yer vermemiş.Neden acaba?

Müslüman,olmayan sinekten yağ çıkarıp,bunları mucize olarak sunarken,bu tür soruları kendine sormaz.

Yerde olanların hepsini; sizin için yaratan O'dur. Sonra, göğe doğru yönelerek yedi gök olarak onları düzenlemiştir. O her şeyi bilir.Bakara 29

Ve üstünüze, yedi sağlam gök bina ettik.Nebe 12

Ve parıl parıl parıldayan bir kandil yaptık.Nebe 13

Yerden olanların hepsinden sonra yedi kat gök yaratılıyor.Göklere de parlak bir kandil,yani Güneş yapılıp asılıyor.Bu kadar bilimsel yanlış dururken,bu da gidip tarıktan pulsar çıkarıyor.

Geceyi, gündüzü, Güneş’i ve Ay’ı yaratan O’dur. Her biri bir yörüngede yüzüp giderler. (21: 33)

Ayette “her biri” diye çevirdiğimiz kelimenin Arapça’sı “küllü”dür. Bu kelime “hepsi, her biri” anlamlarına gelmektedir. Arapça’da adedi iki olan nesneler için “tesniye” denilen ayrı kelimeler kullanılır. Ayette, Güneş ve Ay olmak üzere iki gök cisminin yörüngedeki hareketlerinden bahsedilir. Oysa ayette “tesniye” kullanılmaması en az üç tane gök cismine işaret edildiğini akla getirmektedir. Gece ve gündüzün oluştuğu yerin Dünya olduğu düşünülürse ayetin işaret ettiği diğer gök cisminin Dünya olduğu anlaşılır. Ayette yörünge diye çevirdiğimiz kelimenin Arapça’sı ise “felek”tir. Bu kelimeyle “yıldızların, gezegenlerin hareket ettiği yörünge” belirtilmektedir.

http://www.mucizeler.com/2011/03/her-biri-bir-yorungede/

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, T.TAŞPINAR yazdı:

Geceyi, gündüzü, Güneş’i ve Ay’ı yaratan O’dur. Her biri bir yörüngede yüzüp giderler. (21: 33)

Ayette “her biri” diye çevirdiğimiz kelimenin Arapça’sı “küllü”dür. Bu kelime “hepsi, her biri” anlamlarına gelmektedir. Arapça’da adedi iki olan nesneler için “tesniye” denilen ayrı kelimeler kullanılır. Ayette, Güneş ve Ay olmak üzere iki gök cisminin yörüngedeki hareketlerinden bahsedilir. Oysa ayette “tesniye” kullanılmaması en az üç tane gök cismine işaret edildiğini akla getirmektedir. Gece ve gündüzün oluştuğu yerin Dünya olduğu düşünülürse ayetin işaret ettiği diğer gök cisminin Dünya olduğu anlaşılır. Ayette yörünge diye çevirdiğimiz kelimenin Arapça’sı ise “felek”tir. Bu kelimeyle “yıldızların, gezegenlerin hareket ettiği yörünge” belirtilmektedir.

http://www.mucizeler.com/2011/03/her-biri-bir-yorungede/

Apaçık,anlaşılır,birer birer açıklanmış Kurana kafana göre sözcük ekleyemezsin öyle.Allah bunu söylememiş de,ben söylüyorum,bu eksikliği ben gideriyorum diyemezsin öyle.Allah Dünya yazmış oraya,yok.Yoksa dinden çıkarsın.Ki çıkmışsın da.Kuranın yalan yanlış dolu içeriği bak seni ne hale getirmiş.Seni ayet bükücülüğe,Kuranı değiştirmeye itmiş ve seni dinden çıkarmış.Bu da en büyük Kuran mucizesidir.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 minutes ago, Buzul said:

Apaçık,anlaşılır,birer birer açıklanmış Kurana kafana göre sözcük ekleyemezsin öyle.Allah bunu söylememiş de,ben söylüyorum,bu eksikliği ben gideriyorum diyemezsin öyle.Yoksa dinden çıkarsın.Ki çıkmışsın da.Kuranın yalan yanlış dolu içeriği bak seni ne hale getirmiş.Ayet bükücülüğe,Kuranı değiştirmeye itmiş ve seni dinden çıkarmış.Bu da en büyük Kuran mucizesidir.

Kuran Allah kelamı olduğu için anlatımlarda kelime kullanımlarında ince ayrıntılar vardır..ve bu ayrıntılar mucizeler içerir..eğer açık bir şekilde Dünya bir yörüngede yüzüyor denseydi o zamanın genel bilgisine ters geldiği için kabul etmeme ve ayetleri saçma bulup daha başlangıçtan reddetme tehlikesi vardı..o yüzden Yüce Allah bir çok mucizevi bilgiyi üstü kapalı ya da ikili anlam içerecek şekilde vermiştir...Kuranı Kerim'de bunun bir çok örneği vardır..www.yenimucizeler.com sitesinde bizzat kendi tespitlerim olan bir çok mucizeyi açıkladım..

Sitelerde Paylaş
Şimdi, T.TAŞPINAR yazdı:

Kuran Allah kelamı olduğu için anlatımlarda kelime kullanımlarında ince ayrıntılar vardır..ve bu ayrıntılar mucizeler içerir..eğer açık bir şekilde Dünya bir yörüngede yüzüyor denseydi o zamanın genel bilgisine ters geldiği için kabul etmeme ve ayetleri saçma bulup daha başlangıçtan reddetme tehlikesi vardı..o yüzden Yüce Allah bir çok mucizevi bilgiyi üstü kapalı ya da ikili anlam içerecek şekilde vermiştir...Kuranı Kerim'de bunun bir çok örneği vardır..www.yenimucizeler.com sitesinde bizzat kendi tespitlerim olan bir çok mucizeyi açıkladım..

Elif, Lam, Ra.Ayetleri muhkem kılınmış, sonra hüküm ve hikmet sahibi ve her şeyden haberdar olan Allah tarafından birer birer açıklanmış bir Kitap'tır.Hud 1

Allaha karşı gelme.Bak Allah ne diyor. Kuran ayetleri muhkem kılınmış ve Allah tarafından birer birer açıklanmış bir kitaptır.Sen ise Allah bir çok mucizeyi üstü kapalı veriyor,diyorsun.Sonra da Kurana sözcük ekliyorsun.Bir de Allah adına sözler uyduruyorsun.Ne demiş.Dünyanın yörüngesinden söz etseydi,zamanın genel bilgisine ters düştüğü için kabul etmezlerdi.Allah mı söyledi sana bunu.Yoksa onun adına sözler mi uydurmaktasın?

Sitelerde Paylaş

Allah Dünyanın yörüngesinden söz etseydim zamanın genel bilgisine ters düştüğü için bunu kabul etmezlerdi,o yüzden Dünyayı yazmadım demiş.Adam Allahtan vahiy almış herhalde.Adamın her yazısı İslamla ters düşüyor.Adam dinden çıkmış.Adam sözcük ekliyor,ayetle ters düşüyor,Allah adına sözler uyduruyor.Ama işte diyorum ya bunun nedeni.Kuranın yalan yanlışlarla,saçmalıklarla,tutarsızlıklarla dolu içeriği.Kuran bu içeriğinden dolayı kişileri ayet bükücülüğe,eklemeye,Kuranı değiştirmeye itiyor ve dinden çıkartıyor.Ama işte bu kişi bunun farkında değil.O yüzden de buraya gelip kendi islamını gerçek islam diye pazarlayabiliyor.

Sitelerde Paylaş
4 minutes ago, Buzul said:

Elif, Lam, Ra.Ayetleri muhkem kılınmış, sonra hüküm ve hikmet sahibi ve her şeyden haberdar olan Allah tarafından birer birer açıklanmış bir Kitap'tır.Hud 1

Allaha karşı gelme.Bak Allah ne diyor. Kuran ayetleri muhkem kılınmış ve Allah tarafından birer birer açıklanmış bir kitaptır.Sen ise Allah bir çok mucizeyi üstü kapalı veriyor,diyorsun.Sonra da Kurana sözcük ekliyorsun.Bir de Allah adına sözler uyduruyorsun.Ne demiş.Dünyanın yörüngesinden söz etseydi,zamanın genel bilgisine ters düştüğü için kabul etmezlerdi.Allah mı söyledi sana bunu.Yoksa onun adına sözler mi uydurmaktasın?

Birincisi, Allah a karşı gelen ben değil sizsiniz.  Elif, Lam, Ra.Ayetleri muhkem kılınmış, sonra hüküm ve hikmet sahibi ve her şeyden haberdar olan Allah tarafından birer birer açıklanmış bir Kitap'tır..ayetini vermişsin..peki bahsettiğin ayetteki elif lam ra nın da anlamını doğrudan açıklamış mı..?

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, T.TAŞPINAR yazdı:

Birincisi, Allah a karşı gelen ben değil sizsiniz.  Elif, Lam, Ra.Ayetleri muhkem kılınmış, sonra hüküm ve hikmet sahibi ve her şeyden haberdar olan Allah tarafından birer birer açıklanmış bir Kitap'tır..ayetini vermişsin..peki bahsettiğin ayetteki elif lam ra nın da anlamını doğrudan açıklamış mı..?

Teşekkürler.Kuranın çelişkilerle dolu bir betik olduğunu onaylamışsın.Bu arada Kuranı eleştirdiğinin farkında mısın?

Sitelerde Paylaş
9 minutes ago, Buzul said:

Teşekkürler.Kuranın çelişkilerle dolu bir betik olduğunu onaylamışsın.Bu arada Kuranı eleştirdiğinin farkında mısın?

Ben doğrudan açıklamamış olabilir ama zamanı geldiğinde fasıl fasıl birer birer -fussilet- açıklığa kavuşturacaktır diyorum..ve bu şekilde bilimin ve dolayısıyla bilginin ilerlemesiyle ortaya çıkmıştır ve çıkacaktır..Kuran'da bir çok surenin başında elif lam ra benzeri mukataa harfleri vardır..ve bu harflerden sonra bunların anlamı açıklanmaz ama bunların da Kuran ın ayetleri olduğu söylenir..yani siz ilk bakışta bir anlam vere meseniz de bunların bir anlamı ve işlevi var demek isteniyor.birer birer -fussilet- açıklığa kavuşturulacaktır deniyor..

Ama ateistler tabii ki tam da işlerine geldiği gibi anlama konusunda uzmandırlar..bize niye kafanıza göre kelime ekliyorsunuz gibi asılsız ithamlarda bulunurlar ama işlerine geldiği zaman asıl kendileri ayete bir şeyler ekleyerek bu bilime aykırıdır derler..

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, T.TAŞPINAR yazdı:

Ben doğrudan açıklamamış olabilir ama zamanı geldiğinde fasıl fasıl birer birer -fussilet- açıklığa kavuşturacaktır diyorum..ve bu şekilde bilimin ve dolayısıyla bilginin ilerlemesiyle ortaya çıkmıştır ve çıkacaktır..Kuran'da bir çok surenin başında elif lam ra benzeri mukataa harfleri vardır..ve bu harflerden sonra bunların anlamı açıklanmaz ama bunların da Kuran ın ayetleri olduğu söylenir..yani siz ilk bakışta bir anlam vere meseniz de bunların bir anlamı ve işlevi var demek isteniyor.birer birer -fussilet- açıklığa kavuşturulacaktır deniyor..

Ama ateistler tabii ki tam da işlerine geldiği gibi anlama konusunda uzmandırlar..bize niye kafanıza göre kelime ekliyorsunuz gibi asılsız ithamlarda bulunurlar ama işlerine geldiği zaman asıl kendileri ayete bir şeyler ekleyerek bu bilime aykırıdır derler..

Sana Kitab'ı indiren O'dur. Ondaki bir kısım ayetler Kitab'ın temelini oluşturan kesin anlamlı muhkem ayetlerdir. Diğerleri ise müteşabih ayetlerdir. Kalplerinde bir eğrilik bulunanlar, bozgunculuk yapmak ve kendilerine göre yorumlamak amacıyla müteşabih olan ayetlerin üzerine düşerler. Onların yorumunu Allah'tan başka kimse bilemez. İlimde derinleşmiş olanlar ise 'Bunlara iman ettik. Hepsi Rabbimizin katındandır' derler. Şu var ki, akıl sahiplerinin dışındakiler bunlardan ibret almazlar.Ali İmran 7

Kuranın bir bölümü müteşabih,bir bölümü muhkemdir.Müteşabih ayetlerin anlamını da Allahtan başkası bilemez.Allahtan başkası bilebilir diyen Kuranla ters düşer ve dinden çıkar.Hani Kuranın anlaşılamayan ayetleri de zamanla açıklığa kavuşturulacaktı.

İşte bu Kuran mucizesidir.Kuran her türlü dinden çıkarır.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
16 dakika önce, T.TAŞPINAR yazdı:

bize niye kafanıza göre kelime ekliyorsunuz gibi asılsız ithamlarda bulunurlar ama işlerine geldiği zaman asıl kendileri ayete bir şeyler ekleyerek bu bilime aykırıdır derler..

Sizin kitabınızdan daha fazla bilime aykırı kitap var mı ?  Sanırsam senin mucize siten vardı. Orada meridyenler mucizesi gibi bir ton zırva koymuşsun. Yahu caner taslaman bile savunmuyor onları ki caner taslaman in mucize iddialarının ne kadar zırva olduğu çok belli  siz niye onları savunuyorsunuz. 

Sitelerde Paylaş
3 minutes ago, Buzul said:

Sana Kitab'ı indiren O'dur. Ondaki bir kısım ayetler Kitab'ın temelini oluşturan kesin anlamlı muhkem ayetlerdir. Diğerleri ise müteşabih ayetlerdir. Kalplerinde bir eğrilik bulunanlar, bozgunculuk yapmak ve kendilerine göre yorumlamak amacıyla müteşabih olan ayetlerin üzerine düşerler. Onların yorumunu Allah'tan başka kimse bilemez. İlimde derinleşmiş olanlar ise 'Bunlara iman ettik. Hepsi Rabbimizin katındandır' derler. Şu var ki, akıl sahiplerinin dışındakiler bunlardan ibret almazlar.Ali İmran 7

Kuranın bir bölümü müteşabih,bir bölümü muhkemdir.Müteşabih ayetlerin anlamını da Allahtan başkası bilemez.Allahtan başkası bilebilir diyen Kuranla ters düşer ve dinden çıkar.Hani Kuranın anlaşılamayan ayetleri de zamanla açığa kavuşturulacaktı.Yine dinden çıktın.

"Kalplerinde bir eğrilik bulunanlar, bozgunculuk yapmak ve kendilerine göre yorumlamak amacıyla müteşabih olan ayetlerin üzerine düşerler. " işte burada beni değil sizin gibileri tarif ediyor.

Bakın şöyle açıklamalar da var aynı ayetle ilgili:

41 - Yaşar Nuri Öztürk: Kitap'ı sana indiren O'dur: Onun ayetlerinden bir kısmı muhkemlerdir ki; onlar Kitap'ın anasıdır. Diğer ayetlerse müteşâbihlerdir. Şu var ki, kalplerinde bir eğrilik ve bozukluk bulunanlar, fitne aramak, onun yorumuna öncelik tanımak için Kitap'ın sadece müteşâbih kısmının ardına düşerler. Onun tevilini ise bir Allah bilir, bir de ilimde derinleşmiş olanlar. Bunlar, "Ona inandık, hepsi Rabbimizin katındandır." derler. Gönül ve akıl sahiplerinden başkası gereğince düşünemez.

Sitelerde Paylaş
3 minutes ago, Charles dawkins said:

Sizin kitabınızdan daha fazla bilime aykırı kitap var mı ?  Sanırsam senin mucize siten vardı. Orada meridyenler mucizesi gibi bir ton zırva koymuşsun. Yahu caner taslaman bile savunmuyor onları ki caner taslaman in mucize iddialarının ne kadar zırva olduğu çok belli  siz niye onları savunuyorsunuz. 

http://www.yenimucizeler.com//-t71.0.html  evet bu da onlardan sadece bir örnek...buyur çürütebiliyorsan çürüt..ben sizin evrimle ilgili zırvalarınızı defalarca çürüttüm bu ve benzeri sitelerde..onlara da örnek vereyim mi istermisiniz? ayrıca benim bahsettiğini  diğer hiçbir kişi ya da gruplarla ilgim yoktur.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...