Jump to content

Recommended Posts

Şimdi, T.TAŞPINAR yazdı:

"Kalplerinde bir eğrilik bulunanlar, bozgunculuk yapmak ve kendilerine göre yorumlamak amacıyla müteşabih olan ayetlerin üzerine düşerler. " işte burada beni değil sizin gibileri tarif ediyor.

Bakın şöyle açıklamalar da var aynı ayetle ilgili:

41 - Yaşar Nuri Öztürk: Kitap'ı sana indiren O'dur: Onun ayetlerinden bir kısmı muhkemlerdir ki; onlar Kitap'ın anasıdır. Diğer ayetlerse müteşâbihlerdir. Şu var ki, kalplerinde bir eğrilik ve bozukluk bulunanlar, fitne aramak, onun yorumuna öncelik tanımak için Kitap'ın sadece müteşâbih kısmının ardına düşerler. Onun tevilini ise bir Allah bilir, bir de ilimde derinleşmiş olanlar. Bunlar, "Ona inandık, hepsi Rabbimizin katındandır." derler. Gönül ve akıl sahiplerinden başkası gereğince düşünemez.

Sana Kitab'ı indiren O'dur. Ondaki bir kısım ayetler Kitab'ın temelini oluşturan kesin anlamlı muhkem ayetlerdir. Diğerleri ise müteşabih ayetlerdir. Kalplerinde bir eğrilik bulunanlar, bozgunculuk yapmak ve kendilerine göre yorumlamak amacıyla müteşabih olan ayetlerin üzerine düşerler. Onların yorumunu Allah'tan başka kimse bilemez. İlimde derinleşmiş olanlar ise 'Bunlara iman ettik. Hepsi Rabbimizin katındandır' derler. Şu var ki, akıl sahiplerinin dışındakiler bunlardan ibret almazlar.Ali İmran 7

Ayetteki başka sözcüğü nereye gitti.Allahtan başkası bilemez sözü nereye gitti.Şimdi de Kurandan sözcükler ve sözler atmaya mı başladın.Ekleme,çıkarma,işine geldiği yazma ne ararsan var.Kuranın çelişkilerini,yanlışlarını eğerek,bükerek,ekleyerek,çıkararak ortadan kaldırmaya çalışınca dinden çıkmıyorum sanma.Her türlü dinden çıkıyorsun yani.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 168
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

4 dakika önce, T.TAŞPINAR yazdı:

http://www.yenimucizeler.com//-t71.0.html  evet bu da onlardan sadece bir örnek...buyur çürütebiliyorsan çürüt..ben sizin evrimle ilgili zırvalarınızı defalarca çürüttüm bu ve benzeri sitelerde..onlara da örnek vereyim mi istermisiniz? ayrıca benim bahsettiğini  diğer hiçbir kişi ya da gruplarla ilgim yoktur.

Yahu evrimle ilgili zırva derken neyi kastediyorsun  ?

Üstelik  ben  neden bu zırvalarla uğraşayım.  Isim gücüm yok sizin totonuzdan  sıktığınız iddiaların açıklamasını mi yapıyım  ? 

Karşıma çıkan her adam birşeyler iddia ediyor diye  oooo efendim hadi ben dediklerinizi çürüteyim  mi diyeyim  ?

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, T.TAŞPINAR yazdı:

http://www.yenimucizeler.com//-t71.0.html  evet bu da onlardan sadece bir örnek...buyur çürütebiliyorsan çürüt..ben sizin evrimle ilgili zırvalarınızı defalarca çürüttüm bu ve benzeri sitelerde..onlara da örnek vereyim mi istermisiniz? ayrıca benim bahsettiğini  diğer hiçbir kişi ya da gruplarla ilgim yoktur.

Kakapo,uçamayan papağan türü.Allah bu papağan türünü uçamayacak bir şekilde tasarlayarak 20 milyon önce yoktan var etmiştir.Yaratılış sayıları da 2500dür.Yoktan var etme de sürmektedir.Ben de geçen yeni bir kuş türünün yoktan var edilişini gördüm.

Sitelerde Paylaş
9 minutes ago, Buzul said:

Sana Kitab'ı indiren O'dur. Ondaki bir kısım ayetler Kitab'ın temelini oluşturan kesin anlamlı muhkem ayetlerdir. Diğerleri ise müteşabih ayetlerdir. Kalplerinde bir eğrilik bulunanlar, bozgunculuk yapmak ve kendilerine göre yorumlamak amacıyla müteşabih olan ayetlerin üzerine düşerler. Onların yorumunu Allah'tan başka kimse bilemez. İlimde derinleşmiş olanlar ise 'Bunlara iman ettik. Hepsi Rabbimizin katındandır' derler. Şu var ki, akıl sahiplerinin dışındakiler bunlardan ibret almazlar.Ali İmran 7

Ayetteki başka sözcüğü nereye gitti.Allahtan başkası bilemez sözü nereye gitti.Şimdi de Kurandan sözcükler ve sözler atmaya mı başladın.Ekleme,çıkarma,işine geldiği yazma ne ararsan var.Kuranın çelişkilerini,yanlışlarını eğerek,bükerek,ekleyerek,çıkararak ortadan kaldırmaya çalışınca dinden çıkmıyorum sanma.Her türlü dinden çıkıyorsun yani.

25. illâ allâhu : Allah'tan başka
26. ve er râsihûne : rûsuh sahipleri
27. fî el ilmi

: ilimde

oradaki illa yani başka sözcüğü Allah ı ve ilimde rüsuh sahiplerin ikisini birden de kapsayabiliyor.Ayetle ikli anlamlar içerebilir böyle bir çok örnek vardır.

Sitelerde Paylaş
10 minutes ago, Charles dawkins said:

Yahu evrimle ilgili zırva derken neyi kastediyorsun  ?

Üstelik  ben  neden bu zırvalarla uğraşayım.  Isim gücüm yok sizin totonuzdan  sıktığınız iddiaların açıklamasını mi yapıyım  ? 

Karşıma çıkan her adam birşeyler iddia ediyor diye  oooo efendim hadi ben dediklerinizi çürüteyim  mi diyeyim  ?

HİÇBİR ŞEYİ ÇÜRÜTMEDEN "ZIRVA" DİYEMEZSİN O ZAMAN..

Sitelerde Paylaş
9 minutes ago, Buzul said:

Kakapo,uçamayan papağan türü.Allah bu papağan türünü uçamayacak bir şekilde tasarlayarak 20 milyon önce yoktan var etmiştir.Yaratılış sayıları da 2500dür.Yoktan var etme de sürmektedir.Ben de geçen yeni bir kuş türünün yoktan var edilişini gördüm.

KESİN O PAPAĞAN TÜRÜ KANATLARINI KULLANARAK DALDAN DALA YA DA AĞAÇLARDAN YERE ATLAYABİLİRDUR..YA DA KANATLARININ YARDIMIYLA YUMURTALARINI SICAK TUTABİLİYORDUR..YANİ SİZİN GİBİ BASİT DÜŞÜNMEMEK LAZIM..KANATLARIN UÇMAK DIŞINDA BİR ÇOK İŞLEVİ OLABİLİR..

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, T.TAŞPINAR yazdı:
25. illâ allâhu : Allah'tan başka
26. ve er râsihûne : rûsuh sahipleri
27. fî el ilmi

: ilimde

oradaki illa yani başka sözcüğü Allah ı ve ilimde rüsuh sahiplerin ikisini birden de kapsayabiliyor.Ayetle ikli anlamlar içerebilir böyle bir çok örnek vardır.

Ve onun yorumunu Allahtan başka kimse bilemez.Ve ilimde derinleşenler biz ona iman ettik hepsi rabbimizin katındandır,derler.Sen apaçık bir yalancısın.

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, T.TAŞPINAR yazdı:

HİÇBİR ŞEYİ ÇÜRÜTMEDEN "ZIRVA" DİYEMEZSİN O ZAMAN..

Ne oldu sinirlendin mi koordinat uzmanı bedevî. Gene de göz attım sitene.  Şu koordinat mevzuna ve hatta 7 kat göğe.  Yani bakınca bi gülme tuttu...

Birde evrimi çürüttüm diyorsan sen zaten kaale alınmaya değmezsin. 

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, T.TAŞPINAR yazdı:

KESİN O PAPAĞAN TÜRÜ KANATLARINI KULLANARAK DALDAN DALA YA DA AĞAÇLARDAN YERE ATLAYABİLİRDUR..YA DA KANATLARININ YARDIMIYLA YUMURTALARINI SICAK TUTABİLİYORDUR..YANİ SİZİN GİBİ BASİT DÜŞÜNMEMEK LAZIM..KANATLARIN UÇMAK DIŞINDA BİR ÇOK İŞLEVİ OLABİLİR..

Çok haklısınız efendim.O kanatların başka işlevleri de vardır mutlaka.Ama o kanatların uçma işlevi yok.Allah o şekilde tasarlasaydı,yoktan var edilmiş kakapolar da uçarlardı.

Sitelerde Paylaş
4 minutes ago, Buzul said:

Ve onun yorumunu Allahtan başka kimse bilemez.Ve ilimde derinleşenler biz ona iman ettik hepsi rabbimizin katındandır,derler.Sen apaçık bir yalancısın.

BUNU BEN Mİ SÖYLÜYORUM İLAHİYAT PROFESÖRÜ YAŞAR NURİ SÖYLEMİŞ..YALANCI SADECE SİZSİNİZ..İLİMDE DERİNLEŞENLER DE KAVRAYABİLİRLER VE HEPSİ NE İNANDIK ALLAH KATINDANDIR DERLER ANLAMINDA..

Sitelerde Paylaş
5 minutes ago, Buzul said:

Çok haklısınız efendim.O kanatların başka işlevleri de vardır mutlaka.Ama o kanatların uçma işlevi yok.Allah o şekilde tasarlasaydı,yoktan var edilmiş kakapolar da uçarlardı.

ALLAH ONLARI KANATLI BİR ŞEKİLDE YARATMIŞ AMA UZUN MESAFE UÇABİLECEK ŞEKİLDE YARATMAMIŞ..SEN KOLLARINI SALLAYINCA UÇABİLİYOR MUSUN?AMA YÜKSEK BİR YERDEN ATLAYINCA KOLLAR DENGE İÇİN SALLANIR..BİZİM UÇAMAMAMIZ NİYE BİR YARATILIŞ HATASI OLARAK GÖRÜNMÜYOR.?

Sitelerde Paylaş
Şimdi, T.TAŞPINAR yazdı:

BUNU BEN Mİ SÖYLÜYORUM İLAHİYAT PROFESÖRÜ YAŞAR NURİ SÖYLEMİŞ..YALANCI SADECE SİZSİNİZ..İLİMDE DERİNLEŞENLER DE KAVRAYABİLİRLER VE HEPSİ NE İNANDIK ALLAH KATINDANDIR DERLER ANLAMINDA..

Yaşar Nuride eğip,bükmüş,eklemiş,çıkarmış işte.Senin de işine geldiği için bu yalanı savunuyorsun.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, T.TAŞPINAR yazdı:

ALLAH ONLARI KANATLI BİR ŞEKİLDE YARATMIŞ AMA UZUN MESAFE UÇABİLECEK ŞEKİLDE YARATMAMIŞ..SEN KOLLARINI SALLAYINCA UÇABİLİYOR MUSUN?AMA YÜKSEK BİR YERDEN ATLAYINCA KOLLAR DENGE İÇİN SALLANIR..BİZİM UÇAMAMAMIZ NİYE BİR YARATILIŞ HATASI OLARAK GÖRÜNMÜYOR.?

Tamam işte ben de onu diyorum.Allah onu o şekilde tasarlayarak,yoktan var etmiş.Bu arada tüm canlılar aynı anda mı yaratıldılar,yoksa ayrı ayrı zamanlarda mı?Yoktan var etme sürüyor mu?Derin ilminizden ve bilginizden yararlanmak isteriz.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, Buzul said:

Tamam işte ben de onu diyorum.Allah onu o şekilde tasarlayarak,yoktan var etmiş.Bu arada soyu süren ve tükenen tüm canlılar aynı anda mı yaratıldılar,yoksa ayrı ayrı zamanlarda mı?Yoktan var etme sürüyor mu?Derin ilminizden ve bilginizden yararlanmak isteriz.

AYNI ANDA YARATILMALARI GEREKLİ DEĞİL..YOKTAN VAR ETME SÜRÜYOR MU? DEMİŞSİN..HER YIL TAHMİN EDEBİLECEĞİNİZDEN ÇOK FAZLA YENİ CANLI TÜRÜ KEŞFEDİLİYOR...BUNLARIN HEPSİNİN CANLILARIN İLK ORTAYA ÇIKIŞINDAN BU YANA EVRİMSEL İZİ -FOSİLLERİ -SÜRÜLEBİLİYOR MU?BUNLARDAN 1-2 TANESİNİN BİLE HİÇBİR EVRİMSEL GEÇMİŞ İZİNE RASTLANMIYORSA BUNLAR YENİ YARATILMIŞ YA DA KISA BİR ZAMAN SAYILACAK BİR SÜRE ÖNCE YARATILMIŞ OLDUĞU ANLAMINA GELİYOR.

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, T.TAŞPINAR yazdı:

AYNI ANDA YARATILMALARI GEREKLİ DEĞİL..YOKTAN VAR ETME SÜRÜYOR MU? DEMİŞSİN..HER YIL TAHMİN EDEBİLECEĞİNİZDEN ÇOK FAZLA YENİ CANLI TÜRÜ KEŞFEDİLİYOR...BUNLARIN HEPSİNİN CANLILARIN İLK ORTAYA ÇIKIŞINDAN BU YANA EVRİMSEL İZİ -FOSİLLERİ -SÜRÜLEBİLİYOR MU?BUNLARDAN 1-2 TANESİNİN BİLE HİÇBİR EVRİMSEL GEÇMİŞ İZİNE RASTLANMIYORSA BUNLAR YENİ YARATILMIŞ YA DA KISA BİR ZAMAN SAYILACAK BİR SÜRE ÖNCE YARATILMIŞ OLDUĞU ANLAMINA GELİYOR.

Çok haklısınız efendim.Savana düzlüklerinde geçen yıl yeni bir kedigilin yoktan var edilişi bilim adamlarınca görüntülendi.Bilim adamları bu kedigile leoas adını verdiler.Bilim adamları yaptıkları açıklamada bu kedigilin yaratılış sayısının 1500 olduğunu dile getirdiler.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Herşeye gücü yeten bir tanrı kendi laflarının anlamını açıklamaktan acizken, kendini birşey zanneden aklı evveller ondan daha iyi bildiklerini iddia ediyorlar.
Ne menem bir tanrıdır ki, sittin seneden beri kendisini ne gören, ne duyan ne de işiten var. Tersini söyleyen, kibarca söylemek gerekirse, haltetmiştir.
Hal böyle iken, garibimin kitabına tecavüz eden edene. Bunları yapanlar dinsizler olsa, birşey demeyeceğim.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ekleyip,çıkarıp,Kuranı değiştiren dinsiz değil,ama müslüman da değil.Onlar kendi islamlarının müslümanı olan gayrimüslimler.Ama kendi islamlarını gerçek islam diye pazarlıyorlar.Çünkü dinden çıkmak istemeyen beyinleri kendilerine oyun oynuyor,kendi kuranlarını gerçek kuran diye yutturup,bunları kandırıyor.Gerçek islam bu değil sözü de bu zihnin bir ürünüdür.Kuran da öyle bir betik ki,en imanlısı bile dinden çıkartacak ayetler barındırıyor.

Sitelerde Paylaş
14 minutes ago, Buzul said:

Çok haklısınız efendim.Savana düzlüklerinde geçen yıl yeni bir kedigilin yoktan var edilişi bilim adamlarınca görüntülendi.Bilim adamları bu kedigile leoas adını verdiler.Bilim adamları yaptıkları açıklamada bu kedigilin yaratılış sayısının 1500 olduğunu dile getirdiler.

PEKİ NEDEN HER YIL YENİ CANLILAR BULUNUYOR..? BUNLAR O YIL MI EVRİLİYORLAR..?

Sitelerde Paylaş
53 minutes ago, Buzul said:

Her yıl yeni canlılar bulunuyor,çünkü onlar yoktan var ediliyorlar.Yoktan var edilişi görenler bile var.

53 minutes ago, Buzul said:

Her yıl yeni canlılar bulunuyor,çünkü onlar yoktan var ediliyorlar.Yoktan var edilişi görenler bile var.

PEKİ EVRİM GEÇİRİŞLERİNİ FİLME ÇEKMŞLER Mİ? :)))

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...