Jump to content

Recommended Posts

Mülk suresi 7 kat göğü uyum içinde yaratan O'dur.

1-Traposfer

2-Stratosfer

3-Mezosfer : Mezosferden itibaren 640 km. yüksekliğe kadar uzanan katmandır. Bu katmanda güneş ışınları yoğun olarak hissedilir. Sıcaklığın güneşin etkisine göre 200 ile 1600°C’dir.Traposferin sıcaklığı 1000 derece olsaydı biz yanardık.Hiç yağmur yağmazdı

4-Termosfer

5-Egzosfer

6-İyonosfer

7-Manyetosfer

İlk uzaya çıkışı ruslar 1951 de yaptı Yuri Gagarin. Hadi bakalım bunu da Hz Muhammedin kulağına uzaylılar fısıldadı.Allah yarattığını ortaya koyuyor isimleri insanlar veriyor.Venüse Tarık demiyor o masalı siz uyduruyorsunuz.Yok Tarık ı Muhammet bilememişte senaryoyu siz yazıyorsunuz yazdığınız senaryoya kendiniz gülüyorsunuz.Şimdi buna da diyeceksiniz atmosferin tabakalarının isimlerini yazmıyor Kur an diyeceksiniz.ne farkeder sen traposfer deme bulut katmanı de.Mezosfer deme meteor yakan de.Yaratan yarattığını bilmez mi???Sen mimar olsan çizdiğin projeyi bilmez misin?

Atmosfer 5 kattır.

iyonosfer 5 katın içinde yer alan ve sürekli yer değiştiren ionize olabilen kısımlara verilen isimdir. Manyetosfer ise iyonosferin dış kabuğudur, yani hala 5 katın içindeki bir bölgenin adıdır. Kafanıza göre ara katmanlar ve bölgeleri ekleyecekseniz:

Ozon, homosfer, heterosfer ve gezegen sınır katmanını da eklemeniz gerekir ki, bu sefer de 11 oldu?

Yok eğer, gerisini saymam, bunlar 7 göktür işte diyorsanız; bu durumda allahınız manyetosferin üstünde oturuyor demektir, fakat allahınızın billurlarını uydular ile çoktan görmüş olmamız gerekirken, henüz bu mümkün olmadı, fazla mı küçükler, yoksa allah olmadığı için, onlar da mı yoklar?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 168
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ben atmosferin katmanlarini sormadim artik herkes biliyor atmosferin katmanlarini hz muhammet nasil atmosferin katmanlar olduğunu bildi dedim.summe hasa hem zir cahil diyorsunuz hemde aciklayamiyorsunuz.Allah i anlamak için öncelikle zaman kavramini anlasilmasi gerekir.

tarihinde davidsilva tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bizim dünyada algilayabildigimiz 4 boyut var x y z birde zaman boyutu insanlarin hala çòzemediği kütle çekim yasasi insanlar henüz graviton denen parcacigi bulamadilar.insanlar hala kutle çekim neden var çözemediler.çözüm için farkli boyut sayilarindan bahsediliyor. 11 gibi Hawking yalancisiyim.Evrende bulunan boyutlarin içinde başka boyutlar var deniliyor.yani demem şu ki zaman varsa madde var Allah için ezeli ve ebedi dersek maddesel ortamdaki boyutlarin içinde Allahi aramak saçma olur .Allah sadece zihinde bulunabilir yoksa teleskopla gòzlenemez."O sizi denemek hanginizin daha iyi işyaptigini gòrmek için ölümü ve hayatı yarattı"Eğer biz onu görebilseydik bu ayetin hicbir anlami olmazdi.Ayrica Kuran bir ögüt kitabidir.Teknoloji kitabi değil.Kuran zenginlere malinin 40 da birini bağışla diyor yoksul yetimin malini yeme diyor anne baba kardes hala amcayla evlenemezsin diyor Amcasiyla evlenen varmi çevrenizde olmaz öyle şey.Ayrica Kuran da geçen meseleleri sadece Hz Muhammet biliyor da denmiyor.Sosyal hayatin sınırları çiziliyor.Domuz eti yemeyin kan içmeyin ana babaniza iyi davranin kiz çocuklarini diri diri gömmeyin diyor.Kiyamet o kadar çok geçiyorki kuran da hz muhammetin bundan ne çikari var zekat ver diyor tüm zenginler sana düşman faiz yemeyin diyor tüm tefeciler düşman Yetmezmiş gibi bir de oruç tut diyor.Nerde ağa adam hepsi sana düşman.

Sitelerde Paylaş

Ben atmosferin katmanlarini sormadim artik herkes biliyor atmosferin katmanlarini hz muhammet nasil atmosferin katmanlar olduğunu bildi dedim.summe hasa hem zir cahil diyorsunuz hemde aciklayamiyorsunuz.Allah i anlamak için öncelikle zaman kavramini anlasilmasi gerekir.

Herkes atmosferin 5 kat olduğunu biliyor. Biraz daha detaylı bilenler de ara bölgeler ile 11 veya daha fazla yapı olduğunu biliyor. Zır cahil Muhammed'iniz eğer atmosferden bahsediyorsa yanlış söylüyor, 7 kat yok. Ayrıca Muhammed'e göre Allah 7 katın üzerinde tahtında oturuyor. Yine Aynı muhammed'e göre yıldızlar ve güneş de bu 7 katın içindeler.

Diyelim ki atmosfer sizin dediğiniz gibi olsun. Manyetosfer dünyanın güneş tarafında 90bin km uzaklıkta, gece tarafında ise 6.3milyon kmye kadar uzanıyor. Allah'ınız bu mesafede mi oturuyor? Allah'ınız uzayda mı oturuyor? Yıldızlar ve güneş de bu 7 katman içindeyse, çok yakında olmalılar? Ama yıldız zaten bizim güneşimizden çok çok daha uzaktaki başka güneşlere verdiğimiz isimler. Sizin 7 kat masalı ne atmosfere ne uzaya ne islam masallarına uyuyor.

Sitelerde Paylaş

Asil bilmeyen sizsiniz işinize geldiği gibi masallari siz yaziyorsunuz.ben kuran in tamamini okudum dünya göğü diye hiç bir ayet yok siz salliyorsunuz gerçekler aci geliyor.Laf ebeliği yapiyorsunuz.herseferinde köşeye sıkışıyor matkabin açtiğı delikten karadelik yapmaya çalişıyorsunuz.Ne ölüm meleğinden kaçabilirsiniz nede kıyameti inkar edebilirsiniz.Allah varsa nerede diyorsunuz insanlar higgs bozonunu teorik olarak 1967 de buldular 2012 de deneysel ispatladilar.bir seyin varligini anlamak için görmek gerekmez.Süphesiz hesap günü sizi yoktan var eden sizin parmak uçlarinizi bile düzenleyecek ölmek için herşeyinizi vereceksiniz.Mayalarin kiyamet gününe ait belgeleri nerde kim atmosferin tabakalarini hz muhammede fisildadi.Nasa tabi atmosfer 5 kat diyecek 7 derse yahudiler kurana boyun eğer.siz soruma cevap vermiyor masallarla kendinizi avutuyorsunuz.hz muhammeti kuran dan cikari ne yazin bakalim bi senaryo.birde islam masali yazin

Sitelerde Paylaş

Asil bilmeyen sizsiniz işinize geldiği gibi masallari siz yaziyorsunuz.ben kuran in tamamini okudum dünya göğü diye hiç bir ayet yok siz salliyorsunuz gerçekler aci geliyor.Laf ebeliği yapiyorsunuz.herseferinde köşeye sıkışıyor matkabin açtiğı delikten karadelik yapmaya çalişıyorsunuz.Ne ölüm meleğinden kaçabilirsiniz nede kıyameti inkar edebilirsiniz.Allah varsa nerede diyorsunuz insanlar higgs bozonunu teorik olarak 1967 de buldular 2012 de deneysel ispatladilar.bir seyin varligini anlamak için görmek gerekmez.Süphesiz hesap günü sizi yoktan var eden sizin parmak uçlarinizi bile düzenleyecek ölmek için herşeyinizi vereceksiniz.Mayalarin kiyamet gününe ait belgeleri nerde kim atmosferin tabakalarini hz muhammede fisildadi.Nasa tabi atmosfer 5 kat diyecek 7 derse yahudiler kurana boyun eğer.siz soruma cevap vermiyor masallarla kendinizi avutuyorsunuz.hz muhammeti kuran dan cikari ne yazin bakalim bi senaryo.birde islam masali yazin

Kuranda atmosfere mi 7 kat diyor??? Oleyse yalan soluyor...7 degil 5 kattir cunku......yok evren 7 kat ise o nasil oluyor????

7 kat neresi...sole de ona gore yazalim sana???

Sitelerde Paylaş

dünya göğü diye hiç bir ayet yok

Biraz imla kurallarına göre düzgün cümle kurarsan anlaşılır olur. Anlatım aklına gelen sözcükleri ardarda dizmek değildir.

وَزَيَّنَّا السَّمَاء الدُّنْيَا Bu ifade 41/12 den. Şöyle okunur: ve zeyyenna es-sema ed-dunya. Anlamı dünya göğünü süsledik. Gördüğün gibi varmış.

Muhammedin en büyük çıkarı ise gençliğini özlemini çekerek çürüttüğü bol kadın. Adam gençliğini yaşlı bir dul ile onun eski kocalarından olan kızlarına kızım diyerek, onun hizmetini görmekten bunaldıkça mağaralarda oyalanarak çürütmesinin acısını çıkarmaktan başka bir şey düşünecek durumda zaten değil. Eğer gerçekten öyle biri vardıysa durum böyle maalesef. Sizin adınıza üzgünüm. Siz de biraz düşünseniz iyi olur. Gerçekler apaçık. Kuranı iyi okursanız. Kuran islam hakkında az çok geçerli bir tarihi belgedir.

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

"Ruh rabbinin emrindendir"insanoğlu kendi ruhunu görebilirse Allah i da daha iyi algilayabilir sanirim.Herkes ruhun varligini kabul eder ama göremez kanitlayamaz ispatlayamaz.Ruhumuz bizim algilabildiğimiz 4 boyutlu uzay koordinatlari içinde değil.Uzayda Allah i aramanin anlami yok.Manyetosfer dışında rabbinin arşını aramanin da anlami olmadığı gibi. O dört boyutun dişında maddesel ortamda değil dolayisiyle zaman kavrami da yok O nun için.Bence de gerçekler apaçık ortada.Allahin sınırlarını aşanlar için bir ibret pompei yaz nete ve gör Allahin uyarmasi nasılmış.

Sitelerde Paylaş

Kuranda matkap veya drill yazmiyor, tariq ve necmu's Saqib yaziyor. Ben kelimelerin anlamlarini uydurmadim, bir noktaya degindim.

Ya Levia Sen onu bunu bırak da müslüman mısın yoksa ateist misin onu söyle

Yazdıklarından, senin tam olarak ne olduğunu anlamak mümkün değil

Nesin sen ?

Bilelim de ona göre davranalım.

Sitelerde Paylaş
  • 3 years later...

Merhabalar, konuyu hortlatacağım kusuruma bakmayın. :) Bu konuya cevap vermek için kayıt olmuştum lâkin konu tarihi yeni farkettim.

1) http://www.mucizeler.com/2011/03/vuruslu-yildiz/

2)http://www.sozcu.com.tr/2016/egitim/pulsarlari-kesfeden-prof-jocelyn-bell-burnell-bogazicinde-1072309/

Peygamber efendimizin hayatını okumadan kötü laf etmek hiç kimseye yakışmaz. Önce dinimizi iyice araştırın.

Umulur ki hidayete erenler olur.

Sitelerde Paylaş

Merhabalar, konuyu hortlatacağım kusuruma bakmayın. :) Bu konuya cevap vermek için kayıt olmuştum lâkin konu tarihi yeni farkettim.

1) http://www.mucizeler.com/2011/03/vuruslu-yildiz/

2)http://www.sozcu.com.tr/2016/egitim/pulsarlari-kesfeden-prof-jocelyn-bell-burnell-bogazicinde-1072309/

Peygamber efendimizin hayatını okumadan kötü laf etmek hiç kimseye yakışmaz. Önce dinimizi iyice araştırın.

Umulur ki hidayete erenler olur.

Ya yeter Pulsarlar da mı Kuran'da yazıyor?Olum bu kitap daha Meryem'in kim olduğunu bilmiyor.

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...

-Tarık dedikleri Venüsse,Venüs yıldız değil,bir gezegendir.Bu kuranı ve islamı yerle bir etmeye yeter.

-Bundan kaçmak için,yok Tarık derken Venüsten söz edilmiyor,orada başka bir şeyden söz ediliyor deniliyorsa,bu da Kuranın apaçık,anlaşılır,eksiksiz ve ayrıntılı olmadığını gösterir.Çünkü Tarık nedir,ne değildir bilgi yok.Tarık şudur,budur diye yorumlamak da sanıya uymak ve kuranı kendi kafana göre,işine geldiği gibi değiştirdiğin anlamına gelecektir.Tarığın hiçbir zaman ne olduğu da anlaşılamayacaktır.Dolayısıyla bu gerçek de kuranı ve islamı yerle bir edecektir.

Sitelerde Paylaş
  • 8 months later...

Merhaba bu benim Youtube kanalım. Kur-an meallerini birbiriyle karsilastiriyorum. Kur-an Tanrı sözü değildir diyorum videolarımda?. Yani kimsenin inancına birşey diyemem. Tanrıya inanıyorum ben de. Hatta muhammed Tanrının elçisi buna da inanıyorum hala. Belkide inançlardan kurtulmak zor. Ama kur-an Tanrı söZü değildir. Kuranda dünya düzdür. Meallerde bile bile yerküre yazarlar. Kuranda kadınlara hiç değer verilmez. Bunları kanalımda anlattım. Tarık suresinde ordaki tarık kelimesi aslında sabah yıldızı çoban yıldızı yani venustur . Hatta bazı tarihçiler uzza putuna arapların sabah yıldızı dediğini yazmıştır. Yıldıza güneşe yemin eder ayetlerde, çünkü araplar pagandı, yıldızlara da taptılar. Esenlikler, selamlar

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Gulnihal yazdı:

Hatta muhammed Tanrının elçisi buna da inanıyorum hala

Hoş geldiniz,

Kuran tabiki tanrı sözü değildir, yer yüzünde ne söylendiyse insanlar söylemiş ve ne yazıldıysa insanlar yazmıştır,

herşeye kadir bir tanrı'nın insanlarla aracılar vasıtasıyla iletişime geçmesi ve bazı statik yazılı kurallar indirme fikri çocukça bir düşünce, 

kuran konusunda ki düşüncenize rağmen peygamber takıntısı sanırım henüz üzerinizdeki dini baskıları tam olarak atamamış olmanızdan kaynaklanıyor,

umarım yakında bu engeli arkanızda bırakırsınız, bu site sizi psikolojik olarak rahatlatacak ve aydınlatacak bir çok konuyla dolu.

Sitelerde Paylaş
  • 4 weeks later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...