Jump to content

Recommended Posts

Olaya bide şöyle farklı bir bakış açısıyla yaklaşmak istiyorum oda şudur ki kuran indigi dönemde acaba arapçada gezegen manasına gelebilecek bir kelime mevcutmuydu ve o zamanlar gezegen diye bir kavram keşfedilmismiydi eger keşfedilmemiş ise o zaman o manaya gelecek bir kelime türetilmedigine göre ve allah kendisini olmayan bir kelime ile nasıl ifade edecekti ? O dönem insanlarının anlayabilecegi bir şekilde ifade etmek için tüm parlayan gök cisimlerine yıldız denilmiş 

Not : tarıga pulsar diyenler olsa bile bu dogru değildir zira pusarlar ne teleskopla nede çıplak gözle görülemezler ancak ayet geceyi aydınlatan ifade kullandıgı icin tarık kesinlikle pulsar olamaz 

Sitelerde Paylaş
  • İleti 162
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

• 3 weeks later...
On 20.04.2021 at 02:37, Mert1990mert said:

Olaya bide şöyle farklı bir bakış açısıyla yaklaşmak istiyorum oda şudur ki kuran indigi dönemde acaba arapçada gezegen manasına gelebilecek bir kelime mevcutmuydu ve o zamanlar gezegen diye bir kavram keşfedilmismiydi eger keşfedilmemiş ise o zaman o manaya gelecek bir kelime türetilmedigine göre ve allah kendisini olmayan bir kelime ile nasıl ifade edecekti ? O dönem insanlarının anlayabilecegi bir şekilde ifade etmek için tüm parlayan gök cisimlerine yıldız denilmiş 

Not : tarıga pulsar diyenler olsa bile bu dogru değildir zira pusarlar ne teleskopla nede çıplak gözle görülemezler ancak ayet geceyi aydınlatan ifade kullandıgı icin tarık kesinlikle pulsar olamaz 

Allah baba da tıpkı bir insan gibi; bulunduğu tarih ve kullandığı "dil"in kısıtlılıklarına tabi ve edilgen, benzer bir acziyet içerisinde ve bu durum onun edimlerini de belirliyor o zaman öyle mi? Ben olsam bu topa girmez, en azından bu şekilde girmezdim. Artık küfre düşmek mi dersin şirk mi dersin, allah baba o topu sana yedirir mi dersin sonu yok çünkü..

Normal şartlarda bahsettiğin açmazın içerisine sadece bir insanın düşmesi, çaresizlikle üretilmiş o ehven-i şer çözümü de sadece bir insanın eylemesi beklenirdi. Ama bu tanrı lafa gelince kadiri ve alimi mutlak, iş eyleme gelip de yapıp ettiklerine bakıldığında ise bildiğin aciz insan.

Hani ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz denir ya, bizim tanrının işleri nedense hep insan işi..(!) Çin işi Japon işi bunu yapan iki kişi..:) 

Sitelerde Paylaş

Tartışmaya katıl

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Yükleniyor ...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...