Jump to content

İnsan mükemmel bir varlık mıdır

Recommended Posts

Senin gibi birini yaratan şey tesadüfler olamaz. Tevazuyu bırak anibal, bilgi küpüsün, yardımseversin, bıkmadan insanlara doğru bildiğini anlatırsın. Derdimizi dinlersin, çözmeye çalışırsın. Espirilisin... kafamı attırma daha çok sayarım.

ee cübbeli bu iyi, araştıran adam, sırf bin dörtyüzyıl önceki hiç görmediği birine inanmadı diye sonsuz azap çekecek, sence hak mı bu...
Sitelerde Paylaş
  • İleti 262
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

ee cübbeli bu iyi, araştıran adam, sırf bin dörtyüzyıl önceki hiç görmediği birine inanmadı diye sonsuz azap çekecek, sence hak mı bu...

Ona soracaklar, sana da soracaklar equus, niye inanmadın?

Sen mazaretlerini anlatacaksın. Gerisi Rabbimin bileceği iş. Beni karıştırma...

Sitelerde Paylaş

niye inanmadın?

bu konuda anlayamazsın cübbeli. ama şunu belirtmek istiyorum, öyle görmemezlikten gelme, erinme vesayre gibi nedenlerden inanmamazlık yapmıyoruz en azından forumdaki çoğunluk için böyle. hatta ben istesem bile inanamıyorum.. tarihinde equus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kim demiş? Muhammed söylemiş.

Muhammed kim? Araplar 1400 yıl önce yaşadığını söylüyorlar, peygambermiş. Ona inanmayanlar cehenneme gidip sonsuza kadar yanacakmış. Öyle söylüyorlar.

Elimizde öyle söylüyorlar lafından başka hiç bir şey yok.

Sitelerde Paylaş

Bir tanrının bu kadar beceriksiz ve şerefsiz olabileceğine hiç kanaat etmediğimiz için cübbeli, neden olacak başka?

Sitelerde Paylaş

13.7 milyardır varlığımızı sürdürüyorsak beceriksizlik biraz ağır olmadı mı?

Yok be cübbeli, şurada daha 250 bin senelik bile değiliz.

Kainat desen zaten bildiğin beceriksizlik. Şu hale bir bak, daha 6 ay önce beynimiz kaynıyordu, şimdi kıçımız donuyor. Böyle bir dünyanın var olduğu kainatı yaratmak, ancak beceriksiz, basiretsiz, ahmak, angut ve şerefsiz bir tanrının icraatı olabilir elbette.

Sitelerde Paylaş

cübbeli esas sana soracaklar : bunca çelişkiye, bunca gafa vs. nasıl inandın nasıl aldandın. Ferdi seni kaç kere uyardı dinlemedin. ben aldanırsam ne kaybederim dedin hep. gerçek tanrıyı aramak yerine sahte tanrıya hemencecik nasıl da taptın diye. şimdi çek cezanı. ne cevap vereceksin. geçiştirmeden net bir cevap ver cübbeli. bana sorarsa, hey tanrı seni bulamasam da cübbeli gibi sahte kukladan tanrıya tapmadım derim.
Sitelerde Paylaş

Sizin Çok Fazla Yanılgıya Düşmüşsünüz Anlaşılan .. Asıl Size Soracaklar; '' ALLAH'a Niye inanmadınız diye? '' .. Bir diğer Konu; Yaratılışımız hakkında . “ Size suret verip, suretinizi en güzel şekilde yaratmıştır, dönüş onadır.” ( Tebağun,3 ) .. ALLAH bizi en güzel şekilde yaratmıştır .. Beğenmiyorsanız, daha iyisi var diyorsanız, hadi yapın da görelim .. hadi tüm kainat birleşsinde tek bir saç meydana getirsin .. Yapabilir misiniz?

Sitelerde Paylaş

Sizin Çok Fazla Yanılgıya Düşmüşsünüz Anlaşılan .. Asıl Size Soracaklar; '' ALLAH'a Niye inanmadınız diye? '' .. Bir diğer Konu; Yaratılışımız hakkında . “ Size suret verip, suretinizi en güzel şekilde yaratmıştır, dönüş onadır.” ( Tebağun,3 ) .. ALLAH bizi en güzel şekilde yaratmıştır .. Beğenmiyorsanız, daha iyisi var diyorsanız, hadi yapın da görelim .. hadi tüm kainat birleşsinde tek bir saç meydana getirsin .. Yapabilir misiniz?

Göğsü iman dolu güzel kardeşim, aramıza hoşgeldin...

Sitelerde Paylaş

İyide kainatı ben yarattım o kim oluyor?

Sitelerde Paylaş

Bana izin verilirse araya girer Ey Rabbim seni layıkıyla tanıtamadım, suç benim, ferdiyi yakma beni yak derim. Bu sözümü yaz bir kenara...

yine cevap vermemişsin, geçiştirmişsin. o senaryoya ne cevap verirdin. isabetli bi cevap ver de görelim ey! cübbeli

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...