Jump to content

İnsan mükemmel bir varlık mıdır

Recommended Posts

sanki ikinci bir hayat yaşıyor da eski hayatındaki deneyimlerine göre yorum yapıyor gibisin insandan daha mükemmel,gelişmiş

bir örnek gösterebilir misin ? eski hayatında yemeyen içmeyen ve sıçmayan canlılar gördüysen o başka...

insan yaratılan tüm varlıklara istinaden mükemmel ve üstündür...

Deme ya, üstnü mü demek? O halde neden mikropları besliyorsun boyuna?

İnsan zavallı bir canlıdır, yaşamak için attığımız şu taklalara bakarsan anlarsın.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 262
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

İnsanın doğaya salt olarak baktın mı hiç bir özelliği yok cübbeli..

yahu hiç bir özelliği yok demekte olmaz ki, mesela insan düşünebilen varlıktır. al sana büyük bir özellik.

Sitelerde Paylaş

Ama insanın olabilecek en iyi formda ve biçimde yaratıldığını iddia ediyorlar. biz daha iyi bir form sunarsak bu iddanın durumu ne olacak. örneğin; en basitinden gece görüşü var...

Sitelerde Paylaş

Yahu insandan daha iyisini tasarlayıp yaratın, sizinki son model olsun...

Daha tasarımını yapamıyorsunuz..Ötesi nerede olsun

Böyle lafla peynir gemisi yürümüyor işte..

tarihinde Serdaar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

yahu hiç bir özelliği yok demekte olmaz ki, mesela insan düşünebilen varlıktır. al sana büyük bir özellik.

Yahu sen beni yanlış anlamak zorunda mısın? :) Ona bakarsan bir karıncayı 3. kattan at karıncaya birşey olmaz azıcık rüzgarla savrulup bir noktaya düşer, ama sen atla pestilin çıkar, benim demek istediğim bu bakımdan doğadan ayrı hiç bir özelliğimiz yok yani, analitik düşünebilen canlılarız buda kendi cinsimizi üstün görmemize bir üstünlük adletmemize neden oluyor, kendi içinde tutarlı bir düşünce ama salt doğa bazında hiçte ayrı değiliz diğer canlılardan..
Sitelerde Paylaş

Yahu sen beni yanlış anlamak zorunda mısın? :) Ona bakarsan bir karıncayı 3. kattan at karıncaya birşey olmaz azıcık rüzgarla savrulup bir noktaya düşer, ama sen atla pestilin çıkar, benim demek istediğim bu bakımdan doğadan ayrı hiç bir özelliğimiz yok yani, analitik düşünebilen canlılarız buda kendi cinsimizi üstün görmemize bir üstünlük adletmemize neden oluyor, kendi içinde tutarlı bir düşünce ama salt doğa bazında hiçte ayrı değiliz diğer canlılardan..

diğer canlılardan ayrıyız, hatta onlar da birbirinden ayrıdır. sen galiba demek istiyosun ki, biz olduğumuz için doğa var değil, doğa var olduğu için biz varız tıpkı diğer canlıların var olması gibi...

Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)

İmamı gazalinin sözüdür..

Daire-i imkanda bundan daha ahsen yoktur...

Daha başka söze gerek kalmaz...

sen bu söz üzerine bir düşün bakalım serdar, daireyi imkan ne demek. ulan hiç düşünmüyorsun be...

tarihinde equus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...