Jump to content

Ashab-ı Keyf saçmalığı

Recommended Posts

Ashab-ı Kehf Kur'anda geçer...Onu inkar eden, Kur'anı inkar etmiş olur...

Zaten bu konu O niyetle burada açılmıştır Bu da ateistleri bahaneleri sınınıfında dır...

Çünkü ateistler Kur'anı çürütmüş değiller, Çürütemezler de, gerçek ortada,

Ancak böyle inandıktan sonra kabul edilecek yaşanmış gerçeklere dil uzatırlar...

Bunun bahane olduğunu Kur'anı çürütmediğini düşünen herkes bilir...

Sn Serdaar bey, Tarık suresi 7'ci ayetle ilgili yorumunuz nedir?

Fışkırıp çıkan su, (spermler) gerçekten bel ile kaburga kemikleri arasından mı çıkmaktadır?

tarihinde starbuck07 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

kuranın mükemmel olduğunu nereden çıkartıyosun. bu senin kabulün mü? neye göre hangi kategoriye göre kıyaslama yapmak istiyorsun.

Kur'an kadar okunan bir kitap

Kur'an kadar yaşanan bir kitap,

Ve Kur'an kadar Mucize bir kitap,

Lütfen bulun getirin kıyas edelim...

Sitelerde Paylaş

Sn Serdaar bey, Tarık suresi 7'ci ayetle ilgili yorumunuz nedir?

Fışkırıp çıkan su, (spermler) gerçekten bel ile kaburga kemikleri arasından mı çıkmaktadır?

Değerli Arkadaşım,

Kur'an 1400 sene evvel vahiy gelmiştir..

Kur'an insan ve evrenden bahsediyor; ta yaratıcıyı isim ve sıfatlarıyla tanıttırsın.

Yani kainat kitabının manasını bildirip ustasını bildirsin.

Demek Kur'an kainata, ustası için bakıyor..

Ve herkese hitap ediyor...Muhatabı ise o zaman ki avam tabakasıdır...

Evet söz konusu ayete o zamandaki insanların anlayışını esas alarak bakmak gereklidir..

Bununla birlikte, 1400 sene sonra yeni anlaşılabilen birçok ayet vardır..

Bu esasları değerlendirdikten sonra;

Bahsini ettiğin ayet ise;

6 ) O atılan bir sudan yaratıldı.

7-(Bu su) bel kemiği ile göğüs kemikleri arasın(daki uzuvlar)dan çıkar.

8-Şübhesiz ki O (Allah), onu geri döndürmeğe (öldürdükten sonra tekrar diriltmeğe)elbette gücü yetendir

7. ayette bahsedilen konuyu kadın ve erkekte ayrı ayrı düşünmek gereklidir ki..

Anlamlar yerini bulabilsin..

Ben de yorumunuzu beklemekteyim..

Teşekkürler..

Sitelerde Paylaş

Yok demekle, yok etmediğini anlamak için bir deneye ihtiyacın olabilir..

Örneğin yüz defa bağır güneş yok de, gözlerini kapat 101. sonucu paylaş olmaz mı?

Sen ne kadar zeki birisin yawhu kelime oyunlarıyla putunu kanıtlama gayreti içine düşmüşsün.

Dikkat et 40 kere söylersen olurmuş , yarına güneşsiz uyanmayalım.

Sitelerde Paylaş

Köşeye sıkışınca komik olmak ortak özelliklerinizden biri. Filmini bile yapmışlar ha! Kuran'ı çürütmeye gerek yok. İki tane ayet yetiyor. Kendi kendini çürüten bir kitap. İnsan yapımı bir kahmramanlık romanı. Aslında ticari ve edebiyat başarısı. Dünyanın en çok satmış ama hakkında onu okuyanların en az bilgi sahibi olduğu kitap.

Bu saçma sapan hurafelerle dolu kutsal olduğu iddia edilen din kitapları milyarlarca insanı nasıl oluyor da bu kadar etkiliyor anlamıyorum, kitaptaki cinlere inanıyorlar, şeytana inanıyorlar, cennete, cehenneme inanıyorlar, biraz araştırsalar cehennem kelimesinin bile dünyaya ait bir yeri anlatmak için kullanıldığını anlarlar. Geçen bir akrabamız gelmişti tuhaf tuhaf davranışları vardı, ben de neyi olduğunu sorunca "Üzerinde cin var" dediler. YAni adamın psikolojik sorunları var demiyorlar da üzerinde cin var diyorlar, toplanıp toplanıp kuran okuyan insanlardan da zaten başka birşey düşünmelerini beklemiyorum, en çok zoruma giden de öldüğümüz zaman sala okuyacaklar tepemizde, sala da bile MUhammed kendini övmüş

Sitelerde Paylaş

Sen ne kadar zeki birisin yawhu kelime oyunlarıyla putunu kanıtlama gayreti içine düşmüşsün.

Dikkat et 40 kere söylersen olurmuş , yarına güneşsiz uyanmayalım.

Ya arkadaşım bunlar buraya insanları gereksiz yere meşgul etmek için giriyorlar, sadece sinir bozuyorlar, birşey okumazlar birşey bilmezler, sırf muhabbet olsun diye giriyorlar hepsi gereksiz insanlar adam kallkmış burda "Allah bana şu kadar karı veriyor ayet var" diye mal mal konuşuyor. Adam da beyin olsa Allah'ın erkeklere karı ayarlamakla uğraşmayacağını anlar ama yok işte... BEn gerçekten buraya bilim adına yeni gelişmeleri falan konuşuruz diye giriyorum ama bu tür insanlar bizi o kadar meşgul ediyorlar ki artık herşey birbirine karışıyor

Sitelerde Paylaş

Ünlü sahte haber sitesi zaytung geçenlerde aynen şöyle bir haber yapmıştı;

"diyanet işleri başkanlığı; deccal, ye'cuc - me'cuc, dabbet'ül arz, mehdi, mesih, güneşin batıdan doğması gibi alametler belirmeden kıyametin kopmayacağını, bunun dışında kalan senaryoları bilime, akla ve mantığa uygun bulmadıklarını açıkladı... "

Anlatılmak istenen açık ve net.

Şimdi müslümanlara soruyorum; bu ehlikeyf olayına, Kuran'da yazmasaydı nasıl bakarlardı ?

Sitelerde Paylaş

Kur'an' daki hikayelerde mantık aramak bile saçmadır . Düz bir şey olsa , bir önemi olmasa , veya uç bir şey söylemeyecek ise anlatmaz zaten . Sen şimdi bir masal kitabında (örnek veriyorum) hikaye bulur musun ? Mesela ayın ikiye ayrıldığını söyler Kur'an . Sen de bunda mantık ararsın . Zaten orda söylemek istediği şey "Bu normal bir olay olamaz , Allah ' ın gücü her şeye yeter ." 'dir

Not: BufferOverFlow mesaj kutuna bak arada sırada :)

tarihinde BrainDamage tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kur'an kadar okunan bir kitap

Kur'an kadar yaşanan bir kitap,

Ve Kur'an kadar Mucize bir kitap,

Lütfen bulun getirin kıyas edelim...

Bir kutsal kitaba tabii insan sayısı ne kadar çoksa o kitap daha mı doğru oluyor aynı zamanda daha mı mükemmel oluyor ? Mantığın o kadar sakat ki. Sadece şartlanmış bir kişi olarak ezbere konuşuyorsun. Bunun ne kadar mantıksız bir argüman olduğunu bir kenara bırakarak genede senin mantıksal bakış açına göre bir cevap veriyim.

Sana kaynak olması için bir bağlantı veriyorum. Dünyada ki inanç haritasını anlatan bir haber. Özellikle islami bir haber sitesindekini bulup veriyorum.

http://www.timeturk.com/tr/fotogaleri/kultur-sanat/iste-dunyanin-inanc-haritasi/1

Dikkat ettiysen dünya nüfusunun % 32 sini hıristiyanlar oluşturuyor. Geriye kalan % 23 ünü müslümanlar, % 15 ini hindular, % 7,1 ini budistler ve % 0,2 sini yahudiler oluşturuyor. Herhangi bir dine inanmayanların sayısı ise % 16,3 kadar. Aslında bakarsan hiçte azımsanmayacak şekilde ateistler müslüman sayısına yakın sayılır.

Şimdi senin mantığına göre bakacak olursak incil en mükemmel kitap oluyor. Çünkü kurana göre daha fazla okuyan kişi sayısı var aynı zamanda kurana göre daha fazla yaşayan kişi sayısı var. Ve senin mucize olarak gördüğün gibi dinine bağlı bir hıristiyanda incili mucizevi olarak görüyor.

Buyur bakalım yap kıyaslamanı.

Sitelerde Paylaş

Bu saçma sapan hurafelerle dolu kutsal olduğu iddia edilen din kitapları milyarlarca insanı nasıl oluyor da bu kadar etkiliyor anlamıyorum, kitaptaki cinlere inanıyorlar, şeytana inanıyorlar, cennete, cehenneme inanıyorlar, biraz araştırsalar cehennem kelimesinin bile dünyaya ait bir yeri anlatmak için kullanıldığını anlarlar.

Ya milyarlarca insan deli

Ya da ateistler deli...

Gerçeği arıyorsan iki şıkkı da incelem gerekli

Birde ateist ne feda ediyor..

Milyarca insan neler feda ediyorlar..

Bunları test edebilirsin..

Sitelerde Paylaş

Değerli Arkadaşım,

Kur'an 1400 sene evvel vahiy gelmiştir..

Kur'an insan ve evrenden bahsediyor; ta yaratıcıyı isim ve sıfatlarıyla tanıttırsın.

Yani kainat kitabının manasını bildirip ustasını bildirsin.

Demek Kur'an kainata, ustası için bakıyor..

Ve herkese hitap ediyor...Muhatabı ise o zaman ki avam tabakasıdır...

Evet söz konusu ayete o zamandaki insanların anlayışını esas alarak bakmak gereklidir..

Bununla birlikte, 1400 sene sonra yeni anlaşılabilen birçok ayet vardır..

Bu esasları değerlendirdikten sonra;

Bahsini ettiğin ayet ise;

6 ) O atılan bir sudan yaratıldı.

8-Şübhesiz ki O (Allah), onu geri döndürmeğe (öldürdükten sonra tekrar diriltmeğe)elbette gücü yetendir

7. ayette bahsedilen konuyu kadın ve erkekte ayrı ayrı düşünmek gereklidir ki..

Anlamlar yerini bulabilsin..

Ben de yorumunuzu beklemekteyim..

Teşekkürler..

TAnrı insanı yaratırken bakterilerle beraber mi yarattı? Midende iki kilo bakteri olduğundan haberin var mı? Vücudunun yarısını başka canlılarla paylaştığından haberin var mı? Biraz da bilim dergileri okumanı tavsiye ederim.

Sitelerde Paylaş

Tabi ki biliyorum..Siz bililmi ateistlerden başkası bilmez diye düşünüyorsunuz galiba,

Biz sebepleri ve sonuçlarını da biliyoruz..

Vay iki kere biliyorsun yani Serdaar, dönüp dolaşıp içinde karılarıyla hangi gece yatacağı yazılan ve gelinini koynuna nasıl alacağı yazılan kuranla daha bir idrak ediyorsundur bilimi mutlaka, akıl sizde gani gani, maşallah..
Sitelerde Paylaş

insan yazımıysa sen de yaz arkadaşım ispat et hadi, önce daha iyisini yazarım dedim sonra ne oldu...

Yazamadığınız dan ve yazamacağınızdan Kur'an ın hükmü ispat oldu..

Anibal gibi sen de bahaneleri yazabilirisin...

Ateizm doğru olsa Kur'an yanlıştır (haşa),

sadece size seslenmiyor...!500 senedir bütün zamanların ateistlerine meydan okuyor..

hani cevabınız sadece bahaneler...

gerçek bir tane, 10 tane değil...

Evreni sahiplenen ve delilini ortaya koyan Allahtır..

Ben daha iyisini yazarım, kendimen güveniyorum, o kitapda "Allah" denilen şey aslında putperestlerin taptıkları el-ilahdır. Daha sonra halk arasında ALlah olmuş. Şöyle bir durum olduğunu iddia edenler de var "Muhammed yaşadığı devre göre IQ'su yüksek bir insandı" diyen de var, onun yazdıklarının bir tür şiir olduğunu söyleyen de var.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...