Jump to content

Aslında Hepsi Boş..

Recommended Posts

Ya baki anlayacağım dilde konuş sinir oluyorum bu tarz usluptan inan ki, senin şeriat anlayışın ne? Nedir o zaman bu arabın dininde gördüğün güzellik? Orda el kes diyor sen çiçek mi anlıyorsun?

El kol kesmek en eski Sümer kanunlarında bile var. Bir şeriat, kural kaide ürünü.Dış hayatta gördüğün Davranışların, kuralların, kısaca zahirin, Şeriatını oluşturur...
Sitelerde Paylaş
  • İleti 94
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

El kol kesmek en eski Sümer kanunlarında bile var. Bir şeriat, kural kaide ürünü.Dış hayatta gördüğün Davranışların, kuralların, kısaca zahirin, Şeriatını oluşturur...

E ne diyorsun sen ondan haber ver. Bunda kutsaliyet buluyorsun madem açık açık söyle, bu kuranda yazan sana göre ilkel mi değil mi?

Arabın şeriatınıda bir şekilde kendinizce algılayıp olmayacak şekile sokmuyor musunuz, ömür törpüsüsünüz yeminle he :)

Sitelerde Paylaş

Tasavvuf, sadece tevhidin dedikodusunu yapar. Tevhit ise bir yaşantı şeklidir. Muhammed zahirdir, Hak ise batın. Hak ve muhammed Can bulursa,Ali yani Yüce olan zat-ı Alin var olur.

Tüm kainat zahir ve batındır. Yani bir madde ve bir mana içerir. Bu sayede kainatı bilirsin...

baki,

Biraz daha zorlarsan hristiyan olacaksın. İsa zahirdir, Tanrı ise batın.

Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)

İsa, Ruhullahtır. Bu yüzden babasızdır. Yani, mana dır. Tanrı hem zahir hem batındır, yani hüvel zahir, hüvel batın O dur. Sizin bu lügatlara sahip olduğunuzu sanmıyorum sayın gökmavi. Önce Abdest alın, sonra konuşalım dilerseniz..

tarihinde bakifani tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İsa, Ruhullahtır. Bu yüzden babasızdır. Yani, mana dır. Tanrı hem zahir hem batındır, yani hüvel zahir, hüvel batın O dur. Sizin bu lügatlara sahip olduğunuzu sanmıyorum sayın gökmavi. Önce Abdest alın, sonra konuşalım dilerseniz..

Tasavvuf tarihi açıdan ilginç bir akım.

Anadolu paganları hristiyanlık Anadoluya gelince öldürülmemek için hristiyanlığı kendi inanışlarına karmaşık bir terminolojiyle entegre etmişler. Dışarıdan bakınca hristiyan ama içi farklı bir inanış oluşmuş.

İslam kapılarına gelince geçmiş tecrübelerini kulanarak bu sefer Islamı inanışlarına entegre etmişler. Dışarıdan bakıyorsun müslüman, bir şey diyemiyorsun. Ama abdest alıp içine girince İslam ile hiç bir ilgisi olmadığını anlıyorsun. Hem bütün kitapları kabul ediyorsun hem de içlerinde ne yazıyorsa red ediyorsun.

Yarın çoğunluk yeni bir dine inanmaya başlasa, tasavvufçular o dini de büyük bir hız ve kolaylıkla entegre edeceklerdir.

Hayatta kalmak için yapılan bu işi anlayışla karşılıyorum. Ama ne lügatını ne de binbir çeşit karmaşık inancını öğrenmeye niyetim olmadığını belirteyim.

Sitelerde Paylaş

Bütün Peygamberler bu lügatı biliyordu gökmavi. Sizde şeriatı geçemeden ne Dini, ne de anlatmak istediğini anlayabilirsiniz..

Tabi ki böyle bir şeyi bilmiyorlardı. Sayabileceğin 15-20 peygamberin bir bölümü yahudi kralları, gerisi de meczuplar. Ne Kuran, ne İncil ne de Tevrat tasavvufla uzaktan yakında ilgili değil. Bu nedenle bu kitapları hem kabul edip hem de içlerinde ne yazıyorsa güzel bir üslupla red ediyorsunuz.

Hindu vedaları, budist inanışlar sizin inancınıza çok daha yakın çünkü anadolu paganizmi ile bu inanışların kökleri on binlerce yıl öncesine dayanan ortak bir kökenden geliyor.

Sitelerde Paylaş

:) İnmanahçım 14 yüzyıl önce yazılan Mushaf, Ahmed yazmış. Sen ne üstüne alınıyon. Sen yaşayan Kurana bak... :)

Eee sen ne diyorsun baki? Kuran diyen sensin değil mi? Bunda ne gibi bir kutsallık buluyorsun söyle yahu? İçinde sapıklığın alasını barındırıyor bu kitap, sense illa kutsala yoruyorsun, kafan iyimi baki?
Sitelerde Paylaş

Tabi ki böyle bir şeyi bilmiyorlardı. Sayabileceğin 15-20 peygamberin bir bölümü yahudi kralları, gerisi de meczuplar. Ne Kuran, ne İncil ne de Tevrat tasavvufla uzaktan yakında ilgili değil. Bu nedenle bu kitapları hem kabul edip hem de içlerinde ne yazıyorsa güzel bir üslupla red ediyorsunuz.

Hindu vedaları, budist inanışlar sizin inancınıza çok daha yakın çünkü anadolu paganizmi ile bu inanışların kökleri on binlerce yıl öncesine dayanan ortak bir kökenden geliyor.

İster incile bak ister tevrata,ister mushafa hepsi batıni manalar içerir. Senin algılayamamanı normal karşılıyorum..
Sitelerde Paylaş

Eee sen ne diyorsun baki? Kuran diyen sensin değil mi? Bunda ne gibi bir kutsallık buluyorsun söyle yahu? İçinde sapıklığın alasını barındırıyor bu kitap, sense illa kutsala yoruyorsun, kafan iyimi baki?

İnmanah, bildiklerini unutman gerek önce. Yoksa Dini anlayamazsın...

Sitelerde Paylaş

İnmanah, bildiklerini unutman gerek önce. Yoksa Dini anlayamazsın...

Of git baki, bildiklerimi unutmam gerekmiş, onca pisliği unut ondan sonra kendini yalana teslim et, kişiliğini kendi uydurduğuna köle et ve bunada gerçek diyip yaşa, kalsın almayayım baki, ben sen değilim, ben yalana yalan diyen biriyim..
Sitelerde Paylaş

İster incile bak ister tevrata,ister mushafa hepsi batıni manalar içerir. Senin algılayamamanı normal karşılıyorum..

Allah bir kaç kere Kuran'ın anlaşılabilmesi için açık açık yazıldığını söylerken senin bu söylediğin tam da benim iddia mı destekliyor. Kitapları kabul edip içinde ne varsa red etmek.

Ne görmek istersen onu görüyorsun. Bu tasavvufi koşullanmanın bir sonucu. Yalan olarak başlayan akım sonunda yalanı çıkartanları da kandırır. Yukarıda tasavvuf tarihi hakkında yazdıklarımı br daha oku lütfen.

Sitelerde Paylaş

tevrat'ın vaiz bölümünü mü okudun bakifani. :)

ya da okusan iyi olur..

çünkü sen de aynı bu bölümü yazan davut'un oğlu vaiz gibi

olayı tanrı'ya( ve tevhid) getireceksin eninde sonunda herhalde içten içten..

herşey boş yalan bu dünya :lol:link

Sitelerde Paylaş

Of git baki, bildiklerimi unutmam gerekmiş, onca pisliği unut ondan sonra kendini yalana teslim et, kişiliğini kendi uydurduğuna köle et ve bunada gerçek diyip yaşa, kalsın almayayım baki, ben sen değilim, ben yalana yalan diyen biriyim..

Tevhit, zamandan münezzehtir, yani zamandan etkilenmez. Tevhit ilmi sayesinde çıkarımların sağlıklı olur ve sağlıklı bir öngörüşe sahip olursun. Tevhit, birnevi şablon gibidir. Nereye koyarsan koy, ne eksiklik ne de fazlalık bulabilirsin. Senin anladığın 9 yaşındaki çocukla evlenme meselesi değil inmanahçım. Tevhit dediğimiz çok farklı birşey..
Sitelerde Paylaş

Allah bir kaç kere Kuran'ın anlaşılabilmesi için açık açık yazıldığını söylerken senin bu söylediğin tam da benim iddia mı destekliyor. Kitapları kabul edip içinde ne varsa red etmek.

Ne görmek istersen onu görüyorsun. Bu tasavvufi koşullanmanın bir sonucu. Yalan olarak başlayan akım sonunda yalanı çıkartanları da kandırır. Yukarıda tasavvuf tarihi hakkında yazdıklarımı br daha oku lütfen.

Tasavvuf, koşullanmaktan çok, edebiyat içerir. Senin anlayacağın dil ile daha akademiktir. Tevhit ise, ispatlı, kanıtlı ve şahit olarak yaşanır. Yani Bilimseldir. Tevhit yaşantısı, kullanılabilir, pratik yaşam bilgilerini kapsar.Uyguladıkça doğruluğunu görürsün. Elinde bir nevi şablonlar vardır..
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...