Jump to content

Aslında Hepsi Boş..

Recommended Posts

Tevhit, zamandan münezzehtir, yani zamandan etkilenmez. Tevhit ilmi sayesinde çıkarımların sağlıklı olur ve sağlıklı bir öngörüşe sahip olursun. Tevhit, birnevi şablon gibidir. Nereye koyarsan koy, ne eksiklik ne de fazlalık bulabilirsin. Senin anladığın 9 yaşındaki çocukla evlenme meselesi değil inmanahçım. Tevhit dediğimiz çok farklı birşey..

Evet benim anladığım 9 yaşındaki bir çocukla evlilik değil demek, işte bu din denen foseptiği nasıl temize çıkaracağınızı şaşırmışsınız yazık kli ne yazık baki, güllük gülistanlık bu dinler yahu, ama anlayana değil mi? Mesela orda el kes diyor sense bana bu anladığın değil diyorsun, gelde kızma gelde isyan etme, sen git bu teranelerini enayilere hayal aleminde yaşamak isteyen ve bunada tevhid kılığına uydurulmuş soslu cips misali kendi çerçevenizden görenlere yuttur, aman ha gidipte gerçek dini yaşayanlara değil ama, akibetinizi sende tahmin edersin malum..
Sitelerde Paylaş
  • İleti 94
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Evet benim anladığım 9 yaşındaki bir çocukla evlilik değil demek, işte bu din denen foseptiği nasıl temize çıkaracağınızı şaşırmışsınız yazık kli ne yazık baki, güllük gülistanlık bu dinler yahu, ama anlayana değil mi? Mesela orda el kes diyor sense bana bu anladığın değil diyorsun, gelde kızma gelde isyan etme, sen git bu teranelerini enayilere hayal aleminde yaşamak isteyen ve bunada tevhid kılığına uydurulmuş soslu cips misali kendi çerçevenizden görenlere yuttur, aman ha gidipte gerçek dini yaşayanlara değil ama, akibetinizi sende tahmin edersin malum..

Milyonlarca Şeriat ehli de senin gibi anlıyor merak etme!

Sitelerde Paylaş

Milyonlarca Şeriat ehli de senin gibi anlıyor merak etme!

He evet, o yüzden diyorum ya sen özelsiniz, bu dinle hayatı kararan insanlarda neki? Orda el kes gelinini koynuna al, din allahın olana kadar savaş demiyor, sevgi çiçek kelebek börtü böcük diyor, ne insanlarız yaff, fesatız fesat..
Sitelerde Paylaş

He evet, o yüzden diyorum ya sen özelsiniz, bu dinle hayatı kararan insanlarda neki? Orda el kes gelinini koynuna al, din allahın olana kadar savaş demiyor, sevgi çiçek kelebek börtü böcük diyor, ne insanlarız yaff, fesatız fesat..

İlahilerin sözlerini dikkatli dinle, bazı şifreleri, oradan anlatır gözü açıklar...
Sitelerde Paylaş

İlahilerin sözlerini dikkatli dinle, bazı şifreleri, oradan anlatır gözü açıklar...

Ya baki sen bu kuranı kutsal belliyor musun? Belliyorsun, ee daha ne demeye konuşuyorsun yahu, orda bunlar yazıyorsa insan gibi yazıyor diyeceksin yada kıvırtmayacak kendine başka inanç biçimi bulacaksın iç dünyanda, zira bu halleriniz miğde bulandırıcı, ap açık yazıları çarpıtacaksın madem ne demeye kuranı kutsal bir yazı olarak baz alıyorsun bu çağda yahu?
Sitelerde Paylaş

Bizim mahallede bi sokak köpeği var, her geçen arabanın peşinden havlayarak yüz metre koşup geri dönüyo, şapşalca aptalca ama yapıyo, yaptığı şeyin zerre faydası yok anlamıda yok ama çok hararetli bi şekilde ısrarcı bu şapşal köpek, yemek yiyip üremek dışında bizde birsürü ıvır zıvır icat etmişiz işte vakit geçiriyoruz evet en mühim zannettiğimiz herşey aslında havlayarak araba kovalamaktan daha matah değil.

Sitelerde Paylaş

Ya baki sen bu kuranı kutsal belliyor musun? Belliyorsun, ee daha ne demeye konuşuyorsun yahu, orda bunlar yazıyorsa insan gibi yazıyor diyeceksin yada kıvırtmayacak kendine başka inanç biçimi bulacaksın iç dünyanda, zira bu halleriniz miğde bulandırıcı, ap açık yazıları çarpıtacaksın madem ne demeye kuranı kutsal bir yazı olarak baz alıyorsun bu çağda yahu?

Anadolu en az 10 bin yıldır ne uygarlıklar gördü. Para burada icat edildi, ilk savaş anlaşması burada imzalandı, tarım burada başladı, bilimin temelleri burada atıldı, belki ilk şehirler burada oluştu. Bizler böyle bir kültürün mirasçılarıyız.

Bir gün vahşi bedevi kültürü senin topraklarına geliyor. Kabul etmezsen kafa gidecek. Ne yapıyorsun? Kabul etmiş görünüp yaşamaya devam ediyorsun. Kitapta yazan ve kesinlikle kabul edemediğin türlü çeşitli vahşilikleri, ahlaksızlıkları şifre diye adlandırıp başka başka anlamlar çıkartıyorsun.

Olan budur.

Sitelerde Paylaş

Yani baki çevreden mi çekiniyor aslında?

Ben nasıl başladığını anlatmıştım. İlk nesiller yalanları uydururlar, sonraki nesiller yalan olduğunu bilmeden inanırlar.

Yani herhangi bir şeyden çekindiğini sanmıyorum ama bir gün Mehdi gelirse :) ondan çekinmesi gerekebilir. Malum Mehdi 70,000 şii ve sufinin başını kesecekmiş.

Sitelerde Paylaş

Baki hanusulasyona neden olan bir ilaç iç sen kendini allah bile sanırssın ona bakarsan, kafanın içindeki uydurduğun tanrı yaratıcı her ne hissediyorsan o senin gerçeğin sansanda bu onu somut gerçek yapmaz, soyuttan medet ummak çok saçma inan, sonuçta her şeyinle somutsal besleniyorsun..

Sitelerde Paylaş

Ben nasıl başladığını anlatmıştım. İlk nesiller yalanları uydururlar, sonraki nesiller yalan olduğunu bilmeden inanırlar.

Yani herhangi bir şeyden çekindiğini sanmıyorum ama bir gün Mehdi gelirse :) ondan çekinmesi gerekebilir. Malum Mehdi 70,000 şii ve sufinin başını kesecekmiş.

Bu gerçekten yaşansa baki gibiler nereye kaçar acep? Bunların kaynağıda ondada varolan inanç virüsü sonuçta, oda kendi yaradanına isyan eder her halde bire bir buna maruz kalsa, al birini vur öbürüne, ne kadar masumca olsada ne hayrı dokanmış bu inançların insanlığa, bir yerde fire verip kendi despotluğunu gösterip her bir bireyi o kafa yapısına entegre etme amacı güdüyor, sanki herkesin kafasındaki tanrı yaratıcı kavramı salt o inançtaki yaratıcı kavramıyla bire bir örtüşecekmiş gibi..
Sitelerde Paylaş

Bu konu benimde kafamı kurcalıyor.Bu forumda dikkatimi çeken birşey ateistler, müslümanlara geleneksel islam anlayışını dayatıyorlar. Özellikle foruma gelmeden , ateistlerin düşünen müslümanlara karşı sempatisinin olacağını sanıyordum. Ama tam tersi düşünen müslümanlara, geleneğe körü körüne bağlı olmayan müslümanlara daha fazla baskı yapıyorlar. Tabi bu yobazca eylemin nedeni üstünde de düşünmek gerek.Temel neden , siz cahil kalın ki, sizi sindirelim olsa gerek. Ama ne yazık ki, korktukları düşünen müslüman kitleyi kendileri yaratmıştır. Bu müslümanlar arttıkça ateizmin sonuda gelecek, yani kandırabilecekleri müslüman sayısı azalacaktır.

Hayır, değil.

İstiyorlar ki tümden teketsinler dini. "Madem gerçek dediğimiz İslam sana uymuyor, sen düşünerek dininin içindeki güzel veya zararsız şeyleri alıp yaşamaya çalışıyorsun, biraz daha ileri git ve tümden terket" diyorlar. O gibi müslümanların dini değiştiren insanlar tarafından (reformist veya revisyonist denilen alimlerce) kandırıldığını düşündükleri için gerçeğini göstermeye çalışıyorlar.

Bunu yapmada bir sakınca yok. Sakınca, sınırı ve üslubu belirlemede. Yoksa kendi halindeki inanırların ve masum ibadetlerin kimseye bir zararı yok, olmaması da lazım.

Ateistler dinleri sadece inanç temelinde yorumladığı için sık sık hataya düşüyor. Dinlerin katışıksız meallerini gösterdikleri zaman karşıdakinin etkileneceği umudu var ateistlerde. Etkilenen, kafası karışan da çoktur ama, çoğu yine de inançtan çıkmaz.

Kısacası ateistler bütün bu hataları yaparken modern müslümanların daha da yobazlaşmasını istiyor falan değil. Tam tersi, onlar bireysel aydınlanmayı sağlamak istiyor, bu nedenle bazen de agresif olabiliyor, hata yapabiliyor vs vs...

Ateistler inanırları nasıl ezip kullanacak ki? İnanırların daha da yobazlaşıp cahil kalmasının ateistlerine ne gibi yararı olabilir?

Tam da tersidir çünkü ateist daha özgür bir toplumda yaşamak gerektiğine inandığı için her bireyin aydınlanması gerektiğini bilir ve bunu ister.

Cahilliğin iyice dip yaptığı bir toplumda ateist de soluk alamaz, baskı görmeye başlar. Bugün olduğu gibi eğitim rezalet olur, ekonomi rezalet olur, fakirlik ve sömürü artar vb. Toplumun cahil kalması için kullanılan en güçlü enstrümandır din. Yoksa insanların inanmasıyla neden uğraşsınlar ki...

Yani saçmalamışsın atılan. Tespitin iyi, güzel, doğru ama çıkardığın sonuç yanlış.

tarihinde Mrs. Missing tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Biz mehdi'yi Gördük gökmavi, Canlı canlı adam kesiyor vallaa... :)
Sitelerde Paylaş

Bu gerçekten yaşansa baki gibiler nereye kaçar acep? Bunların kaynağıda ondada varolan inanç virüsü sonuçta, oda kendi yaradanına isyan eder her halde bire bir buna maruz kalsa, al birini vur öbürüne, ne kadar masumca olsada ne hayrı dokanmış bu inançların insanlığa, bir yerde fire verip kendi despotluğunu gösterip her bir bireyi o kafa yapısına entegre etme amacı güdüyor, sanki herkesin kafasındaki tanrı yaratıcı kavramı salt o inançtaki yaratıcı kavramıyla bire bir örtüşecekmiş gibi..

Boşver, biz böyle mutluyuz inmanahçım, siz Cinlerle aşık atmaya devam edin... :)
Sitelerde Paylaş

Boşver, biz böyle mutluyuz inmanahçım, siz Cinlerle aşık atmaya devam edin... :)

Cinler? :) Ne tarafımdalar yada nerdeler baki'ciğim? :huh: Cinlide olduk, hemde bizim inanmadığımız senin inandığın cinler :D Belirteyim --->inanç :huh:
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...