Jump to content

İran olmayacakmışız

Recommended Posts

Çabuk sevinmeyin daha beter olacakmışız. Bence de öyle

-----------------------------------------------------------------

CNN Türk ekranlarında Aykırı Sorular programına katılan Pelin Batu ve Esra Elönü Enver Aysever'in sorularını cevapladı. Programa straplez bir kıyafetle katılan Batu, Aysever'in "ileride böyle giyinemeyecek olmaktan korkuyor musun?" sorusuna ilginç bir yanıt verdi.

İRAN'DAN BETER OLACAĞIZ

"Bugüne kadar hep Türkiye İran mı olacak diye tartışıldı. Ben hiçbir zaman İran olacağımızı düşünmedim, daha beter olacağız. Çünkü İran'da hiç olmazsa çok derin bir edebiyat bilgisi, çok derin bir musiki var. Biz de sadece sığ bir muhafazakarlık var. Kendi mahallemde kaç kez başıma geldi. Biraz açık bir kıyafet giyince inanılmaz kötü bakışlarla karşılaşıyorum, bir iki kez sıkıştırıldım bu ne hal diye."

http://haber.gazetevatan.com/bizde-sig-bir-muhafazakarlik-var/504333/11/Medya

Sitelerde Paylaş

Böyle kötü düşünmeyin

Türkiyede laikligi kaldıramazlar

Buna kimsenin gucu yetmez..

Bu topraklarda Ataturkculugu kaldırmaya

kimsenin gucu yetmez..

Eger bunu dusunen dahi olursa

bunun için kanının son damlasına

kadar savasacak gençler mevcut,

Ataturkun dedigi gibi

muhtac oldugumuz kudret

damarlarımızdaki asil kanda mevcut..

Ben bu konuda oldukca rahatım

sizde endişelenmeyin

kimsenin gucu ataturkculugu laikligi

kaldırmaya yetmez..

Tgb'ninde dedigi gibi

Bu topraklarda Mustafa kemaller yenilmez..

Sitelerde Paylaş

İRAN'DAN BETER OLACAĞIZ

"Bugüne kadar hep Türkiye İran mı olacak diye tartışıldı. Ben hiçbir zaman İran olacağımızı düşünmedim, daha beter olacağız. Çünkü İran'da hiç olmazsa çok derin bir edebiyat bilgisi, çok derin bir musiki var. Biz de sadece sığ bir muhafazakarlık var. Kendi mahallemde kaç kez başıma geldi. Biraz açık bir kıyafet giyince inanılmaz kötü bakışlarla karşılaşıyorum, bir iki kez sıkıştırıldım bu ne hal diye."

Kendi düşüncelerine ters bir iktidarın bir gün gelebileceğini düşünecektin Pelin hanım. Sadece kendi yaşam tarzına kendi düşüncelerine özgürlük isteyen bir zihniyete sahip olursan böyle olur. Alkolik olmaya özgürlük istiyorsun, peki başörtüsü ile üniversite okuma özgürlüğüne sahip olmak isteyen hanımlar hakkındada aynı hassasiyeti taşıyormusun?

tarihinde bluee22 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kendi düşüncelerine ters bir iktidarın bir gün gelebileceğini düşünecektin Pelin hanım. Sadece kendi yaşam tarzına kendi düşüncelerine özgürlük isteyen bir zihniyete sahip olursan böyle olur. Alkolik olmaya özgürlük istiyorsun, peki başörtüsü ile üniversite okuma özgürlüğüne sahip olmak isteyen hanımlar hakkındada aynı hassasiyeti taşıyormusun?

Kardeşim yazdıklarında Pelin Batu'yu ilgilendiren kısım yok. Ama senin kafa yapını anlatan tuhaf bir tespit var. Yazdığını biraz aklı başında yazsan verilebilecek cevabımız veya alacağımız ders olurdu yazdıklarından.

İnsanların dünyaları sizlerin dünyası kadar küçük olmayabilir, bunu unutmayın.

Not:Bu arada şeriat gelse de gelmese de Pelin Batu alkolik olma özgürlüğüne sahip olur. Ancak kendisinin böyle saçma bir özgürlük kaygısı içinde olduğunu sanmıyorum.

Sitelerde Paylaş

Kardeşim yazdıklarında Pelin Batu'yu ilgilendiren kısım yok. Ama senin kafa yapını anlatan tuhaf bir tespit var. Yazdığını biraz aklı başında yazsan verilebilecek cevabımız veya alacağımız ders olurdu yazdıklarından.

İnsanların dünyaları sizlerin dünyası kadar küçük olmayabilir, bunu unutmayın.

Not:Bu arada şeriat gelse de gelmese de Pelin Batu alkolik olma özgürlüğüne sahip olur. Ancak kendisinin böyle saçma bir özgürlük kaygısı içinde olduğunu sanmıyorum.

Dostum ben düşüncelerimi yazdım benim için pelin batuyu ilgilendiren kısım var.

Yazdıklarımdan ders almanında yazdıklarıma cevap atmanında benim için bir önemi yok. Git kim aklı başında yazıyor araştır tespit et dersinide ondan al.

tarihinde bluee22 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben müslümanım fakat kesinlikle bir İran olmayı kabul etmiyorum. Bilimde sanatta her alanda özgürlük sonsuza yakın olmalı. Eğer aksi olursa zaten gelişmek imkansız olur ki bu güne kadar nasıl geliştiğimiz ve ne halde olduğumuz ortada. Artık bu hacı hoca peşinden yürümeler de bitmeli , diyanet diye bir kurum var kafasına birşey takılan arar istediğini öğrenir, orta çağda felan değiliz herşeye ulaşmak çok kolay.

Benim asıl korkum Türkiyenin geleceğidir. Mevcut ekonomik görünümü ile Türkiyenin gelecek sahnesinde güçlü ve dimdik ayakta bir şekilde rol alması bu gidişle imkansız gibi gözüküyor. Bugün Almanya Japonya Çin GKore Rusya gelecek sahnesinde baş aktörler olmaya doğru hızla ilerlerken biz bunlara ancak bakmakla kalıyoruz. Tam bir tavuk toplum konumundayız. Devlet büyükleri eforlarını siyasi konularda bugüne kadar eritip bitirdiler bu gidişin değişeceğini de hiç zannetmiyorum. Tamam komünist bir ülke değiliz fakat bu ülkenin zenginlerinden bu ülkeye bi fayda yok onlar ancak kendi ceplerini düşünen vizyonsuz ülkesi için bir çivi çakmayan tiplere dönüşmüş durumdalar. Bu yüzden devletin bilim ve teknolojik alanlarda üretime el atması mecburi gibi birşey.

Eğer bu devran böyle gitmeye devam ederse korkarım yaklaşık 200 yıl sonra çocuklarımız adı Türkiye olan bir ülkede işçi olarak yabancı patronlarına altın yumurtlamakla yaşayacaklar.Bunu göre göre yaşlanmak ve herşeyin eski tas eski hamam devam etmesi hergün içimi yakıyor.İktidardan tut muhalefetine kadar hepsi birbirinden beter. Hepsi birbirini yerin dibine sokmaya çalışıyor. Asıl amaçlarının bu ülkeyi muassır medeniyet seviyesine yüceltmek olduğunu ne zaman hatırlayacaklar ve bu yolda rasyonel adımlar atacaklar çok merak ediyorum.Tv ve gazetelerde fındık kabuğunu doldurmayacak binlerce haber görmekten bıktım artık...

Sitelerde Paylaş

Mesela İranda şeriate aykırı ne gibi uygulamalar gözlemledin de şeriatın ş'si değildir diyebiliyorsun?

Kısas uygulamıyorlar

Cizye alamıyorlar

Cihad ilan edemiyorlar

Köle ve cariye sahibi olamıyorlar

Recm uygulayamıyorlar

Kitap ehli dışındakileri öldüremiyorlar

Kadınlar tanınır bir şekilde geziyorlar

Kadınlar okula gidiyor, çalışıyor

Kadınlar yarım şahit sayılmıyor

vs, vs, vs.

Sitelerde Paylaş

Kısas uygulamıyorlar

Cizye alamıyorlar

Cihad ilan edemiyorlar

Köle ve cariye sahibi olamıyorlar

Recm uygulayamıyorlar

Kitap ehli dışındakileri öldüremiyorlar

Kadınlar tanınır bir şekilde geziyorlar

Kadınlar okula gidiyor, çalışıyor

Kadınlar yarım şahit sayılmıyor

vs, vs, vs.

Atıyorsun.

İranda uygulanan recm, kamera kayıtlarıyla sabit bir kere.

Yaz google'a onlarcası çıksın karşına.

İyi sallamışsın ha.

Sitelerde Paylaş

Atıyorsun.

İranda uygulanan recm, kamera kayıtlarıyla sabit bir kere.

Yaz google'a onlarcası çıksın karşına.

İyi sallamışsın ha.

Haklı olabilirsin. Bir - iki kişiye yapacaklarını duyurmuşlardı ama yapıp yapamadıklarını bilmiyorum. Bir sürü ülkeden itirazlar yükselmişti ve en azından bir kişi için cezayı idama çevirmişlerdi.

Listemden recm'i çıkaralım, İran şeriatla yönetiliyor olsun :)

Sitelerde Paylaş

Şurada yakalamasak millete o biçim yutturacaktın hani.

Ne adamlarsınız siz ya...

Hemen başladın yine hakarete.

Kime ne yutturmuşuz? Diledikleri gibi serbestçe recm uygulayabiliyorlar mı? Her recm girişimi veya uygulaması dünyadan tepki çekiyor diye duraklamıyorlar mı?

http://www.ipsinternational.org/tr/news.asp?idnews=39

http://www.1news.com.tr/guneykafkasya/iran/20111226063712221.html

AKP yalakası, kaptın mı ilçe başkanlığını? .

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...