Jump to content

Sağlıklı İnsanlardan Hasta Yaratma Yöntemleri

Recommended Posts

çaresiz değilsin..

bakifani de bilgi verebilir sana bence....

Bağımlılıktan kurtulmanın iki yolu var.

1-Aniden bırakmak(Cold turkey)

2-Yüksek doz alıp ardından miktarı azaltmak..(doktor gözetiminde)

doktora gittim bir kaç kez.. nikotin sakızı çiğnetip bantlar önerdi.. ama bunların pratikte pek faydası olmadı fakat gittiğim bir doktor böyle devam edersen ileride ciğerlerin ciddi olarak fonksiyon kaybeder ve mahvolursun, zaten kirli görünüyor gibi birşeyler dedi, bu baya etkili oldu bende.. aniden bırakmak işe yaramıyor illaki patlak veriyor, daha önce denedim ve anladım ki ben bırkamam bari azaltayım dedi ve mümkün oldukça az kullanıyorum, yani bi nevi kendi kendime 2inci şıkkı yapmaya çalışıyorum.. işin tuhafı ben bırakmayı isteyemiyorum, hani demiş ya adamın birisi, insanlar istediğini yapabilir ama istemeyi isteyemez, bende biraz böyle bir durum var.. ama hiç içmeyenlere söyleyeyim, hiç başlamayın, alıştıktan sonra bırakmanın ne kadar zor olduğunu bırakmak istediğinizde anlıyorsunuz.. tarihinde equus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

equusçum, Sigara yı bırakmak için önce KİŞİ KENDİ istekli olmalı ve iradeside de bu yönde kuvvetli olmalı. İstersen bir liste yap kendine. Haftanın günlerine ayır ve gözünün görebileceği bir yere iliştir. Mesela Mutfak dolabına iliştirebilirsin. Gözünün önünde olsun genelde. İçtiğin her sigara için bir çentik at ve doğal seyrini gör. İçtiğin sigara bir haftada ne kadar mesela? Her hafta günlük 2-3 sigara azaltmaya çalış. Bunu başardığın hafta kendini ödüllendir. Mesela beğendiğin bir kıyafet alabilirsin veya sinemaya gidebilirsin.. vs.. Bunu yavaş yavaş yapabileceğine inanıyorsan bir dene dilersen... :)

tarihinde bakifani tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

equusçum, Sigara yı bırakmak için önce KİŞİ KENDİ istekli olmalı ve iradeside de bu yönde kuvvetli olmalı. İstersen bir liste yap kendine. Haftanın günlerine ayır ve gözünün görebileceği bir yere iliştir. Mesela Mutfak dolabına iliştirebilirsin. Gözünün önünde olsun genelde. İçtiğin her sigara için bir çentik at ve doğal seyrini gör. İçtiğin sigara bir haftada ne kadar mesela? Her hafta günlük 2-3 sigara azaltmaya çalış. Bunu başardığın hafta kendini ödüllendir. Mesela beğendiğin bir kıyafet alabilirsin veya sinemaya gidebilirsin.. vs.. Bunu yavaş yavaş yapabileceğine inanıyorsan bir dene dilersen... :)

Hocam azaltmakta sorun yok aşırı sıkıntı da olmuyor azaltmak ama hepten bırakamıyorum. yani bir hafta içmesem de yine eninde sonunda içiyorum. ha bazen içtiğimde bir kaç tane içiyor oluyorm, bazen de bir paket neredeyse bitmey geliyor böyle uzun ara verince. tavsiyelerin için teşekkür ederim :) birde istemeyi isteyemiyorum, acep anlatabildim mi :rolleyes: tarihinde equus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hocam azaltmakta sorun yok aşırı sıkıntı da olmuyor azaltmak ama hepten bırakamıyorum. yani bir hafta içmesem de yine eninde sonunda içiyorum. ha bazen içtiğimde bir kaç tane içiyor oluyorm, bazen de bir paket neredeyse bitmey geliyor böyle uzun ara verince. tavsiyelerin için teşekkür ederim :) birde istemeyi isteyemiyorum, acep anlatabildim mi :rolleyes:

Bende çok zor bırakmıştım.

Üst solunum yolları aşırı derecede intihap oluşturdu.

Aslında bırakmadım o beni bıraktı.

Günde 3 iğne oluyordum. Solunum yolları yüzünden.

Son pişmanlık fayda etmiyor.

Sıgara içmediğim ilk 6 ay vücudum hep istedi. 6 aydan sonra istemedi.

Sigarayı bırakmak için elinden ne geliyorsa yap ama bırak.

Ben bırakmak isteyipte tek seferde bırakan insanlar tanıdım. Biraz kişisel iradede önemli...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...