Jump to content

Futbolun karanlık yüzü

Recommended Posts

• İleti 44
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Yaklaşık üç sene önceydi sanırım kız arkadaşımla alsancakta buluşup eve gidecektik maç varmış hangi takımlar olduğunu bilmiyorum (göztepe altay olabilir) alsancaktaki holiganlığı kıbrıs şehitleri caddesini kapatan leş taraftarların leş sloganları ve kızlara karşı sapıkça tutumlarından anlayabiliyordum her neyse rahatsız olduk ve eve gitmeye karar verdik...

Otobüs durağında aşırı kalabalık bir genç grup yüksek sesle muhabbet ediyordu bir otobüs geldi ve hepsi bindi. Otobüsün yarısından çoğunu dolduracaklar gibi gözüküyordu. Binenlerin hepsi şöföre arkadaş verecek parasını diyip geçiyorlardı. Hepsi bindi ve kimse para vermedi ben hemen polisi aradım hır gür çıkacağı belliydi...

Şöför hareket etmedi para vermezlerse otobüsü kaldırmayacağını söyledi adamlar futbol izlemeye geldiklerini genç olduklarını ve şöförün yardımcı olması gerektiğini söylediler adam basit bir şekilde yok ya diğer veren insanlar salakmı sizin ne ayrıcalığınız var tarzında konuşunca gençler hiddetlendi şöförü dövecekler gibiydi...

Tam bu sırada polis geldi alsancak polisinin hızlı müdahalesine sevinmiştim. Açıkcası o zamanlar futbolu sevmiyordum ama karşıda değildim bu ve bunun gibi bir kaç olay daha futboldan tamamen nefret etmeme sebep oldu

Futbol gibi overrated (gereğinden fazla değer verilen) olan herşeyden nefret ediyorum insanlar bu gibi kavramların kendilerine bir güç verdiğini ve istediklerini yapabilme haklarına sahip olacaklarını falan zannediyorlar malesef benim gözümde futbol dinden farksız... Bir uyuşturucu, gündelik hayatımızdaki problemleri görmezden gelmemiz veya holiganlık gibi dışa vurmamıza sebep olan zararlı bir olgu benim gözümde kurtulunması gereken bir yaratık...

Üstelik tüm yeteneği topa iyi vurmak olan bir adamın insanlık namına gerçekten bir şeyler yapmaya çalışan bir bilim adamı veya doktordan daha fazla kazanmasınada sinir oluyorum...

Sitelerde Paylaş

Yaklaşık üç sene önceydi sanırım kız arkadaşımla alsancakta buluşup eve gidecektik maç varmış hangi takımlar olduğunu bilmiyorum (göztepe altay olabilir) alsancaktaki holiganlığı kıbrıs şehitleri caddesini kapatan leş taraftarların leş sloganları ve kızlara karşı sapıkça tutumlarından anlayabiliyordum her neyse rahatsız olduk ve eve gitmeye karar verdik...

Otobüs durağında aşırı kalabalık bir genç grup yüksek sesle muhabbet ediyordu bir otobüs geldi ve hepsi bindi. Otobüsün yarısından çoğunu dolduracaklar gibi gözüküyordu. Binenlerin hepsi şöföre arkadaş verecek parasını diyip geçiyorlardı. Hepsi bindi ve kimse para vermedi ben hemen polisi aradım hır gür çıkacağı belliydi...

Şöför hareket etmedi para vermezlerse otobüsü kaldırmayacağını söyledi adamlar futbol izlemeye geldiklerini genç olduklarını ve şöförün yardımcı olması gerektiğini söylediler adam basit bir şekilde yok ya diğer veren insanlar salakmı sizin ne ayrıcalığınız var tarzında konuşunca gençler hiddetlendi şöförü dövecekler gibiydi...

Tam bu sırada polis geldi alsancak polisinin hızlı müdahalesine sevinmiştim. Açıkcası o zamanlar futbolu sevmiyordum ama karşıda değildim bu ve bunun gibi bir kaç olay daha futboldan tamamen nefret etmeme sebep oldu

Futbol gibi overrated (gereğinden fazla değer verilen) olan herşeyden nefret ediyorum insanlar bu gibi kavramların kendilerine bir güç verdiğini ve istediklerini yapabilme haklarına sahip olacaklarını falan zannediyorlar malesef benim gözümde futbol dinden farksız... Bir uyuşturucu, gündelik hayatımızdaki problemleri görmezden gelmemiz veya holiganlık gibi dışa vurmamıza sebep olan zararlı bir olgu benim gözümde kurtulunması gereken bir yaratık...

Üstelik tüm yeteneği topa iyi vurmak olan bir adamın insanlık namına gerçekten bir şeyler yapmaya çalışan bir bilim adamı veya doktordan daha fazla kazanmasınada sinir oluyorum...

Anlattıgın olay Altay taraftarlarına ait olmalı,

Maçtan eve gelirken kenkart bastıgımı pek hatırlamıyorum.

Birkaç defa otobus soforu aracı hareket ettirmemisti..

Bazende otobusu karakola çekiyorlardı.

Anlattıgınız olay sadece bi kismı

Otobusun içinde esrar içende

meşale yakanda oluyor..

Buyuk bi ihtimal eskiizmir veya gaziemir otobusune binmissiniz.

Bigun yine alsancakta mactan sonra otobuse binmiştik.

Otobus hareket etmedi kentkart basmadıgımız için.

Polis geldi bizi indirmek için,

Polise neden incez ya kenkart bastık biz

gibi bisey soylemiştim.

Sonra suratıma inen bi yumrukla kendimi aşagıda bulmuştum :D

tarihinde hiena_16 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

tallguy

Başından beri içinde olmayan anlayamaz diyorum , senin gibi entel dantel muhabbet yapacak olan adamlar yazmasın şu başlığa. Sevgiler.

Rahat ol sen giderken biz geliyorduk..! Bilip bilmeden öyle bana laf söylersen şimdi cevabını alırsın. Ben ankaragücü tribünlerinde de yer aldım sen kafanı yorma. Gözlemledim herşeyi de... işine gelince entel dantel demek kolay. içinde olmayanlar anlayamaz filan deme ben içindeydim zaten. İçinde olmasam haklısın dicem o da bir nebze... içinde olmaya gerek bile yok ya neyse! Şu anda yaptığın aynı müslümanlar gibi dini savunmak gibi... istediğin kadar reddet... müslümanlar en azından bir felsefik düşünce içerisinde. sizin o tribüncülük dediğiniz şey ne?!?! Uyduruk içi boş hikaye... ciddi diyorum islam bile tribüncülükten daha gerçektir. sonra gidip boş boş konuşmayın tribüncülük ayrı bir şey diye...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...