Jump to content

Recommended Posts

Selam Sn Zerath

İslam inancında ölü sevicilik gibi bir kavram bulunmamaktadır.

İslam, temelde temizliği baz alır,

Yiyeceklerin temizlerinden yiyin (bakara 172)

Cimadan sonra banyo yapın (nisa 43)

İbadetten önce temizlenin (maide 6)

Leş kan domuz eti yemeyin (bakara 173)

Bu çerçeveden bakıldığında, İslam inancının anayasası olan kur'an da ciddi bir temizlik kurumunun olduğu görülmektedir.

Keza, ictihaden verilen 2 kararda!

1-Kadın vefat ettiği zaman, koca hanımını yıkayamaz. nikah akdi düşmüştür ve kadın kocaya mahrem olmuştur.

2-Koca vefat ettiği zaman, kadın 4 ay 10 gün bekler (Bakara 234). bu sürede nikah düşmez koca mahkerm olmaz ve kadın kocasının bedenini yıkayabilir, kefenleyebilir.

Bu bilgiler ışığında "İslam'da Nekrofli" gibi bir düşünceden yola çıkarak ayet aranmamalıdır.Keza Kur'an'da ve sünnette böyle bir uygulama bulunmamaktadır. Mısır'da veya herhangi bir memlekette, bilinçsiz bir kişinin İslam adına verdiği lokal ve aslı dayanağı olmayan kararlar, İslam dinini hüküm noktasında bağlamaz ve bu uygulama, İslamın cevaz verdiği,meşru bir uygulama olarak tanımlanamaz.

Teşekkürler.Bu tarafsız gerçekten bilgi verici bir açıklama. Şahsen ben eşin ölünce, nikah düştüğü yönündeki bilgiden haberdardıım. Hatta neden eşim ölünce yüzünü bile göremeyecek miyim derdim. Ama bunu eşi öldükten sonra sex yapmaya kadar götürecek bir sapıklığa gerçekten söylenecek kelime yok.
Sitelerde Paylaş
  • İleti 56
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ayet değil de, hadisler var böyle. İğrenç, korkunç hadisler.. Ama ayet yoktur Kur'an'da.

Bir de Ayetullah Humeyni'nin Tahrir-l Vesileh adlı iki ciltlik İslam Fıkıh kitabı var, orada bir dolu sapıklık var. Ama nekrofili yok sanırım. Olsaydı hatırlardık. Yine de nekrofiliye rahmet okutacak sapıklıklar var, örneğin bebeklerle cinsel ilişki kuracaksanız vajinal seks yapmayın, canları acır, o yüzden anal seksi tercih edin der.

Bakire kızların herhangi bir suçtan ötürü idama mahkum olmaları durumunda, onlara idamdan önce mutlaka tecavüz edilmesi gerektiğini söyler. Tecavüz edin ki cennete gidemesinler der falan filan.

Bu kitap cinsel suçların tanımlanması ve cezaların İslam Hukukuna göre belirlenmesi amacıyla yazılmış. Humeyni yazmış. İki koca cilt sapıklık..

Açıklama için teşekkürler.
Sitelerde Paylaş

Hijyene aykırı ayet ve hadislerde var. Aklıma gelenler: teyeyyüm ile ilgili ayet, deve sidiğinin şifası, sineğin bir kanadında zehir öbür kanadında şifa olması, vs.

Aklı selim bir ateistin bu hadislerdeki uydurmalığı farketmiş olması gerekir.
Sitelerde Paylaş

Kime mal edelim. Ateistlere mi?

Birinin malı..

Celalleddin Suyuti'ye mal edelim :)

Söz konusu hadis Jalal ul Din Al-Suyuti'ye ait olup (Türkçe ismiyle Celaleddin Suyuti) Al Hindi isimli hadis koleksiyonunun içindeki Al Mutaki isimli kitabında yer alır. Kimi din adamları bu hadise göre Muhammed'in bizzat Halife Ali'nin annesi (Fatima bin Asad) ile o mezardayken cima yaptığını öne sürer. (Burada Ali'nin annesi Fatima ile Muhammed'in kendi kızını yani Ali'nin hanımı Fatima bint Mohammed'i birbiriyle karıştırmamalı. Brisinin adı Fatima bin Asad, diğerinin adı Fatima bint Mohammed).

Önce hadisin İngilizcesine yer verelim:

Narrated by Ibn Abbas:

“I (Muhammad) put on her my shirt that she may wear the clothes of heaven, and I SLEPT with her in her coffin (grave) that I may lessen the pressure of the grave. She was the best of Allah’s creatures to me after Abu Talib”

Türkçesini bulamadığımı için bu da yukarıdaki hadisin tarafımdan bir çevirisi:

İbn Abbas tarafından rivayet edildiğine göre peygamber Muhammed şöyle dedi:

"Ben (Muhammed) cennet elbisesini giymesi için kendi gömleğimi onun (Fatima bint Asad'ın) üstüne koydum ve mezar sıkıntısını (baskısını) hafifletmek için onunla mezardayken (tabutta) yattım. Allah'ın yarattıkları arasında o (Fatima bint Asad) Abu Talib'ten sonra bana en iyi olanıydı."

Burada "yatmak" kelimesi için kullanılan Arapça sözcük Id’tajat(اضطجع ). Yatmak, uzanmak, dayanmak, yaslanmak, dinlenmek gibi anlamlara da gelen bu kelime aynı zamanda Arapça'da çok sık olarak birisiyle cinsel ilişki maksadıyla yatmak ile aynı anlamlarda kullanıldığından bazı yorumcular tarafından Muhammed'in Ali'nin annesiyle cima yapmış olabileceğini yattığını öne sürerler ve bu şekilde yorumlarlar. Bu da sözüm ona kıyamet gününe kadar mezarda bekleyecek olan insanlar azap gördüğü için bu birleşme de azap gören kişilerin kabir acılarını dindirirmiş. "Mezar sıkıntısını hafifletmek" ifadesinin anlamı Muhammed onunla cima yaptığı ve birleşme işini gördüğü için Fatima'nın artık "Müslümanların annesi" olması ve bu yüzden de kabir azabı yaşamaması mealindedir.

tarihinde kozmopolit tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ya adını hatırlıyamadım bir türlü hayvanlarla ve ölülerle sevişmek haram değildir ama toplumda hoş karşılanmaz falan diye meali vardı hatta iyi hatırlıyorum. Pante nerdesin?

Böyle bir Ayet yok.. Pante gelse senin için bir tane uyduracak mı?

Sitelerde Paylaş

Kime mal edelim. Ateistlere mi?

Birinin malı..

Sn Hacı bey, kendisini "Ateist" olarak tanımlayan bir insanın yaptığı yapacağı veya "Ateistlerce uygundur" ibareli toplum bazında kabul görmeyecek bir eylem ve söylemden, tüm ateistleri sorum tutamayız.

Gelecek eleştirilere, bu ateistin verdiği kararın sadece kendisini bağladığını, ateistlerin inançsızlık kriterinin bu ve benzeri yaptırımlar barındırmadığını haddi'zatında bir inançsız olarak bu tür eylem ve söylemlerin karşısında olduğumuzu beyan ederiz.

Mısırda kendini bilmez bir insanın verdiği radikal bir karar, İslam dininin cevaz verdiği rutin bir uygulama olarak görülmemeli, keza, İslam dininin "Özel Şartlar" altında izin verdiği bir uygulama olarak dahi görülmemelidir.

Sitelerde Paylaş

Celalleddin Suyuti'ye mal edelim :)

Söz konusu hadis Jalal ul Din Al-Suyuti'ye ait olup (Türkçe ismiyle Celaleddin Suyuti) Al Hindi isimli hadis koleksiyonunun içindeki Al Mutaki isimli kitabında yer alır. Kimi din adamları bu hadise göre Muhammed'in bizzat Halife Ali'nin annesi (Fatima bin Asad) ile o mezardayken cima yaptığını öne sürer. (Burada Ali'nin annesi Fatima ile Muhammed'in kendi kızını yani Ali'nin hanımı Fatima bint Mohammed'i birbiriyle karıştırmamalı. Brisinin adı Fatima bin Asad, diğerinin adı Fatima bint Mohammed).

Önce hadisin İngilizcesine yer verelim:

Narrated by Ibn Abbas:

“I (Muhammad) put on her my shirt that she may wear the clothes of heaven, and I SLEPT with her in her coffin (grave) that I may lessen the pressure of the grave. She was the best of Allah’s creatures to me after Abu Talib”

Türkçesini bulamadığımı için bu da yukarıdaki hadisin tarafımdan bir çevirisi:

İbn Abbas tarafından rivayet edildiğine göre peygamber Muhammed şöyle dedi:

"Ben (Muhammed) cennet elbisesini giymesi için kendi gömleğimi onun (Fatima bint Asad'ın) üstüne koydum ve mezar sıkıntısını (baskısını) hafifletmek için onunla mezardayken (tabutta) yattım. Allah'ın yarattıkları arasında o (Fatima bint Asad) Abu Talib'ten sonra bana en iyi olanıydı."

Burada "yatmak" kelimesi için kullanılan Arapça sözcük Id’tajat(اضطجع ). Yatmak, uzanmak, dayanmak, yaslanmak, dinlenmek gibi anlamlara da gelen bu kelime aynı zamanda Arapça'da çok sık olarak birisiyle cinsel ilişki maksadıyla yatmak ile aynı anlamlarda kullanıldığından bazı yorumcular tarafından Muhammed'in Ali'nin annesiyle cima yapmış olabileceğini yattığını öne sürerler ve bu şekilde yorumlarlar. Bu da sözüm ona kıyamet gününe kadar mezarda bekleyecek olan insanlar azap gördüğü için bu birleşme de azap gören kişilerin kabir acılarını dindirirmiş. "Mezar sıkıntısını hafifletmek" ifadesinin anlamı Muhammed onunla cima yaptığı ve birleşme işini gördüğü için Fatima'nın artık "Müslümanların annesi" olması ve bu yüzden de kabir azabı yaşamaması mealindedir.

Sn Kozmopolit bey, Ebu Talibin hanımı Fatıma, peygamberin zaman zaman "Annem" dediği bir hanımdır.

İstirham ediyorum, verilmek istenen mesajı kelimeleri manipüle ederek istediğiniz yöne çekmeye çalışmayın. Ha keza belirttiğiniz hadis Türkçe olarak var.

Ecel ona Hicretin dördüncü yılında geldi. Hz. Peygamber (s.a.v.) sırtındaki gömleği çıkarıp ona kefen yaptı, cenaze namazını kıldırdı. Cenazenin üzerine yetmiş tekbir aldı. Kabrin kazılmasıyla bizzat ilgilendi. Kabrinin içine indi. Genişletilmesi için kabrin köşelerine işaret etti ve kabrin içine uzandı. Sonra kabirden çıktı. Gözleri yaşarmıştı. Göz yaşları kabre damladı. "Ona Cennet elbiselerinden giydirilsin diye gömleğimi kefen olarak giydirdim. Kabir hayatı kendisine mûlayim ve kolay gelsin diye de kabirde yanına uzandım. Cebrail bana Rabbim'den onun Cennetlik olduğununa dâir haber getirdi." buyurdu. Ayrıca Allahû Teâlâ'nın meleğin onun cenaze namazında hazır bulunmasını emrettiğini de söyledi. Sonrada şöyle diyerek onun dua etti: "Allah seni yarlığasın ve hayırla mükafatlandırsın! Allah sana rahmet etsin ey annem! Sen benim annemden sonra annem idin. Kendin aç durur, beni doyururdun. Kendin çıplak durur, beni giydirirdin. Ben Peygamberin ve benden önceki peygamberlerinin hakkı için, duamı kabul buyur, ey merhâmetlilerin en merhâmetlisi olan Allah!"

Kaynak: http://sufizmveinsan...k/hzfatmab.html

tarihinde starbuck07 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sn Hacı bey, kendisini "Ateist" olarak tanımlayan bir insanın yaptığı yapacağı veya "Ateistlerce uygundur" ibareli toplum bazında kabul görmeyecek bir eylem ve söylemden, tüm ateistleri sorum tutamayız.

Gelecek eleştirilere, bu ateistin verdiği kararın sadece kendisini bağladığını, ateistlerin inançsızlık kriterinin bu ve benzeri yaptırımlar barındırmadığını haddi'zatında bir inançsız olarak bu tür eylem ve söylemlerin karşısında olduğumuzu beyan ederiz.

Mısırda kendini bilmez bir insanın verdiği radikal bir karar, İslam dininin cevaz verdiği rutin bir uygulama olarak görülmemeli, keza, İslam dininin "Özel Şartlar" altında izin verdiği bir uygulama olarak dahi görülmemelidir.

İslam'da yerleşmiş olan ve İslam'la anılan din temelli davranışların hepsini Kur'an'da bulmak mümkün değildir zaten. Örneğin recm ayeti Kur'an'da yoktur. Fakat kadınlar çatır çatır recmedilir birbuçuk asırdır.

Kur'an küçük kızlarla evlenebilirsiniz demez açık açık, ama küçük kızlarla hatta adet görmemişlerle bile evlendirilir birbuçuk asırdır.

Bu nekrofili konusu neden bu durumdan muaf olsun? İslam Kur'an'dan ibaret değildir; sistemler, davranışlar, gelenekler bütünüdür. Bu fetvaları verenler mutlaka aktarılan hadislere ya da örneklere dayalı verirler. Yani adam gece rüyasında görüp de fetva uyduruyor değildir. Ve şimdi bu hatırı sayılır bir kitle tarafından kabul gördüğüne ve hayata geçebileceğine de adınız gibi emin olun.

Peki bizler, yani ateistler, dinsizler, dini İslam aleminde pratik etmeyen ve epeyce de karşısında olan Türk müslümanları, batı alemi vs bu durumdan mutluluk mu duyuyor sanıyorsunuz? Hiç sanmıyorum.

Bunlar insanın tüylerini diken diken eden davranışlar. Küçük bir çocukla evliliğe hoş bakmak, kadınları toprağa gömüp kafasını taşla ezerek tören eşliğinde öldürmek ve burada tartışılan ölü kadın eşle seks yapılabileceğini söyleyenleri görmek insanın kanını donduruyor, ürkütüyor.

Aynı tepkiyi recme de göstermelisiniz o halde, çünkü o da Kur'an'da yok. Hatta o kadar yok ki, müslümanlar en güvenilir hadis aktarıcısı saydıkları anneleri Aişe'nin ağzından "Aslında recm ayeti vardır da kocam öldüğünde onu bir keçi yemiş" diye Kur'an'a sokmaya ve bu işi meşrulaştırmaya çalışmıştır. Başarılı da olmuşlardır.

Bütün bunları sesli dile getirmek ve lanetlemek gerek. Amanın da Kur'an'da yok, üç beş kendini bilmez uyduruyor bunları demek çok akla yatkın değil. Her dönem üç beş kişinin dine eklediği sapkınlıkların bütünü değil midir zaten İslam? İslam gökten inmediğine göre...

Sitelerde Paylaş

Bütün bunları sesli dile getirmek ve lanetlemek gerek. Amanın da Kur'an'da yok, üç beş kendini bilmez uyduruyor bunları demek çok akla yatkın değil. Her dönem üç beş kişinin dine eklediği sapkınlıkların bütünü değil midir zaten İslam? İslam gökten inmediğine göre...

Sn Missing bey, yıllarca hizmet verdiğim tarikatte ayrılmamaın (atılmamın) nedeni, başta sizin bir kaç başlık halinde sıraladığınız konular olmak üzere,

1- Mezheplerin telfiki (birleştirilmesi).

2- Remc uygulamasının Kur'an'da barınmayan bir katliam olması ve kaldırılması.

3- Şia, Sünni diğer mezheplerin kardeşlik ekseninde birleşmesi.

4- Tevil uygulamaının kaldırılması ve müteşabih ayetlerde yazan ifadelerin aynen kabul edilmesi.

5- Sünnet adı altında dayatılan beşeri uygulamaların kaldırılması.

6- İslam dininin Kur'an eksenine alınarak yaşanması.

7- Kur'an'ın yaşadığımız çağın gerçeklerine ve hayat şartlarına uygun olarak güncellenmesi.

Gibi, önemli Konuların ilgili başlıklar altında tartışılmasını talep etmek ve bu önemli konuların gündeme alınması yönünde mücadele vermemdir.

Sitelerde Paylaş

Baştaki Mrs. kısaltması kişinin kadın olduğunu gösterir, bey değil kendisi.

Sn Sağduyu bey uyarınız için teşekkür ediyorum. Lakin maalesef mesajımı düzenleme seçeneğim yok.

Sn Mrs Missing hanım, hataen yazdığım ünvanınız için özür diliyorum.

Sitelerde Paylaş

Sn Missing bey, yıllarca hizmet verdiğim tarikatte ayrılmamaın (atılmamın) nedeni, başta sizin bir kaç başlık halinde sıraladığınız konular olmak üzere,

4- Tevil uygulamaının kaldırılması ve müteşabih ayetlerde yazan ifadelerin aynen kabul edilmesi.

7- Kur'an'ın yaşadığımız çağın gerçeklerine ve hayat şartlarına uygun olarak güncellenmesi.

Gibi, önemli Konuların ilgili başlıklar altında tartışılmasını talep etmek ve bu önemli konuların gündeme alınması yönünde mücadele vermemdir.

Anlıyorum ancak sizinki beyhude çabaymış, ayrıca hataymış. Bu dinin kaynağı, çıkış yeri, özü Arap toplumu. Yukarıda da söylediğim gibi dinler kutsal metinlerden ibaret değildir. Ondan ibaret olsa ortada hoş bir "inanç" kalırdı, onun da zaten kimselere zararı olmazdı. Fakat Kur'an tek başına da epeyce iddialı bir kitaptır, yani sadece ona kalsa da ortada çok önemli sorunlar olurdu. İslam zorlu, kendini epeyce kilitlemiş bir din ne yazık ki. Onu bir parça ehlileştiren ve çağa uydurmayı bir parça başaran toplum Türk toplumu olmuş, din bizde evrim geçirmiş. Nedeni de sistemi değiştirip laikliğe vs geçmemiz olmuş. Fakat sizin de söylediğiniz gibi bizi dinin esas haline çekmeye çalışan bir kitle var, her zaman da vardır. Şimdi onları destekleyen bir iktidarla karşı karşıyayız işte.

Sitelerde Paylaş

İstirham ediyorum, verilmek istenen mesajı kelimeleri manipüle ederek istediğiniz yöne çekmeye çalışmayın.

Malumunuz olur ki bu hadisi farklı olarak yorumlayabilenler ben değil bir takım İslam bilginleri. Bana ne Muhammed kimin ölü anasına ne yapmış ne yapmamış.. Sanki çok umrumda. Keza Muhammed isterse sadece Fatima'nın kefenini örtmüş olsun sanki gerçekten kabir hayatı veya cennet vardı da cennete girecekler rahmetli olacaklar. Onların bu hadisten ne anladıklarını, başka şekilde nasıl yorumladıklarını ve niye bu şekilde yorumladıklarını anlattım.. Doğru veya yanlış o başka bir olay, tartışılır karşı çıkılır. İngilizceden çevirdiğim hadisi manipüle yapıyorsunuz diye arkasında bir art niyet aramanız veya bunu böyle göstermeniz de hiç doğru değil. Çeviri tam doğru olmamış aslı şurada var diyebilirdiniz.

Sitelerde Paylaş

İslamda mezhep yok ki birleşsin.

İslamda recm yokki.

Şiilik sünnilik yokki, müslüman var.

Kuran apaçık kitaptır,mütesabih ayetlerde açıklayıcı ayetlerdir, belki birkaç ayet ,tevildir.

6. madde islamın şartı zaten, Bu şart yerine getirilse 7. maddeye gerek yok. Onları İslama davet etmişsin vesselam.

Sitelerde Paylaş

Anlıyorum ancak sizinki beyhude çabaymış, ayrıca hataymış. Bu dinin kaynağı, çıkış yeri, özü Arap toplumu. Yukarıda da söylediğim gibi dinler kutsal metinlerden ibaret değildir. Ondan ibaret olsa ortada hoş bir "inanç" kalırdı, onun da zaten kimselere zararı olmazdı. Fakat Kur'an tek başına da epeyce iddialı bir kitaptır, yani sadece ona kalsa da ortada çok önemli sorunlar olurdu. İslam zorlu, kendini epeyce kilitlemiş bir din ne yazık ki. Onu bir parça ehlileştiren ve çağa uydurmayı bir parça başaran toplum Türk toplumu olmuş, din bizde evrim geçirmiş. Nedeni de sistemi değiştirip laikliğe vs geçmemiz olmuş. Fakat sizin de söylediğiniz gibi bizi dinin esas haline çekmeye çalışan bir kitle var, her zaman da vardır. Şimdi onları destekleyen bir iktidarla karşı karşıyayız işte.

Dinin esas hali kurandır.Kuran tek başına iddialı değil yeterli bir kitaptır.Hadisler kuranın ayrıntı açıklayıcılarıdır.Kuran namazı ve vakitlerini söyler, peygamber kılarak gösterir,müslümanlar hadis olarak rivayet eder.
Sitelerde Paylaş

Baştaki Mrs. kısaltması kişinin kadın olduğunu gösterir, bey değil kendisi.

:)

Teşekkürler sağduyu.

Sn Sağduyu bey uyarınız için teşekkür ediyorum. Lakin maalesef mesajımı düzenleme seçeneğim yok.

Sn Mrs Missing hanım, hataen yazdığım ünvanınız için özür diliyorum.

Önemi yok starbuck 07. Fakat siz önlem olarak muhataplarınıza Bey ya da Hanım diye hitabetmek yerine sadece Sn. ile yetinseniz hem kullanım olarak daha doğru olur hem de sizi rahatsız edecek hatalar yapmamış olursunuz. Ben şahsen hiç rahatsız olmadım, cinsiyetlerimiz önemsiz ama siz belli ki bilmeden hata yapınca biraz rahatsız oluyorsunuz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...