Jump to content

Sadece Ateistler Bölümüne Giriş

Recommended Posts

Neden yazılanları okumak istiyorsun? Biz orada din tartışmıyoruz. Kardeş kardeş geçiniyoruz. Kendi aramızda yardımlaşıyoruz, ortak çalışmalar yapıyoruz. Hal böyleyken, Kuran'ı farklı anlayanlar varken, kafirleri öldürmeyi emreden ayetler olduğunu söyleyen müslümanlar varken nasıl size güvenebiliriz? İnan İslam'ı bu kadar şiddet içerikli anlayan olmasa(doğru veya yanlış) biz böyle bir şey yapar mıyız? Bizi anlayacağını umuyorum.

Sevgiler

Sitelerde Paylaş
  • İleti 187
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Neden yazılanları okumak istiyorsun? Biz orada din tartışmıyoruz. Kardeş kardeş geçiniyoruz. Kendi aramızda yardımlaşıyoruz, ortak çalışmalar yapıyoruz. Hal böyleyken, Kuran'ı farklı anlayanlar varken, kafirleri öldürmeyi emreden ayetler olduğunu söyleyen müslümanlar varken nasıl size güvenebiliriz? İnan İslam'ı bu kadar şiddet içerikli anlayan olmasa(doğru veya yanlış) biz böyle bir şey yapar mıyız? Bizi anlayacağını umuyorum.

Sevgiler

Tamam işte iletilerime bakarsanız benim sizi öldürmek istemediğimi anlarsınız(Dinimde de sizi öldürmem emredilmiyor!).Okumaktan ne zarar gelir ki?

Sitelerde Paylaş

Biz senin yazmandan endişe etmiyoruz. Biz sizin düşüncelerinizden korkmuyoruz. Sadece ateistlerler bölümü böyle bir ülkede ateistlerin özgürce , korkmadan konuşabilmesi için var. Bu forum da onun için. Kaldı ki bizleri anlaman gerek, zaten moderasyon sana kati suretle izin vermeyecektir. Bu kararı destekliyorum. Sadece ateistler bölümünde kimlik deşifre edilecek olabilir, geçmişte de gerçek hayatla ilgili konuşmalar oldu. Şimdi sana izin verirseler bu o üyelere ihanet ve saygısızlık olmaz mı? Ateistler olarak biraz yalnız kalmak istiyoruz, zaten sadece ateistler bölümündeki konular ile dinin pek alakası yok. Özel bir şeyler var ki müslümanlar görsün istemiyoruz. Bazı çalışmalarımız var. Lütfen bizi anlamaya çalış...

Sevgiler.

Bu arada, eğer bir şeyler istiyorsan mesaj atabilirsin insanlara. Seni bilen bilir.

Sitelerde Paylaş

İçeride o kadar özel şeyler konuşuyorsanız size hak veririm.Tamam öyleyse.

İnan bir ateist diğer ateiste karşı rahat konuşuyor. Orada birtakım bilgiler var. Üyelerin nerede oturduklarına kadar. Şimdi sana okuma izni versek o insanlara ihanet etmiş oluruz. Zaten adam gibi varlığımızı sürdürebildiğimiz birkaç alan var, bırakın da kendimize özel bir yerimiz olsun :) Orada önemli çalışmalar da yapıyoruz, oldukça ciddi çalışmalar... Kararlar veriyoruz, öneriler sunuyoruz. O konuyu burada açsak herkes trollük yapar. O kadar İslami forum var, ateistleri gördükleri yerde atıyorlar. Biz ateistler olarak düşünce yapımızdan ötürü Müslümanlara karşı sabırlı oluyoruz. Zaten azınlıktayız, sizleri de kabul ediyoruz. Bir müslüman bir forumda kimliği açıklasa hiçbir sorun çıkmaz. Biz açıklasak ne olur? Bunun emsalleri mevcut. Tehdit edilen üyeler var. Turan Dursun öldürüldü. Biraz da bizim gizliliğimiz kalsın. Yarın öbür gün ateist olursan kapımız açık... O zaman sen de anlarsın bizi.

Sevgiler

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

Aslında o sadece ateist bölümünün başında bir müslüman üye durmalı. Giriş çıkışları o denetlemeli. Niye mi? Çünkü o bir kişinin gerçek ateist olup olmadığını iyi sezer. Her önüne gelen gerçek ateist bölümüne giremez. :)

Sitelerde Paylaş

Tabi oldu, adminleri de müslümanlardan seçelim, forumun adını da Allah forum yapalım, ateistlerin vd.. siteye giriş çıkışını da yasaklayalım.

Bir inanan ateist numarası yapamaz belirli bir zaman sonra anlaşılır, ama bir ateist çok güzel inanan numarası yapar ömür boyu da yedirir.

Sitelerde Paylaş

Selam Sn Admin bey

İzin verirseniz "Sadece Ateis'tler" bölümünü ziyaret etmek istiyorum. Pozitif Ateist olmadığımı, Agnostik düşünceye sahip olduğumu bilmenizi istirham ediyorum. "Agnostik düşünceye ilgili bölüme giriş izni verilmemektedir" şeklinde bir kural varsa, anlayışla karşılayacağımı bilmenizi istirham ediyorum.

Sitelerde Paylaş

Selam Sn Admin bey

İzin verirseniz "Sadece Ateis'tler" bölümünü ziyaret etmek istiyorum. Pozitif Ateist olmadığımı, Agnostik düşünceye sahip olduğumu bilmenizi istirham ediyorum. "Agnostik düşünceye ilgili bölüme giriş izni verilmemektedir" şeklinde bir kural varsa, anlayışla karşılayacağımı bilmenizi istirham ediyorum.

Yetkiniz verildi.

Adı her ne kadar Sadece Ateistler olsa da, bu bölüme agnostik, panteist ve benzeri katılımcıların da girebilmesi mümkündür, yalnızca pozitif ateistler girebilir diye katı bir yaklaşımımız yoktur. Bilinmesini istediğimiz bir diğer önemli ayrıntı ise yöneticilerin her durumda inisiyatif kullanma hakkı olduğudur, kişi pozitif ateist olsa bile farklı nedenlerden dolayı bölüme girmesine izin verilmeyebilir..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...