Jump to content

Sadece Ateistler Bölümüne Giriş

Recommended Posts

• İleti 187
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

• 2 weeks later...

Bence foruma 'Sadece Müslümanlar' diye bir bölüm açmalısınız.Böylece haci'nin ''Bu konu ateistleri ilgilendirmiyor.Burada tebliğ yapamazsınız.'' diyerek sileceği başlıkları direk orada açar müslümanlar(yani biz).

Sitelerde Paylaş

Bence foruma 'Sadece Müslümanlar' diye bir bölüm açmalısınız.Böylece haci'nin ''Bu konu ateistleri ilgilendirmiyor.Burada tebliğ yapamazsınız.'' diyerek sileceği başlıkları direk orada açar müslümanlar(yani biz).

Burada tebliğ yapmanıza izin vermezler elbette. Tebliğ yaptığınız gerekçesiyle silinen veya taşınan başlıklar için bir özel bölüm istemen çok acayip. Oldu olacak forumun adını da değiştirsinler..

Tebliğ Müslümanlara veya başka din inanırlarına yapılır. Ateistleri ilgilendirmeyen, Müslümanların kendi aralarında konuşabileceği konular burada yer almaz, almamalı. Burası İslam'a hizmet etmek için kurulmamış, Müslümanların dinin yorumu konusunda uzlaşamamaları da onların sorunu. Ateist hepsine farklı gözle bakıp reddeden kişidir zaten, bu forum da İslam'ı değil ateizmi tebliğ eder(!).

Burası ateistlerin xseddx. Buraya gelen inançlı kişi de bunu bilir, bilmelidir. Bu forumda açılacak her bölüm ateizme ve ateistlere hizmet etmeyi hedefler, dolayısıyla burada dine yer yok.

Bu talebin çok enteresan... Müslümanların kendi aralarında takılacabileceği milyar tane yer var...

Bunu ateist bir platformda da istemen hakikaten rahatsız edici.

Sitelerde Paylaş

Bu talebin çok enteresan... Müslümanların kendi aralarında takılacabileceği milyar tane yer var...

Bunu ateist bir platformda da istemen hakikaten rahatsız edici.

Daha önce İslami bir foruma girmiştim ama oradaki insanlar maalesef çok xxx'ler(kelime bulamadım).Sürekli ezberledikleri şeyleri paylaşıyorlar.Yorum olarak da 'Allah(cc) razı olsun.' gibi şeyler yazıyorlar.Tartışma ortamı yok yani.Tartışmak için farklı bakış açısı olması gerek ve ben farklı şeyler söylediğimde beni forumdan attılar. :D Buradaki insanlar ise daha iyiler.İmkansız bir istekti ama yine de yazdım.

Sitelerde Paylaş

Daha önce İslami bir foruma girmiştim ama oradaki insanlar maalesef çok xxx'ler(kelime bulamadım).Sürekli ezberledikleri şeyleri paylaşıyorlar.Yorum olarak da 'Allah(cc) razı olsun.' gibi şeyler yazıyorlar.Tartışma ortamı yok yani.Tartışmak için farklı bakış açısı olması gerek ve ben farklı şeyler söylediğimde beni forumdan attılar. :D Buradaki insanlar ise daha iyiler.İmkansız bir istekti ama yine de yazdım.

Anlıyorum ama zaten kendi aranızda fazlaca tartışıyorsunuz, hepimiz görüyoruz. Berşan baş belan mesela, ayrıca yobazlar ateistlerden önce size sarıyor ve bir dolu başlıkta ateistlerden çok sizlerin tartışmalarını görüyoruz.

Buna kimsenin bir şey dediği yok, hatta sanırım bu forumun enteresan özelliklerinden biri de inançlıların kendi aralarında bile din tartışmalarına müsait bir ortam olması ama limiti korumak lazım. Bu imkanın rahatsız edici ölçülere ulaştığı başlıklar gördüm mesela.. Dediğim gibi abartmamak, limiti aşmamak veya aşmasına izin vermemek lazım.

Sitelerde Paylaş

Anlıyorum ama zaten kendi aranızda fazlaca tartışıyorsunuz, hepimiz görüyoruz. Berşan baş belan mesela, ayrıca yobazlar ateistlerden önce size sarıyor ve bir dolu başlıkta ateistlerden çok sizlerin tartışmalarını görüyoruz.

Buna kimsenin bir şey dediği yok, hatta sanırım bu forumun enteresan özelliklerinden biri de inançlıların kendi aralarında bile din tartışmalarına müsait bir ortam olması ama limiti korumak lazım. Bu imkanın rahatsız edici ölçülere ulaştığı başlıklar gördüm mesela.. Dediğim gibi abartmamak, limiti aşmamak veya aşmasına izin vermemek lazım.

Evet haklısın.Ne de olsa forumun amacına aykırı.

Sitelerde Paylaş
  • 4 weeks later...

ben de ondan istiyorum. agnostik.net kapandığından beri hemen hemen her gün giriyorum, ama kendi yazımı o kadar değerli bulmadığım için araya girmek, sırf yorum yapmak için yorum yapmak istemiyorum. agnostik.netçiler tanır beni.

BİZİM sizi tanımamız lazım.

Şartları sağlayana kadar beklersiniz...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...