Jump to content

Ali İmran Suresi ; Dinden çıkaran ayetler

Recommended Posts

• İleti 192
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

İmran suresindeki

Dinden çıkaran ayetler 2

Ali İmran 6- Rahimlerde sizi dilediği gibi şekillendiren O'dur. O'ndan başka ilâh yoktur. O mutlak güç ve hikmet sahibidir.

Çok vasat bir ayet. Herkesin kurabileceği basitlikte. Bu kadar basit bir iddia ile kubarmak bir tanrıya yakışmaz. Bari bu basit cümleyi kurarken, rahimlerde bazı ceninleri niçin sakat şekillendirdiğini de açıklasaydı belki anlamı olabilirdi ayetin.

Sitelerde Paylaş

Aynaya baktığında yüzünde herkesten farklı olan siman varya...

O ayetin bahsettiiği Allahı iradesidir.

Seni kimseye benzetmez,Kimsede sana benzeyemez....

Zamanı ademden kıyamete kadar...

Sen dört tane insan resmi çiz de sonra konuş...

Yıldız böceği kendini güneş zannediyor...İşte Cehalet bu kadar olur...

tarihinde Serdaar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Şimdiye kadar elle tutulur tek bir mesaj attığını görmedim sadece çan çan konuşuyorsun.

Sitelerde Paylaş

İmran suresindeki

Dinden çıkaran ayetler 2

Ali İmran 6- Rahimlerde sizi dilediği gibi şekillendiren O'dur. O'ndan başka ilâh yoktur. O mutlak güç ve hikmet sahibidir.

Çok vasat bir ayet. Herkesin kurabileceği basitlikte. Bu kadar basit bir iddia ile kubarmak bir tanrıya yakışmaz. Bari bu basit cümleyi kurarken, rahimlerde bazı ceninleri niçin sakat şekillendirdiğini de açıklasaydı belki anlamı olabilirdi ayetin.

Sınavdır hocam o sınav , demeden bir müslim ben diyim :)

Kuran'a benzer bir cümle yazın diye sayıklamaktan başka yaptığın şeylerde varmış serdarr . Resim çizmek.

Şimdi sana tek yumurta ikizleri diyecem , Allah'ın hikmeti diye sıyrılacaksın değil mi ?

Sitelerde Paylaş

Kuran okursan, furkanıda okursun.Kuran okursan, incili,Tevratı da okursun.Neshedilen,unutturulan ayetler hariç.

Atılan, sen de tıpkı Allah'ın gibi kıvırtmaya çok meraklısın anlaşılan.

Bak, "Kuran'dan çok güzel bir ayet: Maide 68" başlığı altında senin yazdığın bir ileti (#34). İmla hatasıyla aynen yazıyorum;

"Kuran da nesh edilen ayet yoktur."

Şimdi yaz bakalım, var mı, yok mu?

"Hafıza-i beşer nisyan ile maluldur," derler ama bu kadarı da fazla canım. Kıvırta kıvırta arap saçına dönmüşsün.

Sitelerde Paylaş

Bak, "Kuran'dan çok güzel bir ayet: Maide 68" başlığı altında senin yazdığın bir ileti (#34). İmla hatasıyla aynen yazıyorum;

"Hafıza-i beşer nisyan ile maluldur," derler ama bu kadarı da fazla canım. Kıvırta kıvırta arap saçına dönmüşsün.

Bu durumu bende farkettim. Sizinde gözünüzden kaçmamış. Bir dedikleri diğerini tutmuyor. Bu müslümanların kendileriyle sürekli çelişmeleri islamın ne kadar saçma ve tutarsız bir din olduğunu kanıtlıyor. İyiki çıkmışız bu dinden.

Sitelerde Paylaş

Ali İmran suresindeki dinden çıkaran ayetler 3

İnsanlara doğru yolu göstermek için gönderilen kitapta manasını ANCAK ALLAH'IN BİLECEĞİ ayetler bulunması. Manasını ancak Allah bilecekse niye gönderilmiş? Muhammed ayetler arasında çelişkiler ortaya çıkınca, bu çelişkileri savunmak için bu ayeti yazmıştır. Başka da açıklaması yok bu ayetin.

Ali İmran 7 - Öyle bir Tanrı'dır ki sana kitap indirdi. Onun bir kısmı, mânası-apaçık âyetlerdir ve bunlar, kitabın temelidir. Diğer kısmıysa çeşitli mânalara benzerlik gösterir âyetlerdir. Yüreklerinde eğrilik olanlar, fitne çıkarmak ve onları tevil etmek için mânaları açık olmayan âyetlere uyarlar. Halbuki onların tevilini ancak Allah bilir. Bilgide şüpheleri olmayacak kadar kuvvetli olanlarsa derler ki: Biz inandık ona, hepsi de Rabbimizdendir; bunu aklı tam olanlardan başkaları düşünemez.

Sitelerde Paylaş

Ali İmran suresindeki dinden çıkaran ayetler 3

İnsanlara doğru yolu göstermek için gönderilen kitapta manasını ANCAK ALLAH'IN BİLECEĞİ ayetler bulunması. Manasını ancak Allah bilecekse niye gönderilmiş? Muhammed ayetler arasında çelişkiler ortaya çıkınca, bu çelişkileri savunmak için bu ayeti yazmıştır. Başka da açıklaması yok bu ayetin.

Ali İmran 7 - Öyle bir Tanrı'dır ki sana kitap indirdi. Onun bir kısmı, mânası-apaçık âyetlerdir ve bunlar, kitabın temelidir. Diğer kısmıysa çeşitli mânalara benzerlik gösterir âyetlerdir. Yüreklerinde eğrilik olanlar, fitne çıkarmak ve onları tevil etmek için mânaları açık olmayan âyetlere uyarlar. Halbuki onların tevilini ancak Allah bilir. Bilgide şüpheleri olmayacak kadar kuvvetli olanlarsa derler ki: Biz inandık ona, hepsi de Rabbimizdendir; bunu aklı tam olanlardan başkaları düşünemez.

Neden olacak, ben bilirim, siz bilmezsiniz diye böbürlenmek için herhalde. Hava atıyor bize.

Sitelerde Paylaş

Kuran okursan, furkanıda okursun.Kuran okursan, incili,Tevratı da okursun.Neshedilen,unutturulan ayetler hariç.

Bu durumu bende farkettim. Sizinde gözünüzden kaçmamış. Bir dedikleri diğerini tutmuyor. Bu müslümanların kendileriyle sürekli çelişmeleri islamın ne kadar saçma ve tutarsız bir din olduğunu kanıtlıyor. İyiki çıkmışız bu dinden.

Sorunun nedir dostum.Kuran ayetlerinde neshedilen yoktur.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...