Jump to content

Ali İmran Suresi ; Dinden çıkaran ayetler

Recommended Posts

Ali İmran suresi dinden çıkaran ayetler 14

Dünyaya baktığımızda bu ayetin ilk kısmının (kafirlerin bu dünyada azablandırılması) yanlış çıktığını görüyoruz.

Nasıl bu izlenime kapıldın?

Sen bile bu dünyada azaptasın. Bütün gün bu forumda inanmadığın Allah ile vaktini kaybedecek kadar azaptasın hatta.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 192
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Nasıl bu izlenime kapıldın?

Sen bile bu dünyada azaptasın. Bütün gün bu forumda inanmadığın Allah ile vaktini kaybedecek kadar azaptasın hatta.

Senin bu forumda harcadığın toplam vakit benden fazladır :) Kısaca bu safsata bile yine sana kaçar :)

Matematik çalış biraz :D

Sitelerde Paylaş

Senin bu forumda harcadığın toplam vakit benden fazladır :) Kısaca bu safsata bile yine sana kaçar :)

Ben inancıma göre iyi bir iş yapıyorum. Sen ise alevlerini arttırıyorsun. Tabi bu ölümünden sonra ortaya çıkacak. Bu dünyadaki azabın bu forumda Allahın ayetlerini okumaktır.

Sitelerde Paylaş

Allah'ın ayetlerini gerçeklerini doğru olduğu için savunursun bu sitede veya başka yerde. Bunu, doğruluk adına, adalet adına yaparsın.

Tabii ki bu yaptığının karşılığını ayrıca ahir zamanda alırsın ayrıca misliyle. 1 iyilik yap, 10 misli karşılık al.

Ben bu siteye yazdıklarımı doğru olduğu için, adalet için, kötülükle savaşmak için yapıyorum. Ateist de olsaydım, iyilikten, doğruluktan şaşmazdım ve yazılarım yine bu yönde olurdu.

tarihinde KHF-232 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Allah'ın ayetlerini gerçeklerini doğru olduğu için savunursun bu sitede veya başka yerde. Bunu, doğruluk adına, adalet adına yaparsın.

Tabii ki bu yaptığının karşılığını ayrıca ahir zamanda alırsın ayrıca misliyle. 1 iyilik yap, 10 misli karşılık al.

Ben bu siteye yazdıklarımı doğru olduğu için, adalet için, kötülükle savaşmak için yapıyorum. Ateist de olsaydım, iyilikten, doğruluktan şaşmazdım ve yazılarım yine bu yönde olurdu.

Khf232 ye bir düzeltme:

ahir zaman demek kıyametin yaklaştığı, kopmak üzere olduğu zaman dilimidir.

Sitelerde Paylaş

Khf232 ye bir düzeltme:

ahir zaman demek kıyametin yaklaştığı, kopmak üzere olduğu zaman dilimidir.

Aslında ahir zaman olarak, ahirete yaklıştığı zaman olarak algılanır. Ahir zamanı, Ahir zamanında veya ahirette anlamına da gelir ama, insanların çoğu ahir zaman kavramını, ahirete yaklaşılan zaman olarak tanımlar.

Neyse, kimsenin kafası karışmasın, ahirette demiş olayım.

Sitelerde Paylaş

Ali İmran suresi dinden çıkaran ayetler 15

Çok çocukça bir ifade ve yaklaşım tarzı. Tam Arap kültürüne uygun. Günlük yaşamda şu sahneyi gerçekleştirin ortaya çıkacak sakilliği gördükten sonra dediğimi daha iyi anlayacaksınız.

Ali İmran 61- Artık sana gelen bunca ilimden sonra, onun hakkında seninle 'çekişip-tartışmalara girişirlerse' de ki: 'Gelin, çocuklarımızı ve çocuklarınızı, kadınlarımızı ve kadınlarınızı, kendimizi ve kendinizi çağıralım; sonra karşılıklı lanetleşelim de Allah'ın lanetini yalan söyleyenlerin üstüne kılalım.'

Sitelerde Paylaş

Ali İmran suresi dinden çıkaran ayetler 15

Çok çocukça bir ifade ve yaklaşım tarzı. Tam Arap kültürüne uygun. Günlük yaşamda şu sahneyi gerçekleştirin ortaya çıkacak sakilliği gördükten sonra dediğimi daha iyi anlayacaksınız.

Ali İmran 61- Artık sana gelen bunca ilimden sonra, onun hakkında seninle 'çekişip-tartışmalara girişirlerse' de ki: 'Gelin, çocuklarımızı ve çocuklarınızı, kadınlarımızı ve kadınlarınızı, kendimizi ve kendinizi çağıralım; sonra karşılıklı lanetleşelim de Allah'ın lanetini yalan söyleyenlerin üstüne kılalım.'

Bu lanetleşme saçmalığı zina ayetlerinde de var. Müslümanlar bir de başkalarını batıl inanç sahibi olmakla suçlarlar, batıl inanç kendi kitaplarında aslında.

Sitelerde Paylaş

Bu lanetleşme saçmalığı zina ayetlerinde de var. Müslümanlar bir de başkalarını batıl inanç sahibi olmakla suçlarlar, batıl inanç kendi kitaplarında aslında.

Koca tanrı, çocukça ve sakilce yöntemlerle varlığını ispata çalışıyor. Düşünenler için bu ayetlerde bir çok gerçek var

Sitelerde Paylaş
  • 5 months later...

Dinden çıkaran ayetler 16

Kuran'ı yazanlar burada bir kez daha İncil ve Tevrat'ın değişmediğine vurgu yapmışlar. Halbuki bugün Kuran, Tevrat ve İncil metinleri arasında işledikleri aynı konuda farklılıklar var. Yani Kuran'ı kaleme alanların bu basit gerçekten bile haberleri yokmuş. Şimdiki müslümanlar da inkar edilemeyecek bu çelişkiyi örtmek için ellerinde tek masalı anlatmak kalmıştır: İncil ve Tevrat değişti uydurması.

Ali İmran Suresi 78. Ehl-i kitaptan bir gurup, okuduklarını kitaptan sanasınız diye kitabı okurken dillerini eğip bükerler. Halbuki okudukları Kitap'tan değildir. Söyledikleri Allah katından olmadığı halde: Bu Allah katındandır, derler. Onlar bile bile Allah'a iftira ediyorlar.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...