Jump to content

Ali İmran Suresi ; Dinden çıkaran ayetler

Recommended Posts

• İleti 192
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

dinden çıkmak olmaz

önce dini iyi anlamalıyız

din bir elbise değil ki giyilip çıkarılsın :)

Din bir elbisedir aslında, insanlara doğarken giydirilir, sonra o elbise insanın 2. derisi gibi olur.

Bu elbiseyi çocuk iyiyi kötüyü, doğruyu yanlışı, güzeli çirkini ayırt etmeye başladıktan sonra giydirmek zordur.

Daha iyisini, daha güzelini gördükten sonra yırtık pırtık, dandik kesilmiş, dar ve çirkin bir elbiseyi kim giymek ister ki?

Sitelerde Paylaş

Din bir elbisedir aslında, insanlara doğarken giydirilir, sonra o elbise insanın 2. derisi gibi olur.

Bu elbiseyi çocuk iyiyi kötüyü, doğruyu yanlışı, güzeli çirkini ayırt etmeye başladıktan sonra giydirmek zordur.

Daha iyisini, daha güzelini gördükten sonra yırtık pırtık, dandik kesilmiş, dar ve çirkin bir elbiseyi kim giymek ister ki?

Sadece dış güzelliğine kanıp da giyme o giysiyi sağduyu.Zira o giysi seni sıcak tutmaz kış günlerinde.

Sitelerde Paylaş

Ali İmran suresinde dinden çıkaran ayetler 8

Bana uyun;

Ali İmran 31- De ki: 'Eğer siz Allah'ı seviyorsanız bana uyun; Allah da sizi sevsin ve günahlarınızı bağışlasın. Allah bağışlayandır, esirgeyendir.'

Kalabalık arasından uğultular, Allah'a uyarız biz ancak (Adam haklı beyler)

Allah'a ve bana uyun;

Ali İmran 32- De ki: 'Allah'a ve elçisine itaat edin.' Eğer yüz çevirirlerse şüphesiz Allah, kafirleri sevmez.

Sitelerde Paylaş

Ali İmran suresinde dinden çıkaran ayetler 8

Bana uyun;

Ali İmran 31- De ki: 'Eğer siz Allah'ı seviyorsanız bana uyun; Allah da sizi sevsin ve günahlarınızı bağışlasın. Allah bağışlayandır, esirgeyendir.'

Kalabalık arasından uğultular, Allah'a uyarız biz ancak (Adam haklı beyler)

Allah'a ve bana uyun;

Ali İmran 32- De ki: 'Allah'a ve elçisine itaat edin.' Eğer yüz çevirirlerse şüphesiz Allah, kafirleri sevmez.

burada ne anladınız acaba ?

biraz açıklayıcı olurmusunuz

Sitelerde Paylaş

burada ne anladınız acaba ?

biraz açıklayıcı olurmusunuz

1) Uymak ile itaat etmek arasında fark var mı?

---Bence yok

2) Muhammed'in kendisini ön plana çıkarma çabası ama tepki çekmesi

3) Kullanılan çocukça dil.

Not: Çok kısa yazdım, yorma beni :)

tarihinde Değnek tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hep ayni mantik ile elestiri hep ayni mantik ile cevap :) kelimeleri ve anlamlarini farklilastiriyorsunuz kuran bir butundur bu butunlugu boyle bozamazsiniz

Uymak ile itaat etme arasinda fark var

Ama siz yok diyorsunuz muhammedin bana uyun dedigi sey zaten ayetin kendisi ben itaat ediyorum sizde bana uyarsaniz itaat etmis olursunuz yani zaten ayete uymak demek ayetemi itaat etmek demektir bilakis o ayeti sozu soyleyene itaat etmek olur muhammede uymakta ayni seydir muhammed kendini on plana cikaracak olsa idi daha farkli seyler kullanirdi cocukca dil dediginiz arapcayi yinede anlamiyorsunuz gormek istediginizi guzel gostermissiniz tebrikler

Sitelerde Paylaş

Hep ayni mantik ile elestiri hep ayni mantik ile cevap :) kelimeleri ve anlamlarini farklilastiriyorsunuz kuran bir butundur bu butunlugu boyle bozamazsiniz

Uymak ile itaat etme arasinda fark var

Ama siz yok diyorsunuz muhammedin bana uyun dedigi sey zaten ayetin kendisi ben itaat ediyorum sizde bana uyarsaniz itaat etmis olursunuz yani zaten ayete uymak demek ayetemi itaat etmek demektir bilakis o ayeti sozu soyleyene itaat etmek olur muhammede uymakta ayni seydir muhammed kendini on plana cikaracak olsa idi daha farkli seyler kullanirdi cocukca dil dediginiz arapcayi yinede anlamiyorsunuz gormek istediginizi guzel gostermissiniz tebrikler

Muhmmet kendini ön plana çıkarması doğrudur bak bu ayete ne diyor Allah bile muhmMede salavat ediyor meleklerle birlkite bu ne lahanne turşusu g. b. muhmmede Allah savat edecek he ölürüm o yaratanın yolunda komik olmayın :lol: oku şu ayeti okusanda sen bunada birşeyler uydursun inanıyorsun ya ondan babanla biri kavga etse baban haksız olsa yinde babanı haklı görmesende babna yardım edrsin din işte böyle bi,r şey

AHZAB 56. Allah ve melekleri, Peygamber’e çok salevât getirirler. Ey müminler! Siz de ona salevât getirin ve tam bir teslimiyetle selam verin.

Sitelerde Paylaş

Muhmmet kendini ön plana çıkarması doğrudur bak bu ayete ne diyor Allah bile muhmMede salavat ediyor meleklerle birlkite bu ne lahanne turşusu g. b. muhmmede Allah savat edecek he ölürüm o yaratanın yolunda komik olmayın :lol: oku şu ayeti okusanda sen bunada birşeyler uydursun inanıyorsun ya ondan babanla biri kavga etse baban haksız olsa yinde babanı haklı görmesende babna yardım edrsin din işte böyle bi,r şey

AHZAB 56. Allah ve melekleri, Peygamber’e çok salevât getirirler. Ey müminler! Siz de ona salevât getirin ve tam bir teslimiyetle selam verin.

sende suç yok sana bu kavramları yanlış anlatanlarda suç var

zaten müslümanlar salat ve salavat kavramlarını tam olarak anlamış olsalardır

sen burada bu eleştiriyi getiremezdin zaten okuyorum yine okudum çok okudum

bu ayet üzerinde 1,5 sene düşündüm ve sonunda kendi hatamı düzelttim doğru

olanı kavradım sana sormak isterim sen bu ayet üzerinde ne kadar düşündün

ne kadar araştırdın sanırım 5 dk bile değildir copy paste yapmak varken değil mi

anlamak istersen anlarsın anlamak istemez isen anlamazsın

sana kimse zorla anlatamaz bahane uydurmak istedikten sonra

gözünün üstünde kaş var derim işin içinden çıkarım :)

nereden biliyorsun babama yardım edeceğimi kuran böyle bişey demiyor ki

gözden kaçırdığın bir ayet var en yakınınız olsa bile adalet ile hüküm verin diyor.

tarihinde adams77 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ne kadar araştırdın sanırım 5 dk bile değildir copy paste yapmak varken değil mi

gözden kaçırdığın bir ayet var en yakınınız olsa bile adalet ile hüküm verin diyor.

sen Allahtan çok düşünmüşün kavramlar hakında tebrikler bizimkafamız çalışmıyor biz o kuranı hiç okumadık bi sen okumuşun yine tebrik ediyorum seni. kurandaki adelet anlayışını anladın demek pekiyi islamdan başaka dini kabul etmeyen allah yakladığınız yerde öldürün islamı kabul edene kadar cihat edin diyen allah deyilmi? evet baban haksız olsada babnı savunursun yalanmı? insandalarda bu böyledir ama aydın anlayışlı empeti yapan çok az kişi var onalara diycek lafım yok.ama ve lakin dinde bu yok anlayış empati insan sevme kısacası insan olma yok bendensen tamam senden iysi yok deyilsen cehnnme gideceksin dünyda bu kadar insan var müslüman olmayan iyide olsa kötüde olsa cehenme diyor senin kitabın bu nasıl adeletir şu an yazdığın internet ceyran hepsi müslün omolmayan tarfından bulnmuş ne diye bu adamı cehneme atacaksın soruyyorum sana? saymıycağım kadar teknoloji tıbıdan aya gitmekten sayabilirim bunların nesi yanlış neden cehneme gitsinler el ilah puta ibadet etmedikleri içinmi ibadetin kime ne faydası olmuş bu güne kadar müslümanları depremdenmi seldenimi araba kazasındanmı hangi afeten korumuş. hanisiz seçilmiş insansınız ya cenet sadece size ayitkazlarla afetlerle bizden ne farkınız varsöylermisin?

Sitelerde Paylaş

Sayın Güven

tebriklerin için tşk ederim

bende senin dediğin gibi ne Allaha ne kitaba nede peygamberine inanıyorum

birileri birşey uydurmuş satıyor kim yerse bak sende yememişsin ne güzel

kardeş nereye gitsen hep aynı hikayeler bu seni doğru kılmıyor beni de haklı çıkarmıyor

sen eleştirilerine devam et ama eleştirilerine bir dön bak böyle eleştirimi olur

eğer bir yanlış var ise onun bir doğrusu vardır.

merak ediyorum kaç yıldır ateistsin acaba ?

Sitelerde Paylaş

Bu ayet üzerinde 1,5 sene düşünecek ne var ki? Muhammed o kadar pervasızlaşmış ki, kendi yarattığı tanrıyı kendine dua ettirir hale sokmuş.

Burada görünen bir narsistin çevresindeki insanların da etkisiyle kendini yüceltmesidir.

Çevresindekiler pohpohladıkça kendini gerçekten üstün birisi gibi görmeye başlamış.

Eskiden özellikle kendini tanrı sanan bir sürü kral, imparator vardı.

Sitelerde Paylaş

Sayın Güven

tebriklerin için tşk ederim

bende senin dediğin gibi ne Allaha ne kitaba nede peygamberine inanıyorum

birileri birşey uydurmuş satıyor kim yerse bak sende yememişsin ne güzel

kardeş nereye gitsen hep aynı hikayeler bu seni doğru kılmıyor beni de haklı çıkarmıyor

sen eleştirilerine devam et ama eleştirilerine bir dön bak böyle eleştirimi olur

eğer bir yanlış var ise onun bir doğrusu vardır.

merak ediyorum kaç yıldır ateistsin acaba ?

sevgili kardeşim benim elştiri dediyin gerçelerden bahsediyorum ben sen bunu eleştri olarak kabul edrsen işin içinden çıkamyız önceki iletinde Allahın adeleten bahsetmiştin bende ceavp yazdım benim bir önceki iletime cevap sorduğum sorulara cavabınızı istiyorum bunlara cevap verek yazın lütfen bu birdüşüncede olsa emektir emeyin boş saymayız yine söylüyorum önceki iletime cevap sevgiyle kal kardeşim aslında sorun yok senin müslüman olman benim ateist olmada ayrımcılık dahada kötüsü öldürmekle kendilerini sormlu görevli görüyorlar vede huzurlu hisediyorlar hiç bir vijdan azabı duymadan kendilerini cennet için haklı görüyorlar bunlar bencil sadece kendilerini düşünen insanlara verilen adır müslüman demek bencil denmektir zekat iyililiyin hertürlüsünü yaparsa cennetiçin yapar buda benciliyin danişkasıdır

Sitelerde Paylaş

Sayın güven

senin gördüklerin gerçek ise kanıtlarını neden getirmiyorsun da insanlığı zora sokuyorsun

arkadaşım senin yolu sabitlenmiş sen artık görmek istediğini görüyorsun ok yaydan fırlamış

yanıt verilecek eleştirilerine yanıtımı verdim benim için tutarsız gelen eleştirilere cevap vermiyorum

kusura bakma ve yanlış anlama çünki konu dışına çıktık konumuz dinden çıkma :)

adaletin olmadığı yerde yaşam olmaz saadet olmaz kendine adaleti olmayanın başkasına hiç olmaz

Allah akıllarını kullanmayanların üzerine pislik yağdırır.

Sitelerde Paylaş

adaletin olmadığı yerde yaşam olmaz saadet olmaz kendine adaleti olmayanın başkasına hiç olmaz

İşte Putun adaleti:

Bakara/178: Ey iman edenler! Öldürülenler hakkında size kısas farz kılındı. Hüre karşı hür, köleye karşı köle, kadına karşı kadın kısas edilir. Ancak öldüren kimse, kardeşi (öldürülenin vârisi, velisi) tarafından affedilirse, aklın ve dinin gereklerine uygun yol izlemek ve güzellikle diyet ödemek gerekir. Bu, Rabbinizden bir hafifletme ve rahmettir. Bundan sonra tecavüzde bulunana elem dolu bir azap vardır.

Bu arada İslam'da aklı kullanmak diye bir şey yoktur, kayıtsız, şartsiz itaat ve teslimiyet vardır. İslam aklını kullananları cehennemle tehdit eden ilkel bir dindir.

Hiç bir müslüman aklını kullanp da İslam'da şu uygulama saçmadır, yanlıştır demeye cesaret edemez, saçma ve yanlış olduğunu bildiği halde.

Sitelerde Paylaş

Sayın güven

senin gördüklerin gerçek ise kanıtlarını neden getirmiyorsun da insanlığı zora sokuyorsun

arkadaşım senin yolu sabitlenmiş sen artık görmek istediğini görüyorsun ok yaydan fırlamış

yanıt verilecek eleştirilerine yanıtımı verdim benim için tutarsız gelen eleştirilere cevap vermiyorum

kusura bakma ve yanlış anlama çünki konu dışına çıktık konumuz dinden çıkma :)

Allahın adeletine bakrmısın bu aytlerden ne çıkarısın bilmem sindirebilisen sindir.

BAKARA-216.Savaş size farz kılındı, gerçi o size hoş gelmez. Olabilir ki siz, bir şeyden hoşlanmazsınız; oysa ki o sizin için bir hayırdır. Yine olabilir ki, siz bir şeyi seversiniz, oysaki o sizin için bir kötülüktür. Allah bilir, siz bilmezsiniz.

NİSA-84 Allah yolunda savaş! Sen ancak kendi yaptığından sorumlusun. Müminleri de savaşa teşvik et. Umulur ki, Allah kâfirlerin gücünü kırar. Hiç şüphesiz ki Allah kuvvet ve kudretçe çok daha güçlü, ve cezası daha çetindir.

ENFAL-39..Ortalıkta fitne kalmayıp, dünya tamamıyla islam oluncaya kadar onlarla savaşın. Eğer vazgeçerlerse muhakkak ki, Allah yaptıklarını görür.

TEVBE-14-Onlarla savaşın ki Allah, sizin ellerinizle onların cezasını versin ve ... onları rezil ve rüsvay etsin, yardımıyla sizi onlara muzaffer kılsın. Ve mümin bir kavmin yüreklerini ferahlandırsın.

TEVBE-29.Kendilerine kitap verilenlerden oldukları halde ne Allah'a, ne ahiret gününe inanmayan, Allah'ın ve Resulünün haram kıldığını haram tanımayan ve hak dini din edinmeyen kimselere alçalmış oldukları halde elden cizye verecekleri hale gelinceye kadar savaş yapın.

ENFAL-41..Şunu da biliniz ki, ganimet olarak aldığınız her hangi bir şeyden beşte biri mutlaka Allah içindir. O da peygambere ve ona yakınlığı olanlara, yetimlere, miskinlere ve yolda kalmışlara aittir. Eğer siz Allah'a iman etmiş, hak ile batılın ayrıldığı o gün, iki ordunun karşı karşıya geldiği o (Bedir) günü kulumuza indirdiğimiz âyetlere iman getirmiş iseniz bunu böyle biliniz. Ve biliniz ki, Allah, herşeye kâdirdir.

ENFAL-69..Artık elde ettiğiniz ganimetten helâl ve hoş olarak yiyin ve Allah'a karşı gelmekten sakının. Muhakkak ki, Allah bağışlayıcıdır ve merhamet edicidir.

Sitelerde Paylaş

Allahın adeletine bakrmısın bu aytlerden ne çıkarısın bilmem sindirebilisen sindir.

BAKARA-216.Savaş size farz kılındı, gerçi o size hoş gelmez. Olabilir ki siz, bir şeyden hoşlanmazsınız; oysa ki o sizin için bir hayırdır. Yine olabilir ki, siz bir şeyi seversiniz, oysaki o sizin için bir kötülüktür. Allah bilir, siz bilmezsiniz.

NİSA-84 Allah yolunda savaş! Sen ancak kendi yaptığından sorumlusun. Müminleri de savaşa teşvik et. Umulur ki, Allah kâfirlerin gücünü kırar. Hiç şüphesiz ki Allah kuvvet ve kudretçe çok daha güçlü, ve cezası daha çetindir.

ENFAL-39..Ortalıkta fitne kalmayıp, dünya tamamıyla islam oluncaya kadar onlarla savaşın. Eğer vazgeçerlerse muhakkak ki, Allah yaptıklarını görür.

TEVBE-14-Onlarla savaşın ki Allah, sizin ellerinizle onların cezasını versin ve ... onları rezil ve rüsvay etsin, yardımıyla sizi onlara muzaffer kılsın. Ve mümin bir kavmin yüreklerini ferahlandırsın.

TEVBE-29.Kendilerine kitap verilenlerden oldukları halde ne Allah'a, ne ahiret gününe inanmayan, Allah'ın ve Resulünün haram kıldığını haram tanımayan ve hak dini din edinmeyen kimselere alçalmış oldukları halde elden cizye verecekleri hale gelinceye kadar savaş yapın.

ENFAL-41..Şunu da biliniz ki, ganimet olarak aldığınız her hangi bir şeyden beşte biri mutlaka Allah içindir. O da peygambere ve ona yakınlığı olanlara, yetimlere, miskinlere ve yolda kalmışlara aittir. Eğer siz Allah'a iman etmiş, hak ile batılın ayrıldığı o gün, iki ordunun karşı karşıya geldiği o (Bedir) günü kulumuza indirdiğimiz âyetlere iman getirmiş iseniz bunu böyle biliniz. Ve biliniz ki, Allah, herşeye kâdirdir.

ENFAL-69..Artık elde ettiğiniz ganimetten helâl ve hoş olarak yiyin ve Allah'a karşı gelmekten sakının. Muhakkak ki, Allah bağışlayıcıdır ve merhamet edicidir.

Tamam sen de bir kitap yaz.''Size saldırsalar bile oturun,sakın savaşmayın.Kim vurduya gitmek ölümlerin en güzelidir.''diye bir ayet koy.

Sitelerde Paylaş

Sayın Güven

bu eleştirilerini bu ayetleri senin anladığın gibi anlayanlara yapabilirsin

onlarda kendi heva ve heveslerine göre düşündüler anladılar bu onları haklı kılmıyor hele senin hiç haklı kılmıyor çünki sen binanın yanlış zemin üzerine yapıyorsun hatalı olanı eleştiriyorsun ama doğrusunu görmekte istemiyorsun sana doğrusunu anlatanada

inanmadığın gibi hatalı olanı savunuyorsun :) diyecek birşey bulamıyorum aklını kullanmayanlar kuranın bütünlüğünü anlamayanlar

biz islam olduk diyemez sen hiç tarihi araştırmıyormusun bu ayetleri senin anladığın gibi anlayanlar zaten senden daha ateistler

Sitelerde Paylaş

Tamam sen de bir kitap yaz.''Size saldırsalar bile oturun,sakın savaşmayın.Kim vurduya gitmek ölümlerin en güzelidir.''diye bir ayet koy.

Allah neden insaları şavştırsın birbine kırdırsın bir yartıcı bunu neden yapsın? O aytlerden sadece bunumu çıkardın aşğıdaki okuycaksın ama yinede anlamıyacaksın

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...