Jump to content

Ali İmran Suresi ; Dinden çıkaran ayetler

Recommended Posts

Bu kitapta ''alem'' lafınında ne olduğu belirsizdir nedir bu alemler, değnek bende seni mağlalemlere üstün kıldım :)

Teşekkürler dostum. Ama almayayım yoksa bir üst iletide yazdığım güme gider. Sözünü nesh edenlerden değiliz hamd olsun :) Biz konumuza devam edelim :)

Ali İmran suresi dinden çıkartan ayetler 10

Bir adam, hem de Allah'ın peygamberi (Zekeriya) yani kainatı Allah'ın yarattığını millete iman ve ilan eden kişi. Şimdi bu adam, kısır bir kadının doğurması gibi basit bir konuda Allah'ın sözüne güvenmiyor bir de işaret istiyor. Yok arkadaşlar bu sahne bana çok çocukça ve tutarsız geliyor. Ben almayayım. Zekeriya'nın imanını çok zayıf gördüm.

Ali İmran 40- Dedi ki: 'Rabbim, bana gerçekten ihtiyarlık ulaşmışken ve karım da kısırken nasıl bir oğlum olabilir?' '(Bu) Böyledir' dedi, 'Allah dilediğini yapar.'

Ali İmran 41- (Zekeriya) 'Rabbim, bana bir alamet ver.' dedi. 'Sana alamet, işaretleşme dışında, insanlarla üç gün konuşmamandır. Rabbini çokça zikret ve akşam sabah O’nu tesbih et.' dedi.

tarihinde Değnek tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 192
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ali İmran suresi dinden çıkaran ayetler 11

Beşikteki bir bebeğin (İsa) hem tebliğ yapıp hem de altının değiştirilmesi sahnesi ne yapsam etsem bana tuhaf, çocuksu ve masalsı geliyor. Üzgünüm ne yapsam etsem olmuyor.

Ali İmran 46- 'Beşikte de, yetişkinliğinde de insanlarla konuşacaktır. Ve O salihlerdendir.'

Sitelerde Paylaş

Ali İmran suresi dinden çıkaran ayetler 11

Beşikteki bir bebeğin (İsa) hem tebliğ yapıp hem de altının değiştirilmesi sahnesi ne yapsam etsem bana tuhaf, çocuksu ve masalsı geliyor. Üzgünüm ne yapsam etsem olmuyor.

Ali İmran 46- 'Beşikte de, yetişkinliğinde de insanlarla konuşacaktır. Ve O salihlerdendir.'

evet banada tuhaf gelmişti ama araştırınca hakikatı gördüm sanırım sizinde biraz araştırma yapmanız gerekecek :)

Sitelerde Paylaş

Küçükken tanrının çok yüce bir varlık olduğunu, kainatı yaratan tanrının sözlerinin de kainata yakışır heybette olması gerekir diye düşünürdüm.

Bu tür düşünceye sahip olunca Kuran'ı okuyup dinden çıkmak çok kolay oluyor. Kuran'ı okuduğumda bu sözlerin kainatı yaratan bir tanrının sözleri olduğuna insanların nasıl inandığının şokunu yaşadığımı itiraf etmeliyim (Yahudi ve Hristiyanlar sevinmesin, sizin kitaplarınızın da özde farkı yok :) ).

Bu başlıkta Ali İmran suresinde kaç ayetin TEK BAŞINA benim gibi düşünenleri dinden çıkarmaya yeterli olduğunu göstermeye çalışacağım. Fazla detaya girmeyeceğim.

Dinden çıkaran ayetler 1

Ali İmran 4- Daha önce, insanlara yol gösterici olarak, Furkan(doğruyu ve eğriyi birbirinden ayırdeden Kitap)ı da indirdi, Muhakkak ki Allah'ın ayetlerini tanımayanlar için çetin bir azab vardır. Allah daima üstündür ve öc alandır.

*Tanrının sözünün ne anlama geldiği anlaşılmamaktadır. Müslümanlar bugün hala Furkan'ın ne olduğunu tartışmaktadır. Ne dediği anlaşılmayan tanrı olmaz. Tanrı sözünü tutmalıdır. Eğer tanrı "Kuran apaçıktır" diyorsa öyle olmalıdır. Ama bugün Müslümanlar bile Kuran'ın apaçık olmadığını şiddetle iddia ediyorlar. Sözünü tutamıyorsa tanrı değildir.

*Kendi yarattığından öç almak tanrıya yakışmaz. Yarattığının hatalarının sorumluluğunu kendisi üstlenmelidir. Hem iyi yaratmayı becereme sonra da benden öç almaya kalk. Kendi yarattığından öç almak zayıflık işaretidir. Ustanın kötü yaptığı iğneye kızması kadar komik bir durumdur.

Kuran apacik kitaptir, hadislere gerek yoktur, zaten hadisler cakmadir diyerek bir de yuzsuzce baslik acan arkadaslar nicin bu konuda kuran ayetlerini aciklama yoluna girmiyorlar.

Sitelerde Paylaş

Kuran apacik kitaptir, hadislere gerek yoktur, zaten hadisler cakmadir diyerek bir de yuzsuzce baslik acan arkadaslar nicin bu konuda kuran ayetlerini aciklama yoluna girmiyorlar.

Anlamayan kalbe neyi açıklayabilirsin ki?

Sitelerde Paylaş

Ali İmran suresi dinden çıkaran ayetler 12

Hala elçi bekleyen, birçok kavim var iken ve sabırsızlıkla kendilerine doğru yolu gösterecek elçi beklerken, bıkmadan usanmadan elçilerin sürekli İsrailoğullarına gönderilmesini, kabul etmem mümkün değil. Bir çapanoğlu var gibi geliyor :)

Ali İmran 49- “İsrailoğullarına elçi kılacak”. (O, İsrailoğullarına şöyle diyecek:) 'Gerçek şu, ben size Rabbinizden bir ayetle geldim. Ben size çamurdan kuş biçiminde bir şey oluşturur, içine üfürürüm, o da hemencecik Allah'ın izniyle kuş oluverir. Ve Allah'ın izniyle doğuştan kör olanı, alaca hastalığına tutulanı iyileştirir ve ölüyü diriltirim. Yediklerinizi ve biriktirdiklerinizi size haber veririm. Şüphesiz, eğer inanmışsanız bunda sizin için kesin bir ayet vardır.'

Not: Ayette bahsedilen elçi, İsa'dır.

Sitelerde Paylaş

Ali İmran suresi dinden çıkaran ayetler 13

1) İsa'ya uyanların ne özelliği var, hani üstünlük takvadaydı?

2) Bu ayeti yazanlar, Hristiyanların yüzyıllarca Müslümanların tepesine bineceğini aklına getirmemiş.

3) Tepesine binilenler kimlermiş; inkara sapanlarmış

4) Bu ayete inanırsak; tarih ve dahi bugünkü olaylar Müslümanları inkarcı yapıyor :)

5) Yok bu ayete inanmasak (Müslümanları inkarcılıktan kurtarmak için) o zaman da ayet güme gidiyor.

Ali İmran 55 - Hani Allah, İsa'ya demişti: 'Ey İsa, doğrusu senin hayatına Ben son vereceğim, seni Kendime yükselteceğim, seni inkâr edenlerden temizleyeceğim ve sana uyanları kıyamete kadar inkâra sapanların üstüne geçireceğim. Sonra dönüşünüz yalnızca Banadır, hakkında anlaşmazlığa düştüğünüz şeyde aranızda Ben hükmedeceğim.'

Sitelerde Paylaş

Ali İmran suresi dinden çıkaran ayetler 13

1) İsa'ya uyanların ne özelliği var, hani üstünlük takvadaydı?

2) Bu ayeti yazanlar, Hristiyanların yüzyıllarca Müslümanların tepesine bineceğini aklına getirmemiş.

3) Tepesine binilenler kimlermiş; inkara sapanlarmış

4) Bu ayete inanırsak; tarih ve dahi bugünkü olaylar Müslümanları inkarcı yapıyor :)

5) Yok bu ayete inanmasak (Müslümanları inkarcılıktan kurtarmak için) o zaman da ayet güme gidiyor.

Ali İmran 55 - Hani Allah, İsa'ya demişti: 'Ey İsa, doğrusu senin hayatına Ben son vereceğim, seni Kendime yükselteceğim, seni inkâr edenlerden temizleyeceğim ve sana uyanları kıyamete kadar inkâra sapanların üstüne geçireceğim. Sonra dönüşünüz yalnızca Banadır, hakkında anlaşmazlığa düştüğünüz şeyde aranızda Ben hükmedeceğim.'

Kıyamete yakın İsa yeryüzüne inecek ve deccali öldürecek. Bu ayet o döneme işaret ediyor.

Sitelerde Paylaş

Kıyamete yakın İsa yeryüzüne inecek ve deccali öldürecek. Bu ayet o döneme işaret ediyor.

Apaçık Kuran'dan ben öyle anlamıyorum. Tamamlanmış ve güzel güzel açıklanmış bu kitabın sözleri bana yeter. Ben Allah'ın sözüne inanırım, yalan söyleyecek hali yok herhalde; apaçık diyorsa apaçıktır, kıyamete kadar Hristiyanları inkar denlerin tepesinden indirmeyeceğim diyor şüphesiz ki indirmiyordur.

Sitelerde Paylaş

Ben sana bu ayetin açıklamasını yapayım, hem de madde madde;

1) Muhammed peygamberim diye ortaya çıktığında, önce bölgedeki bütün dini oluşumlara karşı alttan almış ve sevgi pıtırcığı rolü oynamıştır.

2) Biraz palazlanınca önce müşriklere saldırmaya başlamıştır halbuki daha önce müşrik ibadetlerini bile Kuran a koymuştur (say yapmak)

3) Daha da güçlenince cepheyi biraz daha genişletmiş ve daha önce cennete gönderdiği ehli sünneti 2 ye ayırıp, Hrsitiyanlara aşkını ilan etmiştir.

4) Bu ayet de bu aşk-ı ilanlardan biridir.

5) Daha da palazlanınca topunuzun canı cehenneme demiştir.

Bu yazdıklarımı Kuran'da net olarak görebilirsin. Yani Kuran yeter :)

Sitelerde Paylaş

Katır,

Başlığın altında ara ara yazdığın mesajlarla karman çorman yapmışsın. Bir çok ayete saldırmışsın.

Birine cevap versem diğeri açıkta kalacak. Keşke bir konu veya bir ayet etrafında dönen başlık açsaydın; tartışma daha düzenli olurdu.

Yoksa 6236 ayetin hepsine vereceğimiz cevap var, Allah'ın izniyle.

Sitelerde Paylaş

Ali İmran suresi dinden çıkaran ayetler 14

Dünyaya baktığımızda bu ayetin ilk kısmının (kafirlerin bu dünyada azablandırılması) yanlış çıktığını görüyoruz. Dünyada Müslümanlar, inkar edenlerin şiddetli gazabına uğruyor. Allah sözünü tutamamış. Acaba öbür tarafta da aynı durumla karşılaşma ihtimaliniz var mı?

Ali İmran 56- 'İnkâr edenleri ise, dünyada ve ahirette şiddetli bir azabla azablandıracağım. Onların hiç yardımcıları yoktur.'

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...