Jump to content

Ateist vs Müslüman

Recommended Posts

İnsanlar inançlarını gerçek diye sunmadıkları sürece zaten sorun yok. Sorun benim inancım gerçektir dedikleri ve herkesi kendi inançları kapsamına almak istedikleri anda başlıyor.

Sen ve senin gibilerinde yaptığı da bu değilmi :) İnsan kendini tarif edipte bunun farkında olmaması ne garip

Sitelerde Paylaş
  • İleti 46
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Sen ve senin gibilerinde yaptığı da bu değilmi :) İnsan kendini tarif edipte bunun farkında olmaması ne garip

Değil, nerede gördün herkes benim inandığım şeye inansın diye yazdığımı? Mesela senin herkesi müslüman yapmak gibi misyonun var ama benim herkesi dinsiz yapmak gibi misyonum yok. Benim öyle bir misyonum yok diyorsan Kuran'ı daha dikkatli incele derim.

Ben bu yaşıma kadar hiç tanrı falan görmedim, ben görmediğim gbi hiç görene de rastlamadım, sen de görmedin ama kendi tanrı var inancını gerçekmiş gibi anlatıyorsun.

Sitelerde Paylaş

Ben bu yaşıma kadar hiç tanrı falan görmedim, ben görmediğim gbi hiç görene de rastlamadım, sen de görmedin ama kendi tanrı var inancını gerçekmiş gibi anlatıyorsun.

Gözünle mi görmek istiyorsun aklınla mı?

Karar ver sonra msn ye gel bütün soruların biter..

Sitelerde Paylaş

Karar ver sonra msn ye gel bütün soruların biter..

me se ne değil em es en..

tanrı msn'de mi bekliyor sevenlerini.

fake hesap olmasın ..

aman dikkat.. sonra imansız olur insanlar.

yoksa bu da mı sınav..

tanrı niye kaçıyor...gizleniyor..

çıksın.. gelsin..görünsün...

biz adamı yemeyiz. :)

tarihinde cehane27 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tanrı gizlenmiyor zaten kendini tanıttırmak istiyor....

Ama ahmaklar akıl ile anlamak yerine gözleriyle görmeyi talep ediyorlar..

Onun yarattığına çıplak gözle bakamazken, gözle görmeyi istemek akılsızlığın daniskası...

Halbuki akıl her yerde Onu görebiliyor....

Bunu istemediklerinden anlıyoruz ki,

Ateistler gerçeği değil

Bahanelerini arıyorlar...

Sitelerde Paylaş

Ateistlerle müslümanlar(veya diğer dinlere inananlar) asla anlaşamazlar(dinle ilgili konularda).

Bu forumda ne diye birbirimizi yiyip duruyoruz ki?Kimse evet haklısın demiyor birbirine.Haklı mıyım?(Buna haklısın diyebilirsiniz mesela)

katılmıyorum...ben bu forum sayesinde islam belasından kurtuldum

Sitelerde Paylaş

Bu siteye 3 sebepten girilir.

1. ateist/agnostik/panteist.. tir bilgi paylaşmaya gelir.

2. müslüman/hristiyan/yahudi.. dir bir ateisti dine yöneltme hayaliyle gelir. asıl maksadı kendini kurtarmaktır, başarırsa tanrısından büyük ödül alacağına inanır.

3. dinlere karşı şüphelidir meraktan gelmiştir.

Sitelerde Paylaş

Ne demezsin, ben kuranı hiç okumazdım, şimdi ayet ayet kelime kalime anlamaya çalışıyorum.Yıllarca bizi siz kuranı anlamazsınız diye uyutmuşlar.Kuran apaçık bir kitap.Anlamak isteyen anlayabiliyor.Ama benim farkettiğim,niyetin neyse öyle anlıyorsun.

Forumu ve günümüzdeki durumu özetlemişsin kardeşim. Allah razı olsun vesselam.

Sitelerde Paylaş

Mesele "inanç" olunca orada haklı haksız aranmaz. İnanan da inanmayan da kendince haklıdır. Taraflar önce bunu bilip kabullenmek zorundadır zaten.

Fakat inancı temellendirmek ya da maddi dayanakları açıklamak noktasında insanlar tartışır ve burada haklı olan taraf zorunlu biçimde inançsızlardır.

Bunu bir inançsız olduğum için söylemiyorum. İlginçtir, sohbet ettiğim birçok sevdiğim inançlı arkadaşım da aynı şeyi söyler ya da ben söylemişsem katılır.

Çünkü inançların delillere ihtiyacı yoktur. İnanıyor olmak yeterlidir.

Delile ihtiyacı vardır, başkasına delil sunmaya ihtiyacı yoktur.İslamda Körü körüne inanç olmaz.Kuran yaratılan hakkında düşünülmesini ister.Düşünür ve karar verirsin.Evet herşey Allah tarafından yaratılmış desin.Ama başkasına bunu ispatlama ihtiyacı ve gereğide yoktur.Herkez evreni görür ve bilir.
Sitelerde Paylaş

Allah 23 yılda, iyice anlayalım diye yavaş yavaş kuranı indiriyor, biz anlamayız diye okumuyoruz.Bu ne yaman çelişki.

Neden 23 yıl?

23 yılda binlerce yıllık insanlık tarihinin tüm olayları mı vuku buludu?

İnsanlığın mazideki ve gelecekteki tüm sorunları ve sıkıntıları 23 yılda mı çözüldü?

Sadece Arabistan'dan mı ibaret tüm dünya?

Mesela eski mo'ların sorunları bu 23 yıl içinde çözülmüş müdür?

Onlar ne kurban edecekler mesela?

Fok mu balına mı?

Veya adamların oruç vakti nasıl hesaplanacak?

20 saat gündüz olunca 20 saat aç mı kalacak?

Kışın da 3 saat mi oruç tutacak?

Veya onların evlilik, miras, cinsellik, hukuk sorunları nasıl çözülecek?

Adam ölünce İglo kime kalacak?

Mayalar 16 asra kadar insan kurban ediyorlardı.

Adamların İsmail kıssasından haberleri yoktu.

Neyse ki Muhammed'den 1000 yıl sonra halis kul İspanyol Katolik Kortez onları yeryüzünden temizledi.

Şimdi Mayaların kalan torunları Allahtan olma Meryemden doğma Mesih İsaya tapıyorlar. :D

Sitelerde Paylaş

Neden 23 yıl?

23 yılda binlerce yıllık insanlık tarihinin tüm olayları mı vuku buludu?

İnsanlığın mazideki ve gelecekteki tüm sorunları ve sıkıntıları 23 yılda mı çözüldü?

Sadece Arabistan'dan mı ibaret tüm dünya?

Mesela eski mo'ların sorunları bu 23 yıl içinde çözülmüş müdür?

Onlar ne kurban edecekler mesela?

Fok mu balına mı?

Veya adamların oruç vakti nasıl hesaplanacak?

20 saat gündüz olunca 20 saat aç mı kalacak?

Kışın da 3 saat mi oruç tutacak?

Veya onların evlilik, miras, cinsellik, hukuk sorunları nasıl çözülecek?

Adam ölünce İglo kime kalacak?

Mayalar 16 asra kadar insan kurban ediyorlardı.

Adamların İsmail kıssasından haberleri yoktu.

Neyse ki Muhammed'den 1000 yıl sonra halis kul İspanyol Katolik Kortez onları yeryüzünden temizledi.

Şimdi Mayaların kalan torunları Allahtan olma Meryemden doğma Mesih İsaya tapıyorlar. :D

Sen ne şerefsiz birisin! Milyonlarca insanı katleden birini tebrik ediyorsun.Sen de o şerefsiz İspanyol gibi altına,paraya mı tapıyorsun?!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...