Jump to content

Recommended Posts

Forumdaki ateistler hep Allah'ın kendisini belli etmesini istiyorlar.Eğer Allah herkese kendini gösterseydi sınav diye bir şey kalır mı?

Allah varlığını ve gücünü açıkça gösterseydi zaten inanmayan/itaat etmeyen kalmazdı ki.

Ateistler sizi imana davet ediyorum.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 510
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

İman doğuştan gelir.İnsan büyüyünce şeytan aklını çeler ve bazılarını imansız yapar.Aklı olana şeytan bir şey yaptıramaz.

Peki müslüman iken ateist olan insanlar nerde yanlış yaptı? Müslüman iken akıllıydılar sonra ateist oldular. Bu geçişi tetikleyen sebepler nelerdir?

Sitelerde Paylaş

"Hani İbrahim, “Rabbim! Bana ölüleri nasıl dirilttiğini göster” demişti. (Allah ona) “İnanmıyor musun?” deyince, “Hayır (inandım) ancak kalbimin tatmin olması için” demişti. “Öyleyse, dört kuş tut. Onları kendine alıştır. Sonra onları parçalayıp her bir parçasını bir dağın üzerine bırak. Sonra da onları çağır. Sana uçarak gelirler. Bil ki, şüphesiz Allah mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir.”" ibrahim'in konuşmasına rağmen hala şüphe duydugu birşey var somut birşeyler görmek istiyor, ee nerde kaldı sınavın önemi. aslında müslümanlık böyleyse, biz en müslümanız :D

tarihinde equus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

"Hani İbrahim, “Rabbim! Bana ölüleri nasıl dirilttiğini göster” demişti. (Allah ona) “İnanmıyor musun?” deyince, “Hayır (inandım) ancak kalbimin tatmin olması için” demişti. “Öyleyse, dört kuş tut. Onları kendine alıştır. Sonra onları parçalayıp her bir parçasını bir dağın üzerine bırak. Sonra da onları çağır. Sana uçarak gelirler. Bil ki, şüphesiz Allah mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir.”" bak koskoca ibrahim bile konuşmasına rağmen hala şüphe duydugu birşey var somut birşeyler görmek istiyor, ee nerde kaldı sınavın önemi. aslında müslümanlık böyleyse, biz en müslümanız :D

İmanın dereceleri vardır equus, taklidi iman, tahkiki iman, yakin iman vs.

Sitelerde Paylaş

Korku

o zaman neden sürekli azabımdan korkun diyip duruyor habire inandırmak için..

Korku insanı kötülüklerden sakındırmak içindir..

Ümit iyi şeyler sevk etmek içindir...

Terbiyenin iki esasıdır..

Korku ve ümit..

Sitelerde Paylaş

Peki müslüman iken ateist olan insanlar nerde yanlış yaptı? Müslüman iken akıllıydılar sonra ateist oldular. Bu geçişi tetikleyen sebepler nelerdir?

Benim tespitlerim şunlar(her madde herkes için geçerli olmayabilir):

1-Sorumluluktan kaçma isteği

2-Ailevi sorunlar,yalnızlık,toplumdan dışlanma

3-Farklı olma isteği

4-Ateist bilim adamlarının göz alıcı konuşmalarına özenmeleri(dawkins vb.)

5-Karşılaştıkları kötü müslümanları İslam ile bağdaştırmaları

Başka sebepler de olabilir tabiki.

Sitelerde Paylaş

İmanın dereceleri vardır equus, taklidi iman, tahkiki iman, yakin iman vs.

bu iman hangisine giriyor cübbeli, bu ayeti geçen gördüm bir başlıkta başkası koymuştu, gerçekten o zaman kadar pek dikkatimi çekmemişti. çok enteresan değil mi, bizzat konuşuyor ama hala içim rahat etsin gibi bir durum da..

3-Farklı olma isteği

alayı boş bu tespitlerin :lol: kimse var olduğunu bile bile yok derse kendini kandırır, sen dinsizleri salak mı sanıyorsun ? tarihinde equus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

3-Farklı olma isteği

Bunlar senin tespitlerin. Ama eksik.

Mesela starbuck07 yi bilirsiniz. Adam 25 yıl müslüman hem de 10 yılı tarikatte geçmiş.

bu adamı dinden çıkaran ne olabilir?

Sitelerde Paylaş

Bunlar senin tespitlerin. Ama eksik.

Mesela starbuck07 yi bilirsiniz. Adam 25 yıl müslüman hem de 10 yılı tarikatte geçmiş.

bu adamı dinden çıkaran ne olabilir?

Bazı tarikatlarda İslam'ı feci derecede çarpıtıyorlar.Şehy ne derse o uygulanıyor.Belki onu bu soğutmuştur.

Ama starbuck07 bildiğim kadarıyla bilinemezci.Ateizmden çok daha mantıklı bence agnostizm.Çünkü ateizm de İslam'da gözle görülür kanıt sunamıyorlar birbirlerine.İkisi de iman işi aslında.Biz Allah'ın varlığına onlar yokluğuna inanıyor.

Sitelerde Paylaş

Ben de muslumanken insanlarin nasil olup ta Allah'i bilmemelerini aklim almiyordu.

Halbuki onun varligini ancak kafasini kuma gomenler goremezlerdi.

İşte bu meselenin sana yansıyan tarafı. Haklısın. Ama bizim açımızdan sen dinden çıkmadın. Çıkarıldın.

Sebebi de günahların. İrili ufaklı 70 bin günah olduğundan haberiniz var mı?

Sitelerde Paylaş

Teşekkür Size de Hayırlı Cumalar.

Bir bahçeye giren bahçedeki sürekli kötü şeylere nazar ederse, gübreler pislikler vs vs..

Yakın zaman da midesini bulandırır...İyi şeylerde de istifade edemez olmaktadır.....

Ateistleri akıllarını felsefe ile akıllarını geveze edip, adeta yalama olan anahtar gibidir..

En nihayet iş inkara dayanır...

Devamı cumadan sonra gelir inşallah..

Sitelerde Paylaş

Forumdaki ateistler hep Allah'ın kendisini belli etmesini istiyorlar.Eğer Allah herkese kendini gösterseydi sınav diye bir şey kalır mı?

Allah varlığını ve gücünü açıkça gösterseydi zaten inanmayan/itaat etmeyen kalmazdı ki.

Ateistler sizi imana davet ediyorum.

Davetin için teşekkürler.

Ama ben imanlı, inançlı bir ateistim.

Mesela ben ölüme çare bulunacağına hatta insanların tekrardan diriltileceğine inanıyorum.

Ama bunlar olsa olsa bilim sayesinde olur.

Bir gün bunların tabiyat içerisinde bilim sayesinde gerçekleştirilebileceğini düşünüyorum.

Sitelerde Paylaş

Sayın müslümanlar, olaylara hep iman, din gözlüğü ile bakıyorsunuz, biraz da o gözlüğü çıkarıp öyle bakın.

O gözlüğü bir kere çıkardılar mı bir daha takmak istemezler.

O nedenle denemeye bile cesaret edemezler. :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...