Jump to content

Recommended Posts

• İleti 510
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

İstersen inanırsın istersen inanmazsın.

ister manituya,

ister RA`ya

ister ucan spagetti tanrisina

inanirsiniz veya inanmazsiniz.

Ama bunlarin dogru ve mantikli oldugunu aciklayamazsiniz!!!

tarihinde poiuz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Cubbeli tek bir ileti ile acikla. ALLAH NEDEN SINAV YAPAR? Lafi evirip cevirip anlasilmaz hale getirmeyin ya. Tutup Kurandan ayetler falanda verme, hadis hic verme.

Buyrun efendim soz sizde

Seni,beni sınamak için.Tadını çıkar.Ne demişler [Yolculuğun kendisi varacağın yerden daha önemlidir.].

Sitelerde Paylaş

Benim tespitlerim şunlar(her madde herkes için geçerli olmayabilir):

1-Sorumluluktan kaçma isteği

2-Ailevi sorunlar,yalnızlık,toplumdan dışlanma

3-Farklı olma isteği

4-Ateist bilim adamlarının göz alıcı konuşmalarına özenmeleri(dawkins vb.)

5-Karşılaştıkları kötü müslümanları İslam ile bağdaştırmaları

Başka sebepler de olabilir tabiki.

Bence güzel tesbitler.
Sitelerde Paylaş

Peki her şeyi bilen ve her şeye gücü yeten bir tanrı neden sınav yapmak ister?

Buradaki hikmet nedir?

Sakın iyiyle kötüyü ayırmak için demeyin.

İyiliği de kötülüğü de o yaratmadı mı?

Zaten kendisine inanıp inanmamaya bakıyor.

Nefis demeyin, nefsi de insanın içine o koymadı mı?

Şeytan da demeyin. Şeytanı da yaratan ve nefsi şeytana veren de o değil mi?

Evet alim-i mutlak ve kadir-i mutlak bir tanrı neden bir sınava ihtiyaç duyar?

Yanlış cevap
Sitelerde Paylaş

Seni cehenneme atarken, "Ya Rabbi beni niye cehenneme atıyorsun, sen adaletli değilsin." demeyesin diyeeee :)

Iblisin hatiri icin cehennem yaratan bir tanri cok sevdigi ve hatta en guvendigi melegini(iblis) arsindan atip ona "hadi git insanlari imandan donder bakim kolaysa, sana muhlet veriyorum " diyen bir tanri bence kullarina cok eziyet ediyor.

Iyide bu tanri ne diye insani ozel programlayip seytana uyma diye bir ek program yazmadi :) Yazdiysa bu programi hackleyen kim, Iblismi? O halde iblis Allahtan cok daha kudretli.

Aslinda bir gun sizler cikip ALLAH YOK ASLINDA diyeceksiniz.

Sitelerde Paylaş

Şimdi meseleyi biraz anlamaya başladın. Her günah kalbe bir noktalık leke koyar, ne zamana kadar.?

Kalpte yer kalmayıncaya kadar.

Sonra nolur?

Melek gelir aynı icraya gelen memurlar gibi.

Ne yapar o melek?

Mühür vurur.

Sonra ne olur?

Ateist olur.

Artık geri dönüş yoktur.

Son nefesine kadar tövbe edenler hariç değil mi.Bu durumda mühür yok.Mühürlü olmak isteği var.Yani inanmam deyip kendi aklını mühürleme.
Sitelerde Paylaş

Benim tespitlerim şunlar(her madde herkes için geçerli olmayabilir):

1-Sorumluluktan kaçma isteği

2-Ailevi sorunlar,yalnızlık,toplumdan dışlanma

3-Farklı olma isteği

4-Ateist bilim adamlarının göz alıcı konuşmalarına özenmeleri(dawkins vb.)

5-Karşılaştıkları kötü müslümanları İslam ile bağdaştırmaları

Başka sebepler de olabilir tabiki.

Sanki aynı tespitler müslümanlar için geçerli değil.

Sitelerde Paylaş

Iblisin hatiri icin cehennem yaratan bir tanri cok sevdigi ve hatta en guvendigi melegini(iblis) arsindan atip ona "hadi git insanlari imandan donder bakim kolaysa, sana muhlet veriyorum " diyen bir tanri bence kullarina cok eziyet ediyor.

Iyide bu tanri ne diye insani ozel programlayip seytana uyma diye bir ek program yazmadi :) Yazdiysa bu programi hackleyen kim, Iblismi? O halde iblis Allahtan cok daha kudretli.

Yazdıkların külliyen yanlış. Neresini düzelteceğimi şaşırdım. Bu kadar da cahil olunmaz ya huuuuuu...

Sitelerde Paylaş

Sinav sacmaligini cürüten yazilari görmezlikten geliyorsunuz, müslümanlar!!!

Müslümanliga göre:

Ben tanrinin yarattigi gibiyim! %100!!!! Artilarimla, eksilerimle! o beni nasil yarattiysa ben de öyleyim. Beni "aksi" yaratan, "isyankar", "imansiz" yaratan Allah neden beni ebedi cehennemde yakmak istiyor? Böyle sinavmi olur?

Mesela ben camurdan hayvan figurlari yapsam ve sonrada bu kendi yaptigim figurlardan bagzilarini "dört ayakli degilde üc ayakli" diye figurlari cezalandirmak istesem bu nasil bir sinav olur????

Bir baba cocuklarini bir sinava tabi tutsa, sinavi gecemeyenleri bu kadar acimasiz cezalandirirmi??? Hangi baba sinavi gecemeyen cocuklarinin ebedi yanmasini ister? Ayrica "Allah, bir babanin cocuklarini sevmesinden 1000 kat daha cok kullarini seviyor, merhamet gösteriyor" denir.

Önce insanlari mühürle, kalplerini kör et

sonra

onlari bu yüzden cezalandir!!!!!

Matematik sinavinda bazilarinin hesap makinesi kullanmasini serbest birak, bazilarina yasakla, sonrada sinavi gecemeyenleri feci sekilde cezalandir!!!!

Bumu Allah? Bumu adelet? Bumu sinav?

Bos ezberlerden baska bir sey yazamiyorsunuz!!!!

Sitelerde Paylaş

Burada hergün o programın vahiy versiyonunu hacklemeye çalışıyorsunuz.Kendi içinizdekini çoktan hacklemişsiniz bile.
Sitelerde Paylaş

Müslümanliga göre:

Ben tanrinin yarattigi gibiyim! %100!!!! Artilarimla, eksilerimle! o beni nasil yarattiysa ben de öyleyim. Beni "aksi" yaratan, "isyankar", "imansiz" yaratan Allah neden beni ebedi cehennemde yakmak istiyor?

Sen müslümanlığı bilmiyon o vakit :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...