Jump to content

Bilinçli veya bilinçsiz toplumsal ikililik

Recommended Posts

• İleti 76
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Koltuk Zerath'a getirdiği eleştiri konusunda haklı. Hem iki tarafın birbirine karşı aşırı sert eleştiri yaptığından yakınıp daha sonra da "Kuran ve Nekrofili" diye abes bir başlık açmak tamamen birbirine zıt.

Hiçbir zıtlık yok. Kur'an'da nekrofiliye izin veren bir ayet olduğunu sanıyormuş ve gelip onu sormuş burada. Olmadığını öğrendi ve konu kapandı. Nekrofiliyle ilgili geçtiğimiz aylarda verilen sapık fetvalar konuşulurken bir şeyler aklında yanlış kalmış sanırım.

Başlık açık da müslümanlara hitabetmemiş ki bunu da yapabilirdi. Yanlış bilgi nedeniyle eleştirir onu düzeltirdik.

Mesele sertlik değil ayrıca. Hepimiz zaman zaman sertleşiyoruz, öyle değil mi? Mesele, kimi insanların, sadece müslüman oldukları için genel olarak inançlıları cahilce aşağılaması, küçümsemesi, hakaretler etmesi ve bunu yaparken de "ateist geçinmesi". Ateistlerin hepsi her şeyi çözmüş, aşmış, hepsi de üst ünsan olmuş da herkese tepelerden bakıyor gibi davranması bazı ateistlerin. Bu toplumda yaşamıyor, uzaydan inmiş ve beğenmemiş gibi.

Bunlar rahatsız edici ve zarar verici değil mi?

Sitelerde Paylaş

İtiraz ettiğim noktanın daha iyi anlaşılabilir olması için bir kaç örnek vereceğim...

Yıllarca yanlış reklam ve kendini bilmez 3-5 satanist black-metalci yüzünden bu ülkede (özellikle 80-90larda pentegramın piyasaya çıktığı dönemlerde[üstelik pentegramın bir parçası gayet dini içerikli bir parçaydı mesela]) siyah giyen, küpe takan, saçlarını uzatan(erkekler) aha bunlar satanist diyerek taşlar sopalarla kovalanmadımı?

Yıllarca bu ülkede frp oynayanlar satanist ayin yapıyor diye damgalanmadımı?

Ben bu kesmin içinden çıktım mesela ve çevremde olan olayları iyi gözlemledim dediğim gibi piyasadaki 3-5 müzisyen ve ergenin aşırı tavırlarından (birazda medyanın cahilliğinden) bu ülkede rock-metal müzik piyasası ve frp kültürü çok yavaş gelişti sene 2013 ve insanlar bu ön yargılarını daha yeni yıkıyorlar...

Ateizm işte şu anda bu gruplarla aynı konumdadır internetin yaygınlaşması sayesinde artık insanlar ateizmin ne olduğunu bilecek kıvama geldiler ve biz 3-5 kendini biilmez facebook grubu yüzünden yıllar önce rock-metalkesimin satanist olarak damgalandığı gibi damgalanmak üzereyiz üstelik bu sadece müslümanların değil bizim de hatamız benim söylemek istediğim bu tam olarak...

Sitelerde Paylaş

"Yok ama olsun" kısmına isteyen çevresinden ve hayat içindeki tecrübesinden karar verebilir. Dolayısıyla okuyucunun takdirine bırakalım.

Ateistlerin müthiş tehlikeli ve zararlı davranışını ben bilmiyorum. Ortada ateizm adına bir grup, hareket vb birşey olur ve bunlar bir mücadele verirken yanlış yaparlarsa bu şekilde bir adlandırma mümkün olabilir.

Bu arada tek katıldığım husus ise genel anlamda eleştiri yaparken yapıcı olmak hususu; karşı tarafa ulaşmayı daha mümkün kılıyor. Yani klasik anlamda küfür ile birşey elde edilemeyeceğini ve bunun doğru yol olmadığı konusunda hem fikiriz. Ancak dediğim gibi, bu konuda çuvaldızı kendisine batırması gerekenler dincilerdir.

E tamam, biz de bunu konuşuyoruz ya? Adam başlığın ilk yazısında anlatmış, resmen adres de vermiş.

Durduk yerde bir şekilde üstüne alınan ve gelip ad hominem yapan sen oldun. Adamın açtığı başlığı kullanıp bel altı çalışmaya kalktın, kaldı ki başlığın burada tartışılan şeyle uzaktan yakından ilgisi yok.

Alakasız şeyleri yazıp yazıp sonra da okuyucuya bırakıp durdun. Anlaşılır gibi değil doğrusu.

Ayrıca bu iletideki ilk cümlen de o büyük iddialarını kanıtlamanı istemem veya örnek vermeni talep etmeme karşılık hiçbir şekilde yanıt olmuyor.

Demek ki laf olsun diye konuşmamak, ya da iyice bir okuyup anlayıp öyle yorum yapmak lazım.

Sitelerde Paylaş

Ayrıca bu iletideki ilk cümlen de o büyük iddialarını kanıtlamanı istemem veya örnek vermeni talep etmeme karşılık hiçbir şekilde yanıt olmuyor.

Demek ki laf olsun diye konuşmamak, ya da iyice bir okuyup anlayıp öyle yorum yapmak lazım.

1) Ben laf olsun diye konuşmam. Tarzım değildir. Sadece konu;

*benim için anlamsız bir noktaya giderse veya

*tartışılmayacak kadar açıksa veya

*önemli değilse,

"okuyan karar versin" derim.

2) Benim sözümde ateist yoktu ama illaki sen ateist diye sözümü değiştirdin ama olsun, değişsin ona da örnek vermek çok kolay.

Örnek sensin. Bu örnek yeterli gelmesiyse haber ver lütfen.

Evet, ben ateist olduğu için işten çıkarılan, zulme uğrayan, iş bulamayan, ekmeği elinden alınan hiç kimseyi bilmiyorum, duymadım.

Varsa örneğin sen ver..

Bu arada alıntıladığın cümlemin doğrusu aşağıda. Cümlemde olmayan ateisti ekleyip cümlemde olan öldürülürkeni

dikkate almaman da dikkat çekici.

Bu ülkede insanlar inanmadıkları için öldürülürken, zulme uğrarken, iş bulamaz iken, işten atılıp ekmekleri ile oynanırken, sen burada ateistleri çoğunu küçümsemeye kalkan bir edada yazı yazarsan kusura bakma ama ben de sana takılma hakkımı kullanırım.

tarihinde koltuk tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İş hayatı konusunda aklını kullanan bir ateistin işsiz kalacağını düşünmüyorum patronun aşırı dindar birisiyse din konularına girmezsin geçer gider. Sonuçta iş iştir parana bakarsın ateistte olsan kimseye ben ateistim demek zorunda değilsin (bu konuda gereğinden fazla tepki alacağını düşündüğün kişilerden bahsediyorum)

zaten ben iğneyi kendimize batırıyorum çuvaldızı hakeden müslümanlarda değil mürtedler öldürülsün diyen yobazlardır...

1) Patronun din konularına girerse ne yaparsın?

2) Kamuda veya özelde iş mülakatında din konularına girerlerse ne yaparsın?

3) Görevin gereği dini konularda taraf olman istenirse ne yaparsın?

Sitelerde Paylaş

1. bu konuda yorum yapmam elimden geldiğince zorda kalırsamda geçiştiririm açık etmem

2. böyle bir mülakatla daha karşılaşmadım üniversitelerde de çalıştım özel sektörde de profesyonel iş hayatında böyle sorular sorulmaz

3. böyle bir işle karşılaşmadım taraf olmam mecbur bırakılırsam

Sitelerde Paylaş

1. bu konuda yorum yapmam elimden geldiğince zorda kalırsamda geçiştiririm açık etmem

2. böyle bir mülakatla daha karşılaşmadım üniversitelerde de çalıştım özel sektörde de profesyonel iş hayatında böyle sorular sorulmaz

3. böyle bir işle karşılaşmadım taraf olmam mecbur bırakılırsam

Dostum bende hem özelde hem de kamuda çalıştım. Senin yazdığın gönlündeki ama doğru değil.

Çok kesin yazmışsın sorulmaz diye

--------------------------------------------------------

Denizli Milletvekili İlhan Cihaner, Dokuz Eylül Üniversitesi’nde yüksek lisans için mülakat sınavına giren öğrencilerden Baran Barış’a dini sorular sorulduğunu belirterek, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’in yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığınıa soru önergesi verdi.

Denizli Milletvekili Cihaner önergede Bakan Dinçer’e, “Bir hocanın yüksek lisans sınavında bir öğrencinin dini inancını sorgulama hakkı var mıdır?” diye sordu.

Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı bölümüne 2007 yılında Türkiye 182’incisi olarak kayıt yaptıran ve bu yıl haziran ayında bölüm üçüncüsü olarak mezun olan Baran Barış’ın yüksek lisans için girdiği Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı’ndan (ALES) 86, Dokuz Eylül Üniversitesi’nin açtığı yabancı dil sınavından da 75 puan aldığını belirten Denizli Milletvekili Cihaner, “Bölüm hocaları bu aşamalardan sonra yüksek lisans mülakatında bir sorun yaşamayacağını söylemişlerdir. 27 Ağustos 2012 tarihinde yazılı mülakatın ardından, Ana Bilim Dalı Başkanı Sabahattin Çağın’ın jüri başkanlığında gerçekleştirilen Bölüm Başkanı Şerif Ali Bozkaplan tarafından sözlü mülakata alınmıştır. Gerçekleştirilen sözlü mülakatta Bölüm Başkanı tarafından ‘Zülfikar’ sözcüğünün anlamı ve Hz. Ali’nin kim olduğu sorulmuştur. Dini konularda bilgisinin olmadığını ifade eden öğrenci bu kez de ‘Sen ateist misin? Ateşe mi tapıyorsun?’ sorularıyla karşı karşıya kalmıştır. Hemen akabinde de ‘Allah’ yerine neden ‘Tanrı’ kelimesini kullandığı kendisine sorulmuştur. Gerçekleştirilen mülakatın ardından bahsi geçen öğrenci başarısız olmuştur” dedi.

Sitelerde Paylaş

Hiçbir zıtlık yok. Kur'an'da nekrofiliye izin veren bir ayet olduğunu sanıyormuş ve gelip onu sormuş burada. Olmadığını öğrendi ve konu kapandı. Nekrofiliyle ilgili geçtiğimiz aylarda verilen sapık fetvalar konuşulurken bir şeyler aklında yanlış kalmış sanırım.

Başlık açık da müslümanlara hitabetmemiş ki bunu da yapabilirdi. Yanlış bilgi nedeniyle eleştirir onu düzeltirdik.

Tamam tamam müslümanlar saldırmayın polemik yaratmak için açmadım başlığı...

Ateist kardeşlerim şu kuranda geçen nekrofili ile ilgili ayeti (veya ayetleri) bir yollarmısınız şu mısırda nekrofiliyi yasallaştırmak isteyen insanları görünce aklıma geldi böyle bir ayet vardı kuranda açık açık izin vermesede nekrofiliye bir sakınca olmadığından bahsediyordu ayet sanki...

Biri yazıversin bir zahmet aklıma gelmedi bir türlü...

Sana bu ifade Zerath'ın ayet olduğunu sandığı izlenimi mi veriyor yoksa varmış da hangisi olduğunu hatırlamıyormuş izlenimi mi?

"Kuran ve Nekrofili" başlığı nasıl müslümanlara hitap etmiyor, hristiyanlara mı hitap ediyor yoksa?

Mesele sertlik değil ayrıca. Hepimiz zaman zaman sertleşiyoruz, öyle değil mi? Mesele, kimi insanların, sadece müslüman oldukları için genel olarak inançlıları cahilce aşağılaması, küçümsemesi, hakaretler etmesi ve bunu yaparken de "ateist geçinmesi". Ateistlerin hepsi her şeyi çözmüş, aşmış, hepsi de üst ünsan olmuş da herkese tepelerden bakıyor gibi davranması bazı ateistlerin. Bu toplumda yaşamıyor, uzaydan inmiş ve beğenmemiş gibi.

Bunlar rahatsız edici ve zarar verici değil mi?

Forum ortamında olur böyle şeyler. Bunlar da fikir özgürlüğünün bir parçası. Eğer çok aşırıya kaçarsa yasaklanır. Ki açıkça küfür olmadığı sürece yasaklanması taraftarı değilim, herkes eteğindeki taşları döküp rahatlasın.

Sitelerde Paylaş

Eh evet profesyonel iş hayatımda hiç karşılaşmadım kamuda yapabilirler ama bana yapılmadı...

İnanıyorum diyip geçersin sonuçta ateistler hala azınlık olarak kabul edilmiyor ülkede aklını kullanan insan biraz nabza göre şerbet verir hayatta kalmak istiyorsa bu durumdan bende memnun değilim ama şu noktada yapılması gereken bu...

Sitelerde Paylaş

Eh evet profesyonel iş hayatımda hiç karşılaşmadım kamuda yapabilirler ama bana yapılmadı...

İnanıyorum diyip geçersin sonuçta ateistler hala azınlık olarak kabul edilmiyor ülkede aklını kullanan insan biraz nabza göre şerbet verir hayatta kalmak istiyorsa bu durumdan bende memnun değilim ama şu noktada yapılması gereken bu...

Bu münafıklığa giriyor ki benim bahsettiğim tanımın dışındadır; inanmayan.

Ne yazık ki insanlar bin yıllar boyu bu yöntemi kullanmıştır. Zorda kalan her insanın kullanması da normaldir. Ancak, baskı sebebiyle münafık olmak durumunda bırakılmakta zulümdür bana göre.

Sitelerde Paylaş

Hala anlamamakta ısrar ediyorsun sağduyu senin bireysel olarak müslümanlara karşı tutumun benim zerre umrumda değil ister küfür et ister ego yap beni ilgilendirmez benim karşı çıktığım özellikle facebooktaki bazı gruplar...

ısrarla anlatmak istediğimi görmezden gelip başka yerleden vurmaya kalkmayın sıktınız...

Sitelerde Paylaş

Bu münafıklığa giriyor ki benim bahsettiğim tanımın dışındadır; inanmayan.

Ne yazık ki insanlar bin yıllar boyu bu yöntemi kullanmıştır. Zorda kalan her insanın kullanması da normaldir. Ancak, baskı sebebiyle münafık olmak durumunda bırakılmakta zulümdür bana göre.

Doğru olduğunu düşünmüyorum zaten bu davranışın ama gerçekçi olmak lazım malesef...

Sitelerde Paylaş

Hala anlamamakta ısrar ediyorsun sağduyu senin bireysel olarak müslümanlara karşı tutumun benim zerre umrumda değil ister küfür et ister ego yap beni ilgilendirmez benim karşı çıktığım özellikle facebooktaki bazı gruplar...

ısrarla anlatmak istediğimi görmezden gelip başka yerleden vurmaya kalkmayın sıktınız...

Senin ne yaptığın benim umurumda mı sanıyorsun? Ayrıca Facebook'ta kim ne yapmış, beni ilgilendirmez, ben sadece kendimdem sorumluyum.

Ben sadece kendi açımdan yanlış gördüğüm bir şeyi dile getirdim o kadar. Ayrıca olayı bu kadar dramatize etmeye de gerek yok.

Sitelerde Paylaş

1) Ben laf olsun diye konuşmam. Tarzım değildir. Sadece konu;

*benim için anlamsız bir noktaya giderse veya

*tartışılmayacak kadar açıksa veya

*önemli değilse,

"okuyan karar versin" derim.

2) Benim sözümde ateist yoktu ama illaki sen ateist diye sözümü değiştirdin ama olsun, değişsin ona da örnek vermek çok kolay.

Örnek sensin. Bu örnek yeterli gelmesiyse haber ver lütfen.

Bu arada alıntıladığın cümlemin doğrusu aşağıda. Cümlemde olmayan ateisti ekleyip cümlemde olan öldürülürkeni

dikkate almaman da dikkat çekici.

[/background][/size][/color]

Koltuk, inanmadığı için başına o işler gelenle ateist olduğu için gelen arasında ne gibi can alıcı bir fark var da bunu söyleyip duruyorsun, bi söylesene Allah aşkına?

Din eleştiren, dinle mücadele eden herkes ateist işte. Bırak agnostiği, deist bile toplum içinde ateist olarak adlandırılır. Kim ilgileniyor, kaç kişi biliyor bu farkları? Sen ne anlatıyorsun ki bana? Ben senin o cümleni alıp çarpıtarak ne kazanacağım, ne tür bir oyun oynayacağım ki? Ateist dememişsin de inançsız demişsin. Aman da ne vurucu bir fark...

Şimdi gelelim zulüm gördüğüm konusuna.

Ben zulüm falan görmedim. Kimse bana zulmedemez. Bu toplumda doğdum büyüdüm ve hayatımın hiçbir döneminde hiçbir zaman gizlemedim inançsız olduğumu. Kimsenin gözüne de sokmadım, onu bir kimlik gibi de taşımadım ama. Bu çok önemli. Gerçekten katı inançsızımdır, sosyal ilişkiler adına hiçbir gün bir dini törene katılmamışımdır, en yakın arkadaşlarımın hatta sülalemin içindeki cenaze törenlerindeki dua fasıllarından bayram kutlamalarına kadar, hiçbirini yapmamışımdır. Davet ettiklerinde kibarca inanmadığımı ve gelemeyeceğimi ifade etmişimdir. Çevrede birileri birtakım nedenlerle yasinler okutur, sünnet yapar dualar okutur ve çağırırlar, bilirsin. En yakın arkadaşlarımın evine bile bayram kutlamak için gitmemişimdir. Hiç hoşlanmam dini ve din kaynaklı etkinleri ama evime şekerimi tatlımı alır en iyi şekilde ağırlarım.

Demek istiyorum ki, ben ne yaşadığım toplumla sorun yaşarım ne de işten çıkarılırım. Benim başıma gelen her ne oldu ise, bu forumun yönetiminde olduğum için gelmiştir. Eşim, ben ve çocuğum kullanılarak tehdit edilmiştir, ve bu tehditlerin dozu gün be gün artmıştır. Devam etmektedir ayrıca. Forum içinde de çirkin saldırılara uğramış ve çok yorulup yıpranmışımdır, bu da doğru.

Gel gör ki bunların nedeni benim ateist olmam değil, yıllardır bitirmek için uğraştıkları bu forumun hasbelkader yönetiminde olmamdır. Uğraşılan sadece ben değilim. Çok da kötü biçimde uğraştıkları ve zarar verdikleri başka insanlar da olmuştur.

Öyle bir şey yazmışsın ki, beni açıkça çok zor durumda bıraktın. Bunları ortaya yazmak hiç doğru değil. Benim gördüğüm zararı burada dillendirmen çok büyük hata. Sana yanıt vermemem en doğrusuydu ancak bu kez de haklı olduğundan emin olacaktın. Bir dolu insan da sorduğun soruyu gördü ve yanlış anlamaları mümkündü.

Hiç iyi olmadı kısacası.

Sitelerde Paylaş

Senin ne yaptığın benim umurumda mı sanıyorsun? Ayrıca Facebook'ta kim ne yapmış, beni ilgilendirmez, ben sadece kendimdem sorumluyum.

Ben sadece kendi açımdan yanlış gördüğüm bir şeyi dile getirdim o kadar. Ayrıca olayı bu kadar dramatize etmeye de gerek yok.

Savunduğun şeyin ne olduğu belli değil daha sadece beni küçük düşürmeye çalışan şeyler yazıp duruyorsun.

Bir iki mesaj öncesinde zaten kendin demişsin böyle davranan topluluklar eleştirilebilir diye bende zaten en başından bunu demiştim o zaman neyi savunuyorsun? ad hominem yapıp dramatizasyona kaçan da sensin...

Sitelerde Paylaş

Koltuk, inanmadığı için başına o işler gelenle ateist olduğu için gelen arasında ne gibi can alıcı bir fark var da bunu söyleyip duruyorsun, bi söylesene Allah aşkına?

1) İnanmayan tanımının kapsamı çok daha geniştir. Üstelik de tanımı zulmü, öldürmeyi, işe almamayı vb kendine hak gören yapar. Senin kendini nasıl tanımladığın da önemli değildir.

2)Örneğime verdiğin cevabı anlamadım. Bu konuyu geçmişte hafızam yanıltmıyorsa sapığın biri tehdit amacıyla ha bire senin adresini istemesi üzerine sen gündeme getirmiştin, sen adresini vermemiş ve yukarıda yaptığına benzer bir açıklama yapmıştın diye hatırlıyorum. Burada bu anlamda bana niye tepki verdiğini anlamadım.

3) Senin ve üzerindeki baskı ve tehditler sunuçta inancınla yani inanmamanla alakalı. Ben "adamın komşusu baskı/zulüm yapar" yazmış olsaydım sen haklı olurdun. Baskı komşundan veya yakın çevrenden gelmiyorsa baskı değildir dersen bana anlamlı gelmez.

Bir kamu çalışanı olsaydın işte kalabilir miydin?

Sitelerde Paylaş

1) İnanmayan tanımının kapsamı çok daha geniştir. Üstelik de tanımı zulmü, öldürmeyi, işe almamayı vb kendine hak gören yapar. Senin kendini nasıl tanımladığın da önemli değildir.

2)Örneğime verdiğin cevabı anlamadım. Bu konuyu geçmişte hafızam yanıltmıyorsa sapığın biri tehdit amacıyla ha bire senin adresini istiyordu, sen vermedin adresini ve yukarıda yaptığına benzer bir açıklama yapmıştın diye hatırlıyorum. Burada bu anlamda bana niye tepki verdiğini anlamadım.

3) Senin ve üzerindeki baskı ve tehditler sunuçta inancınla yani inanmamanla alakalı. Ben "adamın komşusu baskı/zulüm yapar" yazmış olsaydım sen haklı olurdun. Baskı komşundan veya yakın çevrenden gelmiyorsa baskı değildir dersen bana anlamlı gelmez.

Bir kamu çalışanı olsaydın işte kalabilir miydin?

Koltuk, kusura bakma ama iyice saçmaladın. Yazdığım şeyleri yeniden yeniden mi yazayım?

İnançsızlığın yelpazesi geniştir ama halk/toplum bunları genel olarak bilmez, ilgilenmez. Onun için Allah'a ve İslam'a inanmamak ateist olmak demektir işte. Kimse amanın da bu deistmiş, agnostikmiş demez. Bu farkları, konuya özel ilgi duyan azınlık bilir.

2. sorunu anlamadım, benim çok sapığım oldu burada ve pekçok şey yaşadım, sen hangisine denk geldin, hangi döneme ait olanı okudun bilmiyorum, hatırlamıyorum. Ayrıca bu kadar ayrıntıyı konuşmayı doğru bulmuyorum. Zulüm gören ateist/inançsız olarak beni örnek göstermenden ayrıca çok rahatsız oldum çünkü ben zulüm falan görmedim. Hiç hoşlanmadığım bir edebiyattır bu. Bu forumun yönetimi, özelde admin kadrosu saldırıya uğrar, ben de bu durumdan bir parça nasiplendim, hepsi bu. Bunu forum içinde, hangi döneme ait saldırı olursa olsun dillendirmekten kullanmaktan kaçtım, hiç hoşlanmadım. Bu konuyu kapatırsan çok sevinirim, bu işleri yapanları besleyip yönetime zarar veriyor.

Sen bunu nasıl düşünemiyorsun, o da başka sorun.

Bu olanların benimle en küçük bir ilgisi yok. Ateistforum'la, bu forumu yıpratmak istemekle alakalı.

Devam etme. İşten atılan, ekmeğinden edilen, zulüm gören bir ateist söyle, ben hiç böyle bir şey duymadım görmedim dedim, konuyu nerelere getirdin.

Tarzın çok çirkin.

Kamu kuruluşunda olsaydım büyük ihtimalle çalışamazdım. Atatürkçü laik inanırlar gibi...

Bunu senden önce ben kendim yazdım zaten. Olayın dinci iktidarla ilgili olduğunu, yani sorunun farklı olduğunu ve karıştırılmaması gerektiğini özellikle vurgulamak istedim.

Sitelerde Paylaş

Savunduğun şeyin ne olduğu belli değil daha sadece beni küçük düşürmeye çalışan şeyler yazıp duruyorsun.

Bir iki mesaj öncesinde zaten kendin demişsin böyle davranan topluluklar eleştirilebilir diye bende zaten en başından bunu demiştim o zaman neyi savunuyorsun? ad hominem yapıp dramatizasyona kaçan da sensin...

Tamam tamam müslümanlar saldırmayın polemik yaratmak için açmadım başlığı...

Ateist kardeşlerim şu kuranda geçen nekrofili ile ilgili ayeti (veya ayetleri) bir yollarmısınız şu mısırda nekrofiliyi yasallaştırmak isteyen insanları görünce aklıma geldi böyle bir ayet vardı kuranda açık açık izin vermesede nekrofiliye bir sakınca olmadığından bahsediyordu ayet sanki...

Biri yazıversin bir zahmet aklıma gelmedi bir türlü...

Bu yazı senin değil mi?

İlkönce Kuran'da nekrofili ile ayet olduğunu ima ettin, yok denince de ayet olmasa da açıkça yasaklanmamıştır dedin. Ben de bunun çok zayıf bir argüman olduğunu söyledim.

Bu bir zıtlık değil kuranda açık ayet olmasada nekrofiliyi yasaklayan bir ayet olmadığına eminim varsa gösterebilirsin kuranda yazmaması zaten açıkça serbest bırakıldığının kanıtıdır mısırdakilerde gücünü bundan almıyormu zaten? müslümanların koz alacak gücü yok islamı neresinden tutarsan tut elinde kalıyor zaten...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...