Jump to content

Mezhepciler acaba kafir birini nasıl islama davet ederler hiç düşündünüz mü?

Recommended Posts

Kafir BOB , ve mezhepci ABDUL 'un aralarında geçen konuşmalara bakalım şimdi ,

- eyy bob , sen şüphesiz yanlış yoldasın , doğru yola kavuşmak istiyorsan islama gir kurtar kendini.

- iyi ama abdul bizim kitabımız incili ve peygamberimiz isa zaten sizin dinde hak olarak görmüyormu ?

- bob tabiki görüyoruz ama sizin incil bozuldu yüzlerce inciliniz var ortada o yüzden sizin din artık hak değil.

- peki sizin kitabınız kuran hiç bozulmamışmıdır ?

- tabiki bozulmamıştır bob cum olurmu hiç , bizim kitabın tek harfi bile bozulmamıştır.

- peki ver o zaman kitabınız kuranı bana , eğer kafama yatarsa islama girerim. banada bir hafta müsade et , haftaya tekrar görüşürüz.

- tamam bob iyice oku görüceksin tek bir harfinin bile bozulmadığı buyur işte kitabımız kuran hadi görüşmek üzere.

bir haftalık zaman diliminde kafir bob kuranı okumaya başlar ve daha kuranı okumaya başlar başlamaz kurana aşık olur. hitap şekli o kadar muazzam ki , bir insan eliyle yazamaz bu sözleri der. baştan sona daha bi hevesli okumaya başlar ve müslüman olmaya karar verir. ve bir hafta sonra tekrar buluşurlar.

- eyy abdul gerçekten haklıymışsın. bu kuran kesinlikle bozulmamış bir kitap ve Allahın sözleri olduğu çok açık.

- gerçeği gördüğüne sevindom bob , Allah seni hidayete erdirdi çok şükür.

- abdul ben kurana aşık oldum ve islam dinine girmeye karar verdim. nasıl müslüman olurum.

- çok basit kelimei şehadet getireceksin , Allah tektir ve hz. muhammed onun kulu ve elçisidir diyiceksin.

- peki şehadet ediyorum , Allah tektir ve hz. muhammed onun kulu ve elçisdir.

- senin adına çok sevindim kardeşim hak yoluna girdiğin için şükürler olsun. bundan sonra senin adın bob değil bilal olsun..

- tamam çok teşekkür ederim. kefere ismi taşımak istemiyorum artık. bundan sonra benim adım bilal dir.

- hoşgeldin islam dinine bilal kardeşim benim

- hoşbulduk abdul kardeşim benim..

evet genellikle , gazetelerde , dergilerde , tv lerde , internetlerde , kitaplarda , radyolarda , dillerde , hikayelerin hep buraya kadar olan kısımları anlatılır. müslüman olan papazlar , şarkıcılar , ünlü film artrisleri , bilim adamları , v.s.. ancak hikayenin geri kalanını kimse anlatmaz. mesela acaba bob müslüman olduktan sonra ne oldu ? hayatı nasıl değişti ?

1 ay sonra tekrar bilal ( bob ) ve abdul buluşurlar ,

- nasılsın bilal nasıl gidiyor islam dini senin için

- çok iyi abdul , çok mutluyum. kurandan her geçen gün yeni bişeyler öğreniyorum.

- hımm , ne öğrendin mesela ?

- mesela dinde zorlama yoktur kısmı çok hoşuma gitti. islam sevgi ve anlayış üzerine kurulu bir din olduğunu en güzel bu söz gösteriyor.

- hımm bilalcim. o mesela pek öyle değil. o kısım nesh edildi , islam dininde zorlama var kardeşim , hem kafire hem müslümanın müslümana zorlaması haktır.

- ne diyorsun sen abdul kafayımı yedin. kim nesh etti Allah ın sözlerini ?

- valla orasını tam olarak bende bilmiyorum ama bi hadis falan bulmuşlardır onu nesh edecek.

- peygamber Allahın sözlerini hükümlerini iptal mi ediyor yani ?

- pek tabiki , peygamber istediği hükmü koyar , istediğini iptal eder.

- peki kendisi bu hükümleri yazdırmışmı sağlığında. hangi hükümleri iptal etmiş , hangisini koymuş

- kendi zamanında olmasada , kendisinden 3 asır sonra rivayetleri toplanmış ve yazılmaya başlanmıştır.

- 3 asır sonra bir söz nasıl ilk saf ve temiz haliyle kalır , üstelik bu münafıklara ve kafirlerin ekmeğine yağ sürmezmi

- nasıl yani ?

- ben o devirde münafık olsam , veya kafir olsam. madem 3 asır sonra peygamber şöyle dedi diyenlerin hadisleri yazılıyor. bende bi ton sözler uydururdum şöyle şöyle duydum diye.

üstelik bütün kafir ülkeler yüzlerce ajan yollar hepside aynı şeyi yapardı.

- yok öyle değil durumlar. bu hadisleri toplayan alimler , rüyalarında peygamberden ve Allahtan onay almışlardır. ona göre yazılmışlardır kitaplara

- peki bu alimlerin rüyalarını veya kendilerine gelen ilahi sözleri gören duyan olmuşmu ?

- kafayımı yedin bilal , bi insan başka bi insanın rüyasını nasıl görecek

- ee peki o zaman bende ajan olsam , böyle böyle alim rolü yapsam , sonra rüyamda gördüm bana Allah ve peygamber onay verdi bunlar hak hadisdir desem , kim aksini ispat edebilecek ?

- Allah senin cezanı verir o zaman , Allah adına ve peygamber adına yalan konuşmak büyük günahdır.

- ben zaten ajanım , kafirim , senin günahının ve Allahının cezası çok umrumda olurmu ? beni engellermi böyle bi işi yapmaktan ?

- bilal çok soru soruyorsun , bunları ayıklayan mezhep imamlarımız var sen merak etme. onlar tek tek ayıklamış bunları. bu arada sen hangi mezhebe girdin şimdiye kadar

- ne mezhebi islama girdim ya , bide mezhebe mi girmem gerekiyor

- mezhepsiz olmaz , mazallah dinsiz kafir gidersin öteki tarafa

- ee ne diye o zaman kelimei şehadet yetiyor dedin bana islamı seçmek için , üstelik imanın şartları arasındada yoktu bu söylediğin.

- bunlar imani değil ameli meseleler , sen boşver seç bi mezhep kurtul , ama şu dördünden başkasını seçme sakın , diğer bütün mezhepler sapık fırka hepside dinsiz onların

- nasıl yani onlar Allahın tek olduğuna ve hz. muhammedin peygamberi olduğuna inanmıyormu ?

- olurmu canım öle şey tabiki inanıyorlar.

- peki abdul nasıl dinsiz oluyor bu adamlar o zaman. kelimei şehadet getirmenin pek bi önemi yok o zaman sizin için.

- kelimei şehadet kapıdan giriştir , o seni kurtarmaz. mezhep kurtarır seni.

- peki girelim bakalım o zaman , sen hangi mezhepdensin abdul ?

- ben hanefiyim ama malik , şafi ve hanbelide hakdır. birbirlerinden farkı yoktur. istediğini seçebilirsin.

- bunların hükümlerinin kitaplarını getir bana okuyup bi karar vereyim o zaman olurmu ?

- tamam sana hepsini verecem bu kitapların , okumak 3 ay falan sürer sonra tekrar buluşuruz seninle , o zamana kadar iyi bak kendine

3 ay sonraaaaaa...........

- selam bilal nasıl gidiyor , hangi mezhebi seçtin

- a.selam abdul kardeş. ben bunların hiç birini seçmedim

- saçmalama nasıl olur bu , birini seçmen lazım

- yav bu mezeplerin hükümleri çok katı , bu dini uygulamak imkansız benim için , hem kurana da aykırı yüzlerce hüküm var içlerinde.

- saçma saçma konuşma bilal , onlar müctehid dir sen onlardan daha mı iyi bileceksin

- müctehid nedir ?

- peygamberden sonraki en büyük ilim bilim sahibi ermiş kişilerdir.

- şu an ki müctehidiniz kim ?

- onlardan başka müctehid yoktur. 1300 seneden beri dünyaya gelmiyor ve gelmiyicek artık.

- abdul ama sizin kuranda , ey inananlar kurandan sorulacaksınız yazıyor

- bilal oda nesh edilmiş bir kavramdır

- abdul sizin kuranda nesh edilmeyen bir ayet varmı ?

- bakmak lazım , vardır heralde. ama olmayadabilir.

- tahriben kaç hadisiniz var sizin , kuranı nesh edecek olan

- aslında 1 milyondan fazla idi bu hadisler , ama hadis alimlerimiz çok titiz ve çok garantici oldukları için , bunlardan 200 bin tanesini falan almışlar

- peki abdul bi insan kurana göre yaşayıp onun hükümlerine inansa ne olur ?

- olmaz dedik ya kardeşim anlamıyormusun , nesh edilen hükümle amel edilmez. sen müctehid alimler ne diyorsa onu yapmalısın.

- iyide kuran bütün insanların anlaması için kolay anlaşılacak şekilde , ve tüm insanlara indirilmiştir diyor. madem 4 müctehide inmişse , rüyalarına girseydi bizde boşuna hiç uğraşmazdık.

- kuranı müctehid kişilerden başkası anlamaz ve yorum yapıp hüküm koyamaz.

- kuranda niye bu müctehidlerden bahsetmiyor. niye insanlara kılavuz olsun diye indirdik diyor ?

- bilal amma soru sordun ya , oda nesh olmuştur

- bunu kim nesh etmiş ?

- bilmiyorum , yüzbinlerce hadis var bi tanesi nesh etmiştir elbet. etmiştirki bu mezhepler olmuş yoksa niye olsun.

- kuranda fırkalara gruplara ayrılmayın , bir olun ayetidemi nesh olmuştur peki ?

- oooo onda neshin kralı var hemide. peygamberimiz demişki hadislerde , ayrılın mümkün olduğu kadar ayrılın. ne kadar ayrılırsanız o kadar rahmet var bu işte demiş.

- hz. muhammedmi demiş bunu ?

- tabiki o demiş , işte o yüzden biz çok mezhepli , çok rahmetli , çok lütufkar bir ümmetiz.

- abdul kuzum o zaman bu kuranı kaldırıp çöpe atayım yani ne diyorsun. zaten hiç bi hükmü kalmamışki kitabın.

- olmaz o ne biçim kelime dindenmi çıktın sen zındık herif , kuran hiç çöpe atılırmı

- atılmazda ne işe yarar peki bu kuran

- onu arapça olarak ölülerinin ruhuna okursun , hem onlar hem sen sevap alırsın. arapça okuyarak hatim eder yine sevap alırsın.

- abdul sana bişey sormak istiyorum

- sor bilalim tabiki sor ,

- bu müslümanların hepside senin gibimi düşünürler ?

- evet büyük çoğunluğu öyle düşünür. düşünmeyenleri linç eder , kellerini keseriz , olmadı recm eder , daha olmadı hadım eder , oda olmadı zindana atarız.

- peki siz öyle düşünmeye devam edin o zaman , ben tekrar eski dinime dönüyorum vazgeçtim müslüman olmaktan , keşke anamı babamı dinleseymişim

- saçmalama kafayımı yedin dinden dönülürmü hiç

- yok bu islam dini bana göre değil , lafa gelince en büyük mucize kuran diyorsunuz , kuran bozulmadı diye övünüyorsunuz. ama tek bir hükmüyle bile amel etmiyorsunuz.

ben vazgeçtim sana kolay gele ben tekrar hiristiyan oluyorum. babamın anamın kalbini boşuna kırdım gidip özür dileyim onlardan çok üzülmüşlerdi.

- hayır olamazsın

- olurum kardeşim zorlamı sanane

- zorla tabi , nesh edilmiştir dedik ya kardeşim zorla dönemezsin

- yanacaksam ben cehennemde yanacam be sanane Allahın cezası

- bilal sana kötü bi haberim var benim

- neymiş o ?

- valla bizim bu mezheplere göre dinden dönenin kanı ve malı helal oluyor.

- ne demek yani bu şimdi

- sen madem şimdi dinden döndün , benim senin kelleyi vurmam lazım. sonrada senin evini malını falan aramızda pay ederiz. hanımınıda ben alıyım bari , yabancıya gitmesin.

- Allah belanı versin senin abdul , bu ne biçim bir dindir , ne sapık bir dindir. nerden soktun beni bu dine sen

- olurmu ya kurtuluş islamda , neyse şimdi izninle ben senin kelleyi vurucam , vurmadan önce istersen şehadet et sonra imansız gitme öteki tarafa

- dur ulan dur manyak herif , tamam tamam şehadet getirdim tekrar müslüman oldum bırak elindeki kılıcı

- hımm , bilal sana kötü bi haberim var

- gene ne oldu lan Allahın belası

- bizim bu mezhep imamlarına göre can korkusuyla dönülebilir diye , tekrar dine dönmen kabul olmuyor. yani illaki katlin vacip kardeşim kusura bakma

- vay çakal imamlar vay.. amma uyanıklarmış yav geri dönüş yolumuzuda kapatmışlar.

- yaa öyle tabi bizim imamlarımız çokkk zekidir çokkk. demedimmi sana onlar müctehid diye. bak 1400 sene sonra bile nasıl biliyor senin can korkusuyla döneceğini.

- peki şimdi hiç kurtarırım yok öylemi her türlü götürecen beni yani

- evet kaçarın yok , kelimei şehadet getir , senin kelleyi vurmazsam ben cehennemlik olurum bu sefer , imamlarımız öyle diyor..

- cennete , cehenneme girmenizedemi onlar karar veriyorlar yani

- elbette onlar karar verir , onların şefaati olmazsa , sen babayı da girersin cennete

- desene bu dünya yetmedi öteki tarafıda sağlama almış adamlar , yav acı bana , elini kana bulama , bir masumun kanına giripde yakma 2 tarafınıda

- onu baştan düşünücektin kusura bakma , artık senin kanını dökmek benim üzerime farz. yapmam lazım bunu

- dur abdul kardeşim bekle yav , bari bi abdest alam müsade et , öteki tarafa cenabet yollama beni , sonra sende günaha girersin.

- hımm haklısın , peki git abdestini al sonra senin kelleni vurayım. bu arada sabahtan beri sen cenabetmiydin yav. o zaman sen namazı nasıl kıldın bilal ?

- şeyy hıı , yav bugün rahatsızdım abdestimi alamadım , biraz işlerimde vardı , o yüzden öğleyi kılamadık malesef

- bilal bence sen 2 kere abdest al , ee zaten sen özürsüz bi vakit kaçırmışsın. yani senin bundan dolayıda katlin gerek.

- nasıl yaa , budamı katlolma sebebi yani

- ne sandın tabiki öyle , abdestini alda hadi , önce recm edelim seni , sonra boynunu vuralım bari.

- tamam bekle burda geliyorum abdest alıp

- tamam bekliyom hadi çabuk tut elini.

abdest almak için banyayo giren bilal direk ordan topuklar , hanımının yanına koşar

- yürü hanım yürü kaçıyoruz burdan peşimizdeler

- kimler peşimizde ne oldu ?

- sonra anlatırım yav , tüm müslümanlar peşimizde recm edip boynumu kesecekler benim senide köleleri yapacaklar.

- niye ne olduki ?

- dinden döndüm ben , tekrar hiristiyan olmaya karar verdim

- niye dinden döndün ya , neyse ne olmuş yani dinden dönünce

- dinden dönüldüğünde , o adamın kanı malı ve karısı tüm müslümanlara helal oluyormuş.

- neeee

- üstelik özürsüz bi vakit namaz kılmadığında aynı şekilde katlediyorlarmış

- bilal ne diyorsun sen , Allah belanı versin senin , ne biçim bi dine soktun bizi , bunlar şimdi beni katleder o zaman. sabah namazını kılmamıştım bende.

- konuşma karı , abdul çakmıştır kaçtığımı hadi hadi çabuk ol tüyüyoruz burdan.

- nereye gidicez

- dünyada hiç bi müslümanın olmadığı yere gidicez. lanet olsun nasıl bir dinmiş bu. sapık bu adamlar resmen sapık..

- tamam tamam hadi kaçalım

sonra yüksek bir ses duyulur uzaklardan ,

bilallllllll beni kandırdın haa. elbet seni elime geçiricem. deyyusluk yapma kaçma bekle yerinde hem şimdi aklıma geldi namaz kılmayana recm yoktu , zina edene recm vardı seni recm etmiyicez sadece kelleni vurucaz inan bak. senin yüzünde cennetteki hurileri elden kaçıramam bekle yerinde kaçma dünyanın öteki ucunuda kaçsan bulurum seni..

...evettt böylece tekrar eski dinlerine dönen kişiler , katlolmamak için ismini , cismini , herşeyini değiştirir sırra kadem basarlarmış. o yüzdende kimseler bu hikayenin sonunu bilmezmiş.

onlar ermiş muradına biz çıkalım kerevetine..

işte kıssadan hisse hikayemiz bu kadar. bu körü körüne bağlanılan mezhepcilik anlayışının ne kadar sapıkça bi şey olduğuna dair bir hikaye anlattım. her zamanki gibi anlayana sivri sinek saz. anlamayan davul zurna azz.

ÜLKEMİZDE PEK ÇOK İNSAN , KANUNLAR İZİN VERMEDĞİ İÇİN ŞU AN MEHZEPLERİN HÜKÜMLERİN ÇOK AZ BİR KISMI UYGULANDIĞI İÇİN ,MEZHEPLERİ İYİ BİŞEY SANIYORLAR. ANCAK MEZHEP KURALLARININ TAMAMININ UYGULANDIĞI ÜLKELERDE. ÜLKELER BASKI ZULUM KAN REVAN İÇİNDE , EĞER GELECEK NESİLLERDE BU HIZLA BU CAHİLLİKLE GİDİCEK OLURSA , İLERDE BİR GÜN BELKİDE ŞERİAT ADI ALTINDA , BU MEZHEPCİLİK KURALLARI TEKRAR ÜLKEYE GİREBİLİR. VE TÜRKİYE TEKRAR DÜNYANIN EN CAHİL , EN GERİ KALMIŞ YAŞANILAMAYACAK YERE DÖNER. ATATÜRKÜN MEZHEP ŞERİATININ TEKRAR GELMEMESİ İÇİN ATTIĞI ÇOK SAĞLAM TEMELLER YERLERİNDEN OYNAMAYA BAŞLADI. ŞU AN EN SAĞLAM OLAN , CUMHURİYET VE LAİKLİK TEMELLERİMİZ KALDI VE ONLAR ÜZERİNDE OYNANMALARA BAŞLANDI. ONLARDA GİDERSE ARTIK BU ÜLKE ARTIK TIPKI YUKARDA ANLATTIĞIM GİBİ YAŞANILAN BİR ÜLKE OLUR. O YÜZDEN CAHİLLİĞİ BIRAKIN ARTIK , GÖZÜNÜZÜ AÇIN , VE NEYE İNANDIĞINIZIN FARKINA VARIN ARTIK. YOKSA İKİ DÜNYANIZDA HEPTEN YAKACAKSINIZ HABERİNİZ OLSUN..

YAZAN; Şakirt Yobaz

Sitelerde Paylaş

Türkiye'de şeriat zırvaları falan gündeme gelirse kesin olarak bir batı ülkesine iltica talebinde bulunurum. Mesela Amerika'ta yolculuk ettiğinizde ülkenize geri dönmek için bir korkunuz varsa Amerika iltica talebinizi değerlendirmeye alıyor. Bu süre içinde de Amerika'da kalabiliyorsunuz ve büyük olasılıkla sizi sığınmacı olarak kabul ediyor. Birçok batı ülkesinde prosedür böyle.

Sitelerde Paylaş

Türkiye'de şeriat zırvaları falan gündeme gelirse kesin olarak bir batı ülkesine iltica talebinde bulunurum. Mesela Amerika'ta yolculuk ettiğinizde ülkenize geri dönmek için bir korkunuz varsa Amerika iltica talebinizi değerlendirmeye alıyor. Bu süre içinde de Amerika'da kalabiliyorsunuz ve büyük olasılıkla sizi sığınmacı olarak kabul ediyor. Birçok batı ülkesinde prosedür böyle.

Türkiyeye hiçbir zaman şeriat gelmeyecek.Hikayeden hiçmi ders almadın.zeki insan. tarihinde atılan2 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...