Jump to content

Sağ elime Güneş�i, sol elime de Ay�ı koysalar, ben yine görevimi bırakmam!

Recommended Posts

Terbiye konusunda aile önemli olduğu için değindim.Sen bel altı söylemleri anibal 'den öğren.Ona neden kimse karşı çıkmıyor?Yemiyor mmu?

Yanlış düşünüyorsun kardeşim.Sen Mevlanaya,Ulubatlı Hasana,Malcom xe,Atatürke,Yunus emreye,sultan süleyman'a..... insan değil mi diyorsun?!

Agzinda ciklet cigneyen mahalle karilari gibi anca cen cen cen. Adam ol lan biraz. Cik kime kufur edeceksen et, adamin ailesini ne karistiriyorsun isin icine. Burda kimse senin aileni diline dolamadi. Sen her firsatta insanlarin ailelerine sariyorsun.

Birde adamim diye cikip sokakta dolaniyorsundur sen simdi. Senin sifatina tukureyim...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 175
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Nezaket herkes ister.Herkes gösteremiyor işte..

Arkadaslar, burada hep beraber tartisiyoruz ve tartistigimiz mevzular oyle kolay mevzular degil. Haliyle tansiyon yukselir, normaldir. Karsilikli hakaretlesmeye de varabilir. Burada herkes kendince bir kavga veriyor, kavgada soylenecek soz vardir, kavgada bile soylenmeyecek soz vardir.

Isin icine onun anasini bunun ailesini katmaya baslarsa herhangi birisi, orada buna dur demek lazim. Bunun ateisti muslumani olmaz, hep beraber burada bir cizgi cekmemiz gerekiyor. Ben bu arkadasi surekli ayni minvalde insanlara bel altindan vurmaya calisirken goruyorum. Varsa bunun benzeri ateist uye, onunda haddi bildirilsin. Bu ister musluman olsun ister ateist, bu forum uyelerinin ortak bir noktasidir. En azindan bunu becerelim.

Sitelerde Paylaş

Arkadaslar, burada hep beraber tartisiyoruz ve tartistigimiz mevzular oyle kolay mevzular degil. Haliyle tansiyon yukselir, normaldir. Karsilikli hakaretlesmeye de varabilir. Burada herkes kendince bir kavga veriyor, kavgada soylenecek soz vardir, kavgada bile soylenmeyecek soz vardir.

Isin icine onun anasini bunun ailesini katmaya baslarsa herhangi birisi, orada buna dur demek lazim. Bunun ateisti muslumani olmaz, hep beraber burada bir cizgi cekmemiz gerekiyor. Ben bu arkadasi surekli ayni minvalde insanlara bel altindan vurmaya calisirken goruyorum. Varsa bunun benzeri ateist uye, onunda haddi bildirilsin. Bu ister musluman olsun ister ateist, bu forum uyelerinin ortak bir noktasidir. En azindan bunu becerelim.

Sadece 2 defa aileye karşı kötü sözde bulundum.1.sinde bana da hakaret edilmişdi(bana çook hakaret edildi) ve dayanamayıp ben de ettim.2.si de bu.Ve bu hakaret bile değil.İftira atan birine terbiyeli dememi mi bekliyorsun?!

Madem müslüman,ateist ayırt etmiyorsun.anibal in yazdıklarını bir oku derim.Forumun moderatörüdür kendisi!

Sitelerde Paylaş

:D

...Biri iftira atıyorrsa bunun en büyük nedeni ailesinden (ailesi yoksa da yetiştiren kişiden) aldığı terbiye seviyesidir.

"İyi de muhterem kardeşim. Ben henüz daha hiç bir şey söylemedim ki hatta o hikaye doğrudur yalandır bile demedim. Sen hoşuna giden bir hikayeyi almış ve ne güzelde kaynak göstermişsin. Ben de sadece gel o kaynaklara bakalım dedim. Maden böyle güzel konular var incelemeye değmezmiydi?

Ayrıca Aile terbiyesi falan meseleşi kişiselleştirmen pek hoş olmamış. "

Hala senden bir özür bekliyorum.

Sitelerde Paylaş

"İyi de muhterem kardeşim. Ben henüz daha hiç bir şey söylemedim ki hatta o hikaye doğrudur yalandır bile demedim. Sen hoşuna giden bir hikayeyi almış ve ne güzelde kaynak göstermişsin. Ben de sadece gel o kaynaklara bakalım dedim. Maden böyle güzel konular var incelemeye değmezmiydi?

Ayrıca Aile terbiyesi falan meseleşi kişiselleştirmen pek hoş olmamış. "

Hala senden bir özür bekliyorum.

BENİM HİTABIM HZ.MUHAMMED'E İFTİRA EDEN KİŞİLERE.SİZ İFTİRACI DEĞİLSENİZ ÜZERİNİZE ALINMAYIN.

Sitelerde Paylaş

BENİM HİTABIM HZ.MUHAMMED'E İFTİRA EDEN KİŞİLERE.SİZ İFTİRACI DEĞİLSENİZ ÜZERİNİZE ALINMAYIN.

Aşağıdaki satırlara size ait.

"Konunun sonunda iftira atmayın yazdım.İstiyorsan sen at iftiranı.Aile terbiyen müsaittir buna. "

Sitelerde Paylaş

Aşağıdaki satırlara size ait.

"Konunun sonunda iftira atmayın yazdım.İstiyorsan sen at iftiranı.Aile terbiyen müsaittir buna. "

Özür dilerim.

tarihinde xseddx tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Öyle olduğu söyleniyor msülümanlar tarafından. Karşı taraftan daha görüş alamadık çünkü müslümanlar karşı tarafı ya sürmüşler ya katletmişler ya da kendilerine katmışlar.

Tek taraflı yazılara hiç bir zaman itibar etmem.

karşı tarafa sormadan önce kendine bir sorbakalım veya çok ii incelediğin kuranı acaba ne bulacaksın seneler önce bir papaz müslüman olurken herşeyi anlıyorum ama bir peygamber savaş açarmı onu anlamıyorum dediği zaman ayetle sabittir sizle savaşanlarla sizde Allah yolunda savaşın ayetinden de anlaşılacağı gibi veya hani sen öncekilere sorcan ya mekke feth edilirken nolmuş aç oku inanmadığın müslümanların değil karşıt görüşlerinkini oku ya bide ben şunu anlamıyorum bilgisizlikten mi ateistsin yoksa acizlikten mi islam insanı yoldan çıkarıyomuş hangi hakkına tecavüz etti neyini çaldı ne kötülüğü dokundu kendinden örnek verde bilelim ikinci konu ateistlikte Allah inancı üzerinedir ama senin ki islam düşmanlığı peygamber düşmanlığı ama sağduyulusunya sana boş bunlar
Sitelerde Paylaş

Maviler benim yazım...

Ebu Talib’in evinin önü kalabalıktı. İnsanlar kızgındı, bağrışıp duruyorlardı. İçeride bir heyet vardı ve ikinci kez Peygamber Efendimizi şikayet ediyorlardı..

Burada kızgın insanlar kendilerine edilen hakaretlere rağmen soğukkanlılıklarını korumuş, bir heyet oluşturup kendilerine hakaret edilmemesini istemişler. Çok olgun bir davranış.

Müşrikler: 1 - Müslümanlar: 0

Durum gittikçe kötüleşiyordu.Belli ki müşrikler saldırıya geçecek, kan akacaktı. Evet Ebu Talib güçlüydü ama bütün Kureyş’i de karşısına alamazdı ki. Yeğenini yanına davet etti ve durumun ciddiyetini anlattı:

“Bak oğlum, akraba arasında düşmanlık sokmak iyi olmaz. Sen yine dinine göre hareket et, ama onların putlarını aşağılama, onlara sapık deme. Kendini de , beni de koru, bana gücümün üstünde yük yükleme...” dedi.

Muhammed'e edilen öğütler makul ve bilgece.

Müşrikler: 2 - Müslümanlar: 0

Hz. Peygamber başka inancı olan kişilerin kutsal saydığını aşağılamış.

Müşrikler: 3 - Müslümanlar: 0

Hz. Peygamber başka inancı olan kişilere "sapık" demiş.

Müşrikler: 4 - Müslümanlar: 0

Hz. Peygamber, üzüldü. Demek ki artık amcası da kendisini koruyamayacaktı. Müslümanlar henüz sayıca az ve zayıftı. Mübarek gözleri yaşlarla dolmuştu?

Hz. Peygamber neye üzülmüş? Amcasının koruması altında hakaret edememesine...

Müşrikler: 5 - Müslümanlar: 0

Buna rağmen amcasına şöyle yanıt verdi:

-”Ey amca, Allah’a yemin ederim ki, onlar sağ elime Güneş’i, sol elime de Ay’ı koysalar, ben yine görevimi bırakmam...”

Cesur bir çıkış.

Müşrikler: 5 - Müslümanlar: 1

diyerek ayrılmak üzere yerinden kalktı.Yeğeninin gücenmesine dayanamayan Ebu Talib de duygulanmıştı:

-”Ey kardeşimin oğlu, istediğini söyle, yemin ederim ki, seni hiç bir zaman, hiç bir şey karşısında himayesiz bırakacak değilim.” dedi.

Burada, şu ana kadar aklıselim davranışlar sergileyen Ebu talip, Hz. Peygamberin "gücenmemesi" adına Hz. Peygamberin yukarıdaki davranışlarına devam edebilmesi için güç veriyor. Şu andan itibaren aynı saftalar.

Bu konuşmalardan sonra Ebu Talip Haşimoğullarını topladı. Durumun kötüye gittiğini anlattı. Ve onlardan Kureyş kabilesine karşı Haşimoğulları’nın şereflerini korumasını istedi?

Şeref nereden çıktı konu putperestlere yapılan hakaretler, aşağılamalar değil miydi?

Müslüman olsun olmasın, Haşimoğullarının tamamı Peygamberimizi koruyacaklarına dair söz verdiler ancak Ebu Leheb bu teklifi kabul etmedi ve Peygamberimizi susturmak için elinden geleni yapacağını söyleyerek toplantıyı terk etti.

Ebu Leheb yanlış davranışı korumak istememekle doğru hareket ediyor. Ancak susturmak için elinden geleni yapacağını söylemesi aldığı puanı geri vermesine yol açıyor.

Peygamberimiz (s.a.v.) tebliğ görevini bütün gücüyle sürdürüyor, insanları İslam'a davet etmeye devam ediyordu.

Taktire şayan kahramanca bir davranış.

Müşrikler: 5 - Müslümanlar: 2

Kureyşli müşrikler bir kez de Peygamber Efendimizle görüştüler:

“Ya Muhammed!” dediler. “Sen soy ve şeref yönünden hepimizden üstünsün. Fakat Araplar arasında, şimdiye kadar hiç kimsenin yapmadığını yaptın; aramıza ayrılık soktun, bizi birbirimize düşürdün. Eğer maksadın zengin olmaksa, seni kabilemizin en zengini yapalım. Reislik istersen, başkan seçelim. Evlenmek düşünüyorsan, Kureyş’in en asil ve en güzel kadınları ile evlendirelim. Eğer cinlerin kötülüğüne kapılmışsan, seni tedavi ettirelim. İstediğin her fedakarlığa katlanalım. Bu davadan vazgeç, düzenimizi bozma...” dediler. Rasulullah: “Evet?” dedi. “Söylediklerinizden hiç biri bende yok. Beni Rabb’ım size Peygamber gönderdi, bana kitap indirdi. Cenab-ı Hakk’ın emirlerini size tebliğ ediyorum. İman ederseniz, dünya ve ahirette mutlu olursunuz. İnkar ederseniz, Cenab-ı Hak aramızda hükmedinceye kadar sabredip bekleyeceğim.

Kureyşlilerin görüşme ile sorunu çözmeye çalışmaları (+1)

Rüşvet vermeleri (-1) (Puanları aynı kalır)

Hz. Peygamber Kureyşlilere "İnkar ederseniz, Cenab-ı Hak aramızda hükmedinceye kadar sabredip bekleyeceğim." demiş. Peki hükmedince ne yapacağını söylememiş sanki bir çeşit tehdit gibi olmuş.

Tehdit (-1)

Putlara tapmaktan vazgeçip, yalnızca Allah’a ibadet ediniz....” diye cevap verdi.

Kureyşliler itiraz ettiler tabii:

- “Bizim 360 tane putumuz Mekke’yi idere edemezken bir tek Allah dünyayı nasıl idere eder...” diyerek gittiler.Oysa ayet-i kerimede Allah’u Teala şöyle diyordu:

“O kâfirler, içlerinden bir uyarıcının (Peygamberin) geldiğine şaştılar. ‘Bu yalancı bir sihirbazdır’ dediler. O (Peygamber) bütün ilahları tek bir Tanrı mı yapmış? Bu cidden şaşılacak bir şey... dediler”. (Sa’d Sûresi, 4-5). Müşrikler tüm tebliğlere rağmen, uyarıya rağmen hala akıllanmıyorlar ve Peygamberimizi anlamamakta ısrar ediyorlardı?

Görüşmelerden hiçbir sonuç alamadılar? Bunun üzerine Müslümanlara eziyet etmeye ve işkence yapmaya başladılar? Güçleri yettiği kişileri kırbaçladılar, çöllerde susuz bıraktılar?

İşkence ağır suç (-2)

Müşrikler: 3 - Müslümanlar: 1

Ama garip bir kurgu hatası var.

Amca nerede? Hani şeref için Hz. Peygamber korunacaktı? İşkencelere nasıl izin verdi?

Kurguyu yapana da (-1) :)

Bu hadis sahih mi gerçekten?

Sitelerde Paylaş

karşı tarafa sormadan önce kendine bir sorbakalım veya çok ii incelediğin kuranı acaba ne bulacaksın seneler önce bir papaz müslüman olurken herşeyi anlıyorum ama bir peygamber savaş açarmı onu anlamıyorum dediği zaman ayetle sabittir sizle savaşanlarla sizde Allah yolunda savaşın ayetinden de anlaşılacağı gibi veya hani sen öncekilere sorcan ya mekke feth edilirken nolmuş aç oku inanmadığın müslümanların değil karşıt görüşlerinkini oku ya bide ben şunu anlamıyorum bilgisizlikten mi ateistsin yoksa acizlikten mi islam insanı yoldan çıkarıyomuş hangi hakkına tecavüz etti neyini çaldı ne kötülüğü dokundu kendinden örnek verde bilelim ikinci konu ateistlikte Allah inancı üzerinedir ama senin ki islam düşmanlığı peygamber düşmanlığı ama sağduyulusunya sana boş bunlar

Kimse yoğurdum ekşi demez, müslüman da Muhammed'i över tabii.

Sen beni Kureyza katliamını bilir misin? İşte o katliamı yapan Muhammed ve adamlarıdır. Adamların mallarına, mülklerine el koyup aralarında paylaşanlar da.

Bu ganimet işi Kuran ayetleri ile de resmiyet kazanmıştır. Ganimet nedir? Bildiğimiz, yağma, talan, soygun. Bu ganimetlerden aslan payını kim alır? Muhammed.

Adamlar çete kurup kendilerinden olmayan herkesi soymuşlar, daha sonra bu çete devlet olmuş.

Sitelerde Paylaş

Sen beni Kureyza katliamını bilir misin? İşte o katliamı yapan Muhammed ve adamlarıdır. Adamların mallarına, mülklerine el koyup aralarında paylaşanlar da.

Bu ganimet işi Kuran ayetleri ile de resmiyet kazanmıştır. Ganimet nedir? Bildiğimiz, yağma, talan, soygun. Bu ganimetlerden aslan payını kim alır? Muhammed.

Adamlar çete kurup kendilerinden olmayan herkesi soymuşlar, daha sonra bu çete devlet olmuş.

Katliam kadın,erkek,çocuk farketmeksizin herkesi nedensiz yere öldürmektir.Hz.Muhammed böyle bir olay yapmamıştır.

Ganimet,savaş,tarih konularında eksiklerin olduğu belli.Biraz daha araştırmadan yorum yazma.Git öğren bakalım neymiş bu terimler.

Sitelerde Paylaş

Katliam kadın,erkek,çocuk farketmeksizin herkesi nedensiz yere öldürmektir.Hz.Muhammed böyle bir olay yapmamıştır.

Ganimet,savaş,tarih konularında eksiklerin olduğu belli.Biraz daha araştırmadan yorum yazma.Git öğren bakalım neymiş bu terimler.

Kadınları ve çocukları öldürmemişler, onları köle cariye yapmışlar, sadece erkekleri katletmişler.

Ganimet talanın, soygunun eşanlamlısı. İnsanları savaştırmnın en iyi yollarından biri de ganimet vaad etmek. Muhammed bu sayede o kadar insanı peşine takabilmiş zaten. Yoksa kim giderdi 1-2 saftan başka peşinden?

Sitelerde Paylaş

Kadınları ve çocukları öldürmemişler, onları köle cariye yapmışlar, sadece erkekleri katletmişler.

Ganimet talanın, soygunun eşanlamlısı. İnsanları savaştırmnın en iyi yollarından biri de ganimet vaad etmek. Muhammed bu sayede o kadar insanı peşine takabilmiş zaten. Yoksa kim giderdi 1-2 saftan başka peşinden?

Sana git ve tam öğren dedim.Savaşın ne demek olduğunu bilmiyorsun.Savaşta neler yaşandığını bilmiyorsun.Bildiğin tek şey bize ölümüne iftira atmak.

Katliam Hitler'in yaptığı türden kıyımlara verilen addır.Var git ganimeti de sen araştır öğren.Öyle daha kalıcı olur.

Sitelerde Paylaş

Maddeciler bu farkı asla anlayamayacaklar. Onlerin cepleri dolsun gerisinin çok da önemi yok.

Anlamamak falan değil adam bilmiyor.Bilgisi lise tarih kitabıyla sınırlı olmalı.Hoş öyle bile olsa bilirdi ya...

Sitelerde Paylaş

Eğer bu yazı Hz Muhammed ve Ebu Talib şeklinde değil de,

Tony ve amcası Johnny şeklinde olsaydı ateler bu hikaye için göz yaşı dökerdi. Gel gelelim öyle değil. Onun için yine Hz Muhammedin 50 tane eşi vardı teraneleriyle giriş yaparlar. :lol: :lol: :lol:

Sitelerde Paylaş

ya güldürme adamı çete kurmuşlar kervan soymuşlar bi ırza geçmediler dememişsin hani hep ispat ispat dersiniz hadi bu masalı nerden öğrendin sölede bilelim
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...