Jump to content

Hayvanlar neden hastalanır?

Recommended Posts

Kurana göre tüm dünya insan için yaratılmıştır.İneğinden elmasına,domuzundan tütününe,taşından akarsuyuna hepsi insan içindir.

Örneğin bir muslümana elma niye var diye sorarsanız >>> Allah nimet olarak yarattı der.

Domuz niye var derseniz >>> İnsaların nefsini sınamak için yarattı der

İnsanı hasta eden mikroorganizmalar niye var derseniz >>> İnsan sabır,şükür etmesini sınamak için yarattı derler.

Neyse ders çalışırken kafamda müslümanlar bu tarz sorulara nasıl cevap verir diye düşünüyordm.Hepsinede bir cevap buluyordum.Ama şu soruya cevap bulamadım.

Hayvanları hasta eden mikroorganizmalar neden vardır?

Hayvanlar imtihana tabi değildir.

Bu mikroorganizmalar hayvanlar için nimette değildir.

O zaman neden yaratmış allah hayvanları hasta edecek mikroorganizmaları,parazitleri,virusleri???

tarihinde CherokeKd tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu konuya en guzel cevabi vermek icin tabiki islami kaynaklara bakmamiz lazim..

Fasil:NEBÎ SALLA`LLAHU ALEYHİ VE SELLEM`İN HASTALIĞI VE VEFATI BAHSİ

Konu:Hz. Peygamber`in hastalığı

Ravi:Ümmü`l-mü`minîn Âişe

Hadis:Gelen rivâyet göre Resûlullah salla`llahu aleyhi ve sellem her zaman hastalandığında Muvvize sûrelerini okuyup kendi (elleri) ne üflemek (ve ondan ifâkat için) eliyle vücûdunu sıvamak i`tiyâtında idi. Sebeb-i vefâtı olan hastalığa tutulunca Resûlullah`ın nefes ettiği Muavvize sûreleriyle ben de kendisine nefes etmeğe (ve hastalıktan ifâkat niyetiyle mübârek) eline üfleyip kendi eliyhe vücûdun meshetmeğe başladım.

HadisNo:1664

Simdi soruna cevap;

Sidiği sifa veren, tukurugu hastaliklari iyilestiren, ufurugu oluyu dirilten bir peygamber hastalanabiliyorsa, hayvanlarinda hastalanmasindan daha normal birsey olamaz.

Sitelerde Paylaş
Kurana göre tüm dünya insan için yaratılmıştır.İneğinden elmasına,domuzundan tütününe,taşından akarsuyuna hepsi insan içindir.

Örneğin bir muslümana elma niye var diye sorarsanız >>> Allah nimet olarak yarattı der.

Domuz niye var derseniz >>> İnsaların nefsini sınamak için yarattı der

İnsanı hasta eden mikroorganizmalar niye var derseniz >>> İnsan sabır,şükür etmesini sınamak için yarattı derler.

Neyse ders çalışırken kafamda müslümanlar bu tarz sorulara nasıl cevap verir diye düşünüyordm.Hepsinede bir cevap buluyordum.Ama şu soruya cevap bulamadım.

Hayvanları hasta eden mikroorganizmalar neden vardır?

Hayvanlar imtihana tabi değildir.

Bu mikroorganizmalar hayvanlar için nimette değildir.

O zaman neden yaratmış allah hayvanları hasta edecek mikroorganizmaları,parazitleri,virusleri???

Şöyle bir soru neden sormadınız?

Hayvanlar neden ölüyor?

Sitelerde Paylaş

Çünkü cevabı belli...

Yaşayan her canlı/nefis ölümü tadacaktır, demiş kuran...

Ama hayvanlar neden hastalanır? Hayvanları enfekte eden mikroorganizmalrın,hayvanları işgal eden parazitlerin;herşeyi insan için yaratılmış yer kürede ne işi vardır???

Dikkat edersen benim sorum hayvanlara yönelik değil, hayvanları hastalandıran canlılara yönelik.Allah bu canlıları niye yaratmıştır?Madem herşey insan için hayvanlar,dünya,evren,su,ateş,tahta vs. insanla alakası nedir bu hayvanları hastalandıran parazitik canlıların yada mikroorganizmaların?

Sitelerde Paylaş
Çünkü cevabı belli...

Yaşayan her canlı/nefis ölümü tadacaktır, demiş kuran...

Ama hayvanlar neden hastalanır? Hayvanları enfekte eden mikroorganizmalrın,hayvanları işgal eden parazitlerin;herşeyi insan için yaratılmış yer kürede ne işi vardır???

Dikkat edersen benim sorum hayvanlara yönelik değil, hayvanları hastalandıran canlılara yönelik.Allah bu canlıları niye yaratmıştır?Madem herşey insan için hayvanlar,dünya,evren,su,ateş,tahta vs. insanla alakası nedir bu hayvanları hastalandıran parazitik canlıların yada mikroorganizmaların?

dostum,

senin benim gibilerin imtihanıdır bu.

bizim gibiler bu soruyu sorup elensinler,

sınavı kaybetsinler diye hayvanlar hasta olur. :lol:

Sitelerde Paylaş
Hastalanmaları bir yana sakat olan hayvanlar mevcuttur.

Bu hayvanlar neden sakat olurlar?

İmtihan mı olacaklar sakatlıklarıyla?

dostum bu da senin sınav sorundu...

sen de kaybettin... :lol:

bu hayvanlar mohammed sorup da,

dinden imandan çıksın diye sakatlar.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...