Jump to content

Müslümanlar, iyi bir yaşam için bize muhtaçsınız.

Recommended Posts

1 sana pek diyecek birşey bulamıyorum!

2 bu benim iddiam değil, önce iyi okumayı öğren sonra konu altında kim neyi idda ediyor bir yeri not et de öyle cevap ver.

Sakin ol şampiyon, terin soğusun biraz.

Evet orada index yazılıymış.

PC'me internetten yeni bir program yükledim ve sanırım virüs kaptı. Yazıları bozuk görüyorum.

Kusura bakma.

Diğer bölümlere aynen devam :)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 96
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Kimsenin sidik yarıştırdığı falan yok. Ben sizin içinize sindiremediğiniz gerçekleri yazıyorum1. Tartışmak istediğim kişiler ise müslümanlar ki amacım onların inançlarının kendilerine setler çektiğini gösterebilmek2. Ancak müslümanlar yerine karşımda, akıllarına sinmiş olan dinlerin etkisinden kurtulamamış3yeniyetmeleri4 buluyorum.

1 ben de unuttuğun şeylerin altını çiziyorum,

2 ne güzel senin adına! ben de sana yardımcı olayım, ama kolay kolay anlamayacaklarına emin ol, hatta hiç anlamayacaklar.

3 rasyonel olmaya çalışan bana bunu demek yakışmamış. bu çıkarımı yapabilmen için beni tanıman gerekir, şov olsun diye klavye başında ahkam kesme,

4 polemikten başka şeylere kafa yorsan yerinde olur. laf cambazlığı ile beni sindiremezsin, yazdıklarım orada duruyor.

Yazı yazarken mümkün mertebe kişiyi değil fikri referans al ona paralel ya da karşı fikirler üret başım üstüne ama boş boş konuşma böyle polemik ateistçiler gibi sana tavsiyem olsun. Sabit fikirli yobaz boş kafalılardan hiç farkınız kalmıyor.

Sitelerde Paylaş

Burada yazı yazarken kişiyi referans almak nasıl mümkün olabilir ki?

Bu, ateistlerin bazılarının da içine düştüğü aptalca ve kocaman bir bahaneden başka bir şey değildir.

Ekranda kişiliğinizi değil sadece yazdıklarınızı görebiliyoruz çünkü.

Bu cümleyi anladığınızdan eminim.

Ama anlamamış gibi davranacağınızdan da bir o kadar eminim.

Sitelerde Paylaş

@Angora,

Sen hepten kopmuşsun ne diyeyim ben sana. Hacivat ile Karagöz'ü sergiliyoruz burada. Ben diyorum ki "yazı yazarken mümkün mertebe kişiyi değil fikri referans al" sen bana diyorsun ki kişiyi referans almak nasıl mümkün olabilir. Ben sana mümkün mertebe kişiyi mi referans al demişim fikri mi, iyi okusana! Şu bilgisayarındaki derdin neyse söyle de kafayı yedirtme insana.

Sitelerde Paylaş

@Angora,

Sen hepten kopmuşsun ne diyeyim ben sana. Hacivat ile Karagöz'ü sergiliyoruz burada. Ben diyorum ki "yazı yazarken mümkün mertebe kişiyi değil fikri referans al" sen bana diyorsun ki kişiyi referans almak nasıl mümkün olabilir. Ben sana mümkün mertebe kişiyi mi referans al demişim fikri mi, iyi okusana! Şu bilgisayarındaki derdin neyse söyle de kafayı yedirtme insana.

Burada biz insanların sadece yazdıklarını referans alıyoruz.

Çünkü kim olduklarını bilmiyoruz bile.

Dolayısıyla kişilğini yani kişiyi referans kabul etmemiz zaten mümkün değil.

Bu kadar basit

Sitelerde Paylaş

Bilgi sahibini gösterir ve tamamı Allah'ındır..

Bilim adamları neden bir şey yaratamıyor sadece yaratılanın taklidin yapıp kopyalıyor...

Bilginin sahibi Allah değilse, buyursun bilim adamında bir canlı yaratsın...

Allah'ın yarattığını taklit etmesin olmaz mı?

Sitelerde Paylaş

Bilim adamları neden bir şey yaratamıyor sadece yaratılanın taklidin yapıp kopyalıyor...

Bilginin sahibi Allah değilse, buyursun bilim adamında bir canlı yaratsın...

Allah'ın yarattığını taklit etmesin olmaz mı?

Serdar arkadaşım,

Allahın yarattığını nereden biliyorsun. Yaratılırken çekilmiş bir kaydın var mı? Örneğin evrime inanmayan sizler topraktan bir kuş türü yeni yaratılma aşamasında iken video kaydını çekin gösterin. Yaratılma denilen olayın olduğunu mechul. Doğada yoktan var olmanın olduğunu kanıtlayabilir misin?

Sitelerde Paylaş

Anne karnında 9 ay 10 günde sudan insan olması nedir?

Yaratma değil evrim mi?

Evrimin milyonlarca seneye ihtiyacı var...Dokuz ay on güne değil..

Zerre kadar şüphen benim dediğin tarzda baksan sende görebilirsin?

Sonra bana sen yanılmışsın da diyebilirsin?

tarihinde Serdaar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Anne karnında 9 ay 10 günde sudan insan olması nedir?

Yaratma değil evrim mi?

Evrimin milyonlarca seneye ihtiyacı var...Dokuz ay on güne değil..

Zerre kadar şüphem benim yok, dediğim tarzda baksan sende görebilirsin?

Niyetin varsa tabii ki?

Sonra bana sen yanılmışsın da diyebilirsin?

Karar Senin?

Sitelerde Paylaş

Serdar'dan bilim adamı olmasa bile, polis olur, asker olur, avukat olur.. vs. Bir yönüyle topluma hizmet eder işte. Herkes bilim adamı mı olacak Cariye?

Karşımda 5 yaşında bir çocuk mu var? Buradan anlayamıyorum. Konuya demagojik cevaplar veriyor, sonra da neden kızıyorsunuz diyorsunuz. Senden beklenen bir cevap mı bu şimdi?

İşte! zaten ben, müslüman toplumdan bu yüzden bilim adamı çıkmıyor diyorum, sen de yazdığınla beni destekliyorsun.

Ne yapacak peki Türkiye? Nüfusunun yarısından fazlası bu tür inançla beyni yıkanmış adam dolu. Gidip kasap manav tacir oluyorlar. Ama bu kafalar yüzünden bilimsel boşluğumuz hiç dolmuyor. Bir önerin var mı peki?

Sitelerde Paylaş

Avrupa ve Amerika biliminin ardında islam kaynakları mevcut...

Bunun en somut delili de, endülüs emevi devletine kadar avrupalılar roma rakamlarını kullanmaları...

Büyük ingilizcedeki rakamların adı arabic rakamlar olduğu lügatlarında vardır...

Anlamak isteyene bu kadar da yetebilir..

Sitelerde Paylaş

Ateistlerin anlattığına göre Kuranda herşey yazılı herşey mevcut müslümanlar bu yüzden daha iyi yaşam koşulları için araştırma yapmalarına gerek yoktur. Yok öyle bi kuran. Müslüman aleminin geri kalmasını islama bağlamakta angutluktur. Afrikalılar neden geri kaldı peki diye sorarlar susar kalırsın.

Müslüman aleminin geri kalmasındaki benim gördüğüm en büyük etken ilimin sadece din alanında yapılmaya çalışılması. Bi şey üstünde bu kadar duruncada tabi bi hayli sapıtan hocalar türemiş...

Sitelerde Paylaş

Çevrenize bir bakın. Kullandığınız bilgisayardan, içtiğiniz ilaçlara kadar bilimin tüm nimetleri için ateistlere muhtaçsınız.

Maçan tutuyorsa, ölümsüzlüğü de bulsana !

Senin gireceğin 2 metrekare mezarla benimki farklı mı olacak.

Ne de büyük konuşuyorsunuz...

Sitelerde Paylaş

Karşımda 5 yaşında bir çocuk mu var? Buradan anlayamıyorum. Konuya demagojik cevaplar veriyor, sonra da neden kızıyorsunuz diyorsunuz. Senden beklenen bir cevap mı bu şimdi?

İşte! zaten ben, müslüman toplumdan bu yüzden bilim adamı çıkmıyor diyorum, sen de yazdığınla beni destekliyorsun.

Ne yapacak peki Türkiye? Nüfusunun yarısından fazlası bu tür inançla beyni yıkanmış adam dolu. Gidip kasap manav tacir oluyorlar. Ama bu kafalar yüzünden bilimsel boşluğumuz hiç dolmuyor. Bir önerin var mı peki?

Toplumu mu değiştirmek istiyorsun, önce kendini değiştir! Serdar'ın ortamı belli, senin ortamın belli. İnternet başında yazarak etkileyiciliğin maalesef fazla olamaz. Zira kişilik gizlenmesi mevcut. Yüzyüze olursun, ortamınız, kültür ve algınız yakın olur, ikna kabiliyeti artar. Buradasadece yaptığımız karşılıklı muhabbet işte... tarihinde bakifani tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...