Jump to content

Ateistleri nasıl bilirsiniz

Recommended Posts

Tecavüzcü ve ahlaksız olan insanın ateist olması bir şey ifade etmez. En çok sapıklıkların, tecavüzün, ahlaksızlıkların islam olan ülkelerde olması tesadüf de olamaz. Bu inancın insanlara verdiği bir zarar ve kısıtlama olmasaydı müslüman olan ülkeler ve toplumlar, islamın mükemmel olduğunu söylediğiniz şekilde mükemmel toplumlar olurlardı. İslam mükemmel ama islamı yaşamaya başlayana kadar. Hayatta bildiğim en pis şeylerin kaynağı hep dindir. Savaş, adam öldürme, idam, kölelik, ırkçılık, milliyetçilik.

İçinde ölüm, ataerkil düzen ve savaş düşüncesi olan hiçbir şey kaynağını tanrıdan aldığını söyleyemez. Öyle bir tanrı yok.

Ya öyle zannediyorsan?

Bana söyler misin, zekat kötü birşey midir? Ana-babaya iyilik kötü birşey midir? Kul hakkı yememek, zina yapmamak,adam öldürmemek,hırsızlık yapmamak,kumar oynamamak vb kötü müdür??? Bunlar kötüdür diyorsan zaten insanlıktan çıkmışsın demektir. İyiydir diyorsan "İslam" neden kötü olsun???

Sitelerde Paylaş
  • İleti 41
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ben sözümü tutarım , başlı başına güvendiğim insanlar da vardır . Emanete de çok iyi bakarım . Bunların olması için Allah'a inanmak gerekmiyor optimum .

Sen gelecekte iyi bir mümin adayısın. Eğer söylediğin gibiysen benim yolumdasın.. Zamanla göreceğiz..

Sitelerde Paylaş

İşte sen kullanılıp bir köşeye atılan müslüman modelisin , Deniz Feneri Derneği kurucularıda mümin insanlardı , ama senin gibi garipleri kandırıp bir güzel dolandırdılar. Senin gibileri iki torba kömüre kandırır oğullarına gemicik alırlar. Devam et.

Onlar kandırıyor diye iyilik yapmaktan vaz mı geçeceğiz?? Niyet önemlidir. Onlar yaptıklarının hesabını verecekler ama ben iyilik yapmaya devam edeceğim. Onlar bizi değil kendilerini kandırıyorlar tıpkı senin gibi..

Sitelerde Paylaş

Onlar kandırıyor diye iyilik yapmaktan vaz mı geçeceğiz?? Niyet önemlidir. Onlar yaptıklarının hesabını verecekler ama ben iyilik yapmaya devam edeceğim. Onlar bizi değil kendilerini kandırıyorlar tıpkı senin gibi..

Dostum bu insanlar müslüman değil mi ? Demek ki müslümanlarda öyle çok güvenilir insanlar değil.

Şimdi sen onlar gerçek müslüman değil diyeceksin ve muhabbet uzayıp nerelere gidecek kimbilir neyse sevgiler.

Sitelerde Paylaş

Ya öyle zannediyorsan?

Bana söyler misin, zekat kötü birşey midir? Ana-babaya iyilik kötü birşey midir? Kul hakkı yememek, zina yapmamak,adam öldürmemek,hırsızlık yapmamak,kumar oynamamak vb kötü müdür??? Bunlar kötüdür diyorsan zaten insanlıktan çıkmışsın demektir. İyiydir diyorsan "İslam" neden kötü olsun???

işte tam da burda şöyle bişey demek istiyorum.. bu söylediklerini hiç bir ateist kalkıpta bunlar aslında şöyle şöyle olduğu için aslında sanılanın tersinedir şeklinde savunmaya kalkmaz.. ama müslümanlar kuranda görülen kötü şeyleri ya aslında öyle demiyor işte orda kastedilen farklı zaten siz anlamazsınız gibi bir gayretin içine giriyorlar zaten en büyük çelişkide budur.. iyi ve kötü.. aslında bu kadar basit..

bak şimdi ben tamamen kişisel tecrübemi anlatacam tabiki bu geneli bağlamaz sormuşsun ateistler nasıl diye onun için örnek veriyorum % 100 gerçek inan ya da inanma.. ben bir müslümanla iş yaptım.. müslüman biliyorum çünkü 5 vakit namazında oruç desen zaten gırla.. hatta arada cumaya gelirmisin diye beni doğru yola çağırmaya çalışmalar felan neyse uzatmıyayım .. ben taşınmak zorunda kaldım ordan ve ben alacaklı olduğum parayı hala tahsil etmeye çalışıyorum kendisinden.. (1 yıl geçti aradan)telefonlarıma çıksa nedenini soracam .. o da yok.. şimdi islam bu durumda ne der.. ben ateistim birine bir kuruş borcum kalmasındansa gider ceketimi satar yine de öderim o parayı..hasılı ben açıkçası müslüman diye güvendim.. yine olsa yine güvenirim ama 2 kere düşünürüm açıkçası..

Sitelerde Paylaş

Ya öyle zannediyorsan?

Din olmadan da ben bu iyiliklerin farkına varabiliyorum. Ayrıca dinin iyi dediği pisliklerin de farkına varabiliyorum. O zaman bu sapık dine niye uhtiyacım olsun?

Sitelerde Paylaş

Din olmadan da ben bu iyiliklerin farkına varabiliyorum. Ayrıca dinin iyi dediği pisliklerin de farkına varabiliyorum. O zaman bu sapık dine niye uhtiyacım olsun?

Sahip olduğun bu düşünceler zaten "İslami bir toplumda" yetiştiğin için sende ortaya çıktı. Dünyada türk halk neden "sıcakkanlı,misafirperver" olarak bilinir sence?

Sitelerde Paylaş

işte tam da burda şöyle bişey demek istiyorum.. bu söylediklerini hiç bir ateist kalkıpta bunlar aslında şöyle şöyle olduğu için aslında sanılanın tersinedir şeklinde savunmaya kalkmaz.. ama müslümanlar kuranda görülen kötü şeyleri ya aslında öyle demiyor işte orda kastedilen farklı zaten siz anlamazsınız gibi bir gayretin içine giriyorlar zaten en büyük çelişkide budur.. iyi ve kötü.. aslında bu kadar basit..

bak şimdi ben tamamen kişisel tecrübemi anlatacam tabiki bu geneli bağlamaz sormuşsun ateistler nasıl diye onun için örnek veriyorum % 100 gerçek inan ya da inanma.. ben bir müslümanla iş yaptım.. müslüman biliyorum çünkü 5 vakit namazında oruç desen zaten gırla.. hatta arada cumaya gelirmisin diye beni doğru yola çağırmaya çalışmalar felan neyse uzatmıyayım .. ben taşınmak zorunda kaldım ordan ve ben alacaklı olduğum parayı hala tahsil etmeye çalışıyorum kendisinden.. (1 yıl geçti aradan)telefonlarıma çıksa nedenini soracam .. o da yok.. şimdi islam bu durumda ne der.. ben ateistim birine bir kuruş borcum kalmasındansa gider ceketimi satar yine de öderim o parayı..hasılı ben açıkçası müslüman diye güvendim.. yine olsa yine güvenirim ama 2 kere düşünürüm açıkçası..

Müslüman diye güvendiysen müslümanlık ve samimi olarak inançlı olmak sence kötü birşey mi? Bu adam saçmalamış ve bedelini bir sekilde ödeyecektir..

Sitelerde Paylaş

optimum haklı.Sen sokakta büyüseydin hırsızlık,küfür sana normal gelirdi.Hindistan'da yetişsen et yemek tuhaf gelirdi.Müslüman bir ülkede olduğun için şimdiki iyi ve kötü ayrımına sahipsin.

Sitelerde Paylaş

optimum haklı.Sen sokakta büyüseydin hırsızlık,küfür sana normal gelirdi.Hindistan'da yetişsen et yemek tuhaf gelirdi.Müslüman bir ülkede olduğun için şimdiki iyi ve kötü ayrımına sahipsin.

Ya bu kendi dinini bitirmek zorunda mı ya :lol: Teşekkürler :) tarihinde -inmanah- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hindistan'da yetişsen et yemek tuhaf gelirdi.

Müslüman bir ülkede olduğun için şimdiki iyi ve kötü ayrımına sahipsin.

hindistan bol miktarda piliç tüketilen bir ülke..

ayrıca müslümanlar kutsal inekleri kaçırıp kesip yiyorlar.(dinsel hoşgörüsüzlük)

yani iyi ile kötüyü ayırdederken müslüman kardeşlerden yardım(!) alıyoruz.

Sitelerde Paylaş

hindistan bol miktarda piliç tüketilen bir ülke..

ayrıca müslümanlar kutsal inekleri kaçırıp kesip yiyorlar.(dinsel hoşgörüsüzlük)

yani iyi ile kötüyü ayırdederken müslüman kardeşlerden yardım(!) alıyoruz.

Kırmızı etten bahsettiğimi anlaman için anaokulu diplomanın olması yeterli.

Kutsal ineklerine saygı göstermek gerekir evet.Fakat bir grup insan toprak kutsaldır ona basmayın derse ne yapardık?İnsanlar et yemek zorunda.

Sitelerde Paylaş

Bunu ayrım falan yapmak için sormuyorum. Özellikle ateizm dışındaki tüm görüşlerden arkadaşlara soruyorum, müslüman kardeşlerime soruyorum. Günlük hayatta tanıdığınız,bildiğiniz,duyduğunuz ateistleri nasıl bilirsiniz?

Bazı İnsanların yaptıkları ile söyledikleri birbirini tutmuyorsa kim o insanlara inanır ve yolundan gider? Ateistler sürekli "İslam şöyledir böyledir" diyip dururlar ve en çok da damardan girerler konuya;" İslamda kölelik varmışmış, tecavüz varmışmış, ahlaksızlık varmışmış vs" . Peki kendi hayatlarında kendileri nasıllar? Çevrelerince nasıl biliniyorlar? Bunlara hep birlikte cevap bulmaya çalışalım.

Ateistlerin günlük hayatta birbirlerine her konuda güvenmediklerinden eminim. Birbirlerine hiçbirşeylerini emanet etmeyeceklerinden de eminim. Nasıl eminim, çünkü daha önce de dediğim gibi beni İslama sıkısıkıya bağlayan en önemli şey bunlar oldu. Mümin insanlar dışındaki hiçbir gruba güvenmiyoum,çünkü bunların her iki durumunu da yaşadım.

Tüm bu nedenlerle ateistlerin ve ateizmin hiçbir iddiasını samimi bulmuyorum hatta çok itici buluyorum. Peki siz?

Size yaşadığım bir anıyı anlatacağım.

Ateist bir arkadaşım var. Bir keresinde namaz kıldığım seccadenin biraz eskimiş olduğunu görmüş ve bana yeni bir seccade hediye etmişti. Benim, eski toprak seccademi değiştirmeye niyetim yoktu. 69 cabrio mustang gibiydi :). Bu hediyesi sebebiyle, gözlerim yaşarmıştı. O gün bu gündür ona duamı eksik kılmam Allahtan, kolaylık iyilik, iman bahşetmesi için.

Bu kişi; sömürü düzenine karşı olan, vatanını milletini seven, etnik ırkçılık ve bölücülük yapmayan, delikanlı, yiğit, dürüst ve mert biri. Aynı zamanda benim inancıma karışmaz. Böyle olan ateistleri her zaman taktir etmişimdir. Benim gözümde o insanlar 9 numaradır, Bir de Kuran ve namazla tanışsalar 10 numara olacaklar.

tarihinde KHF-232 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ateist bir arkadaşım var. Bir keresinde namaz kıldığım seccadenin biraz eskimiş olduğunu görmüş ve bana yeni bir seccade hediye etmişti. Benim, eski toprak seccademi değiştirmeye niyetim yoktu. 69 cabrio mustang gibiydi :). Bu hediyesi sebebiyle, gözlerim yaşarmıştı. O gün bu gündür ona duamı eksik kılmam Allahtan, kolaylık iyilik, iman bahşetmesi için.

Bu kişi; sömürü düzenine karşı olan, vatanını milletini seven, etnik ırkçılık ve bölücülük yapmayan, delikanlı, yiğit, dürüst ve mert biri. Aynı zamanda benim inancıma karışmaz. Böyle olan ateistleri her zaman taktir etmişimdir. Benim gözümde o insanlar 9 numaradır, Bir de Kuran ve namazla tanışsalar 10 numara olacaklar.

cidden 9 numara insanmış. Helal olsun diyorum..

Sitelerde Paylaş

kuranla tanıştığı için ateist olmuş zaten.. kuranla tanışmadan ateistim diyenle kuranla tanışmadan müslümanım diyen arasında fark yok bence..

Sitelerde Paylaş

kuranla tanıştığı için ateist olmuş zaten.. kuranla tanışmadan ateistim diyenle kuranla tanışmadan müslümanım diyen arasında fark yok bence..

Sağlıklı düşünen bir beynin ateist olması için Kuran'la, İncil'le veya Tevrat'la tanışmasına falan gerek yok sadece iddialarına bakarak bile bunların insan elinden çıktığı rahatlıkla anlaşılır ama insan doğduğu andan öyle bir beyin yıkama faaliyetine ve öyle bir korkutmaya maruz kalıyor ki sağlıklı düşünemez oluyor bir noktadan sonra.

Ne diyor bu dinlerin kitapları: "Falan kişiye inanır ve dediklerini yaparsan cennete gider, sonsuza kadar orada keyif yaparsın, inanmazsan sonsuza kadar cehennemde yakılarak işkence edilirsin."

Bu kitaplara göre insanın düşünceleri, eylemleri değil inanıp inanmaması önemlidir, gerisi sadece teferruattır, süslemedir. Sağlıklı düşünen bir insan nasıl böyle bir iddiayı ciddiye alıp inanır?

Sitelerde Paylaş

Sahip olduğun bu düşünceler zaten "İslami bir toplumda" yetiştiğin için sende ortaya çıktı. Dünyada türk halk neden "sıcakkanlı,misafirperver" olarak bilinir sence?

türkiye'ye gelip te dolandırılmayan,kazık yemeyen,kadın kadına gelip rahatça tatil yapabilen turist var mı ?

kendi dandik hayal dünyanı islam forumrında satsana

bıkkınlık verdin gerizekalı başlıklarınla...

Sitelerde Paylaş

Kim türk halkına sıcakkanlı ve misafirperver diyorsa gelsin bana anlatsın onu. Dünyada başka halk tanımam ama kendi halkımı iyi tanırım. Düzenbaz, riyakar, yalancı, düşmanlık besleyen insanlar yaşıyor Anadolu'da. Herkes birbirine düşman, Hasetlik ve kıskançlık zirvelerde dolaşıyor. Yılmaz Erdoğan'ın sevdiğim bir sözü vardır. Yıllardır köyün köye düşman olduğu bir memlekette Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur lafının söyleniyor olması bana çok komik geliyor. Biz önce kendi kendimizi nasıl severiz onu öğrenmek zorundayız.

Ondan sonra kendimizi misafirperver veya sıcakkanlı, hoş insanlar olarak reklam edelim dünyaya. Sonra Türkler barbardır dendiğinde kısa süreli bir sarsıntı yaşıyoruz. Çünkü öz eleştirimizi yapamadan yıllarca okullarda bize çok merhametli ve hoşgörülü olduğumuz öğretilip duruyor. Anlatsana atalarının yediği bokları. Belki gelecek nesiller dönüp kendine bakar ve bunu düzeltmeyi başarabilir. Sorsan Osmanlı Balkanlara islamı götürdü, cihat yaptı ve hoşgörülü oldu diye anlatır sabi sübyanlar. Diyemezler ki ne işleri vardı başkalarının memleketinde. Eğer bu soruyu soramıyorsan bari bir kahramanlıkmış gibi de anlatma ve biraz tarafsızca sadece tarihi bilgi olarak ver gitsin.

tarihinde Cuvcuv tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...