Jump to content

İlk canlı

Recommended Posts

ZAten bu şirket biyolojik kopyadan bahsediyor herhalde baksanıza yazmışlar siteye sevdiğiniz yakınınız öldü, kopyasını yapıyoruz diyorlar, yalnız adamlar hakkında başka bir yerde bir yazı okudum da tarikat gibi birşeylermiş, 10 tane bebek doğumunu bekliyoruz, hiç sorun yok anneler iyi falan demişler, baya uzun bir yazıydı

İyi araştırmak lazım, aynısı fenotipik ve genotipik olarak mümkün fakat bilinç olarak mümkün değil. Burayı büyük yazacağım önemini vurgulamak için: TEK YUMURTA İKİZLERİ ZATEN KLONDUR. Kopyalama, ikiz durumu gibidir; genotip olarak iki aynı insan ama farklı bilinç.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 222
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

İyi araştırmak lazım, aynısı fenotipik ve genotipik olarak mümkün fakat bilinç olarak mümkün değil. Burayı büyük yazacağım önemini vurgulamak için: TEK YUMURTA İKİZLERİ ZATEN KLONDUR. Kopyalama, ikiz durumu gibidir; genotip olarak iki aynı insan ama farklı bilinç.

Bazı düşünürlere göre doğuşta zaten bilinç boştur zamanla duyumlarla elde edilen bilginin beyinde işlenmesiyle oluşuyor bilinç yani doğuştan kimse herhangi bir bilince sahip değil zaten. ikizlere dikkat ederseniz karakter olarak da birbirine benzer ikizler

Sitelerde Paylaş

Bazı düşünürlere göre doğuşta zaten bilinç boştur zamanla duyumlarla elde edilen bilginin beyinde işlenmesiyle oluşuyor bilinç yani doğuştan kimse herhangi bir bilince sahip değil zaten. ikizlere dikkat ederseniz karakter olarak da birbirine benzer ikizler

Felsefi boyutunu bilemem ama felsefenin ortaya bir sonuç koymadığı da aşikar. Benzerler ama aynı kişi değildirler. Çünkü herkesin yaşam tecrübesi farklıdır bununla ilgili hacı bey bir ileti yazmıştı, bilincin nöronlarla ilişkisi, düzgün korunmadığı ile ilgili ama bulamadım.

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar bu clonaid şirketiyle ilgili bir de yazı buldum, bunların tarikatla falan bağlantıları varmış

"ABD Başkanı G.W. Bush, insan kopyalama çabalarının fazlasıyla endişe verici olduğunu söyledi. Fransa Devlet Başkanı J. Chirac, haberi kınayarak, dünyaya kopya insan yaratma girişimini yasaklama çağrısında bulundu.

Yaşamın uzaydan gelenler tarafından yaratıldığına inanan Rael tarikatına bağlı bilimciler, dünyanın ilk kopya bebeğinin doğduğunu ve isminin “Havva” olduğunu açıkladılar.

Tarikatla bağlantılı Clonaid adlı şirketin başkanı Brigitte Boisselier, yaptığı basın toplantısında, 3.2 kiloluk bebeğin dün dünyaya geldiğini söyledi, ancak bebeğin nerede doğduğunu açıklamadı. Boisellier, “Bebek çok sağlıklı. Durumu iyi. Biz çok mutlu bir aileyiz” dedi ve bebeğin 3 gün içinde evine gönderileceğini söyledi.

Boisselier bebeğin, DNA’sını bağışlayan 31 yaşındaki Amerikalı bir kadının kopyası olduğunu bildirdi. Tarikatın iddiasının doğrulanması halinde, bir çocuğun, annesinin tam genetik kopyası olacağı belirtiliyor. Boisselier, gelecek birkaç hafta içinde Avrupa’da bir, Kuzey Amerika’da bir ve Asya’da 2 kopya bebeğin daha dünyaya geleceğini, Avrupalı çiftin lezbiyen olduğunu açıkladı.

‘BEBEĞİN KLONLANDIĞINA DAİR HİÇBİR KANIT YOK’

Fransız genetik uzmanı Axel Kahn, Rael tarikatının üyeleri tarafından insan kopyalamak üzere kurulan Clonaid şirketinin müdürü Fransız Brigitte Boisselier’in, klonlama tekniğiyle elde edilen kız bebeğin dün sezaryenle dünyaya geldiğini açıklamasının ardından özel Erupe 1 radyosuna verdiği demeçte, “Söz konusu olan sadece ve tamamen propagandadır” dedi. Fransız uzman, bilim adamlarının klonlandığı iddia edilen bebekle bebeğin klonlandığı kişinin gen haritalarını çıkarmasının ve çıkarılan bu haritalarının birbirinin aynı olduğunun kanıtlanması gerektiğini söyledi.

Klonlama tekniğinin şu ana kadar maymun ya da insanlarda başarılı olamadığını kaydeden Kahn, “Bunu başaran ilk kişiler Rael tarikatçıları mı? Ben size söyleyeyim, bugün buna inanmak için hiçbir neden yok. Bu bebek klonlanmışsa ve Rael tarikatı bunu kanıtlamak istiyorsa o zaman bilimsel kanıt getirirler. Bunu yapmazlarsa söz konusu olan propagandadan ibarettir demektir” dedi.

FAZLA BİLGİ VERİLMEDİ

Clonaid şirketinin müdürü Boisselier, klonlamayla dünyaya gelen bebekle ilgili olarak, doğumun çok iyi geçtiğini söylemiş, ancak doğumun nerede gerçekleştiği konusunda bilgi vermeyi reddederek, “Şu an için daha fazla bilgi vermemeyi tercih ediyorum” demişti. Boisselier, Florida’da bugün kamuoyuna açıklama yapacağını belirtmiş, bebeğin gösterilip gösterilmeyeceğini açıklamamıştı.

BİLİM ADAMLARININ ŞÜPHESİ

Boisselier basın toplantısında, anne ve bebek arasında genetik benzerlik olduğunu gösteren bir delil sunmadı. Bu nedenle, iddianın bilimsel olarak temelinin bulunmadığı belirtiliyor. Ancak Boisellier, bebeğin kopya olduğunu kanıtlamak için bağımsız bir uzmanın bebekten DNA örnekleri alacağını söyledi. DNA sonuçlarının örneklerin alınmasından bir hafta sonra çıkması bekleniyor.

Geçen sene ilk klonlanmış insan embriyosu üreten Gelişmiş Hücre Teknolojisi şirketinden Dr. Robert Lanza, Clonaid’in şu anda hiçbir bilimsel güvenilirliği olmadığını söyledi. Ancak gerek Lanza gerekse diğer bilim adamları başarı olasılığını göz ardı etmiyorlar. Eskiden Fransa’daki bir kimya şirketinin müdürlüğünü yapan Boisselier, kimya alanında iki ayrı derecesi bulunduğunu söylüyor, ancak Boisselier’in üreme tıbbı alanında uzmanlığı bulunmuyor.

Boisselier, kendisini Rael rahibi olarak tanımlıyor ve Clonaid’in tarikatla felsefi bağı bulunduğunu, ekonomik bağı bulunmadığını belirtiyor.

Clonaid, 1997’de Bahama adalarında eski Fransız gazeteci ve Rael’in lideri Claude Vorilhon tarafından kuruldu. Vorilhon, 1970’lerde kendisini ziyaret eden yabancıların, genetik mühendislik yoluyla Dünya’daki tüm yaşamı yarattıklarını bildirdiklerini iddia ediyor.

Üreme amaçlı insan kopyalanması, halen birçok ülkede yasak.

ONAYLANMASI DURUMUNDA

Doğumun bağımsız bilim çevreleri tarafından onaylanması durumunda, bu bebek klonlama yöntemiyle doğan ilk insan olarak kabul edilecek.

Boisselier, geçen ay, 5 kadının kopyalama yöntemiyle elde edilen ceninlere hamile olduğunu, bunlardan Amerikalı bir çifte ait olanın doğumunun yakın olduğunu kaydetmiş, doğacak bebeğin, annesinin genetik kopyası, yani yıllar sonra doğan “ikizi” olacağını ifade etmişti.

BUSH: İNSAN KOPYALAMA ÇABALARI, FAZLASIYLA ENDİŞE VERİCİ

Beyaz Saray sözcüsü Scott McClellan, ABD Başkanı George Bush’un, Kongre’den insan kopyalamayı yasaklamasını istediğini belirterek, “Başkan da, tüm Amerikalılar gibi insan kopyalamanın fazlasıyla endişe verici olduğunu düşünüyor ve tüm insan kopyalama girişimlerinin yasaklanmasını güçlü bir şekilde destekliyor” dedi. McClellan, Rael tarikatına bağlı bilimcilerin, dünyanın ilk kopya bebeğinin doğduğuna ilişkin açıklamasının şüphe uyandırdığını, ancak Kongre’nin insan kopyalamayı yasaklayacak kanunu çıkarması gerektiğinin altını çizdiğini bildirdi.

FRANSA DEVLET BAŞKANI CHIRAC, HABERİ KINADI

Fransa Devlet Başkanı Jacques Chirac, yaptığı açıklamada, kopya bebeğe ilişkin iddia doğru olsa da olmasa da, insan kopyalama üzerine yapılan araştırmaları kınayarak, bunun, insanoğlunun saygınlığıyla çatıştığını ve suç teşkil ettiğini söyledi. Jacques Chirac, tüm ülkelere insan kopyalama girişimlerini yasaklamaları ve katı bir şekilde cezalandırmaları çağrısı yaptı. Yaşamın uzaydan gelenler tarafından yaratıldığına inanan Rael tarikatına bağlı bilimciler, dünyanın ilk kopya bebeğinin doğduğunu ve isminin “Havva” olduğunu açıklamışlardı. "

Sitelerde Paylaş
  • 4 weeks later...

Sadece seni değil aklı başında kimseyi ikna edemiyor....

Tesadüften kimsenin çay içtiğini duydun mu sen hiç?

Daha önce de dile getirmiştim. Bilim formunu Müslüman arkadaşlar takip edebilsin ama yazma yetkileri olmasın. İğdiş edilmiş mantıkları ile saçma sapan kıyaslamalar yapıyorlar.

Sitelerde Paylaş

Neresi saçma söyler misin?

Burası bilim formu olduğuna göre, konuşulacak tesadüf, makro veya mikro düzeyde ki evrimsel tesadüftür. Bununla ilgili forumda çok sayıda konu ve ileti var. Pek çok değerli katılımcının tesadüf ve olasılık üzerine güzel yazıları mevcut. Bunları ön yargısız biraz okursan, çay içmenin ne kadar alakasız bir itiraz olduğunu anlarsın. Mesele inançlı olmak ve ya olmamak değil. Yine itirazlarınız olabilir ama o kadar paldır küldür yazıyorsunuz ki...

Sitelerde Paylaş

Burası bilim formu olduğuna göre, konuşulacak tesadüf, makro veya mikro düzeyde ki evrimsel tesadüftür. Bununla ilgili forumda çok sayıda konu ve ileti var. Pek çok değerli katılımcının tesadüf ve olasılık üzerine güzel yazıları mevcut. Bunları ön yargısız biraz okursan, çay içmenin ne kadar alakasız bir itiraz olduğunu anlarsın. Mesele inançlı olmak ve ya olmamak değil. Yine itirazlarınız olabilir ama o kadar paldır küldür yazıyorsunuz ki...

Adam gibi yazıyorum dostum tesadüf doğru olabilmesi için, tesadüften çay içen gösterebilyor musun?

Bir kişi göster inanayım....

Kaldı ki çay çok basit, canlı çok karmaşık tesadüfen nasıl oluşmuş...

Darwin bile ilk canlı da kudsiyet olduğunu söylemektedir..

Ama siz ...tesadüf peşinde koşuyorsunuz...

Başka bir soru tesadüfen alınmış bir diploma var mı? Türkiye de?

tarihinde ARAŞTIRMACI tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Adam gibi yazıyorum dostum tesadüf doğru olabilmesi için, tesadüften çay içen gösterebilyor musun?

Bir kişi göster inanayım....

Kaldı ki çay çok basit, canlı çok karmaşık tesadüfen nasıl oluşmuş...

Darwin bile ilk canlı da kudsiyet olduğunu söylemektedir..

Ama siz ...tesadüf peşinde koşuyorsunuz...

Başka bir soru tesadüfen alınmış bir diploma var mı? Türkiye de?

bak kardeşim. evrim teorisi şunu iddia etmiyor: şu anki modern canlıların sahip olduğu karmaşıklık düzeyinin tek bir süper sıçrayışla maydana gelmiştir; demiyor. diyorki: ''tesadüf'' eseri meydana gelebilecek kadar ''yalın'' bir başlangıçtan adım adım, kerte kerte ilerleyerek oluşmaktan, her iki adım arasında ''çok küçük'' farklılıkların ''birikimiyle'' vücut bulmaktan bahsediyor.

Sitelerde Paylaş

bak kardeşim. evrim teorisi şunu iddia etmiyor: şu anki modern canlıların sahip olduğu karmaşıklık düzeyinin tek bir süper sıçrayışla maydana gelmiştir; demiyor. diyorki: ''tesadüf'' eseri meydana gelebilecek kadar ''yalın'' bir başlangıçtan adım adım, kerte kerte ilerleyerek oluşmaktan, her iki adım arasında ''çok küçük'' farklılıkların ''birikimiyle'' vücut bulmaktan bahsediyor.

Sizi uyutmak için kertmişler işte....

Tesadüften bir bardak çay iste bakalım içebilecek misin?

Ya da tesadüfen okul bitiren kaç öğrenci var?

Bir söyle sonra kafanı tesadüf kumuna sokabilirsin..

tarihinde ARAŞTIRMACI tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

yaratılışçılar tesadüfü ''tamamen tesadüf'' diye dramatize ediyorlar. elbette evrimde bir yerde tesadüf payını reddetmiyoruz ancak bu makul ölçülerde ve ihtimal dahilinde olan bir tesadüf anlayışıdır. ama seni öyle bir kertmişlerki kronik livata olmuşsun.

Sitelerde Paylaş

Tesadüften hiçbir şey anlamıyorsun ama onu ağzından hiç düşürmüyorsun.

Evrim tesadüflere bağlıdır.

Genlerde rastgele ve tesadüfen oluşan bir mutasyon, doğal seçilim tarafından seçilirse evrim gerçekleşir. Hem mutasyon rastgeledir, hem de onun seçilmesi tesadüfidir.

Mutasyon rastgeledir. Genomun yüzde 90'ında gerçekleşen bir mutasyon evrime neden olmaz. Yalnız yüzde 10'unda olan rastgele mutasyon evrime neden olur.

Çünkü genomun yüzde 90'ı genetik özellikleri iletmez.

Yani evrimin her basamağı tesadüflere bağlıdır. O nedenden milyonlarca garip canlı türleri vardır. Senin gibi.

Sitelerde Paylaş

Doğru diyorsun hacım; benim kafam taş kafadır...

Siz tesadüften bir çay içmedikçe anlamaz..

Ne zaman ki, tesadüfen demlenmiş bir çay içersiniz..Ve ispat edersiniz...

O zaman gündeme alabilirim...

Senin kafan nato kafa.. Herşeyi kabul etmiyor. Aşağıdaki örnek herkes için geçerli.

Anneni babanın 400 milyon spermlerinden biri, bir gece dölledi ve sen ortaya çıktın.

Her hangi bir nedenden baban o gece annenle sevişmeyebilirdi.

400 milyon spermden başka biri annenin yumurtasını dölleyebilir ve bir kız çocuğu ortaya çıkabilirdi.

Şimdi sen bu olayda tesadüfleri red mi ediyorsun?

Verdiğin çay demleme örneği tesadüfle ilgili değil. Orada bir amaç var. Çayı bilerek ve isteyerek demliyorsun.

Döllenme işi biraz karışık. Baban anneni döllemek istiyor ama sonucu bilmesi mümkün değil. Sonuç tesadüfi. Bunu da mı anlamıyorsun?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...