Jump to content

İlk canlı

Recommended Posts

• İleti 222
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

kurana gore ilk insan balcıktan şekil verilerek oluştu peki geriye kalan 1milyon ikiyüzbin canlı türü nasıl oluştu onlardamı tek tek camurdan yapıldı evrim yoksa oyle olması lazım : ))

Evet bütün mahlukatın adem babası var...

Çünkü nesiller arasında geçiş olduğuna dair delil yok..

Sitelerde Paylaş

Evet bütün mahlukatın adem babası var...

Çünkü nesiller arasında geçiş olduğuna dair delil yok..

Biliyormuş gibi konuşana bak sen..

Dünyada yaşayan bütün canlılar tek bir atadan çıkmışlardır.

Deliller bunu gösterir.

Onları bilmek istiyor musun?

Bilim forumunda bu şekilde işkembeden sallarkan utanmıyorsun da..

Ne ilkel yaratıklarsınız öyle..

Sitelerde Paylaş

Bir tane cinslerin arasında geçiş göster görelim...

Bilim forumu delilli olmalı değil mi?

Sakın bahaneleri söyleme onlar ancak sizi avutur..

Gerçeği görmek isteyenleri avutamaz...

Müşahhas bir delil olsun bakalım..Hadi bekliyorum...

tarihinde Serdaar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bir tane cinslerin arasında geçiş göster görelim...

Bilim forumu delilli olmalı değil mi?

Sakın bahaneleri söyleme onlar ancak sizi avutur..

Gerçeği görmek isteyenleri avutamaz...

Müşahhas bir delil olsun bakalım..Hadi bekliyorum...

Bir tane gösteremem.. Milyonlarca gösterebilirim.

Günümüzde bu çok kolay. Bütün yapacağın canlının genetik profiline bakmak.

Genetik benzerlik türlerin ortak bir atadan çıktığını gösterir.

Sen Adnan Oktar salağının motorusun. Onun gibi ara geçiş arıyorsun. Arada ucube yaratıkları görmeyi bekliyorsun.

Evrim uzun zamanda gerçekleşir ve ara türler çoğu kere gözden kaçarlar.

Bütün canlılarda amino asitler ışığı sola, karbonhidratlar sağa kırarlar.

Bütün canlılarda genetik kod aynıdır.

Demek ki bundan milyarlarca önce ortaya çıkan canlı bugüne kadar ortaya çıkmış yüzmilyonlarca türün atasıdır.

Hepsi birbirlerinde türemişlerdir.

Burada bu zırvaları yazmadan önce biraz biyoloji oku bre gafil. İnsan bunları yazarken biraz olsun utanır.

Sizde utanma hissi de yok..

Hayatında okuduğun tek bir biyolojki kitabı var mı? Belki lisede okumuşsundur anlamadan..

Artık anlayarak okumanın zamanı gelmedi mi?

Kur'an'ı anlamadan okuyorsunuz zaten. Anlasanız İslam'ı terkeder, ondan arkanıza bakmadan uzaklaşırsınız.

Sitelerde Paylaş

Bir tane gösteremem.. Milyonlarca gösterebilirim.

Günümüzde bu çok kolay. Bütün yapacağın canlının genetik profiline bakmak.

Genetik benzerlik türlerin ortak bir atadan çıktığını gösterir.

Sen Adnan Oktar salağının motorusun. Onun gibi ara geçiş arıyorsun. Arada ucube yaratıkları görmeyi bekliyorsun.

Evrim uzun zamanda gerçekleşir ve ara türler çoğu kere gözden kaçarlar.

Bütün canlılarda amino asitler ışığı sola, karbonhidratlar sağa kırarlar.

Bütün canlılarda genetik kod aynıdır.

Demek ki bundan milyarlarca önce ortaya çıkan canlı bugüne kadar ortaya çıkmış yüzmilyonlarca türün atasıdır.

Hepsi birbirlerinde türemişlerdir.

Burada bu zırvaları yazmadan önce biraz biyoloji oku bre gafil. İnsan bunları yazarken biraz olsun utanır.

Sizde utanma hissi de yok..

Hayatında okuduğun tek bir biyolojki kitabı var mı? Belki lisede okumuşsundur anlamadan..

Artık anlayarak okumanın zamanı gelmedi mi?

Kur'an'ı anlamadan okuyorsunuz zaten. Anlasanız İslam'ı terkeder, ondan arkanıza bakmadan uzaklaşırsınız.

Genetik kodun aynı olması ortak ataya delil değil.Mesela bütün edebiyat eserleri alfabeyle yazılır.Kelimeleri gen gibi düşün.Ama bunları yazan bir insan vardır.Ortak ata var diyorsanız başka deliller de göstermelisiniz.

Sitelerde Paylaş

Genetik kodun aynı olması ortak ataya delil değil.Mesela bütün edebiyat eserleri alfabeyle yazılır.Kelimeleri gen gibi düşün.Ama bunları yazan bir insan vardır.Ortak ata var diyorsanız başka deliller de göstermelisiniz.

Bana genetik mi öğretiyorsunuz. Bu ne küstahlık böyle..

Kimden duydun bu zırvayı. Adnan Oktar'dan mı?

Nedir bu bilim düşmanlığı..

Edebiyat eseri mi yazıyorsun bre gafil.. Bunları neye istinaden yazabiliyorsun.

Kıçından uyduruyorsun.

Genetik kodun bütün canlılarda ynı olması sana ne çağrıştırıyor? Sana göre anlamı ne?

Bütün edebiyat eserleri aynı alfabe ile yazılır ama aynı kelimelerle yazılmaz, değil mi?

Genetik kodun bütün canlılarda aynı olması sana birşey ifade etmiyor.

Çünkü sen genetik kodun ne anlama geldiğini bilmiyorsun.

Bilsen bur zırvaları yazmazsın.

Hem bilgisizsiniz hem yalancı ve sahtekar..

Müslümanlardan daha iyisini beklemiyoruz.

Beni yanıltmak mı istiyorsun. Bize genetik koddan ne anladığını yaz..

Bakalım senin bildiğin genetik kon ne imiş? Öğrenelim.. Ve sana hemen hak verelim.. Adnan Oktar motoru seni..

Sitelerde Paylaş

Bana genetik mi öğretiyorsunuz. Bu ne küstahlık böyle..

Kimden duydun bu zırvayı. Adnan Oktar'dan mı?

Nedir bu bilim düşmanlığı..

Edebiyat eseri mi yazıyorsun bre gafil.. Bunları neye istinaden yazabiliyorsun.

Kıçından uyduruyorsun.

Genetik kodun bütün canlılarda ynı olması sana ne çağrıştırıyor? Sana göre anlamı ne?

Bütün edebiyat eserleri aynı alfabe ile yazılır ama aynı kelimelerle yazılmaz, değil mi?

Genetik kodun bütün canlılarda aynı olması sana birşey ifade etmiyor.

Çünkü sen genetik kodun ne anlama geldiğini bilmiyorsun.

Bilsen bur zırvaları yazmazsın.

Hem bilgisizsiniz hem yalancı ve sahtekar..

Müslümanlardan daha iyisini beklemiyoruz.

Beni yanıltmak mı istiyorsun. Bize genetik koddan ne anladığını yaz..

Bakalım senin bildiğin genetik kon ne imiş? Öğrenelim.. Ve sana hemen hak verelim.. Adnan Oktar motoru seni..

O adamı bilmem etmem.Suratını gördüm 1 kere youtube da o kadar.Hemen pençelerini çıkarma.

Aynı kelimelerle yazılmaz dedin.Bazı kelime aynıdır.Kelimeleri gene benzettim.Sadece anlaman için bir örnek.

Sen bana bizi ortak ataya götürecek başka bir bilgi ver bakalım varsa.Biz de bilelim.

tarihinde xseddx tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

O adamı bilmem etmem.Suratını gördüm 1 kere youtube da o kadar.Hemen pençelerini çıkarma.

Aynı kelimelerle yazılmaz dedin.Bazı kelime aynıdır.Kelimeleri gene benzettim.Sadece anlaman için bir örnek.

Sen bana bizi ortak ataya götürecek başka bir bilgi ver bakalım varsa.Biz de bilelim.

Benim sana bilgi vermeme gerek yok.

Sen istediğine inan.. Seni tımar mı edeceğiz burada..

Sen zır cahilsin. Yeni bilgi öğrenemiyorsun.

Birilerinden duyduğun yanlış bilgiler kafana kazınmış..

Bize genetik kodun ne olduğunu ve neden bütün canlılarda aynı olduğunu kendine göre açıklamak istemiyor musun?

Ortak ataya götürecek başka ne istiyorsun?. Genetik yapısından bahsediyoruz. Moleküler yapılarının benzerliğinden bahsediyoruz. Işığı kırma özelliklerinden bahsediyoruz.

En büyük balina ile en küçük virus ortak bir paydayı ve aynı özellikleri paylaşıyor.

Bunlar sana yetmiyor mu?

Yetmiyorsa neden yetmiyor? Bunları nasıl reddediyorsun?

Sitelerde Paylaş

Benim sana bilgi vermeme gerek yok.

Sen istediğine inan.. Seni tımar mı edeceğiz burada..

Sen zır cahilsin. Yeni bilgi öğrenemiyorsun.

Birilerinden duyduğun yanlış bilgiler kafana kazınmış..

Bize genetik kodun ne olduğunu ve neden bütün canlılarda aynı olduğunu kendine göre açıklamak istemiyor musun?

Ortak ataya götürecek başka ne istiyorsun?. Genetik yapısından bahsediyoruz. Moleküler yapılarının benzerliğinden bahsediyoruz. Işığı kırma özelliklerinden bahsediyoruz.

En büyük balina ile en küçük virus ortak bir paydayı ve aynı özellikleri paylaşıyor.

Bunlar sana yetmiyor mu?

Yetmiyorsa neden yetmiyor? Bunları nasıl reddediyorsun?

Genetik kod DNA yapısında bulunan A,G,C,T bazlarının oluşturduğu şifreler değil mi?

Bu benzerlik yetmiyor mu diyeceğine başka bir kanıt yok de.Çift yumurta ikizleri birbirlerine çok benzer ama aynı zigottan oluşmamışlardır.Onların DNA'sı birbirine benziyor diye tek bir zigottan olduklarını söyleyebilir misin?

Sitelerde Paylaş

Genetik kod DNA yapısında bulunan A,G,C,T bazlarının oluşturduğu şifreler değil mi?

Bu benzerlik yetmiyor mu diyeceğine başka bir kanıt yok de.Çift yumurta ikizleri birbirlerine çok benzer ama aynı zigottan oluşmamışlardır.Onların DNA'sı birbirine benziyor diye tek bir zigottan olduklarını söyleyebilir misin?

Çift yumurta ikizleri birbirine benzemez. Daha dorusu normal kardeşler kadar benzer veya benzemez.

Sitelerde Paylaş

Çift yumurta ikizleri birbirine benzemez. Daha dorusu normal kardeşler kadar benzer veya benzemez.

Sonuçta benziyor.Bir maymunun bir insana benzerliğinden daha fazla bir benzerlik var aralarında.Normal kardeşler aslında sadece yaşları aynı.

Sitelerde Paylaş

Ne demek başka kanıt yok.

Bilmediğin ve anlamadığın bir alanda yorum yapıyorsun.

Çift yumurta ikizleri birbirlerine hiç benzemezler. Ya da iki kardeş birbirlerine ne kadar benzeyebilirlerse, onlar da o kadar benzerler.

Kimden öğrendin çift yumurta ikizlerinin birbirlerine çok benzediği yalanını.. Unut onu. Onların seksi bile farklıdır çoğu kere.

DNA'ları farklıdır.

Bilmediğin ve önemini anlamadığın konularda yorum yapmaktan ne zaman vazgeçeceksiniz.

Aynı yumurta ikizleri birbirlerine her bakımdan benzerler ama onlarda bile benzemeyen genetik taraflar vardır.

Canlılar arasındaki akrabalıklar onların moleküllerindeki benzemelerle açıkça ortaya konur.

Hatta bu akrabalıığn ne kadar uzak veya yakın olduğu da bu yöntemle kolaylıkla anlaşılır.

Bakterilere verilen insan insülin geni, bakterilerin sürekli olarak insan insülüni şifrelemesine neden olur.

Bu da insanla bakteri arasındaki benzerliklerin en kesin delilidir.

Burada yazmadan önce bir biyoloji kitabına müracaat et. Çok cahilsin.. çok....

Sitelerde Paylaş

Sonuçta benziyor.Bir maymunun bir insana benzerliğinden daha fazla bir benzerlik var aralarında.Normal kardeşler aslında sadece yaşları aynı.

Zırvalıyorsun. Bunlar aptalca yapılan polemikler.. Bilmediğin belli oluyor ama çenen durmuyor nedense..

Sitelerde Paylaş

Ne demek başka kanıt yok.

Bilmediğin ve anlamadığın bir alanda yorum yapıyorsun.

Çift yumurta ikizleri birbirlerine hiç benzemezler. Ya da iki kardeş birbirlerine ne kadar benzeyebilirlerse, onlar da o kadar benzerler.

Kimden öğrendin çift yumurta ikizlerinin birbirlerine çok benzediği yalanını.. Unut onu. Onların seksi bile farklıdır çoğu kere.

DNA'ları farklıdır.

Bilmediğin ve önemini anlamadığın konularda yorum yapmaktan ne zaman vazgeçeceksiniz.

Aynı yumurta ikizleri birbirlerine her bakımdan benzerler ama onlarda bile benzemeyen genetik taraflar vardır.

Canlılar arasındaki akrabalıklar onların moleküllerindeki benzemelerle açıkça ortaya konur.

Hatta bu akrabalıığn ne kadar uzak veya yakın olduğu da bu yöntemle kolaylıkla anlaşılır.

Bakterilere verilen insan insülin geni, bakterilerin sürekli olarak insan insülüni şifrelemesine neden olur.

Bu da insanla bakteri arasındaki benzerliklerin en kesin delilidir.

Burada yazmadan önce bir biyoloji kitabına müracaat et. Çok cahilsin.. çok....

2 kardeş birbirine benzemez mi diyorsun?Bal gibi benzer.Yukarıda yazdım onların 2 kardeşten farksız olduğunu.

Hala söylediğin tek şey benzerlik.Bir de benim cahil olduğum.3-4 iletidir aynı şeyleri tekrarlıyorsun.

Sitelerde Paylaş

Zırvalıyorsun. Bunlar aptalca yapılan polemikler.. Bilmediğin belli oluyor ama çenen durmuyor nedense..

Çift yumurta ikizi kardeşler arası benzerlik > 1 şempanze ile 1 insan arası benzerlik

Zırvalama mı bu?Senin kardeşim sana maymundan daha mı uzak yoksa?

Sitelerde Paylaş

Türler arasıgeçiş nasıl oldu acaba? Tesadüfen mi?...

Evet. Türlerin ortaya çıkmasının nedeni tesadüflerdir.

Çünkü yeni türlerden sorumlu mutasyonlar ve genetik değişiklikler tesadüfidir.

Bunu anlamıyorsunuz ve tabii kabul etmiyorsunuz.

Kafanız basmıyor. Bu sizin çok ötenizde bir kavram..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...