Jump to content

İslam neden geri kaldı?

Recommended Posts

• İleti 505
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

İşte Osmanlı'da matbaaya izin verilmedi bu yüzden geriledi falan filan.

-kafanız osmanlı zamanında kaldığı için.

-bilimi ciddiye almadığınız için.

-bilimce kanıtlanmış evrim gibi bir teoriye karşı çıktığınız için..

-teorinin ne olduğunu bilmediğiniz için..

-dünya'daki bilim merkezleri ile yeterince işbirliği yapmadığınız için..

-imam maaşlarına olan ilginizi,üniversitelerin ar-ge bütçelerine göstermediğiniz için..

-batı bilimi ve dünyası karşısında ezik olduğunuz için...

-cehalet mutluluktur ilkesini benimsediğiniz için..

-kadın zekasını da yeterince değerlendirmediğiniz için..

tarihinde cehane27 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

”Ey Resul-i zişan! Rabbinden sana indirileni hakkıyla tebliğ et. Eğer bunu söylemezsen O’nun elçiliğini ulaştırmış olmazsın. Allah, seni insanlardan muhafaza eder. Muhakkak Allah Teala, kâfir kavmi hidayet etmez.”

”Ve eğer sana hile yapmak isterlerse, şüphe yok ki Allah Teala sana kâfidir. O öyle Allah’tır ki seni kendi yardımıyla ve müminlerin yardımıyla kuvvetlendirmiştir.”(Enfal 62)

”Eğer yüz çevirirlerse artık dedi ki:’Allah’u Teala bana kâfidir. Ondan başka mabud yoktur. Ben ancak O’na tevekkül ettim. O, pek büyük olan arşın sahibidir.”(Tövbe 129)

”Her kim Allah’a tevekkül ederse Allah ona kâfidir”(Talak 3)

”Allah size yardım ederse, artık sizi yenecek yoktur. Sizi yardımsız bırakırsa, ondan sonra size yardım edecek kim vardır? Ve müminler ancak Allah’a tevekkül etsinler.”(Ali imran 160)

”Müminlere yardım etmek bizim üzerimize hak olmuştur.”(Sure-i Rum 47)

Sitelerde Paylaş

Rivayete göre Efendimiz (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) Medine-i Münevvere’ye muhacir olarak gelince yahudiler önüne çıktılar ve dediler ki:’‘Ya Muhammed bizim sayımız çok, kuvvetimiz de var, eğer bu yola devam edersen seni öldürürüz. Ama geri dönersen sana azık veririz, sana ikram ederiz”

Efendimiz’e yahudiler tarafından bir tehlike gelmesin için, ensardan ve muhacirlerden yüz kişi korurlardı. Bunlar Efendimizin yanında geceler ve onunla beraber gezerlerdi.

Bu ayeti kerime nazil olunca Efendimiz (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) yahudilerin ve diğer müşriklerin hilelerinden Cenab-ı Hakkın kendisini muhafaza edeceğini bildi ve ensar ile muhacirlere dedi ki:”Artık evlerinize dönün. Rabbim bana söz verdi, beni yahudilerden koruyacak.” Bundan sonra Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) kendisine koruyucu almadı.

Sitelerde Paylaş

Ya da yukarıdaki kafaların aslında sayıca çok olması. FAtih1, Türkiye'de büyük çoğunluğa ulaştınız. İslam ülkelerinde senin kafandaki gibi yönetimler var. Ama sen gibiler kafayı bu yönde sürdükçe yokuş aşağıya iniyorsunuz.

Ben senin gibi düşünmüyorum. Yobaz sayısında önemli bir artış olmadığı gibi, büyük çoğunluğa ulaşmış değiller. Hiç değiller. Sadece sesleri fazla çıkıyor, bunun da nedeni politik zeminin sürekli bunları konuşturması ve özgürlük tanıması. Geri kalan yapay dindar ya da dini bilmeyen sıradan müslüman.

İslam ülkelerindeki İslam Türkiye'de tutmaz, yeşermez. Şimdi bir oyun oynanıyor sadece.. Aldanmamak lazım ama aynı anda ipin ucunu da kesinlikle bırakmamak lazım.

Sitelerde Paylaş

İran, İsrail bunu kendileri için pozitife dönüştürdüler diye biliyorum.

Yanlış biliyorsun.

Bir kere İran ileri bir ülke değil. Yani kısıtlı bir silah sanayisi dışında pozitife dönüştürdüğü hiçbir şey yok.

Bir tren kazasında yüzlerce kişinin öldüğü; kırsalında hala mağara adamlarının yaşadığı son derece geri ve ilkel bir ülkedir İran.

Elindeki bazı gelişmiş silahları ve nükleer teknolojisini ise ABD - SSCB soğuk savaş döneminde süper güçlerden elde etmiştir.

İsraile'e gelince tutucu yahudilerin ülke teknolojisine katkısı sıfırdır.

İsrail'de tutucu kesim ülkenin iç kısımlarında yaşar. Bunlar ibadet ve kendi ihtiyaçları için küçük çaplı üretim faaliyetleri dışında hiçbir şeyle uğraşmazlar.

Ülke siyasetinde de esameleri okunmaz.

İsrail'in dev teknoloji ve bilimsel araştırma kurumları ise laik kesimin elinde bulunan kıyı şehirlerinde yoğunlaşmıştır. INTEL, IBM ve daha birçok sanayi devlerinin ARGEleri bu şehirlerde yer alır. Oldukça çağdaş ve renkli bir hayatı olan bu laik kesim ülkenin kalkınmasında baş rol oynayan ve ülke siyasetinde belirleyici öneme sahip çoğunluğu temsil eder.

Sitelerde Paylaş

İsrail'in dev teknoloji ve bilimsel araştırma kurumları ise laik kesimin elinde bulunan kıyı şehirlerinde yoğunlaşmıştır. INTEL, IBM ve daha birçok sanayi devlerinin ARGEleri bu şehirlerde yer alır. Oldukça çağdaş ve renkli bir hayatı olan bu laik kesim ülkenin kalkınmasında baş rol oynayan ve ülke siyasetinde belirleyici öneme sahip çoğunluğu temsil eder.

İsrailde laik kesim yok. Hepsi yahudi, hepsi havraya gider.

Sen Kılıçdaroğlunun hiç cuma namazına gittiğini gördün mü?

Sitelerde Paylaş

İran, İsrail bunu kendileri için pozitife dönüştürdüler diye biliyorum.

Bu ulkeler kendi din kitaplarinda yazanlar ile bazi seyler yapmadilar. Israil Amerika sayesinde, Iran ise Rusya sayesinde biraz guclendi , ama bu guclenme sadece devletin kendisini korumasindan ibarettir, Yani din ile alakasi yok bunun.

Dini referans alip ilerlemis hic bir ulke yoktur, ama dini kullanip toplumu uyutan cok ulke vardir.

Sitelerde Paylaş

benim senin cümlelerinden anladığım birincisi hakaret ikincisi kabullenmişlik üçüncüsü ise nefret.Fakat ben senden düşünmeni ve analiz etmeni beklerdim

Ben düşünen ve analiz edebilen bir bireyim diyorsun yani.

O halde copy/paste yapmadan kendi fikirlerini yaz.

Ben de sana itibar edeyim.

Sitelerde Paylaş

İsrailde laik kesim yok. Hepsi yahudi, hepsi havraya gider.

Sen Kılıçdaroğlunun hiç cuma namazına gittiğini gördün mü?

İsrail anayasalarında din geçse de din devleti değildir. Örneğin zina yapanları kuma gömüp recm etmezler. Biliyorsun ki yahudilikte de zinanın cezası recmdir.

Sitelerde Paylaş

Israil Amerika sayesinde, Iran ise Rusya sayesinde biraz guclendi , ama bu guclenme sadece devletin kendisini korumasindan ibarettir,

Burada dur bakalım. Kimse kimseye devlet kurmaz; ülke vermez bu dünyada.

İsrail Amerika sayesinde değil kendi çabalarıyla, akıllıca stratejileri sayesinde güçlendi.

Yahudiler dünyanın en zeki insanlarıdır.

Sitelerde Paylaş

Burada dur bakalım. Kimse kimseye devlet kurmaz; ülke vermez bu dünyada.

İsrail Amerika sayesinde değil kendi çabalarıyla, akıllıca stratejileri sayesinde güçlendi.

Yahudiler dünyanın en zeki insanlarıdır.

Hayal dünyan çok geniş.Tarih bilgin çok dar.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...