Jump to content

Recommended Posts

• İleti 47
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Müslümanlar arasından çok tartışıldı.Namazın kılınış şekli,farz edilişi hakkında çeşitli düşünceler var.Namazın şimdiki haliyle kılınması gerektiğini savunanlar sahih kaynaklarla,bundan farklı şeyler düşünenler de yine sahih kaynaklarla fikirlerini savunabilirler.

(Konuyla alakasız şeyler(Allah yok ki namaz kılınsın vb..) yazmayalım.)

Bundan ateistlere ne ki?

Müslüman forumlarda namaz konusunda farklı düşünen müslümanlarla tartışmalısın.

Bir gün akşamüstüydü, kapım çaldı. Yaşlıca, tatlı bir teyze var, hiç tanımıyorum. Karşı komşuma gelmiş, onu evde bulamayınca benim kapımı çalmış ki geldiğini ama evde bulamadığını söyleyeyim. Söylerim teyzecim dedim, içeri davet ettim girmedi. Asansörü beklerken yeniden yanıma doğru geldi ve "Yavrum ben buraya dün geldim, seferiyim. Namazları hiç hatırlamıyorum. Seferi namazı nasıldı, sen hatırlıyor musun?" dedi.

"Teyzecim 4 rekat olan öğle ve yatsıları ikiye indir, sabahla akşam olduğu gibi kalsın. Hanefisindir herhalde" dedim. Nasıl sevindi yazık, bin tane teşekkür etti, Allah razı olsun yavrum diye de ekledi ve gitti. Kapıyı kapattım, kendi kendime güldüm.. Kadının karşısına düşe düşe bir ateist düştü ama bilgiyi de o ateistten alıp sevindi, rahatladı..

E ama senin durumun böyle de değil. Bize ne soruyorsun?

Sitelerde Paylaş

Bundan ateistlere ne ki?

Müslüman forumlarda namaz konusunda farklı düşünen müslümanlarla tartışmalısın.

Bir gün akşamüstüydü, kapım çaldı. Yaşlıca, tatlı bir teyze var, hiç tanımıyorum. Karşı komşuma gelmiş, onu evde bulamayınca benim kapımı çalmış ki geldiğini ama evde bulamadığını söyleyeyim. Söylerim teyzecim dedim, içeri davet ettim girmedi. Asansörü beklerken yeniden yanıma doğru geldi ve "Yavrum ben buraya dün geldim, seferiyim. Namazları hiç hatırlamıyorum. Seferi namazı nasıldı, sen hatırlıyor musun?" dedi.

"Teyzecim 4 rekat olan öğle ve yatsıları ikiye indir, sabahla akşam olduğu gibi kalsın. Hanefisindir herhalde" dedim. Nasıl sevindi yazık, bin tane teşekkür etti, Allah razı olsun yavrum diye de ekledi ve gitti. Kapıyı kapattım, kendi kendime güldüm.. Kadının karşısına düşe düşe bir ateist düştü ama bilgiyi de o ateistten alıp sevindi, rahatladı..

E ama senin durumun böyle de değil. Bize ne soruyorsun?

Bu sitedeki müslümanlara sordum.

Sitelerde Paylaş

Bu sitedeki müslümanlara sordum.

Sen de haklısın. Müslüman bir sitede böyle temel görüş ayrılıklarınızın olduğu bir konuyu tartışabilir misiniz? Hemen kafirlikle suçlanır atılırsınız. Onun için hazır özgür bir forum bulmuşken namazdı, İslam neden geri kalmıştı ne sorunlarınız varsa burada halledin.

Sitelerde Paylaş
  • 1 year later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...