Jump to content

Recommended Posts

• İleti 47
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Sn Adams bey

Genelde Teoloji, lokalde İslam inancı penceresinden bakıldığında, bu bilgiler doğrudur.

asıl olan senin penceren ben o şekilde sordum

şimdi uzak doğu dinlerini bir araştıralım yanına islamı koyalım aradaki benzerlikleri örnekleyelim

belirli vakitlerde müminlere farz kılındı demek şekilsel bir namazın varlığına delil olmaz

farz kelimesi yerine getirilmesi gereken şeymidir acaba ?

belirli vakitler nasıl bir vakitler güneşe göre mi güne göre mi neye göre aya göremi yıla göremi bunları nasıl çözmeli acaba

Sitelerde Paylaş

asıl olan senin penceren ben o şekilde sordum

şimdi uzak doğu dinlerini bir araştıralım yanına islamı koyalım aradaki benzerlikleri örnekleyelim

belirli vakitlerde müminlere farz kılındı demek şekilsel bir namazın varlığına delil olmaz

farz kelimesi yerine getirilmesi gereken şeymidir acaba ?

belirli vakitler nasıl bir vakitler güneşe göre mi güne göre mi neye göre aya göremi yıla göremi bunları nasıl çözmeli acaba

Sn Adams bey

Bir soru ile konuyu açıklığa kavuşturalım.

Kur'an nedir?

Sitelerde Paylaş

buna nasıl karar verdin peki kardeş

atamin yaptiklarini biraktim yazdiklarini biraktim aklimi kulanmak istedim sadece elimde kuran kaldi onuda bu zaman dilinde net anlamasam da dorulunu ariyaraktan yasiyorum bunun icin caba veriyorum en azinda yanlis deyip alay etmiyorum dogru deyip kabul etmiyorum miraz ka'an bu sozleri papan gibi tekrarlamiyorum

Sitelerde Paylaş

atamin yaptiklarini biraktim yazdiklarini biraktim aklimi kulanmak istedim sadece elimde kuran kaldi onuda bu zaman dilinde net anlamasam da dorulunu ariyaraktan yasiyorum bunun icin caba veriyorum en azinda yanlis deyip alay etmiyorum dogru deyip kabul etmiyorum miraz ka'an bu sozleri papan gibi tekrarlamiyorum

sende şu sapık kuran müslümanlarındanmısın yoksa ?

Sitelerde Paylaş

Sayın starbuck07

ben kendi ifademi sunayım

Kuran : Düzenleyen , derleyen toplayan , inşaat eden

Â,la Sn Adams bey

Şu sözüme kulak kabartınız! Kur'an yapısı ve ulaşım metodu itibari ile en "Mütevatir Hadistir". Namaz en mütevatir hadistir, Namazın kılınma şekli en mütevatir hadistir.

Bu üçlüyü birbirinden ayıramazsınız. Lakin "Hayır ben kabul etmiyorum" derseniz, Mütevatir Hadis sınıfına giren Kur'an'ıda kabul etmemiş oluyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

Â,la Sn Adams bey

Şu sözüme kulak kabartınız! Kur'an yapısı ve ulaşım metodu itibari ile en "Mütevatir Hadistir". Namaz en mütevatir hadistir, Namazın kılınma şekli en mütevatir hadistir.

Bu üçlüyü birbirinden ayıramazsınız. Lakin "Hayır ben kabul etmiyorum" derseniz, Mütevatir Hadis sınıfına giren Kur'an'ıda kabul etmemiş oluyorsunuz.

Sayın starbuck07

Kuran nasıl mütevatir hadis oldu bunu kavrayamadım ?

Sitelerde Paylaş

sevgili kardesim sucmu derken senin yaklasimini merak ettim benim bu konuda korkum yok en azindan kendime ne yaptiysam kendim yaptim varaa kusurum buna yaratici kaear kilacak din adami yasa ahmet mehmet degil benzetmen komikti ama ben gulmek istemedim ciddiyede almadim tansiyonum var

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...