Jump to content

Et yiyor musunuz?

Recommended Posts

et yemek vahşice oluyorsa ozaman meyve sepzede yemeyin onlarda canlı canlı olmayan ne varki...

Anlamaz boşver.

Dengeli ve sağlıklı beslenmek için et ürünlerini mümkün olduğu kadar azaltmalısınız. Hele ki endüstriyel et ürünlerinden kesinlikle uzak durmalısınız.

Hayır.Belli bir miktar yemen lazım.Her gün ye demiyorum.Endüstriyelleri de hiç sevmem.En iyisi at mangala offf mis gibi.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 136
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bazen herşeye sıfırdan başlamak çok mantıklı geliyor. Issız bir ada, bir adet bıçak ve ateş. Kadın da lazım ama o ayrı konu hallederiz. HAyvanını avla meyveni topla ve yaşamaya başla. Sanırım şu tom hanks'in filmini izlemem gerekiyor şu anda.

Sitelerde Paylaş

Et' te yerim rakıda içerim, sigarada kullanırım, buna keyfiyet denir. :)

Böyle boş konulara zaman harcamayın.

Konu sizin keyfiyetiniz değil zaten.

Konu insanın sırf keyfi yüzünden, diğer canlıların yaşadığı trajedi.

Böyle boş yorumlar yaparak zaman harcamayın.

Sitelerde Paylaş

Ispanak da bir canlı değil mi?

Dediğim gibi, öldürerek ibadet ettiğini sananlardan rasyonel yorumlar beklemiyorum.

Ispanak acı çeker mi? Ispanağın duyguları var mı? Ispanağın sinir sistemi var mı?

tarihinde devart tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dediğim gibi, öldürerek ibadet ettiğini sananlardan rasyonel yorumlar beklemiyorum.

Ispanak acı çeker mi? Ispanağın duyguları var mı? Ispanağın sinir sistemi var mı?

İnekleri zehirli hap vererek uykularında öldürürsek et yiyecek misin?

Sitelerde Paylaş

İnekleri zehirli hap vererek uykularında öldürürsek et yiyecek misin?

Hayır.

Hayvanlar doğal olarak doğup, doğal besinlerle beslendikten sonra, doğal bir şekilde büyüyüp, çoğalmasına izin verdikten sonra, eziyet edilmeden ve acı çekmeden ölecekse o zaman itiraz etmem.

Çok mu şey istiyorum. Olması gereken bu değil mi?

Bunu sağlamanın tek yolu tüketimi frenlemek. Hayvansal ürünlere talep bu denli yüksekken bu pek mümkün değil.

Sitelerde Paylaş

Hayır.

Hayvanlar doğal olarak doğup, doğal besinlerle beslendikten sonra, doğal bir şekilde büyüyüp, çoğalmasına izin verdikten sonra, eziyet edilmeden ve acı çekmeden ölecekse o zaman itiraz etmem.

Çok mu şey istiyorum. Olması gereken bu değil mi?

Bunu sağlamanın tek yolu tüketimi frenlemek. Hayvansal ürünlere talep bu denli yüksekken bu pek mümkün değil.

İlk insanlar bile avcılık yapıyordu.Hayvanların doğal yoldan ölmesini bekleselerdi aç kalırlardı.

Sitelerde Paylaş

İlk insanlar zamanında yaşamıyoruz. Et yemek zorunda değiliz.

Sen evrimi bilmiyor musun?Doğal seçilim denen bir şey var.Hem etçil hem otçul olmaya evrildiyse insan bu yararlı olduğu içindir.Yoksa doğal seçilim etçil insanları elerdi.Biz Homo Saphiensler hem otçul hem etçiliz.

Sitelerde Paylaş

Anlamıyorsunuz. Anlamak istemiyorsunuz. Anlayabileceğinizi de sanmıyorum.

Eti sindirebiliyoruz. Hepobur olarak evrimleştik. Az miktar et belki zarar vermez, fakat aşırı miktarda tüketim hem sağlık açısından zararlı hem de canlıların acı çekmelerine sebep oluyor. Anlatmak istediğim bu.

Çözüm?

Tüketimi mümkün olduğu kadar düşürmek.

Sırf damak tadı için et tüketiminin güzel bir şey olduğunu savunmak ise insani değil.

Sitelerde Paylaş

Bu filmi her izlediğimde aynı şeyi düşünüyorum ben de, yemek zorunda değiliz.

Ama yiyoruz, yemek haydi bir yana, bu işkenceleri yapmak zorunda mıyız.

Paranın tanrı olduğu bir dünya burası, parasız olanlar acınasılar, kaybedenler. Tavuk çiftliğinin önünde 12 milyon nufüs yazıyor, 12 milyon ölü haşlanmış tavuk, paranız çok ama hiç mi vicdanınız yok?

Sitelerde Paylaş

Eti sindirebiliyoruz. Hepobur olarak evrimleştik. Az miktar et belki zarar vermez, fakat aşırı miktarda tüketim hem sağlık açısından zararlı hem de canlıların acı çekmelerine sebep oluyor. Anlatmak istediğim bu.

Çözüm?

Sırf damak tadı için et tüketiminin güzel bir şey olduğunu savunmak ise insani değil.

İnsanlık tarihi boyunca neden en çok sevilen besin et olmuştur.? Bu damak tadının sebebi nedir ?

İnsan beslenmesinde doğada etin (Özellikle kırmızı et ) yerine koyabileceğiniz hiç bir besin yoktur. Ayrıca süt,peynir,yumurta gibi diğer hayvansal gıdalar için ne düşünüyorsunuz?

Sitelerde Paylaş

Çözüm?

Oh be sonunda anlaştık.Bence de her besin türünden gerektiği kadar yenmeli.Zaten sağlıklı olanı da bu.Ben haftada 2-4 defa etli bir yemek yiyorum.Bence yeterli.

Sitelerde Paylaş

Ben vejeteryenim kimseye et yedi diye kızmak zerre aklımın ucuna gelmez, et yiyerekte bu güne evrilmiş gelmiş insanlık, ne yani bunu inkar mı edelim? Bu suç değil kabahat değil ki suçlayayım. Ben kurban ritüeline kızıyorum, bir kaç gün içinde milyonlarca hayvanı katledip cennet bileti kesiyorlar insanlar sapıkça. İlerde bunların hepsi bitecek çünkü insanlar ne kadar sapkın şeylere meyletmiş tarih boyunca ve şekli değişe değişe bu güne gelmiş, ilerde bu et sorunu bitmeyecek ama başka yöntemlerde çıkabilir, durduğumuz yerde sabit değiliz, değişim geçiriyoruz sürekli..

Sitelerde Paylaş

İnsanlık tarihi boyunca neden en çok sevilen besin et olmuştur.? Bu damak tadının sebebi nedir ?

Bu iddianın doğru olup olmadığından emin değilim. Kaynağınız var mı bununla ilgili?

İnsan beslenmesinde doğada etin (Özellikle kırmızı et ) yerine koyabileceğiniz hiç bir besin yoktur. Ayrıca süt,peynir,yumurta gibi diğer hayvansal gıdalar için ne düşünüyorsunuz?

Çok alternatif var neden böyle düşünüyorsunuz? Dengeli beslendikten sonra bitkiler sağlıklı yaşamak için yeterli. Sanırım sadece B12 konusunda sıkıntı var. Bu da takviye ile alınabilir.

Sitelerde Paylaş

Ben vejeteryenim kimseye et yedi diye kızmak zerre aklımın ucuna gelmez, et yiyerekte bu güne evrilmiş gelmiş insanlık, ne yani bunu inkar mı edelim? Bu suç değil kabahat değil ki suçlayayım. Ben kurban ritüeline kızıyorum, bir kaç gün içinde milyonlarca hayvanı katledip cennet bileti kesiyorlar insanlar sapıkça. İlerde bunların hepsi bitecek çünkü insanlar ne kadar sapkın şeylere meyletmiş tarih boyunca ve şekli değişe değişe bu güne gelmiş, ilerde bu et sorunu bitmeyecek ama başka yöntemlerde çıkabilir, durduğumuz yerde sabit değiliz, değişim geçiriyoruz sürekli..

Fabrikalarda her gün takır takır kesilen hayvan sayısı,yılbaşında kesilen hindi sayısı da seni rahatsız ediyor mu?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...