Jump to content

Et yiyor musunuz?

Recommended Posts

Ben vejeteryenim kimseye et yedi diye kızmak zerre aklımın ucuna gelmez, et yiyerekte bu güne evrilmiş gelmiş insanlık, ne yani bunu inkar mı edelim? Bu suç değil kabahat değil ki suçlayayım. Ben kurban ritüeline kızıyorum, bir kaç gün içinde milyonlarca hayvanı katledip cennet bileti kesiyorlar insanlar sapıkça. İlerde bunların hepsi bitecek çünkü insanlar ne kadar sapkın şeylere meyletmiş tarih boyunca ve şekli değişe değişe bu güne gelmiş, ilerde bu et sorunu bitmeyecek ama başka yöntemlerde çıkabilir, durduğumuz yerde sabit değiliz, değişim geçiriyoruz sürekli..

Kimseye kızmak kimsenin haddi değil tabi ki.

Ama et yemek canlıların acı çekmesine sebep oluyor. Acı çekerlerse çeksinler ben damak tadıma bakarım demek bana yanlış geliyor.

Hayvan sömürüsünün önüne geçilebilir. Tüketimi frenleyerek önüne geçilebilir. Bu çok zor değil ve daha sağlıklı.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 136
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Kimseye kızmak kimsenin haddi değil tabi ki.

Ama et yemek canlıların acı çekmesine sebep oluyor. Acı çekerlerse çeksinler ben damak tadıma bakarım demek bana yanlış geliyor.

Hayvan sömürüsünün önüne geçilebilir. Tüketimi frenleyerek önüne geçilebilir. Bu çok zor değil ve daha sağlıklı.

Bunu kişisel bazda herkes düşünmeliki bu dediğimiz olsun ama insanlar hala et tüketiyorlar ve etin tek kaynağı hayvanlar, buna alternatif çözümler gelmeliki bu daha baskın bir biçimde gelişsin, ..
Sitelerde Paylaş

Bu iddianın doğru olup olmadığından emin değilim. Kaynağınız var mı bununla ilgili?

Çok alternatif var neden böyle düşünüyorsunuz? Dengeli beslendikten sonra bitkiler sağlıklı yaşamak için yeterli. Sanırım sadece B12 konusunda sıkıntı var. Bu da takviye ile alınabilir.

Günlük tüketilen besinler içinde her zaman en pahalı protein kaynakları olmuştur. Çünkü insanların en çok rağbet ettikleri gıda odur. Bu gün bile basit bir gözlemle bunu anlayabilirsiniz. Yok illah akademik kaynak isterim derseniz. Kitaplığımı kurcalamam gerek.

Ayrıca hayvansal ürünlere hiç bir bitkisel alternetif yoktur. Eğer meseleye bitkilerde ki besin değeri olarak bakarsanız yanılırsınız. Önemli insan vücudunun o bitkiyi ne kadar ve nasıl kullanabilidiğidir.

Örneğin bir buffaloyu düşünün. Sadece ot yemesine rağmen müthiş bir kas yığınıdır. Ama insanın hayvansal protein/kreatin almadan güçlü bir kas yapısı oluşturması imkansızdır.

Sitelerde Paylaş

Tartıştığımız o değil zeki insan.Hayvanlar öldüğü için yakınıyor inmanah.Fabrikalara gitsin baksın.Kurban bayramını bir daha eleştirmez.

Bak bu son olsun, bu gün benim adımı ağzına alma, benim bu gün senle uğraşacak niyetim yok, kes burda..
Sitelerde Paylaş

Bunu kişisel bazda herkes düşünmeliki bu dediğimiz olsun ama insanlar hala et tüketiyorlar ve etin tek kaynağı hayvanlar, buna alternatif çözümler gelmeliki bu daha baskın bir biçimde gelişsin, ..

Ben de insanlar düşünsünler diye açtım zaten bu konuyu. :)

Sitelerde Paylaş

Tartıştığımız o değil zeki insan.Hayvanlar öldüğü için yakınıyor inmanah.Fabrikalara gitsin baksın.Kurban bayramını bir daha eleştirmez.

din adına kesmeyi olumlu bulmuyorum.

yemek için kesmek ayrı.

yıllarca mekkede milyonlarca hayvanlar kesilip yenmeden toprağa gömüldü bunu öğren önce...

Sitelerde Paylaş

din adına kesmeyi olumlu bulmuyorum.

yemek için kesmek ayrı.

yıllarca mekkede milyonlarca hayvanlar kesilip yenmeden toprağa gömüldü bunu öğren önce...

Kesilen hayvanlar yeniyor sen merak etme.Hatta fakirlere veriyoruz onlar da yiyor.Bugün de kebap yapar yerim belki gel sen de ye.

Sitelerde Paylaş

Ben vejeteryenim kimseye et yedi diye kızmak zerre aklımın ucuna gelmez, et yiyerekte bu güne evrilmiş gelmiş insanlık, ne yani bunu inkar mı edelim? Bu suç değil kabahat değil ki suçlayayım. Ben kurban ritüeline kızıyorum, bir kaç gün içinde milyonlarca hayvanı katledip cennet bileti kesiyorlar insanlar sapıkça. İlerde bunların hepsi bitecek çünkü insanlar ne kadar sapkın şeylere meyletmiş tarih boyunca ve şekli değişe değişe bu güne gelmiş, ilerde bu et sorunu bitmeyecek ama başka yöntemlerde çıkabilir, durduğumuz yerde sabit değiliz, değişim geçiriyoruz sürekli..

nebiçim bir çelişkili zihin..
Sitelerde Paylaş

hep böyle derler :)

Nebe 33 : Şüphesiz Allah’a karşı gelmekten sakınanlara bir kurtuluş, bahçeler, üzümler, kendileriyle bir yaşta, göğüsleri çıkmış genç kızlar ve dolu dolu kadehler vardır.

sen git cennete sex yap burada bence fazla yazma...

hiçbir bilgin olamadan sadece ateistleri karalamak için buraya gelmişsin.

forumdaki tüm ateistlerle kavgalısın zaten.

senin amacın kavga etmek.

Sitelerde Paylaş

Nebe 33 : Şüphesiz Allah’a karşı gelmekten sakınanlara bir kurtuluş, bahçeler, üzümler, kendileriyle bir yaşta, göğüsleri çıkmış genç kızlar ve dolu dolu kadehler vardır.

sen git cennete sex yap burada bence fazla yazma...

hiçbir bilgin olamadan sadece ateistleri karalamak için buraya gelmişsin.

forumdaki tüm ateistlerle kavgalısın zaten.

senin amacın kavga etmek.

Bir iddia atıyorsun ortaya.Sonra kanıtlamıyorsun.haciya söyleyeyim de atsın seni forumdan.Herkes bir şey sallarsa ortaya ne amacı kalır bu tartışmanın.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...