Jump to content

ALLAH YOKTUR. ÇÜNKÜ ALLAH'A GEREKSİNİM YOKTUR.

Recommended Posts

• İleti 529
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Allah'ın resimlerinden ibaretsiniz hepiniz. Ne aynısınız ne de gayri. Bu yüzden İslam da resim günahtır. Putlaştırmamak, ilahlaştırmamak adına. Allah sizinle içerden konuşur. Bazen uyma buna der, boşver. Ya kulak verirsiniz ya da vermezsiniz. Am siz bilin ki ayrı değilsiniz...

Sitelerde Paylaş

Bundan nasıl bu kadar emin olabiliriz?

Eminiz, çünkü son 50 bin yıl içinde Allah'ın varlığı ile açıkladığımız binlerce doğal olgunun Allah'la ilgil olmadıklarını öğrendik.

Onların kendiliklerinden nasıl ortaya çıktıklarının gizemini çözdük.

Onları artık Allah'la açıklamıyoruz. Fizik kanunları ile açıklıyoruz.

Onların doğasını araştırırken kazandığımız bilgilerle yaşamımızı zenginleştirdik. Daha mutlu, daha uzun, daha rahat, daha sağlıklı, daha renkli ve daha zengin bir yaşama sahibiz. O yaşama Allah'ın bize verdiği emirlerle ulaşmadık. Doğayı yakından inceleyerek ulaştık. Allah sayesinde değil, Allah'a rağmen ulaştık. Allah kavramı olmasaydı belki daha da önce ulaşacaktık.

Allah yoktur arkadaşlar..

Bundan eminiz..

Gelecek iletilerde Allah'ın varlığını her seferinde biraz daha azaltacak, sonra onu insanın yaşamından atarak, Allahsız, kitapsız, dinsiz ve imansız mutlu yaşamanın tadını çıkaracağız...

ALLAH YOKTUR. ÇÜNKÜ ALLAH'A GEREKSİNİM YOKTUR...

Sn Hacı Bey

Kısa bir açıklama ile binlerce yıllık insan gelişimi ve değişimini aktarmışsınız.

Haklısınız!

An itibari ile, gelişmiş ülkelerde hayatın getirdiği gerçeklerin, nedenlerini ve nasıllarını araştıran bilen insanlar için bir tanrı kavramına ihtiyaç yok.

Lakin gelişmemiş, hayatın nedenlerinin ve nasıllarının henüz anlaşılamadığı toplumlarda, Allah ve eş değer tanrısal kavramlar, bir anlamda bilimin şu an gördüğü işlevi görmekte varlık nedenlerini ve bu süreci açıklamaktadır.

Sitelerde Paylaş

Gevezemi geveze, cinsel sapik, cahil, cöl bedevisine kadin pazarlamak icin yanip tutusan tanri olabilir mi?

Hakikaten tanri ne demekti ne anlam ifade ediyordu?

Insan gibi düsünüp konusan, küfür hakaret beddua intizar eden cahil cuhelaya mi "tanri" deniliyor?

Sitelerde Paylaş

Ne kadar cok ciddiye aliyorlar uyduruk allahi hayret edilecek bir sey....

Sn Cigi

Allah önemli, Allah değerli, Allah şu an gerekli!

Allah, bir devrimin ana aktörü, bir baş kaldırının, bir siyasi yapılanmanın, sömürüye karşı örgütlenmenin, hasılı umudun adı.

Allah, solcu kimliği ile alt ve orta gelirli insanların, adalet, siyaset, sağlık, gelişim, ve ilerleme vs noktasında rehber edindikleri en vaz geçilmez güç.

Allah, insan vicdanına yol gösteren, güç veren, bilinç veren soyut bir motivasyon aracı.

Sitelerde Paylaş

Cahil cühela sapik bedeviler tarafindan uydurulmus kuranin allahi kurumus bir kütükten daha degerli olamaz.

Iclerinde ki korkularindan dogmatik virüslerden kurtulamiyanlarin allah ahkkinda "solculuk, devrimcilik zart, zurtlar" aciklamalari kendilerini aldatmaya yöneliktir ve cok komik olmaktadir.

Kuran ayetlerinin her birisi allah sözleri ve buyruklari olarak kabul edilir ve hepsi birer insanlik ayibi sucu teskil etmektdirler.

Insan olmanin erdemligini bilen kisi kuranin allahini sapik sadist pislik insanlarin uydurduklarini kolaylikla anlar.

Anlamayanlarin beyinlerinden süphe edilmesi gerekir.

Sitelerde Paylaş

Sn Cigi

Allah önemli, Allah değerli, Allah şu an gerekli!

Allah, bir devrimin ana aktörü, bir baş kaldırının, bir siyasi yapılanmanın, sömürüye karşı örgütlenmenin, hasılı umudun adı.

Allah, solcu kimliği ile alt ve orta gelirli insanların, adalet, siyaset, sağlık, gelişim, ve ilerleme vs noktasında rehber edindikleri en vaz geçilmez güç.

Allah, insan vicdanına yol gösteren, güç veren, bilinç veren soyut bir motivasyon aracı.

Evet Ortadoğu için en doğru Allah tanımı bence de bu. Ancak bu aynı zamanda Ortadoğu'nun sömürülmesinde kullanılan en uygun araç. Böyle bir Allah'a gereksinim yok (başlıkta da yazdığı gibi).

Sitelerde Paylaş

Hacı bey,

Çin denilen ülkeye bakınız. Orada insanların kalbinde Allah yok. Sizce mutlular mı? Başlarındaki Allahsız diktatörlerin uygulamalarını açıklamama gerek yok. Çinli bazı insanlarla da geçmişte tanışmam vs. oldu. Söylemem o ki genelde çok yalan söyleyen, çıkarcı ve sahtekarlar. Ve hatta Uygurda yaşayan insanlara çektirdiklerini de anlatmama gerek yok.

Dolayısıyla, bir insanın Allah'tan uzaklaştıkça mutluluğunun doğru orantılı artacağı teorinizi çürütmüş olmuyor muyum.

Çinlileri bilmiyorum ama, ateist toplumların genel olarak daha mutlu olduğunu biliyorum.

Nedeni ateizm değil ama. Zenginlik.. Sorunlarının çözüleceğini bilerek yaşamak..

Ne dinlerin, ne Allah inancının, ne de ateizmin direkt olarak mutlu yaşamakla bir alakası olduğunu sanmıyorum.

Sitelerde Paylaş

Allah dedikce islam elestirilir, Yehva dendikce Musevilik, Kutsal ruh dendimi Hristiyanlik.

Eger burada bir yaratana inanacaksan onun adi asla Allah olmiyacaktir yada diger dinlerin tanrilarindan birinin adi.

Gerci bizim muslumanlar diger tanrilarada allah diyorlar ama bu konuda cok dikkat etmeleri lazim.

Sitelerde Paylaş

Allah'a neden gereksinim yoktur?

Bu başlık altında Müslümanlara "haşa" Allah'ın neden olmadığından bahsedeceğiz.

Kabul ederler veya etmezler. Orasına karışamayız.

Allah'ın hem olmadığı, hem de olmasının gerekli olmadığı "garip" bir evrende yaşıyoruz.

Bundan nasıl bu kadar emin olabiliriz?

Eminiz, çünkü son 50 bin yıl içinde Allah'ın varlığı ile açıkladığımız binlerce doğal olgunun Allah'la ilgil olmadıklarını öğrendik.

Onların kendiliklerinden nasıl ortaya çıktıklarının gizemini çözdük. Onları artık Allah'la açıklamıyoruz. Fizik kanunları ile açıklıyoruz.

http://www.ateistforum.org/index.php?showtopic=43050&st=40

haci: Yaşam yaklaşık 3 milyar yıl tek hücreli olarak kalmış, ardından hızla çok hücreli olmuş ve farklılaşmıştır.

Neden? Yaşam farklılaşmak için neden bu kadar uzun zaman beklemiştir?

Bu soruyu yanıtla bakalım.. Evrimi ne kadar bildiğini bilmek istiyoruz.

Anibal: İşte senle benim aramdaki fark bu hacı. Göya kendince cevap vermişsin:

>>> Bu demektir ki tek hücreli canlılarda çeşitli koşullara uymalarını sağlayacak bir takım genler ortaya çıkmışlar ve birikmişlerdir. Bu birikim sonunda çok hücreli canlıların evrilmesini sağlamıştır. Genetik birikim bundan sonra daha da büyük bir hız kazanmış ve canlılar giderek karmaşıklaşan bir evrimsel süreci başlatmışlardır. >>>

Bu imkansız hacı, çünkü, evrim teorisi birebir bunu engeller. Ortaya çıkan genler, doğal seleksiyonla elenmek zordundadır. Bak, güya izahat yapıyorsun, ama bin defa söyledik, doğal seleksiyon olmadan bu hususları izah edemezsin.

Ve gene aynı şey. Birde diyorsun ki, "Sen ilkokulda kısa pantolonla dolaşırken ben biliyordum bu ilginç gerçeği." biliyorsan niye kendine saklayıp, bu verdiğin cevap gibi amanda mutasyonlar birikti de diye saçmalıyorsun? Doğal seleksiyon izin verecek şekilde değişmeden nasıl olacakta bu birikecek? Bir sürü cevap şeyettirmişsin ama hiç biri de, elindeki hiç bir bilimsel teoriye uymuyor.

Peki ben cevap verememişim mi? Ben bir bilgim varsa veririm bir cevap hacı. İşkembeden sallamam. Ve senin sorunun cevabı, sorulan ben isem sadece şu olur: "Müneccim şeyi mi yedim ben hacı, nerden bileyim? doğal seleksiyon böyle gerektirmiştir, buda bir şekilde böyle olmuştur, hepside bu."

Sitelerde Paylaş

Allah'a gereksinim olması onu var etmez. Allah'a gereksinim duymanın ne anlama geldiği bile belli değil. Yaşadığın yer dünya. Yaşamın oluşması için gereken herşey burada olduğu için yaşayabiliyoruz. Sorunları yaratan ve çözmesi gereken sensin. Allah'ı bu denklemde nereye yerleştirebileceğinizi merak ediyorum.

Sitelerde Paylaş

Allah'a gereksinim olması onu var etmez. Allah'a gereksinim duymanın ne anlama geldiği bile belli değil. Yaşadığın yer dünya. Yaşamın oluşması için gereken herşey burada olduğu için yaşayabiliyoruz.

Bak şu Allah'ın işine...

300 milyar yıldız var sadece dünyada hayat var...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...