Jump to content

ALLAH YOKTUR. ÇÜNKÜ ALLAH'A GEREKSİNİM YOKTUR.

Recommended Posts

• İleti 529
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Denizde koca daglar gibi yükselen gemilerde onundur. Panama bandirali konteyner gemilerine iyi bak Haci abi. :D Rahman suresine hayranim. Mercan adalari yüz milyonlarca yilda olusmus. Okyanusun ortasinda ve tatli su kaynagi olanda var. Darwin hocanin kafasini karistiran durumlardan biridir. El kesme konusuna o kadar cok takmayin. Ayni sürec de, öncesinde ve sonrasinda hirsizlik yapanin cezasi ölümdü. Muhammed peygamber yine iyi niyetliymis :)

Sitelerde Paylaş

Denizde koca daglar gibi yükselen gemilerde onundur. Panama bandirali konteyner gemilerine iyi bak Haci abi. :D Rahman suresine hayranim. Mercan adalari yüz milyonlarca yilda olusmus. Okyanusun ortasinda ve tatli su kaynagi olanda var. Darwin hocanin kafasini karistiran durumlardan biridir. El kesme konusuna o kadar cok takmayin. Ayni sürec de, öncesinde ve sonrasinda hirsizlik yapanin cezasi ölümdü. Muhammed peygamber yine iyi niyetliymis :)

Sitelerde Paylaş

bak arkadaşım işte bütün sıkıntı burda sen günümüz cağının teknolojisine göre kuran istiyorsun

ama 1400 sene içinde bu teknolojiyi görmemişş milyarlarca insan yaşadı ve öldüüü

düşünsene o insanlara dünya yuvarlak mars var uzay var dendiğini bing bangdan en ince ayrıntısına kadar bahsetsenn

atomdan çekirdekden hücreden bahsetsen moleküllerden bahsetsen uzayda yerçekimi olmadığından biyolojini en ince dallarından

öreneğin şunu kurana koysan

1) İnsan vücudunun temel birimi olan hücrelerden vücudumuzda 75 trilyondan fazla vardır. Bizi ayakta tutan ise

bu hücrelerdir. Vücudumuzda kan hücreleri, deri hücreleri, sinir hücreleri, kemik hücreleri vb. hücreler olmak

üzere 200 çeşit hücre vardır. Hücreler öyle küçüktür ki 1 milyon tanesi bir araya gelse bile ancak iğne ucu kadar

yer kaplar. Bu hücreler bir araya gelerek kalp, mide, akciğer gibi organları oluşturur

Deri de bir organımızdır. Ayrıca ortalama ağırlığı ise 4 kg’dır ve yaklaşık 2 metrekarelik yer kaplar. Organ,

kemik ve kasları dış etkenlerden koruyan deri sinir hücrelerinden oluşur. Böylece ısı ve acıyı hemen hissederek

kendimizi koruyabiliriz.

yada şöyle bir örnek

güneş sistemi önce bir nebula (kızgın gaz kütlesi) idi. Daha sonra nebula soğudukça küçüldü ve ekseni etrafındaki dönme hızı arttı

Böylece merkez kaç kuvvetinin etkisiyle güneşten kopan parçalar uzaya yayıldı.

gibi örnekler şimdi bunları detayı ile açıklayınca günümüz insanına saçma gelmez

ama 1400 sene içinde yaşamış bu teknolojiden habersiz milyarlarca insan böyle açıklarsanız

islamiyete inanma oranı giderek düşer o yüzden yüce yaradan herşeyi yüzeysel açıklamış ve

Kehf suresi, ayet 109:

"De ki; Rabbimin sözleri için denizler mürekkep olsa ve bir o kadar mürekkep ilâve etseydik dahi Rabbimin sözleri bitmeden önce mutlaka deniz tükenirdi."

allah herşeyi yüzeysel anlatarak tüm çağın insanlarına hitap etmiştir

Yaratmak bakımından siz mi daha güçsünüz yoksa gök mü? (Allah) Onu

bina etti. Boyunu yükseltti, ona belli bir düzen verdi.Gecesini kararttı,

kuşluğunu açığa-çıkardı. Bundan sonra yeryüzünü serip döşedi. (Naziat süresi 27-30

Geceyi, gündüzü, güneşi ve ayı sizin emrinize verdi; yıldızlar da O'nun

emriyle emre hazır kılınmıştır. Şüphesiz bunda, aklını kullanabilen bir

topluluk için ayetler vardır. (Nahl Suresi, 12)

O inkar edenler görmüyorlar mı ki (başlangıçta) göklerle yer birbiriyle

bitişikken, biz onları ayırdık ve her canlı şeyi sudan yarattık. Yine de onlar

inanmayacaklar mı? (Enbiya Suresi, 30)

Andolsun Biz insanı, çamurdan (süzülüp çıkarılmış) bir özden yarattık. Sonra onu emin ve sağlam bir karargahta

(rahimde) nutfe haline getirdik. Sonra o nutfeyi alaka yaptık, ardından alakayı bir çiğnem et parçası haline soktuk

Bu bir çiğnem etten kemikleri yarattık, Bu kemiklere et giydirdik, Sonra onu bir başka yaratışla insan haline

getirdik. Şimdi bak da Allah’ın ne mükemmel yaratan olduğunu bir düşün’ (Müminun Suresi, 12-14

işte ayetlerini herçağın insanına hitap edecek şekilde açıklamıştırrr

yaradılış herkesin her çagın insanının anlayacağı şekilde açıklanmıştır

ŞİMDİ ZAMANI GERİ SARIN bu çağda bi kitap yazın

savaş ucakları olacak onlarla heryer bonbalanacak

telezizyon olacak telefon olacakk araba olacak de bunları kitabına koyy

daha neler neler saysan bitmez ve bu kitabı al 1400 sene içindeki milyarlarca

insan okut bakalım sana kim inanır

sıkıntı sen kuranın herşeyi en ince ayrıntısına kadar günümüz çağına göre açıklanmasını beklemende

herşey her çağın insanının anlayacağı şekilde açıklanmışş yüzeysel açıklanmış yaratıcı vurgusuna değinilmişş

hazırlayan bulent1975

Eski insanlar geri zekalı mıydı? Köleliğin insan icadı olduğunu biliyoruz. Medeniyetsizce ve hayvanca bir uygulamadır. İlahınız bunu biliyorsa neden yasaklamadı köleliği? Kadın ve erkek neden eşit sosyal haklara sahip değil? Erkek 4 kadın alabiliyorken kadın neden 4 erkek alamıyor? Bana geleceğin teknoloji ile ilgili ön görüler hiç aptalca ve anlaşılmaz gelmiyor? Örneğin Mars'a tünel teknolojisi ile hızlı tüplerin içinde yarım saatte gidebilme teknolojisini düşünebiliyorum. Tanrı bilimin en doğrusuna sahip olmalıdır. Eğer gücü sonsuzsa bu bilimi en cahil insana bile anlatıp onu eğitebilmelidir. Burada konuştuklarımmız sizlere yardımcı olup yobazlıktan kurtarmaktır. İnancınızdan vazgeçmenize neden olmak değil. Dogmaları bırakın. Eğer evreni gerçekten bir tanrının yarattığını düşünüyorsan bu saçma din zırvalarından kurtul ve tanrının mükemmel olması gerektiğine olan inancına uygun şeylerin peşinden koş. Dini savunacağız diye kıvrım kıvrım kıvranıyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

Eski insanlar geri zekalı mıydı? Köleliğin insan icadı olduğunu biliyoruz. Medeniyetsizce ve hayvanca bir uygulamadır. İlahınız bunu biliyorsa neden yasaklamadı köleliği? Kadın ve erkek neden eşit sosyal haklara sahip değil? Erkek 4 kadın alabiliyorken kadın neden 4 erkek alamıyor? Bana geleceğin teknoloji ile ilgili ön görüler hiç aptalca ve anlaşılmaz gelmiyor? Örneğin Mars'a tünel teknolojisi ile hızlı tüplerin içinde yarım saatte gidebilme teknolojisini düşünebiliyorum. Tanrı bilimin en doğrusuna sahip olmalıdır. Eğer gücü sonsuzsa bu bilimi en cahil insana bile anlatıp onu eğitebilmelidir. Burada konuştuklarımmız sizlere yardımcı olup yobazlıktan kurtarmaktır. İnancınızdan vazgeçmenize neden olmak değil. Dogmaları bırakın. Eğer evreni gerçekten bir tanrının yarattığını düşünüyorsan bu saçma din zırvalarından kurtul ve tanrının mükemmel olması gerektiğine olan inancına uygun şeylerin peşinden koş. Dini savunacağız diye kıvrım kıvrım kıvranıyorsunuz.

Kardes medeniyet geldi ve kölelik kalkti. Afrikayi uranyum icin parsellemisler. Milleti artik yerinde soyuyorlar. Dünyanin medeniyetcileri garibanlarin anasini aglatiyor, sen burda medeniyet diye zirvaliyorsun. Hangi medeniyet kardes? Tek disi kalan spagetti canavari mi? Bazi seyler vardir ona ne Muhammedin gücü yeter, yetti, nede bugünler de gündem oldugu icin Lincolnun. Cin de durum icler acisi. Hindistan keza öyle. Afrikayi, Güney Amerikayi ve Asyayi gecelim. Medeniyet esitlik ise dünya da esitlik yok. Benim icin su medeniyet zirvalari da dinci palavralarindan farksiz. Biri cennette hersey bizi bekliyor der, digeri de bu dünya da esitiz cennetimizin kapilari hepinize acik mi der? Kardes millet cebeli tarik bogazini yüzerek karsiya geciyor.. Sirat köprüsü dedikleri o olmali... Ilahimiz hertürlü kötülügü yasaklamis zaten, daha ne yapsin? Kul hakkiyla yanima gelmeyin demis, daha ne desin? Anlayacagin ilahimizin vakti cok! O bekler...

Sitelerde Paylaş

birincisi 4 kadın al dememiştir 1 tanesi sizin için daha hayırlıdır demiştir.4 e kadar almanda 1 günah yoktur demiştir.ama 1 tane kadın daha hayırlı olduğunu söylemiştir.cımbızlamayın gene.daha teknolojiyi tam anlamı ile bu yüzyılda yakaladık sen bu günün kafası ile düşünüyon olayları.bak biz hep hazırı yapıyoruz.yaratamıyoruz bir canlı yaratamıyoruz anca genlerini kopyalıyoruz.allah o yüzden 1 sivri sineği bile yaratamama örneğini veriyor.allahın ilminden onun izin verdiği kadar faydalanabiliyoruz ötesine geçemiyoruz bunu bilim adamalarıda kabul ediyor.bak kıçlarını yırtıyolar kaç senedir kanser hücrelerini yenemiyolar tedavisi olmayan onca hastalıklar varr

Sitelerde Paylaş

birincisi 4 kadın al dememiştir 1 tanesi sizin için daha hayırlıdır demiştir.4 e kadar almanda 1 günah yoktur demiştir.ama 1 tane kadın daha hayırlı olduğunu söylemiştir.cımbızlamayın gene.daha teknolojiyi tam anlamı ile bu yüzyılda yakaladık sen bu günün kafası ile düşünüyon olayları.bak biz hep hazırı yapıyoruz.yaratamıyoruz bir canlı yaratamıyoruz anca genlerini kopyalıyoruz.allah o yüzden 1 sivri sineği bile yaratamama örneğini veriyor.allahın ilminden onun izin verdiği kadar faydalanabiliyoruz ötesine geçemiyoruz bunu bilim adamalarıda kabul ediyor.bak kıçlarını yırtıyolar kaç senedir kanser hücrelerini yenemiyolar tedavisi olmayan onca hastalıklar varr

Peki senin put bir sivrisineği yaratabiliyor mu? Tedavi ettiği hangi hastalık var?

Kanserin tedavisini yine bilim bulacak, sizler de hiç utanmadan o tedaviden yararlanacaksınız.

Sitelerde Paylaş

yaw zaten sizi hastalıklarla mallarınız ve canlarınızla imtahan edeceğiz diyorr.hastalığıda veren o sana o ilmi verende o akıl vermiş düşünce vermişş buluyonnn..aklın ve düşüncen olmasında bul baklaım senin o ilmin ve bilmin ne işe yarıyorr.hadi bütün dünya insanları bir araya tola ilimlerinide getirsinlerde en uzak gezegene kadar gitsinler.ömür yetmiyoo dimi işık hızında bile gitse.yada gökten yağan yamuru durdursunlar.depremi engellesinler .rüzgarı durdursunlar.ne oldu semin bilimine yemiyoo dimmii.işte güççç burdaaa bunu yapabiliyomusunn.zaten yapamıyacağınıda allah söylüyyooo.

Sitelerde Paylaş

yaw zaten sizi hastalıklarla mallarınız ve canlarınızla imtahan edeceğiz diyorr.hastalığıda veren o sana o ilmi verende o akıl vermiş düşünce vermişş buluyonnn..aklın ve düşüncen olmasında bul baklaım senin o ilmin ve bilmin ne işe yarıyorr.hadi bütün dünya insanları bir araya tola ilimlerinide getirsinlerde en uzak gezegene kadar gitsinler.ömür yetmiyoo dimi işık hızında bile gitse.yada gökten yağan yamuru durdursunlar.depremi engellesinler .rüzgarı durdursunlar.ne oldu semin bilimine yemiyoo dimmii.işte güççç burdaaa bunu yapabiliyomusunn.zaten yapamıyacağınıda allah söylüyyooo.

Sen bütün dindarları topla, okuyup üflesinler, yağan yağmuru, depremi, rüzgarı durdurabiliyorlar mı? Durduramıyorsanız hiç böyle salakça örnekler vermeyin.

Sitelerde Paylaş

Bu şeytanın yöntemidir..

Yaratan kitabında sahiplenmiş ve mucize bilgiler de vermiş...

Yani evrenin tapusunu göstermiş ve ayen beyan izah etmiş...,,

İnanmayanları aciz bırakmak için murazaya davet etmiştir Bakara suresinde.....

O zamanın insanların savaş yapmalrından anlıyoruz kii..

Kısa ve kolay yol olan Kuran taklidini yazmak mümkün olmamıştır..

Bu zamanın ateistlerinin birinci görevi işte budur...

Hemen hiç durmadan Kur'ana benzer kitap yazınız...

Yazadığınız kitap Kur'anın rekorlarını kırmadıkça...

Ateizm davası fostur....Aldanmaca ve aldatmacadır..

Hodri meydan muaraza yapınız...

Yoksa böyle sinek vızıltısı gibi sorular ancak,

Şeytanın dolmuşuna binenlerin inandığı vesvesenin ta kendisidir...

Sitelerde Paylaş

Sen bütün dindarları topla, okuyup üflesinler, yağan yağmuru, depremi, rüzgarı durdurabiliyorlar mı? Durduramıyorsanız hiç böyle salakça örnekler vermeyin.

. Ben iddiada bulunmadım sen bulundun bilim herseyi yapar diye ben bunları yapısında göreyim dedim yapamazkiii
Sitelerde Paylaş

Seytanın dolmuşu ile birisi kafayi iyi bozmus... Dolmuş şoförü olmasi büyük ihtimal.

Seytan nedir, kimdir, ne ise yarar, yenir mi, icilir mi?

Yoksa allahin cocuklarinin bakicisi mi?

Kurana benzer kitap degil ondan daha üstünü yazildi ama demek ki dünyadan bir haber müslüman inanclilar bilgisizliklerini bu konuda da yana döne kanitlamaktadirlar.

THE TRUE FURQAN

http://azadieiran2.files.wordpress.com/2011/08/the-true-furqan-alforghan-alhagh_www-azadieiran2-wordpress-com.pdf

http://en.wikipedia....The_True_Furqan

Linki verildi ya tembel hımbılın birisi mutlaka "Türkçe" sini isteyecektir.

tarihinde cigi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kardes medeniyet geldi ve kölelik kalkti. Afrikayi uranyum icin parsellemisler. Milleti artik yerinde soyuyorlar. Dünyanin medeniyetcileri garibanlarin anasini aglatiyor, sen burda medeniyet diye zirvaliyorsun. Hangi medeniyet kardes? Tek disi kalan spagetti canavari mi? Bazi seyler vardir ona ne Muhammedin gücü yeter, yetti, nede bugünler de gündem oldugu icin Lincolnun. Cin de durum icler acisi. Hindistan keza öyle. Afrikayi, Güney Amerikayi ve Asyayi gecelim. Medeniyet esitlik ise dünya da esitlik yok. Benim icin su medeniyet zirvalari da dinci palavralarindan farksiz. Biri cennette hersey bizi bekliyor der, digeri de bu dünya da esitiz cennetimizin kapilari hepinize acik mi der? Kardes millet cebeli tarik bogazini yüzerek karsiya geciyor.. Sirat köprüsü dedikleri o olmali... Ilahimiz hertürlü kötülügü yasaklamis zaten, daha ne yapsin? Kul hakkiyla yanima gelmeyin demis, daha ne desin? Anlayacagin ilahimizin vakti cok! O bekler...

Medeniyet diye zırvalamıyorum. Sözde medeniyeti de kabul etmiyorum ben. Hepsini eski çuvalına koyup çöpe attım ben zaten. Ben aklı savunuyorum sadece. Gerisi çöp kutusunda. Batının yaptığı neydi? Önce misyonerlerle hristiyanlığı soktular. Sonra da hammadeyi alıp incili gariban halkın eline tutuşturup çıktılar. Okuduğunuzu anlayamamak en karakteristik özelliğiniz. Biraz okuduğunu anlama çalış.

Sitelerde Paylaş

Kadın için de aynı şeyi söylemiş mi? Yani 4 erkek alabilirsin ama 1 erkek uygun demiş mi? Hepimiz uğraşıp duruyoruz düşünce üretiyoruz. Kimimizi öğretmen, kimimiz doktor bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Ancak din adamları ne yapıyor? Onlara verilen ve harcanan emeklere yazık. Beleşten meslek sahibi oluyorlar. Kadın-erkek eşitliğinden konuyu hemen 180 derece, yaratma olayına getirmeniz de çok ilginç. Kıvır kıvır nereye kadar. Bir bilim insanı sivri sinek yaratmayı neden istesin ki? Öyle bir kavramı neden düşünsün? Bu ona ne kazandırır? Takıntılı olmak kötü bir şey. Takılıp kalmışsınız yaratmaya. Yok öyle bir dalga.

Sitelerde Paylaş

Yaratmak yaratici olmak insana mahsustur.Tanrilari da insanlar yaratti daha sonra iclerinde gerzek olanlari yarattiklari tanrilara inanmaya basladilar.

Insanlarin yarattigi tanrilardan en karizmasiz capsiz olani ise kuranin putu allahtir... Allaha inaniyor olmak ise egitim, bilgi sahibi olmakla ve paranin pesinde kosmakla orantilidir. Kadinlarin allaha inaniyor olmalari ise küllüyen zir cahillik ve bilgisizlikdir.

T.C. basbakani 30 adet profesyonel danışmanı olduğu halde "ufak atında civcivler yesin, ananı alda git, yesinler senin düşünceni, sen mi susturacakasın ben mi susturayım, yargıya talimat verdim gereğini yapacaklar " vs gibi mafya kahvehane işletmecisi zihniyetinde olan bir insan gibi konuşan bilgisiz birkimsiz kukla din tacirinin birisidir.

Adam yüzde elli oy almakta ve "karizmatik başbakan" olarak lanse edilmektedir... Laik, hukuk ve eğitim sisteminin gelişmis ülkelerle eşit olduğunu var sayarsak aynı başbakan Kasımpaşa'da çaycı olabilir.

İşte allah ta böyle bir şey.

Tek farki uyduruk hayali ve kuran ayetlerinde olan saçma sapan pislikler komikliklerle sınırlı olmasıdır.

Sitelerde Paylaş

Seytan nedir, kimdir, ne ise yarar, yenir mi, icilir mi?

Şeytanla tanışmak istersen haftaya bir cuma namazına gitmelisin

Kesinikle vazgeçemeden.....Bir denemelisin...

Şeytan seninle tanışmaya gelecektir......Sonra da bilgilerini bekliyorum...

Öyle deney yapmadan yoktur, moktur atmasyonu doğru mu anlarsın?

Sitelerde Paylaş

Şeytanla tanışmak istersen haftaya bir cuma namazına gitmelisin

Kesinikle vazgeçemeden.....Bir denemelisin...

Şeytan seninle tanışmaya gelecektir......Sonra da bilgilerini bekliyorum...

Öyle deney yapmadan yoktur, moktur atmasyonu doğru mu anlarsın?

Cumada ne var? Her gün allahın günü değil mi? Nedir bu gün takıntısı?
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...