Jump to content

ALLAH YOKTUR. ÇÜNKÜ ALLAH'A GEREKSİNİM YOKTUR.

Recommended Posts

• İleti 529
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Benim o kadar vaktim yok, her an ölebilirim. Bu yüzden üst düzey zekalı birileri çıkıp da falan gezegende de hayat var diyinceye kadar müslümanlığıma devam edeyim.

Kimse zaten senin müslümanlığına laf etmiyor. Kalın kafalı olmanıza ve bunu mutlak gerçek gibi dayatmanıza kızıyoruz. İnnaçlı isen efendi gibi inançlı ol. Kalkıp da here yerde yaratılış mucizesi, allahın kanıtları gibi saçmalıklarla dolaşmayın.

Sitelerde Paylaş

Benim o kadar vaktim yok, her an ölebilirim.

Bu yüzden üst düzey zekalı birileri çıkıp da falan gezegende de hayat var diyinceye kadar müslümanlığıma devam edeyim.

sen ruhçuluğu bilirsin.

astral yaparak tüm sonsuzlukları kısa sürede dolaşmak olanaklı.

kadın-kızdan kafanızı azcık kaldırın bir zahmet..

bizde evrenin sırları yok.. :)

Sitelerde Paylaş

Evin içinde her istediğini giyersin.

Hatta bu konuda kocaların gözü dışarda kalmaması için kadınların çok dikkatli davranması lazım.

kafesteki kuş misali ha..

bence erkekler özgürce dolaşırken bu çok acımasız..

bir de evde çocuklar var.

yani evde dekolte giyip stiptiz yapmak biraz zor.. :)

elbiseleri kim alacak..

neyse hoşçakal.. :)

tarihinde cehane27 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Evin içinde her istediğini giyersin. Hatta bu konuda kocaların gözü dışarda kalmaması için kadınların çok dikkatli davranması lazım.

Peki kocalar karılarının gözünün dışarda kalmaması için ne yapacaklar?

Herşey kocalar için değildir, değil mi?

Yoksa erkek İslam burada da mı kendini gösteriyor?

Sitelerde Paylaş

Aynı anda siz de evrim saçmalıklarını bırakın , ben varım.

Evrim bir saçmalıksa saçma olmayan bir bilimsel teori ortaya koy biz de onu takip edelim. Ama yok. Sadece laf var. Evrim biyolojik var oluşun gözle görünen gerçeklerinden biridir. Hiçbir şey bilmeyen bir kişi bile evrimin varlığını doğadan takip edebiliyorken nasıl saçmalık diyorsun?

Sitelerde Paylaş

Allah ve kuran ayetleri hakkinda ateistler tarafindan acilan basliklar, müslüman inancli insanlar icin cok faydali olmaktadir.Evrilme süreclerine ateistlerin katkilari oldukca fazladir.

Önceleri küfürler hakaretler bitmezdi...Su anda forumda ateistlere küfür hakaret edilmemekte, Varsa da ben görmüyorum.

Bu ateistlerin dogru yolda ilerlediklerinin kanitidir...

Uyduruk allah ile dalga gecilmesine tahammül edebildiklerine göre onlarda dogru yolda ilerlemektedirler.

Ayni sürecten hristiyanlarin uzun yillar önce gectiklerinin altini cizelim ve allahi elestirmeye devam edelim...

Bir gün müslüman inancli " Madem tosun gibi güclü kudretli her seyi yarattigini iddia eden allah var bana ne oluyor? Kendi isini kendisi görsün" diyecektir...

...demelidir.

Sitelerde Paylaş

allaha gerek yok öyleyse yoktur...

heheh iyimiş...

sen de gereksizsin ama varsın...

var olmak için ille gerekli olmasını nerden çıkarıyorsunuz...

gereklli olduğu için var değil...

var olduğu için var...

Allah yoktur. Sen var olduğuna inanıyorsun. Yani bir varsayım. Ancak ateistin yoktur demesi bir gerçektir. Çünkü varlık kanıt gerektirir. Yokluğun kanıta ihtiyacı yoktur. Sen var olduğuna inanmanın ötesinde var olduğunu ispat edemezsin. Var olduğunu söylemek var olduğunu gösterebilmektir. Yoktur diyenin böyle bir zorunluluğu yok. Çünkü gördüğü ve bildiği kadarıyla yoktur. Onun tanımları deneyimlerine dayanıyor. Seninkiler hayal bile değil. Sadece soyut birer varsayımdan ibaret. Çünkü insan görmediği, duymadığı, dokunmadığı, tatmadığı ve koklamadığı hiçbir şeyi hayal edemez.

Sitelerde Paylaş

Allah yoktur. Sen var olduğuna inanıyorsun. Yani bir varsayım. Ancak ateistin yoktur demesi bir gerçektir. Çünkü varlık kanıt gerektirir. Yokluğun kanıta ihtiyacı yoktur. Sen var olduğuna inanmanın ötesinde var olduğunu ispat edemezsin. Var olduğunu söylemek var olduğunu gösterebilmektir. Yoktur diyenin böyle bir zorunluluğu yok. Çünkü gördüğü ve bildiği kadarıyla yoktur. Onun tanımları deneyimlerine dayanıyor. Seninkiler hayal bile değil. Sadece soyut birer varsayımdan ibaret. Çünkü insan görmediği, duymadığı, dokunmadığı, tatmadığı ve koklamadığı hiçbir şeyi hayal edemez.

Görmemek olmadığına delil değildir.Sende bilirsin ki geçmişten bugüne bilim çok ilerledi.Geçmiz zamanda senin gibi düşünen nice insanlar görmedikleri için pek çok şeyin varlığını inkar etmişlerdi.Halbuki onlar vardı.Mesela ilk çağda yaşayan bir insan sadece dünya ve yıldızları gördüğü için diğer gezegenlerin varlığından haberdar değildi.Bu onun için bir yok hükmündeydi.Bugün mikroskopla gözlemlenen pek çok mikro canlılar var mikroskop keşfedilmemiş olsaydı bu onların olmadığı anlamına mı gelecekti.Şunu belirtmek istiyorum.Bizlerin biyolojik yapısı Allah'ı görecek şekilde tanzim edilmemiştir.

Yalnız sana şunu belirtmek isterim nasılki gündüzün varlığı güneşe ,dumanın varlığı ateşe ,bitkilerin varlığı suya, sanat eserinin varlığı sanatkara dalalet ediyorsa aynı şekilde şu muhteşem kainat ve dünyamız dahi sahipsiz bir sanattır.Elbetteki sanatkarı da vardır.Sen bir saraya girecek olsan orada herşeyin yerli yerinde ve ihtiyaca göre bir sultan tarafından tanzim edildiğini bilirsin.Aynen öyle de bu dünya ve kainattaki düzen ta atomlara kadar bir intizam içinde işlerliğini görmesi Allah'ı ispat ediyor.

Sitelerde Paylaş

Görmemek olmadığına delil değildir.Sende bilirsin ki geçmişten bugüne bilim çok ilerledi.Geçmiz zamanda senin gibi düşünen nice insanlar görmedikleri için pek çok şeyin varlığını inkar etmişlerdi.Halbuki onlar vardı.Mesela ilk çağda yaşayan bir insan sadece dünya ve yıldızları gördüğü için diğer gezegenlerin varlığından haberdar değildi.Bu onun için bir yok hükmündeydi.Bugün mikroskopla gözlemlenen pek çok mikro canlılar var mikroskop keşfedilmemiş olsaydı bu onların olmadığı anlamına mı gelecekti.Şunu belirtmek istiyorum.Bizlerin biyolojik yapısı Allah'ı görecek şekilde tanzim edilmemiştir.

Yalnız sana şunu belirtmek isterim nasılki gündüzün varlığı güneşe ,dumanın varlığı ateşe ,bitkilerin varlığı suya, sanat eserinin varlığı sanatkara dalalet ediyorsa aynı şekilde şu muhteşem kainat ve dünyamız dahi sahipsiz bir sanattır.Elbetteki sanatkarı da vardır.Sen bir saraya girecek olsan orada herşeyin yerli yerinde ve ihtiyaca göre bir sultan tarafından tanzim edildiğini bilirsin.Aynen öyle de bu dünya ve kainattaki düzen ta atomlara kadar bir intizam içinde işlerliğini görmesi Allah'ı ispat ediyor.

Amaç zaten delil aramak değil. Delil arayan zavallıcıklar sizlersiniz. Eğer evrenin bir sanatkarı olduğunu düşünüyorsan bu senin inancındır. İnanç gerçek değildir. bir varsayımdır. Hayal kurmak bile değildir. Soyut bir varsayım. Hiçbir geçerliliği yok. Yeni üye olmuş kişilere zaten söylediğimiz şeyleri tekrardan anlatmak zor geliyor. Sen bu düzenden Allah anlamı çıkarıyorsan ben de cuvcuv anlamı çıkarıyorum. Bu arada Cuvcuv benim tanrım. Sizinkinden daha adil ve yarattıklarını cehenneme atmıyor. Bana göre de evreni o yarattı. Aslında bir kişi değil. Bir kaç cuvcuvdan oluşan bir konsey. Kutsal kitabımız yok. Kutsal olan tek şey insan aklı. Çünkü herşeyin anlamlı gelmesini sağlayan insan aklı. O yüzden benim inancımda kutsal olan tek şey insan aklı. Herşeyin doğruluğu için aklı yeterli olduğunu biliyoruz inancımızda. Soyut varsayımlar yok. Herşey apaçık ve belli. O yüzden inanç demek biraz zor. Sadece var oluş kaynağımı cuvcuvlara dayandırıyorum. Bence evrendeki düzenin kaynağı bu. Bu cuvcuvlar çok zeki ve ileri bir medeniyet olabileceğinden kuşkulanıyoruz ancak henüz bizimle temas kurmadıkları için bilemiyoruz. bilmediğimiz için de insanlara bunun mutlak doğru olduğunu dayatmıyoruz ve saçmalamıyoruz. Bir ihtimal olabilir diyoruz. Bildiğimiz tek şey insanın akıllı ve yaşama anlam katabilen tek canlı olduğu.

Geçmişte benim gibi meraklı insanlar bilime yöneldiler ama senin gibi yobazlar bunu hep engellemeye çalıştı. Çünkü insanları kandırmalarının tek yolu olan din ortadan kalkmamalıydı. Cahil ve bilim yapmayı bilmeyen insanlar çevrelerindeki olayları tanrılara ithaf ettiler. Bu saf düşünceleri iktidar isteyenlerce çok kullanılmış ve bu cahil insan güruhları her daim mevcut ve kalabalık tutulmuştur. Çünkü ne kadar az bilir ve bir tanrıya inanırlarda o kadar iyiydi.

Söylediklerinde tutarsızsın. Mikroskop aracılığı ile görülebilen canlılar olduğunu söyleyip sonra allahı görmek için tanzim edilmediğimizi söylüyorsun. Mikropları görmek için de tanzim edilmedik ama geliştirdiğimiz teknoloji ile görebiliyoruz. O zaman allahı görebilecek teknoloji nerede? Cinler, şeytanlar, melekler hepsi birçok mitolojinin ürünü varlıklar. Gerçekte varlıkları yoktur. Biyolojik veya fiziksel bir varlıkları yoktur. Öyleyse Allah vardır demenin bir anlamı yoktur. Ben allaha inanıyorum diyebilirsin. Bu da kimseyi alakadar etmez. Ancak allah vardır dersen gerçekten bu komik olacaktır.

tarihinde Cuvcuv tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Senin bu yazdıkların benim düşüncelerime bir cevap niteliğinde değildir sadece bir reddediştir.

Delil aramayı bir acziyet olarak vasıflandırıp inançların gerçeklikle bir alakası olmadığını söyleyip rehberinin akıl olduğunu söylüyorsun.

Yukarıda dikkat edecek olursan ben sana akli deliller sundum.Buna karşılık bana yobaz dedin.İnsanların inançlarına saldırmak bir maharet değildir.Akli bir sonuçta değildir.İnanç soyut bir kavram somut olsaydı aramızda fark kalmazdı.Herşeyi maddede arayanların akılları gözlerine inmiştir.Sen gözünü güneşede kapasan yalnız kendine gece yaparsın.Sana birşey sormak istiyorum

akıl =düzen ,hayat

? = yokluk

Soru işaretinin yerine ne koymak isterdin

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...