Jump to content

ALLAH YOKTUR. ÇÜNKÜ ALLAH'A GEREKSİNİM YOKTUR.

Recommended Posts

NEKADAR ZOR SORU SORDUM YAAA ATAİST ARKADAŞLAR YOKMU CEVAPPPP

pekii şu soruya cevap verin ATAİST arkadaşlarrr

sen olsan kuranda nasıl yazardın evrenin ve insanın yaradılışını herkezzz tamam bu doğru kitap desin diyeee

örnek dünyayı güneşi evreni insanın yardılışını kafada hiç kuşku bırakmayacak bi şekilde kısa özet ve bi kaç örnekle yaz bakalımm herkezz tamam buu o kitap desinn sizce uydurmayaaa

Sitelerde Paylaş
  • İleti 529
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

sen olsan kuranda nasıl yazardın evrenin ve insanın yaradılışını herkezzz tamam bu doğru kitap desin diyeee

örnek dünyayı güneşi evreni insanın yardılışını kafada hiç kuşku bırakmayacak bi şekilde kısa özet ve bi kaç örnekle yaz bakalımm herkezz tamam buu o kitap desinn sizce uydurmayaaa

Şöyle yazardım:

Ben bir tanrıyım. Üzgünüm ama evreni yaratmak zorundaydım ve bu beni sizin tanrınız yaptı. Ama yarattıktan sonra çekildim. Bağımsız olun. Hiçbir otoriteye boyun eğmeyin. Doğrularınızı arayarak bulun. Sevgiyi de unutmayın. Başka bir şey söylemiyorum ve sonsuza kadar gidiyorum.

Sitelerde Paylaş

Allah-ü Teala, hergün dünyanın herhangi bir yerinde susuzluğa hasret kalmış topraklara, insanlara, bitkilere gökten yağmur indirerek milyonlarca yangını söndürüyor. Yaşamı devam ettiriyor. Sadece bu bile Allah’ın ne kadar kudretli, ilim sahibi, merhametli olduğunu göstermeye yeter de artar.

şu durumda bir yangın çıktığında itfaiyeye falan hiç gerek yok,

allahın yağmur yağdırmasını ve yangını söndürmesini beklemeliyiz..

kuraklıktan dolayı aç kalanlar da hep allahın yüzünden

Sitelerde Paylaş

NEKADAR ZOR SORU SORDUM YAAA ATAİST ARKADAŞLAR YOKMU CEVAPPPP

Cevap verdik ya. Okusana şuursuz.

Sitelerde Paylaş

Ortada fizik kanunları var diyorsun eyvallah Peki bu kanunlar neden var? Nasıl ortaya çıktı? Ortada kanun varsa kanunu koyan neden olmasın?

Evren ilginç bir mekan. Bilmediğimiz çok şeyler var. Öğreniyoruz ve öğrendiklerimiz Allah'ın biraz daha yok olmasına neden oluyor.

Fizik kanunları neden var? Cevabını bilmiyoruz. Ama ilerde bileceğiz. Cevabını bilmediğimiz çok soru var. Onların cevabını ilerde vereceğiz.

Hergün yeni şeyler öğreniyoruz. Hergün Allah'ı biraz daha küçültüyoruz. İnanırlar için bile Allah çok çok küçüldü. Bilim için ise yok oldu diyebiliriz.

Sitelerde Paylaş

yaw neden biri mantıklı cevap vermiyor dünyanın yuvarlak olmasını yazmasını isterdim deyin uzaydan bahsetmesini isterdim deyinn yokmu görüşş yoksa herşey kuranda var ne diyelim ne yazalımmı diyorsunuzzz

Bu mantıklı değil mi? Alçak gönüllü bir tanrı bence daha iyi.

Ben bir tanrıyım. Üzgünüm ama evreni yaratmak zorundaydım ve bu beni sizin tanrınız yaptı. Ama yarattıktan sonra çekildim. Bağımsız olun. Hiçbir otoriteye boyun eğmeyin. Doğrularınızı arayarak bulun. Sevgiyi de unutmayın. Başka bir şey söylemiyorum ve sonsuza kadar gidiyorum.

Sitelerde Paylaş

Evren ilginç bir mekan. Bilmediğimiz çok şeyler var. Öğreniyoruz ve öğrendiklerimiz Allah'ın biraz daha yok olmasına neden oluyor.

Fizik kanunları neden var? Cevabını bilmiyoruz. Ama ilerde bileceğiz. Cevabını bilmediğimiz çok soru var. Onların cevabını ilerde vereceğiz.

Hergün yeni şeyler öğreniyoruz. Hergün Allah'ı biraz daha küçültüyoruz. İnanırlar için bile Allah çok çok küçüldü. Bilim için ise yok oldu diyebiliriz.

yaw neden biri mantıklı cevap vermiyor dünyanın yuvarlak olmasını yazmasını isterdim deyin uzaydan bahsetmesini isterdim deyinn yokmu görüşş yoksa herşey kuranda var ne diyelim ne yazalımmı diyorsunuzzz

Sitelerde Paylaş

Robot musun be! Yukarıda yazdık ya. Başka cevap verenler de var. Bu tepkinin nedeni nedir? Provokasyon mu yapıyorsun? Tamam tamam sen çok zekisin. Sen bir dahisin. Kimse sana cevap veremiyor.

Sitelerde Paylaş
cevab-veremedi_27628.jpg
Sitelerde Paylaş

cuv cuv gene çostun oku bakiim kim ne demişş adam gibi cevap verenmi var . her ayetete her yaradılış ayetine sallıyonyaa olmamış bu ayet diyonya sen söyle diyom iştee yazamıyonmu yoksaa yazamıyon dimii ne yazacanki herşey anlatılmışş

Sitelerde Paylaş

Şerler, kötü şeyler, insanın başına cezalandırmak için ya da şefkat tokatı cihetiyle uyarı için gelebileceği gibi imtihan sırrıyla insanların makamının yükselebilmesi amacıyla da Allah tarafından gönderilir.

Yani..

Ne yaparsan yap başına gelecek olanlar zaten gelecek...

Sende kafana göre sebep uydur...

Diyorsun..

Başına bir olay geldi...

Şefkat tokatımı desem, ceza mı desem, imtihan mı desem,

İstersen cin çarptı de, ya da uzaylılar çarptı de..ne dersen de bunun sonumu gelir..

Bir iddian varsa onu gözlemleyeceksin, sebep sonucu etkilemeli...

Mesela

Çocuk ölümleri oranı geçen yüzyıllara göre ve ülkelerin tıp alanındaki gelişmişliğine göre çok büyük bir oranda düşmektedir.

Tıp geliştikce çocuk ölümleri azalmaktadır. Yani tıpın geliştiği oranda insanların çocukları daha az ölmektedir. Tıp alanında geri ülkelerin çocukları daha fazla sayda ölmektedir.

Bu bir iddiadır.. Araştırırsın, test edersin, istatistiklere bakarsın..

Bir iddiada bulunuyorsan sebep sonuç arasında bir ilşki olmalı..

İlişki yoksa eğer, kaldır at o iddiayı..

Çünkü yalandır, beş para etmezdir, palavradır....

Sitelerde Paylaş

Evrendeki koordinatlarımızın açıkça ifade edildiği bir kitaba koşulsuz inanırdım. Aslında tanrının kitabının gerçekten bilimsel bir kitap olmasını isterdim. Gerçek yol gösterici ve bilinçlendirici kitap böyle olmalıdır. Evreni senin için yarattığını söylüyor ama evreni nasıl yarattığını söyleyemiyor. Söyledikleri de bir insanın cahil gözüyle gördüklerinden fazlası değil. Kuşkusuz ki o kitapta bilimsellik adı altında verilenler antik dönem bilimsel bilgilerin kaba yorumu ve gözle görülenlerden fazlası değildir. Ancak düşündüğünde kölelik, kadınlar, evlilik, miras, ticaret konularının kutsal olduğu iddia edilen kitapta olması, bunun bir insan yazması olduğunun açık kanıtlarıdır.

Özellikle sümer, mısır ve akad, asur dönemlerinde anlatılan hikayeler de dahil olmak üzere bilimsel, astronomik ve matematiksel hesaplamalardan da etkilenmiş bir kitaptır. Yani insanlık birikiminin yeniden kaleme alınmış halidir. Daha önce Kuran önemli bir tarihi kitaptır dediğimde ne oldu müslüman mı oluyorsun demişlerdi. Arkeolojik kalıntılarda bulunana bir tabak bile değer görüp müzeye konuyorsa kuran da konmalıdır. İnsanlığın 1400 yıl önce, kendisinden önceki birikimi nasıl yorumladığını kurana bakarak anlayabiliriz. Bu birikime mitolojiler, dinler, edebiyat, tıp, astronomi, matematik, hikayecilik, efsaneler dahildir. Bunların hepsinin birikimidir kuran.

Günümüzde kullandığımız Koordinat sistemi Descartes’in 1637 yılında geliştirdiği Kartezyen koordinat sistemine dayanmaktadır. Bu tarihten önce insanlar koordinat sistemi diye bir şey bilmemektedir.

Şimdi gelelim sizin cevabınıza. 1637 yılından önce doğanlar için koordinatlar bir şey ifade etmeyecekti, anlamayacaklardı. Hatta yazılmış olsaydı bile kimse anlamadığı için hiç ilgilenmeyeceklerdi bile.

Allah’ın kitabının bilimsel olmasını istemişsin. Peki hangi yüzyılın bilimine göre yazılmasını isterdin? Şu an ki bilimsel kitapları 100 yıl önceki bilim adamları okusa bunlar iyice uçmuş derlerdi. Her geçen gün bilimde yeni şeyler yazılıyor. Düne kadar Pluton gezegen kabul ediliyordu fakat şimdi edilmiyor. Siz Plutona ister gezegen deyin ister asteroit plüton milyarlarca yıldır hep aynı Plüton. İnsanların yaptığı bilimsel tanımlamalar sadece o günkü insanları bağlar. Belki şu an kullandığımız koordinat sistemi çok ilkel olduğu için önümüzdeki yıllarda daha öncekilere hiç benzemeyen bir sisteme geçilecek. Bu durumda da Kuran niye bunları yazmamış mı diyeceksiniz?

Kuran’da tabi ki kölelik, kadınlar, evlilik, miras, ticaret hatta saymadığınız daha bir çok beşeri ve sosyal konularının olmasından daha tabi bir şey yoktur. Çünkü Kuran insanlara gönderilmiştir. Bu konular 5bin yıl önce de önemliydi, 5bin yıl sonra da önemli olmaya devam edecektir.

Bununla birlikte Kuran dünyanın, güneşin ve yıldızların belirli bir yörüngede döndüğünü 1400 yıl öncesinde haber veriyor. Daha bir çok bilimsel gerçeklerden bahsediyor. Bu dönemlerde bunların hiç biri bilinmiyordu.

Sitelerde Paylaş

Şöyle yazardım:

Sen hiç dört başı mamur bir köşk yaptırıp da ben bunu yaptım ama şimdi köşeme çekiliyorum. İsteyen bu köşkün içinde otursun isteyen de yakıp yıksın diyen birini gördün mü?

Sitelerde Paylaş

Bununla birlikte Kuran dünyanın, güneşin ve yıldızların belirli bir yörüngede döndüğünü 1400 yıl öncesinde haber veriyor. Daha bir çok bilimsel gerçeklerden bahsediyor. Bu dönemlerde bunların hiç biri bilinmiyordu.

İnsan yalan söyler ama böyle de söylenmez ki.

Sitelerde Paylaş

Sen hiç dört başı mamur bir köşk yaptırıp da ben bunu yaptım ama şimdi köşeme çekiliyorum. İsteyen bu köşkün içinde otursun isteyen de yakıp yıksın diyen birini gördün mü?

dostum bu söylediklerin herşeyi özetliyor zaten.. müslümanların temel sorunu hep yaratanla insanı karşılaştırmak.. kuran insana gönderilmiş onun için elbette için kölelik felan olacakmış.. iyi de güzel kardeşim gönderen de insansa eğer olur o senin dediğin.. eğer hikmetinden sual olunmaz bir yaratansa eğer gönderen daha bilge olması gerekmezmiydi..

bazı arkadaşlar çıkıp bir kaç ayet gösterip bakın ne kadar doğru neden inanmıyorsunuz diyorlar.. iyi de sorun bir kaç ayetin doğru olması değil ki.. sorun pek çok ayetin yanlış olması.. ilk gelen surelerin barış dolu ve fakat daha sonra gelenlerin saldırgan ve daha çok ganimete yönelik olmasıdır..

kadın mevzusu zaten bir çok kere yazıldı çizildi.. hala erkeğin fiziksel yönden güçlü olduğu için kadından üstün olduğunu savunan arkadaşlar var.. eğer güçse olayı belirleyen senden güçlü erkeklere karşı her zaman geri plandasın demektir güzel kardeşim..

Sitelerde Paylaş

O metindeki tanrı yakıp yıkın demiyor. Oturun da demiyor. Doğrularınızı bulun. Sevgiyi unutmayın diyor. O tanrı gibi alçak gönüllü çok insan var. Örneğin Veronica Khosa. Keşke bütün tanrılar öyle olabilse.

Sitelerde Paylaş

şu durumda bir yangın çıktığında itfaiyeye falan hiç gerek yok,

allahın yağmur yağdırmasını ve yangını söndürmesini beklemeliyiz..

kuraklıktan dolayı aç kalanlar da hep allahın yüzünden

Allah bizlere nimetler vermiş ama sadece onlara bakarak bunları yiyemiyoruz. Ağzımıza atıp çiğnememiz gerekiyor. Bu fiili bir duadır. Allah isterse çiğneriz ama yutamayız. Ya da yutarız ama sindiremeyiz. Allah bize zulmetmek isteseydi nimetleri hiç vermezdi. Bizim yararlanmamızı istiyor ki veriyor. Fakat yattığımız yerden armut piş ağzımıza düş demememiz gerekiyor. Yangını söndüren, Allah’ın izniyle sudur, itfaiye değil. İtfaiye Allah’ın su nimetini yangını söndürmekte kullanan bir teşkilattır. İnsanlar su nimetini daha iyi kullanabilmek için itfaiye teşkilatını kurmuştur.

Saddamın yaktığı petrol kuyuları aylarca söndürülememişti. Bir işin olabilmesi için en başta Allah’ın ol demesi gerekiyor. Allah ol demedikten sonra insanların elinden hiçbir şey gelmez ama tabi ki insanların çaba göstermesi gerekir. Sonucu Allah’tan beklemeleri gerekir. Bir işte başarılı olurlarsa ben yaptığım için böyle oldu diyemezler. Allah istediği için oldu demelilerdir.

Kuraklık da Allah’ın takdiri ile olur. Kuraklık olmasaydı, nimetlerin ne kadar bol verildiğini anlayamazdık. Her şey zıddıyla bilinir. Herkes güzel olsaydı, onların güzel olduğunu nereden bilecektik? Hiçbir aksilik olmadan monoton bir hayat çekilmez olurdu. İnsanlar huzurun ne demek olduğunu bilemezlerdi. Ruhsal sıkıntı içine girip intihar ederlerdi. Fakat belaları ve felaketleri görünce insanlar kendi hallerine şükrediyorlar. Emniyette olduklarını bildikleri için huzur duyuyorlar. Başına yangın felaketi gelen bir insan, sıkıntıları geçip gittiğinde Allah’a şükrediyor. Ayette belirtildiği gibi zorlukla beraber kolaylık vardır. Allah hiç kimseye çekemeyeceği yükü yüklemez. Allah’a inanan ve O’na güvenen biri Allah’ın kendisini başıboş bırakmayacağını bilir. Sabreder ve mükafatını alır. Allah’a güvenmeyen de malına mülküne, şöhretine, makamına güvenir. Bunlar da elinden gittiğinde cascavlak ortada kalıverir. Bu yüzden intihar edenlerin bir çoğu gerçekten Allah’a inanıp O’na tam olarak güvenmeyen kimselerdir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...